3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Kolotoč se znova roztáčí...

Média a vlády po krátké přestávce roztáčí covidový kolotoč. Oficiální statistiky a vědecké výzkumy však odhalují nesmyslnost pandemických opatření.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Urban 19.7.2021 11:53

Protože u toho očkování to bylo klinicky vyhodnoceno a je stanovena pravděpodobnost nákazy během určité doby po očkování. U té přirozené imunity je to mnohem komplikovanější, chtělo by to rozsáhlou studii a porovnat kohortu (řádově) desítek tisíc lidí s prodělaným covidem a proměřenými protilátkami se stejně početnou kohortou naivní populace, dělat jim v určitých odstupech PCR testy a tak zjistit, jak moc přirozená imunita chrání. Je to analogické s tím, že dnes se také ještě neví, jestli očkování chrání jen půl roku, rok, pět let nebo celoživotně. Ale ví se, že minimálně půl roku (s vysokou pravděpodobností) ano. Prostě ještě neuběhlo dost času, aby se to dalo vyhodnotit. Ten rozdíl mezi očkováním a přirozenou imunitou je také v tom, že očkování vytváří v populaci imunitu o dost unifromější (definovanější, snáze měřitelnou) než prodělání nemoci, kdy každý má protilátky proti jiné části viru a ty můžou mít a mají různou účinnost i při stejné hladině.

M. Zikmund 19.7.2021 13:10

Vy jste viděl nějaké číslo pravděpodobnosti nákazy po očkování? Zatím se vždy udávala nějaká účinnost vakcíny (91%, 94%, 68% atd.) ale to byl spíše údaj o pravděpodobnosti, že člověk na vakcínu zareaguje a získá v nějakém rozsahu protilátky. Ježe to není to samá pravděpodobnost, že po dávce viru nebudete infekční. Proto se nedá příliš rozlišovat, s jakou pravděpodobností vás někdo může nakazit podle toho jak je očkovaný, zda prodělal nebo není očkovaný a všechna ta opatření, která rozdělují občany na očkované/neočkované/prodělané kratší 6 měsíců jsou jen politickým rozhodnutím bez tvrdých statistických dat. Všechno jsou to jen interpretace do debaty vpuštěných odborníků. Ale běžný občan nemá možnost porovnat například data poměru očkovaných/neočkovaných u pozitivních testů, lidí v nemocnici, zemřelých (který je naštěstí nyní minimum). Data, která jsou dostupná z VB nebo Izraele žádný velký rozdíl mezi očkovanými a neočkovanými z pohledu infekčnosti pro druhé nepotrvzují.

A. Renjascu 19.7.2021 13:54

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/tretina-mrtvych-s-indickou-mutaci-v-britanii-byla-plne-ockovana-40363235

M. Zikmund 19.7.2021 14:14

Problém je, že toto je článek ze 14.6. a bere data z května, kdy ve VB byl počet lidí s pozitivní testy cca 2-3/100000 a nyní je okolo 66/100000. Takže teprve při tomto počtu se dá mluvit o významnosti statistických rozdílů mezi očkovanými a neočkovanými.

A. Renjascu 19.7.2021 15:05

https://www.lidovky.cz/svet/premianti-v-ockovani-na-boj-s-deltou-to-vsak-nestaci-v-izraeli-rostou-nakazeni-vakcina-je-pry-mene-u.A210706_133930_ln_zahranici_livs

https://tajemnaasie.cz/2021/04/20/novy-vyzkum-naznacuje-ze-vakcina-pfizer-nechrani-proti-jihoafricke-mutaci/

Ś. Svobodová 19.7.2021 13:13

Nezlobte se, ale s první částí nesouhlasím. Imunogenita vakcíny je to, co se testuje už v preklinických studiích. Tak že nějaká požadovaná minimální hladina protilátek aby vakcína měla nějakou účinnost existovat musí. Proto není důvodu, aby byla stejná hladina stanovena pro bezinfečnost. Navíc data existují a ukazují, že postcoviďáci opakovaně onemocní pouze v 0,5% případů a očkovanci v nejméně 5%. I když není známo jak dlouho imunita obou potrvá, postcoviďáci se jeví jako ta méně nebezpečná skupina s možností šíření infekce.

Ś. Svobodová 19.7.2021 13:29

Ještě uvádím pro přesnost, že v ČR se opakovaně nakazilo 0,1% procento oficiálně uznaných pocoviďáků a po očkování zatím též něco přes 0,1% očkovaných. Přičemž očkování trvá poměrně krátkou dobu, narozdíl od covidu.

M. Kvapilík 19.7.2021 20:17

Názor na výši je úplně vedlejší. Podstatné je, že všechna opatření neberoucí v úvahu testy na protilátky jsou diskriminační, a tedy neplatná viz judikát https://www.novinky.cz/domaci/clanek/stat-diskriminuje-lidi-kteri-maji-potvrzeni-na-protilatky-rozhodl-soud-40364980

M. Boháček 19.7.2021 10:37

Toľkoto k "zmysluplnosti" kovid vakcín:

Izrael bol prvou krajinou na svete, kde sa najrýchlejšie očkovala najväčšia skupina občanov. Taktiež tu bol prvý COVID pas a diskriminácia a rozdeľovanie ľudí podľa toho, či sú očkovaní experimentálnou vakcínou. Izraelský premiér Naftali Bennett v piatok počas stretnutia s ministrami a predstaviteľmi bezpečnostných zložiek a zdravotných úradov uviedol, že koronavírusový delta variant spôsobuje nárast infekcií po celom svete, „a to aj v zaočkovaných krajinách ako Spojené kráľovstvo, USA či Izrael“. V tomto duchu poznamenal, že „účinnosť existujúcich vakcín proti variantu delta je slabšia, ako sme dúfali“. Zároveň dodal, že vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia.

Vzhľadom na nárast počtu prípadov nákazy chce Izrael od stredy opätovne zaviesť obmedzenia pre zhromaždenia a podujatia v interiéri, ktorých sa zúčastní viac ako sto ľudí. Vstup bude povolený iba pre zaočkovaných, ľudí s negatívnym výsledkom testu a tých, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali. Zároveň sa opätovne zavedie aj povinné nosenie rúška v interiéroch.

http://www.inenoviny.sk/vakciny-nie-su-riesenie-pandemie-varuje-izrael/

A. Renjascu 19.7.2021 10:32

A stejně tu bude snaha segregovat lidi a nutit k experimentálnímu očkování lidi a to dokonce i ty, kteří Covid prodělali a vykazují vysokou úroveň protilátek.

https://www.mix24.cz/koronavirus-je-zpet-indicka-mutace-zabiji-i-plne-ockovane/

https://tajemnaasie.cz/2021/04/20/novy-vyzkum-naznacuje-ze-vakcina-pfizer-nechrani-proti-jihoafricke-mutaci/

https://www.lidovky.cz/svet/premianti-v-ockovani-na-boj-s-deltou-to-vsak-nestaci-v-izraeli-rostou-nakazeni-vakcina-je-pry-mene-u.A210706_133930_ln_zahranici_livs

P. Kubáč 19.7.2021 10:27

Článek mě baví - tak si pojďme probrat oblíbenou skoro-ne-pravdu koronavirových konspirátorů

"Očkování nechrání proti šíření viru"

Téměř každé očkování má malé procento "nezkonvertovaných" očkovanců. Skoro u každé vakcíny, pokud budete žalovat farmafirmu, že jste onemocněli navzdory očkování - je vaše vítězství u soudu jisté.

Nicméně - i pokud předpokládáme jen 50-70% účinnost očkování - ve společnostech skládajících se ze samých naočkovaných jen 50-30% pravděpodobnost že se nakazí první 25 -10% pravděpodobnost že se od něj nakazí druhý 13 - 3% pravděpodobnost že se nakazí třetí v řadě atd. Dosáhnout v komunitě očkovaných "číslo R" nad 1 a tím exponenciální průběh choroby je tedy velmi složité až nemožné

To vede k tomu paradoxu, že ač satisfakci za selhané očkování vysoudíte - epidemie se v takové skupině nešíří.

Stejně fungovalo očkování proti TBC, které taky snižovalo pravděpodobst nákazy jen asi o 60% - přesto vedlo k ( praktickému ) vymýcení TBC u nás. Paradoxem je že právě kvůli nízké účinnosti se od roku 2009 proti TBC očkovat přestalo - takže teď čekáme na epidemii strašlivého poly-multi-total-rezistentního kmene z Indie. Tam takové jsou, protože místo očkování, které je drahé a negramotnými venkovany špatně přijímané - si tam chudí - už nemocní - kupovali antituberkulotika na černém trhu a nedostatečnou léčbou takové bakterie "vyšlechtili".

Ale to už je jiná pohádka.

M. Boháček 19.7.2021 10:38

http://www.inenoviny.sk/vakciny-nie-su-riesenie-pandemie-varuje-izrael/

P. Kubáč 19.7.2021 11:13

Četl jste to vůbec ? ( A pochopil ?)

Cituji : "Zároveň dodal, že vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia. Vzhľadom na nárast počtu prípadov nákazy chce Izrael od stredy opätovne zaviesť obmedzenia pre zhromaždenia a podujatia v interiéri"

Proč jako argument v diskusi proti proti-epidemickým opatřením dáváte článek, kde si moci-chtivý státní úředník dělá alibi k opětovném zavedení proti-epidemických opatření?!?

M. Boháček 19.7.2021 11:31

Pretože o tomto celý kovid je. Bez vakcín máme brutálne obmedzené osobné práva a slobody, s vakcínami máme brutálne obmedzené práva a slobody. Veď už sme si zvykli, nie?

A dokedy? Kým nezačnú platiť "klimatické" zákony The new green dealu? Alebo kým koronu "nezvládneme" ako Čína. "Vďaka" absolútnej kontrole obyvateľstva?

To znamenajú slová: Vakcíny samé o sebe problém pandémie nevyriešia?

Veď "pandémia" podľa novej definície WHO tu bude tak dlho, ako dlho sa bude testovať. Vzhľadom na falošnú pozitivitu testov môžeme mať nekonečnú pandémiu...

https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/23/ako-sa-robi-pandemia-nemecky-lekar-poukazuje-na-nebezpecenstvo-paniky-okolo-koronavirusu/

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/who-tesne-pred-vyhlasenim-pandemie-chripky-zmirnila-potrebna-kriteria-25660

P. Kubáč 19.7.2021 12:26

Každý jeden řádek by stál za stránku rozboru:

Například : Jak mohou být naše práva "brutálně omezená" s vakcínami i bez nich ?

Nebo Jak souvisí kovidové vakcíny s New Green dealem a jak tento souvisí s "absolutní kontrolou obyvatelstva" ?

Je potvrzení o očkování "absolutní kontrolou obyvatelstva " ?

Angličani měli už ve 13. století Williama z Occamu a my v Česku máme Petra Hampla, kteří shodně prohlašují : "nehledej spiknutí, kde stačí chamtivost a blbost"

Což mimochodem docela pěkně vysvětluje dění kolem definice pandemie, a léků na ptačí a prasečí chřipku.

Na tyto věci je ale daleko účinnější ptát se vlády otázkou - kam dala naše peníze. Spřádáním nikam nevedoucích - spikleneckých teorií jim naopak usnadňujeme kradení, protože každý dotaz typu "proč šlo Tamiflu do spalovny" - může být zodpovězen stylem s "hlupáky se nebavíme...."

M. Boháček 19.7.2021 14:19

Každý jeden řádek by stál za stránku rozboru: Například : Jak mohou být naše práva "brutálně omezená" s vakcínami i bez nich ?

Vy žijete v ČR, alebo SR, či niekde vo Švédsku?

Nezažil ste absurdné obmedzenie pohybu kvôli tak slabému vírusu, ako je Sars_CoV2 (smrtnosť v desatinách percenta)? - s tým súvisia mnou horeuvedené odkazy o nekonečnej pandémii v dôsledku úpravy definície pandémie, stačí dostatočne testovať. A to aj na hranici okresov?

Nezažil ste "dobrovoľne" povinné testovanie?

Nevidíte aparteidizáciu spoločnosti na očkovaných a neočkovaných?

Nevidíte vo Francúzsku, Grécku zákony prikazujúce ľuďom očkovať sa neotestovanou vakcínou pod hrozbou straty zamestnania? Zatiaľ "iba" zdravotníci.

Nevidíte vznik Kovid pasu, čo bola pred polrokom ešte konšpiračná teória? (podobnosť s nacistickým Ahnenpassom čisto náhodná?)

Nevidíte stupňujúcu sa kontrolu pohybu obyvateľstva?

Viete, že na Sk Zmocňovací (pandemický) zákon umožňuje počas pandemického stavu, ak sa "ukáže nutosť", rekvírovať domy, peniaze na účtoch, zozbierať údaje o vštkom, čo ľudia majú, čo chovajú a pestujú - ako počas vojny?

V prípade diskriminácie, hrozby straty zamestnania a pod. kvôli tomu, že sa človek nedá očkovať, je zjavne porušovaný Norimberský kódex, ktorý bol prijatý, aby sa v Európe neopakovali zverstvá nacizmu - pokusy na ľuďoch. --- A k tej finančnej motivácii - tá funguje na úrovni tajtrlíkov z národných vlád. Nie u ľudí, pre ktorých kúpiť si plne vybavený ostrov neznamená väčší zásah do ich financií.

M. Boháček 19.7.2021 14:31

A ako súvisí s Green Dealom? Pod pláštikom "hrozby" kovidu sa prijímajú takéto "chuťovky". Neviem, komu to vyhovuje, ale viem, že kovid je vítaná "zásterka". Či plánovaná, neviem, ale tá zmena definície pandémie v 2009 by tomu napovedala...

https://www.konzervativninoviny.cz/eu-se-pres-leto-revolucne-meni/

J. Vintr 19.7.2021 21:53

I chamtivost a blbost se můžou spiknout. Nebo posloužit někomu jinému k prosazení jeho zájmů. Což se zřejmě právě teď děje.

M. Valenta 19.7.2021 10:06

Pravda se skrývá někde uprostřed mezi fanatickými odmítači a fanatickými přikyvovači všem restrikcím. Tedy neblbnout s rouškami a zákazy, očkovat ať se dá kdo chce ( já ano), chránit rizikové skupiny a zbytečně vir neprovokovat.

J. Vintr 19.7.2021 10:59

Pokud jste si nevšiml, tak fanatismus se projevuje jen na straně očkovaných, kteří zcela nelogicky obviňují neočkované z toho, že je ohrožují. Na druhé straně absolutně žádný fanatismus nevidím. Nenechat si do organismu vypravit neznámou látku s neznámými účinky je normální projev zdravého rozumu.

J. Pavelka 19.7.2021 16:54

Já fanatismus na straně odpůrců očkování vidím....Stačí si přečíst nějaké posty zejména o tom, jaké kjsou ti co se očkují ovce apod....

O. Musil 19.7.2021 8:21

Dnes jsem shodou okolností četl článek o statistickém vyhodnocení delta-nákazy ve Velké Británii. Prozatím má na svědomí 117 mrtvých, z toho 109 starších 50 let. Z nich mělo už 50 druhou dávku očkování, 38 žádnou dávku. Proočkovanost v kategorii 50+ je cca 93%. Z 8 mladších bylo 6 neočkovaných.

Astra-Zeneca má přitom účinnost proti deltě cca 61%, ne nákaze, ale těžkým průběhům. To není zase tak extra moc.

Statisticky tedy očkování smysl má. Jen dodávám, že s určitou spolehlivostí zabraňuje těžkým průběhům, ne "pozitivitě".

Podle vyhodnocení z USA bylo z 18.000 mrtvých za květen 2x očkováno jen 150.

J. Vintr 19.7.2021 9:15

Je i experimentálně dokázáno a praxe to mnohonásobně potvrzuje, že pro lidský organismus není koronavirus neznámý a drtivá většina lidí má proti němu ve svém imunitním systému patřičné protilátky. Nepotřebují proto žádnou vakcínu a nepotřebujeme dosahovat nějaké stádní imunity. Teď se to, že virus už prakticky vyčerpal tu malou část populace, která se proti němu nedokázala bránit, vydává lživě za úspěch vakcinace.

O. Musil 19.7.2021 9:41

Takže tu statistiku považujete jen za shodu okolností, případně za výmysl? Samozřejmě, můžeme doufat, že nárůst 12-15% zemřelých oproti běžnému průměru je už konec a nové mutace budou buď mírnější nebo prostě ta náchylnější část populace už pomřela. Ale statisticky jistější je prozatím nechat se naočkovat.

J. Vintr 19.7.2021 9:54

V té statistice hraje podstatnou roli fakt, že PCR testy dávají většinou falešně pozitivní výsledky. Takže vzniká fiktivní počet "nemocnych" a při stále uplatňované praxi, že do statistiky se počítají všichni, kteří byli "pozitivně testováni" bez ohledu na skutečnou příčinu úmrtí, i fiktivní počet zemřelých.

O. Musil 19.7.2021 11:19

No, ten vyšší počet mrtvých bohužel není fiktivní. Teoreticky se můžeme bavit (a je to asi jediný argument, který mě napadá), že by nárůst byl způsoben omezením péče pro běžné "necovid" choroby a pacienty. Mimochodem jsem se kvůli nějaké diskusi pokoušel najít statistiky Amišů, protože to je snad jediná dostatečně velká sociální skupina, která odmítá očkování, ale přitom vesměs neodmítá v nouzi nejvyšší moderní léčbu. I u nich byl nárůst úmrtnosti v některých měsících poměrně velký. Nepíšu tady přesné číslo, protože si ho nepamatuju. Studie je ale k dispozici.

J. Vintr 19.7.2021 11:36

Nárůst úmrtnosti dosáhnete třeba i tím, že lidi dostatečně vystrašíte. Je prokázáno, že psychicky stav člověka má přímý vliv na jeho odolnost proti onemocnění. Tady k tomu strašení ještě přispělo i omezení sociálních kontaktů a fyzického pohybu. Na druhou stranu úmrtnost na nějakou nemoc zvýší i špatný způsob léčby nebo když se nelečí vůbec.

O. Musil 19.7.2021 14:00

Popravdě, těch případů úmrtí na covid v mém okolí pár je a rozhodně neumřeli z vyděšení. Jestli byli špatně léčeni si nedovolím posoudit. Možná jen řečeno s iVK měli prostě statisticky smůlu. Ale proč si zahrávat se statistikou, když je k dispozici vakcinace, to už iVK nevysvětluje. Popravdě musím ale dodat, že i oni pochopili, že tvrzení "prodělání nemoci je nejlepší vakcinace" je lehce stupidní a později jej doplnili, že lidem s těžkým průběhem musí být zajištěna okamžitá pomoc.

J. Vintr 19.7.2021 22:00

Jenže "účinnost" vakcinace (pokud vůbec nějaká je) je zase jen "statistická". Jinak ji dokázat nejde. Nejde vyzkoušet, jaký by měl stejný člověk průběh onemocnění před vakcinací a po ní. Takže vakcíny můžou mít klidně i nulovou účinnost a nikdo to nedokáže.

K. Wágner 19.7.2021 12:15

Až na to, že není koronavirus jako koronavirus...;-)