Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JADERNÉ PRŮŠVIHY: Bezstarostná Tokaimura

společnost chtěla ušetřit a tak místo drahého zařízení pro přesnou práci s radioaktivní směsí, technici do srážecí nádrže nalévali směs ručně z nerezových kbelíků.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

P72e78t43e 12B61r20i98c49h

14. 12. 2023 16:37

"V zařízení, kde se radioaktivní odpad zaléval do bitumenu došlo k požáru. Ten den se zkoušel nový recept, kdy se nízko radioaktivní odpad míchal s novou směsí asfaltu a plnili se tím sudu."

Koho by to napadlo, že asfalt je hořlavý, že:-)

0 0
možnosti
Foto

Zajímal by mně postup, jakým se zastaví jaderná reakce popsaná v článku na který reaguji.

0 0
možnosti
PL

P86e31t92r 13L40a73b47a51j

14. 12. 2023 12:38

Zalít kyselinou boritou?

0 0
možnosti
Foto

P85a51v40e89l 51R87a80d70a

14. 12. 2023 9:04

Je rozhodně užitečné uchovat takovéto provozní zkušenosti ze začátků jaderné energetiky pro současníky a zejména ty, kterým se tento obor jeví nenáročný, ba snadno zvládnutelný. Za to autorovi děkuji.

Podobný tepelný efekt závislosti na masivnosti a koncentraci potenciálního paliva jako u jádra, také s tepelnými důsledky až za vzniku požáru, vykazuje daleko běžnější nahromadění jakéhokoli už vytěženého a takto rozdrobeného uhlí i když spouštěcím mechanismem jsou zde reakce chemické.

Asociačně k relativně vzácným jaderným "průšvihům", avšak také s těžko řešitelnými tepelnými efekty, proto dávám k zamyšlení příklad nedomyšleností zaviněného domácího "průšvihu":

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-hrozi-u-ostravy-ekologicka-katastrofa-experti-mluvi-o-nedozirnych-nasledcich-241647

0 0
možnosti
RL

Nelži zase, prolhaný Zelený bolševiku, lžeš, jako když Rudé právo tiskne! ;-€

0 0
možnosti
MP

"... chvátali s přípravou paliva pro experimentální množivý reaktor, tak v jeden okamžik toho nalili do srážecí nádrže moc naráz. V ten okamžik uviděli technici záblesk modrého ohně, tedy Čerenkovo záření z nastartované štěpné reakce. ..."

„Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest.“ — Jan Amos Komenský.

0 0
možnosti
JV

Japonci mají neochvějnou důvěru ve své nadřízené. To říkal můj spolužák Fanda, když jsme se bavili o Fukušimě. Ta byla bez proudu. Bylo možné k Fukušimě vést jeden kabel pod zemí. ve vodotěsném tunelu. Bylo možné vést k Fukušimě jeden kabel nad zemí po akva(kabelo)duktu, betonovém. Bylo možno vést do Fukušimi jeden kabel po zemi, v betonové ochraně, vodotěsné!

Byla by třikrát zálohovaná , dieselelektrárna by byla na kopci kam tsunami nedorazí. Když bylas tsunami v Thajsku, dovolenkářům v prvním patře v Thajsku se při tsunami nic nestalo, točili si to na mobily. Takže japonští kapitalisté byli a jsou nenažraní, proto Fukušima. 3,17 ča Anděla kvůli tomu zařízla jadernou energetiku v Německu!!! A rakouští kchoooodloidní trotlové si v Temelíně vynutili opatření pro případ že by přišla tsunami. Tak takhle my tady žijem...

0 0
možnosti
RL

Hm, docela by mě zajímaly i nejaderné průšvihy v elektrárenské branži. Včetně počtu obětí. ;-)

0 0
možnosti
MT

M94a83r96t55i43n 41T10u11m14a

14. 12. 2023 10:20

Zdravim, ja jsem pro jadernou energetiku vsemi 10 a tohle by melo slouzit jako memento, ze kdyz se neco podela, muze to byt vazne zle. V zadnem pripade jsem tento serial neminil jako varovani pred JE

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz