29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuze

INTERNET: O vysavačích, které nevysávají

Milí čtenáři, dostal jsem nedávno dotaz, jestli bych nenapsal zase něco o IT světě a o tom, jak zvláštními způsoby občas zasahuje do světa normálního. (Můžeme-li to slovo normální vůbec použít.)
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Zaprvé zmínit "vendor lock-in" a psát o microsoftu a ne o (censored) jménem Apple je dost nesmysl. Microsoft si ani ve svých nejmocnějších dobách nikdy nedovolil to, co si crApple vůči svým iovečkám dovoluje celou dobu své existence.

Za druhé jak proboha souvisí vendor lock-in s tou nesmyslnou metrikou?!?!?

0 0
možnosti
VN

K těm zámkům - vzpomínáte na to, jaký malér nastal s dálkově a počítačově ovládanými zámky v Jurském parku?

0 0
možnosti
BH

Já se lek, že se jedná o ty vysavače v EU, které drží na uzdě výkon! Ty mne tedy taky sejou.

0 0
možnosti
VC

Centralizace možná leccos zjednoduší ale vždycky znamená zranitelnost. Vždycky jsem byl proti centralizaci. Dnes mají firmy emailové servery u Microsoftu ostatní data na různých outsorcovaných serverech. To je samozřejmě průšvih. Pokud není riziko zavirování připojení systému který funguje i samostatně problémem není.

Druhý extrém je nezesynchronivaný decentralizovaný sytém. Principy decentralizovaného řízení lze aplikovat nejen na automatizaci ale i na společnost.

Tupá přednapoleonovská armáda byla centralizovaná a nepružná. USA fungovaly dobře díky určité decentralizaci. Německo bylo nejlepší když bylo decentralizované s jedním slabším centrem, za SRN i Svaté Říše Římské. Nevýhodou decentralizace u řídících systémů je trochu dražší systém, u společenské decentralizace je zase hrozba rozdělení, oslabení a sežrání velkou centrální společností.

EU kdyby byla rozumná a respektovala decentralizaci s jedním centrem, které by třeba rozumně chránilo trh by byla dobrá. Takovou EU jsem si představoval. Největší problém EU je, že chce požírat moc silným centem a že to centrum je špatné. To je jeden z případů kdy decentralizovaný systém musí lépe fungovat sám.

Zajímavá je i myšlenka, že konkurence evropských států vytvářela nové lepší hodnoty. Vláde jednoho názoru, silného centra a tlaku na politickou unifikaci tak brzdí pokrok. Naopak v mezinírodní politice jedna EU budí mnohem větší respekt.

EU jako decentralizované společenství s centrem řešícím podstatné záležitosti je dle mne myšlenka dobrá.

0 0
možnosti
Foto

Evropa konkurujících si (někdy i válkou) národních států vládla světu.

Centralizovaná EUnie bude ráda, neztratí-li stopu.

Kdo si ještě pamatuje, co to byla Lisabonská strategie? :-P

0 0
možnosti
JG

J47. 92G45a46n73a71u35r

28. 11. 2020 12:49

Maleměkej už měl být dávno roztrhán dle antimonopolního zákona pro dominanci na trhu.Jako StandardOil, ITT apod.

0 0
možnosti
JG

J92. 57G38a16n64a55u53r

28. 11. 2020 12:50

Malejměkkej

0 0
možnosti
JJ

J23u18r94a 73J87u24r68a57x

28. 11. 2020 12:30

Digitální hlušina - to se mi líbí ...

A kdyby ji někdo hodlal těžit, pak internetové diskuze nejen na Psu by byly zdrojem vpravdě nevyčerpatelným.

0 0
možnosti
JK
PS

Produktivita práce v IT. V soukromém sektoru se naštěstí měří výkon odevzdanou prací. Kolega co dělá v open space 70% času kouká na youtube nebo si čte. Většinu práce udělá v klidu doma. Prostě svou práci odvede. Šmírovací a zakazovací programy to je doména státního sektoru pamatuji si tu pohromu při masivním nástupu https. Ten marný boj s facebookem... Stát nechápe že tento souboj nejde vyhrát.

0 0
možnosti
PP

P19e22p87a 41P72e89p94a15x

28. 11. 2020 11:09

Souhlas, nějakého hlídače na PC jsem ignoroval, ale státní sektor je jak stvořený pro tyhle zcela zbytečné šmírovací programy, pořád tam mají nějakého soudruha vedoucího atd.

0 0
možnosti
RM

trefně napsáno. (malá poznámka: existuje v USA malá /stále se rozrůstající/ skupina lidí, kteří si s výměnou dožilých spotřebičů zas tak hlavu nelámou. viz periodicky vymlácené výlohy. takže Amazon by měl s tou sofistikovačností svých produktů spíš trošku ubrat)

0 0
možnosti
PP

P27e14p15a 47P71e78p54a85x

28. 11. 2020 8:47

Zbytečnost těhletech krámů, kterým vyrobci říkají chytré něco je velmi dobře viditelná v nynější době koronavirové, kde je chytrý krám, který by mi sdělil jsi nakažen koronavirem.

0 0
možnosti
ZL

Ten krám se jmenuje e-rouška a když jsem o ní slyšel naposledy, měla mít 1,4 miliónu instalací.

Mám ji někdy od září taky, ozvala se 2x, z toho 2x nesmyslně: jednou s desetidenním zpožděním a jednou sice "do 48 hodin", ale přísahám, že jsem ten den nepotkal nikoho na více než 15 minut.

Takže ano, je to krám.

0 0
možnosti