24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

ESEJ: Století robotů

Milí čtenáři, nastal pomalý a pošmourný začátek ledna. Domácí politika se točí hlavně kolem vakcinace, ve které máme proti Izraeli či Velké Británii dost zoufalé zpoždění. Nějaké zásadní efekty brexitu zatím nenastaly, na volbu nového předsedy CDU se teprve čeká, množství aut shořelých ve Francii nepřekročilo obvyklý standard atd.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 4.1.2021 14:40

Přiznám se, že tak dlouhý projev/článek od člověka, který nepracoval v oboru, jsem nečetl. Jen jsem očima projel odstavce, o čem to asi je.

Zopakuji: Slovo "robot" pochází od slova robota.

Robotu představuje i periodická masáž vašich zad. A jak tuto užitečnou činnost (robotu) může pro vás dělat masážní robot?

Masérovi (člověkovi) připojíte na prsty senzory, které zaznamenají jeho masážní pohyby po vašem těle, a ty pohyby pak později masážní robot zopakuje. Vaše záda se totiž v čase moc nemění. Takže v činnosti maséra je hodně automatických pohybů. Inteligentnější masážní roboti půjdou doladit, aby masážní robot někde (dle vašeho přání) přitlačil více, a jinde méně.

Tím chci říci, že váš prakticky užitečný masážní robot nebude muset nutně umět recitovat verše od Vergilia, a analyzovat jejich smysl.