18.11.2019 | Svátek má Romana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
21.1.2008 17:18

Re: Tak mám dojem,

Myslim, ze byste se divil kolik materialu co bezne pouzivate vzniklo kvuli (a z penez na) kosmickemu vyzkumu. Ona spousta objevu co puvodne vypadala na nic se casem ukazala jako hodne dulezita. A s tou fantazii mate pravdu ovsem jenom castecnou. Ono to chce nejen fantazii, ale taky schopnost tu fantazii vyfutrovat matematikou. Apropos, zadna teorie se neda dokazat, jedine vyvratit. Dulezite je jestli dava vysledky v souladu se zjistenymi hodnotami. U vetsiny fyzikalnich teorii se casem zjisti, ze nejaky zakladni predpoklad byl spatne a ze ta teorie dava spravne vysledky jenom za urcitich okolnosti a jen urcite presnosti.

23.1.2008 21:19

Re: Re: Tak mám dojem,

        Plňě souhlasím pane Jendo.

        Issac Asimov v knize "Atom cesta subatomárním vesmírem" vydané v roce 1997 na straně 21 píše.

       Je důležité si připomenout, že veškeré vědění tvoří jediný celek a že jakékoli pozorování může mít neočekávanou a překvapijící spojitost s něčím,co s ním na první pohled nikterak nesouvisí.

22.1.2008 12:36

Re: Tak mám dojem,

(citace z článku) : "Družice Integral (ESA) objevila záhadný, asymetrický oblak antihmoty v centrálních oblastech Mléčné dráhy."

(reakce) : Ač filozofie nepatří do vědy ( tvrdí to jeden vědec na Aldebaranu ), tak nutno poznamenat, že družice nic neobjevila, ale to, co družice "předložila na papír", to vyhodnotili lidé ( ! ) a ti jak víme jsou omylní...i já když půjdu před půlnocí z hospody, ( na vesnici se před hospodami nesvítí jako ve městě ) tak moje baterka ve tmě "objeví" v trávníku psí ho*** a když do toho šlápnu je to pouze jedlej žampion.

21.1.2008 6:47

Tak nevím

Já sice astrofyzice rozumím míň, než koza petrželi, ale tyto "epochální objevy" na mne dělají dojem ptákovin, které si různí "vědcové" vymýšlejí, aby na jejich základě vyrazili granty na tvorbu ptákovin ještě větších.

21.1.2008 10:08

Re: Tak nevím

Jo, taky ani za mám nerozumím polním pracem. Přesto se nedomnívám, že rohlíky snášejí krocani ;-)

21.1.2008 10:09

Re: Re: Tak nevím

Pardon: "...ani za mák..."

21.1.2008 19:11

Re: Re: Re: Tak nevím

Budete věřit, že rohlíky snášejí krocani, když vám to bude říkat nějaký sedlák?

21.1.2008 15:56

Re: Tak nevím

Vaše obavy jsou jistě opodstatněné, ale raději bych poslal 1 GKč astrofyzikům, kteří s pravděpodobností 1 promile vymyslí něco zajímavého, než poslat 1 GKč jistým spoluobčanům, kteří s pravděpodobností 100% nevymyslí nic.

21.1.2008 17:13

Re: Re: Tak nevím

Nepodcenujte je. Treba system kapesnich kradezi stylem dve spoluobcane, trouba, dva spoluobcane, zacpa vytvorena tim jak prvni dva cosi resi s ridicem tramvaje a druzi dva se tlaci dovnitr, nasledne "zjisteni" ze tahle tramvaj opravdu ale opravdu nejede do havlickova brodu a vystup i s srajtofli a mobilem trouby, je prakticky dokonaly.

21.1.2008 20:04

Re: Re: Tak nevím

K těm spoluobčanům. Někdo od psychologie asi potvrdí pozorování, že hudební nadání se velmi často spojuje s nadáním matematickým. Použitím tohoto pravidla na jisté spoluobčany, jejichž hudební nadání je příslovečné, bychom možná došli k překvapujícím závěrům. Jinak nepochybuji, že si svoje sociální a podobné dávky dovedou spočítat líp, než to dovedou úředníci ty dávky vyplácející.

21.1.2008 18:23

Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

Kanuku, Kanuku.

Váš příspěvek je typickým příkladem intoxikace myšlení klausovskými nevědeckými (a příliš často spíše protivědeckými) bludy a stereotypy.

Ano, vědcům jde zajisté jenom o peníze na granty, aby si za peníze krvavě vyždímané z nás, chudáků daňových poplatníků (mohlo by se také napsat z našich mozolů), mohli nerušeně, pohodlně ukryti v přítmí svých ústavů a laboratoří, dále nestydatě užívat svých nehorázných platů a jiných prebend, jezdit (ba co dím, létat!) si po světě na různá zbytečná symposia a kongresy a vůbec ...

Na co je nám nějaká antihmota, že? Na čo vojakom kášňa?

21.1.2008 19:49

Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

Pane Jiří K. Já pana Klause zrovna nemusím, a i když nevím přesně, co říká, tak bych tomu věřil víc, než zeleným blábolům o vlivu lidstva na globální ohřev. Asi na rozdíl od vás jsem si něco o průběhu teplot na Zemi přečetl. A asi taky na rozdíl od vás si myslím, že že peníze vydané na podporu hnědočechů by byly utraceny účelněji, než když je PSEUDOvědci rozfrcají cestováním po kongresech a sepisováním blábolů.

21.1.2008 21:41

Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

jste vy opravdu ten Kanuk z CA? Nebo si tady nějakej trouba uzurpoval cizí nick?

21.1.2008 23:29

Re: Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

Jo, jsem opravdickej kanukovskej Kanuk. A to si jako myslíte, že jsem trouba proto, co jsem napsal? Na to já jsem zvyklý. I na horší přízviska. To nic nemění na mém pozorování, že mám pravdu častěji, než se mýlím. I to se někdy stává.

Jinak aby bylo jasno. Ne, že bych peníze utrácené na podporu hnědočechů považoval za utracené účelně, ale účelněji, než na podporu PSEUDOvědců, kteří většinou mají vzdělání sociologické, antropologické, práva a podobné, a při tom kecají o jevech, které jsou v podstatě fyzikální. Jako zářný příklad je pan David Suzuki PhD, který "skleníkový jev" vysvětloval tím, že infračervené paprsky jsou pohlceny ve skle uhlíkovými atomy. Nebo tak nějak. Četl jsem na vlastní oči, žádné JPP (Jedna Paní Povídala).

22.1.2008 0:34

Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

Vy fyzice asi moc nerozumíte, Kanuku. Měl byste se vzdělávat. Prospělo by Vám to. Stejně jako těm.... jak Vy píšete.... hnědočechům :-P

22.1.2008 2:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

O tom, kdo rozumí fyzice bychom se možná mohli bavit. O tom vzdělávání dost určitě.

22.1.2008 11:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

O vašich znalostech fyziky Kanuku dost pochybuji. Nicméně i bez toho je Váš příspěvek z 21.01.2008 06:47 opravdu těžký blábol, za který byste se měl stydět :-/

22.1.2008 12:57

Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

To, že nás cikáni „vyjídají“ je naše chyba. Už dáávno jsme měli vymyslet dlouhodobou koncepci „jak na ně“. Kdyby si vláda spočítala kolik dává z rozpočtu na jednoho cikána peněz „bezpracných“ pak by zjistila, že tytéž peníze jim lze dát pod různými společensko-právními uzákoněnými podmínkami . Např. když cikáne bude tvé dítě chodit do školy, dostaneš měsíčně 200 K, když cikáně nebude mít žádné „ačko“ ve škole dostane každý měsíc na výplatě 100 K, když bude mít cikánská rodina doma bordel dostane 0 Kč, když bude mít stále doma čisto bez švábů dostane měsíčně 400 K, když si sám cikán bez říkání vymaluje, dostane 200 K měsíčně, když nebude ničit zařízení paneláku, dostane 150 Kč měsíčně, když si sám bez nátlaku bude shánět práci dostane za to odměnu 300 Kč měsíčně, když cikán vydrží celý rok nekrást dostane příští rok 350 Kč měsíčně. Když cikán vydrží jen při 3 dětech a už pak žádné dostane měsíčně 200Kč, když cikáni si uklidí před barákem nebo před panelákem dostane za to prémii 50 Kč a když ta čistota vydrží celý rok, dostane další stovku. Když cikán nedostane salmonelu ze špíny, dostane …atd. Kdyby  vláda zadala ministerstvu hospodářství celospolečenský úkol/projekt, aby do roka vymyslelo zásady a principy pro cikány, tj. takovýto  nějaký pobídkový  ceník, pak by se výsledky zlepšení cikánského chování dostavily do 10 ti let…a …a to za stejný peníze ( za stejný balík z národního rozpočtu )  jako dostávají dnes a to úúúúplně zadarmo.

22.1.2008 13:10

Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

Takový grantový projekt na „smysluplný cikánský pobídkový ceník“ by se společnosti vyplatil více jak 100 grantovaných projektů pánům fyzikům , co si drze podají na GA projekt na …na „hledání gama záření z lívance galaxií“ ( =  když se záření najde, tak vyjede sjetina plná čar a klikiháků ; a když se nenajde, tak vyjeden sjetina prázdná … no, bóóóže, že ?vo co de …ale penízky jsou z GA doma )

23.1.2008 10:55

Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

A kdo to bude kontrolovat a kolik bude ta armáda kontrolorů stát? A kdo bude kontrolovat ty kontrolory?

23.1.2008 12:58

Re: Re: Re: Re: Tak nevím - ale přesto hodnotím a napadám

Myšlenka byla taková : dnes se vynakládá na cikány XY miliard peněz bez toho aniž by hnuli prstem. Tatáž XY miliarda peněz ( opakuji že tatáž miliarda ) se bude vynakládat za "desatero výkonů" , které cikáni svou snahou vykonají. Na to stačí pár úředníků a  ... a ti se zaplatí z toho co by jinak cikáni ukradli , atd.

21.1.2008 5:10

A co na to Stephen Hawking ?

který právě vznikem páru částice-antičástice, pokud si dobře pamatuju na Schwarzschildově poloměru černé díry, kdy jedna elementární částice uniká pryč, vysvětlil úbytek hmotnosti č. děr...