19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Eliáš 14.2.2011 22:00

Když mě někdo

v noci v parku požádá o peníze, dám mu je. Zvlášť, když drží v ruce nůž. Doktoři, kteří dali výpověď mě, jako daňového poplatníka, žádají o peníze nepatrně slušněji. Jak s nimi může jakýkoli člen vlády, s kapkou sebeúcty, jednat?

J. Kilian 14.2.2011 20:42

Re: Žádnou krizi nevnímám

Promiňte mi tedy, já jsem Vaše sdělení

".. psal jsem o operaci šedého zákalu. V krajské nemocnici při ní asistovalo 8 osob .."

pochopil tak že při té operaci asistovalo osm osob.

J. Kilian 14.2.2011 20:39

Re: Pane autore, napsal jste

To , co jste napsal, je takové obecné módní zvolání. Konkretního nic.

Nepovažuji dáreček za korupci. Jestli někdo projeví díky a přiněse doktorce kytku nebo sestrám bonboniéru či kávu a napeče jim koláčky : jak by se měli ti lidé zachovat ?  Mně donesl jeden dědeček našeho pacienta skleněnou fajffku, starý sklář v důchodě se vydal do sklárny ji udělat. Myslíte,  že jsem učinil špatně, když jsem mu řekl, že mi udělal radost ?  

Na žádném zahraničním školení jsem nebyl a od farmafirmy nemám jediný osobní dárek, 

Je je úplatkem dar firmy, jejíž majitel je rodičem bývalého pacienta, zajištění všech oken sítěmi proti komárům, nebo jiného, který dětským pacientům koupil televisory ? Jsou úplatkem  i firemní dárky, sloužící ke komfortu a bezpečí péče o děti ?  Nikdo za to nic nedostává, všechny takové dary jsou patřičně smluvní.

Jestli chce někdo sdělovat , že se berou úplatky,  bylo by seriosní sdělit to  konkretně a ne veřejně psát o tom, že si celý profesní stav přilepšuje korupcí, přenášením vlastní práce na druhé a podobná obvinění či spíše pomluvy celé profese, stavu či cechu, skupiny či vrstvy. Institut kolektivní viny je odporná věc. A nejde mi ani tak o to, že se mne to dotýká, ohrazuji se zejména proto, že jde o skutečně špatné nahlodávání důvěry mezi lidmi, v daném případě mezi pacientem a lékařem, což je velice špatná věc, možná ani netušíte, jak až špatná a jak zlé mohou být a někdy jsou její důsledky zejména pro pacienta a jeho blízké. Slova je třeba vážit, když sdělují vážné věci.  

F. Eliáš 14.2.2011 19:57

Re: Žádnou krizi nevnímám

O osmi asistentech nebyla řeč. Jednoduchý zákrok, jednoduchý je relativní, trval od celkem sedmi do dvou, zaměstnal osm osob. Přímo při operaci byly čtyři. Akorát na té soukromé klinice se se mnou bavili na úrovni a nechali mě svobodně rozhodnout, jaká má být optická mohutnost voperované čočky. Ve fakultní nemocnici ze mne lživě vytáhli 5 tisíc tvrzením, že mi jinak voperují čočku tvrdou a dají tři stehy. I do operace na soukromé klinice jsem počítal sestřičku na příjmu a výstupu pacientů.

F. Eliáš 14.2.2011 19:45

Re: Pane autore, napsal jste

Neznám doktora, který by nebral úplatky. Lékařské povolání je snad nejzkorumpovanější. Všichni moji známí dávají ve špitálech dárečky. Všichni moji známí doktoři se pyšní různými dárečky od farmaceutických firem. Řady doktorů cestují do zahraničí na rozmanitá školení přádaná farmaceutickými firmami.

J. Václavíková 14.2.2011 17:32

Re: Pane autore, napsal jste

I moje děti byly svého času ve Vaší péči a můžu potvrdit, že jsem se na Vašem oddělení s ničím podobným nesetkala, ani jsem o něčem takovém neslyšela.

J. Schwarz 14.2.2011 16:20

Re: docel dobré

Méně rentabilní odbory... zřejmě nejsou potřeba!

J. Kilian 14.2.2011 15:07

Re: NP flašinet . . .

:-)):-)) díky za příspěvek, mám ho za podařený

J. Kilian 14.2.2011 15:05

Re: Žádnou krizi nevnímám

a co je  podstatné  na tom, že onen příspěvek psal důchodce ?

J. Kilian 14.2.2011 15:04

Re: Žádnou krizi nevnímám

Váš popis účelového pokusu o vlastní rozvahu je nejspíše ovlivněn neznalostí zkoumané věci Možná byste spíše něž čekat jak já naložím se svým časem mohl sdělit, kdo že za mne dělá mou práci, když jste už k takové premise dospěl.  Argumentatio ad hominem je logický klam,  častý to nástroj těch, kteří k samotné věci nedovedou říci něco aspoň trochu  blízkého prosté školské logice, o dialektice ani nemluvě.  

J. Pašek 14.2.2011 15:02

NP flašinet . . .

Egypt,  . . .Stávkující lékaři . . .Sudeťáci . . .

J. Skotnica 14.2.2011 15:00

Re: Žádnou krizi nevnímám

Ale ano, tady na Psu a v kontextu s vaším vyjádřením velice.

J. Kilian 14.2.2011 14:54

Re: Žádnou krizi nevnímám

Nemyslím si, že Vaše otázky jsou věcné, nemluvě už o tom, že jsou předjímavé Není ani podstatné, čím jste.

J. Kilian 14.2.2011 14:51

Re: Žádnou krizi nevnímám

nejsem ohptalmolog, takže k tmonu nic neslělím, jen mi přijde, že jste možná špatně počítal, nicméně opravdu nevím, jen nějak se mi nezdá, že by při operaci na čočce mělo být osm asistentů.

B. Rybák 14.2.2011 13:58

Odborářským vydíráním vynucený

příliv peněz ovšem tyto problémy spíše prohloubí. Je s podivem, že autorem zmíněné problémy, jejichž podstatou je nečestné, nespravedlivé, korupční a s lékařskou etikou neslučitelné chování významné části lékařů se už dávno nestalo aktivně řešeným problémem lékařské komory. K čemu je, když se nestará o "čest svého cechu".

S. Ševeček 14.2.2011 11:13

Re: Žádnou krizi nevnímám

To je samozřejmé, ten "neoptimální" výsledek operace ve "státní" tedy super-Kilian-nemocnici - dva stážisté "experimentálně" za šedesát korun na hodinu, potom jeden odborník na vopravu.

V. Běhal 14.2.2011 11:10

Zdravotnický feudalismus

Spíš než socialismus přpomíná naše zdravotnicví poměry za feudalismu.

S. Ševeček 14.2.2011 11:07

Sosáci vpřed a do útoku (za rojnicí Děkujících)

http://saskova.blog.idnes.cz/c/177283/Zemetreseni-aneb-fraska-v-liberecke-krajske-nemocnici.html

F. Svoboda 14.2.2011 10:16

Re: Žádnou krizi nevnímám

Pane Kalino i já jsem pensista, proto bych si rád přečetl odpověď pana primáře Kiliána na Váš dotaz. Podle četnosti jeho příspěvků ve zdejších diskusích mu opravdu mnoho času na léčení nezbývá, a tak tu práci ze něj dělají ostatní, což on popírá.

Snad se dočkáme, že se mu podaří utrhnout z léčebného procesu ještě trochu času a odpoví nám.

F. Eliáš 14.2.2011 10:02

Re: Žádnou krizi nevnímám

Chápu, psal jsem o operaci šedého zákalu. V krajské nemocnici při ní asistovalo 8 osob a zaplatil jsem nemocnici sponzorský dar 5 tisíc. Naprosto stejnou operaci jsem za půl roku absolvoval na soukromé klinice. Při operaci byli tři lidé, neplatil jsem nic. Zvláštní shodou okolností se ta bezplatná operace povedla lépe. Trvala třikrát kratší dobu.

L. Kalina 14.2.2011 9:59

Re: Žádnou krizi nevnímám

Pane Kiliane s řadou argumentů souhlasím, ale bez urážky, musím se vás zeptat? Posle vašeho vyjádření jste primářem  26 roků . Jak je možné, že jste stále na webu?   Nejste současně i mluvčím lékařů?   Pro informaci já jsem penzista.

J. Jílek 14.2.2011 9:24

Re: docel dobré

ptáte se....rušením méně rentabilních oborů....málokdy vznikne nová soukromá nemocnice na zelené louce, abyste mohl říci, že se zvyšuje dostupnost.

J. Jílek 14.2.2011 9:22

Re: Žádnou krizi nevnímám

uvedu vám příklad: u nás je krajská porodnice v KV a soukromá v Ostrově. Jakmile je něco složitějšího nebo méně rentabilního, okamžitě je rodička odeslána do KV.

J. Jílek 14.2.2011 9:17

Nemá velký smysl spekulovat, že někteří politici mají zájem na prohloubení krize.

tím je část klubu ODS spolu s jejím předsedou Tluchočem

J. Kilian 14.2.2011 8:58

Re: Žádnou krizi nevnímám

No, já Vám nevím. Do státní nemocnice (což jsou jen fakultní) , se dostanete většinou tak, že jste tam předán do péče pro složité (diagnosticky a/nebo terapeuticky) onemocnění. Medicína je velice rozsáhlá a dnes není možné obsáhnout její poznatky ani v jednom oboru, proto jsou někde lidé s úzkou superspecialisací a při složitém onemocnění jsou zapotřebí jejich konsilia. Proto se Vám v těch fakultních nemocnicích věnuje více lidí, neboť porucha Vašeho zdraví je zkoumána z vícera ohledů. Co závisti se týká, nemyslím si, že o ni jde.

J. Kilian 14.2.2011 8:33

Pane autore, napsal jste

"Zároveň v nemocnicích působí vrstva dlouho sloužících lékařů ve vysokých postech, například primářů, kteří vydělávají slušné peníze mimo jiné i korupčními prostředky a práci přenášejí na druhé."

Nevím, jak jste k takovému poznání došel a co Váš opravňuje ke  křivé výpovědi.. Nevím jak může primář oddělení (jakože tu funkci vykonávám 26 let)  přenášet svou práci na druhé, krom doby dovolené. Uveďte prosím příklad  práce primáře, kterou  lze převést na druhé a jmenujte příklad korupčního prostředku a konkretně toho, kdo jej využívá. Jinak je Vaše povídání pouze křivým obviněním a pomluvou typu kolektivního obvinění na podkladě  Vašich intuicí a  projekcí obav Vašeho svědomí do ostatních. Jinak řečeno svinstvo. 

Mnou vedené oddělení poskytlo za uvedenou dobu zdravotní péči více než 75 000 pacientům a u každého z nich, tedy vyjma těch, co tu byli v době mé dovolené,  byla tato péče poskytována dle mého rozhodnutí nebo schválení.  Dalším, více než 30 000 pacientů, jsem předtím poskytl  zdravotní péči na jiných místech,  Vyzývám každého jednoho z nich osobně nebo by proxy, ať v případě, že ta péče byla spojena s nějakým úplatkem či jakýmkoli jiným typem korupčního jednání, to patřičně sdělí. Vyzývám kteroukoli firmu, organisaci, instituci, jejich zástupce třeba i bývalé, ať sdělí, pokud se mnou jednali na  jakémkolivěk korupčním pozadí. Nepředpkládám,  že by si někdo chtěl v takové věci dělat legraci a že někdo má důvod se mi nějak mstít výmysly.

Jsou věci, nad kterými lze mávnout rukou. Tato mezi ně nepatří. Křivopřísežnictví narušuje důvěru mezi lidmi, největší to pouto lidské pospolitosti. Logické klamy, užívané účelově (žel přečasto), jsou velice podobné onomu křivopřísežnictví. Pomluva je jako uhel, když nepopálí, tak aspoň pošpiní. To ví každá pavlačová drbna a proto ji i užívá, neboť záliba v páchání zla má půvab pro lidi špatné a drzé, kdykoli trest je daleko a na jeho místo nastoupí volnost.

Pane autore, očekávám korekci Vašeho sdělení. Tuším, že marně.

G. Krejčová 14.2.2011 8:06

Jak na to ?

Hezký den, pěkně jste tu situaci popsal.ještě doplním, že mladí lékaři čekají 5 let na atestaci na basálním platu, mnohde i méně./ jak píšete/ Stáže, které k atestaci potřebují platí jedna nemocnice druhé v ceně 600 Kč na den. Specializační kurzy si musí zaplatit mladí lékaři sami, přestože získané znalosti využijí v domovské nemocnici.Pokud je lékařka na MD 3 roky, nepočítají se ji do získání atestace roky, které odpracovala před MD atd.

O únicích miliard  ve zdravotnictví za zkorumpované smlouvy  a nehospodárné nákupy se ví a je iluzí, že to na sebe aktéři prozradí. Dokázat to musí inspekce, kterou musí někdo pozvat a vyslovit aspoň podezření.Na trestní oznámení musíte mít něco v ruce a těžko to z vedení nemocnic vymámíte

K. Janyška 14.2.2011 7:40

Ale ono to tak není, autore ! Je přelékařováno a prachy nejsou ! Je nutné je lépa rozdělit mezi lékaře praktické a nemocniční ! A pak rychle reformu ! Já navrhuji TLTV ! Dzp.

F. Eliáš 14.2.2011 7:22

Žádnou krizi nevnímám

Ve "státní" nemocnici se mi věnuje asi 3x více pracovníků, než v soukromé. Výsledek péče je stejný. Pravda, doktoři se stále chovají jako za socialismu. Jsou zvyklí přijímat drobné dárečky. Poklonkují před farmaceutickými firmami. Hlavním důvdem toho, o čem se hovoří jako o krizi, je příliš zbytnělé ego mladých nemocničních doktorů, kteří, ač s relativně vysokou mzdou, závidí mzdy kolegům na západ od nás. Neuvědomují si, že se tam lékaři mají lépe, jako všechny profese,  proto, že nebudovali 40 roků socialismus

J. Šejnoha 14.2.2011 0:30

docel dobré

Jen jsem nepochopil, čím soukromé nemocnice  omezují dostupnost péče ?

Moje zkušenost je  přesně  obrácená. 

Nikdo asi nejsme  zcela  objektivní. Včetně  autora  článku.