24.5.2024 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimek 9.2.2011 11:09

Re: Autorka má plnou pravdu, ale,

Vy jste dokonalý plkal. Porovnejte svoji odpověď se svým původním příspěvkem. Cituji "... stát ve své nadutosti, perem některých ministerstev, osobuje právo rozhodovat o platu každého konkrétního pracovníka, jehož nikdy neviděl ...". A najednou mají ti nadutci, co za všechno můžou, ukazovat tvrdou ruku. Navíc zcela opomíjíte, že Drábkova reforma, včetně redukce tabulek, je odsunuta jen kvůli tlaku odborů.

L. Kalina 9.2.2011 10:56

Re: Většina se často mýlí

Paní Košarová,  kde je vezmeme, ty lékaře?  Z dat která jsou převzata z informací LOKu nebo ČLK vyplývá, že v Německu připadá na jednoho  nemocničního lékaře 4,5  lůžka (u nás prý 6,2) a  24 hodin přesčasů za měsíc.  

 U nás máme  63 000 lůžek, tedy by zde mělo být  63000 / 4,5  =  14 000 nemocničních lékařů, kteří nepřekračují zákonem stanovené přesčasy.  Statistiky uvádí tzv. přepočtený stav lékařů na 18 853 s průměrným platem 48 732 Kč/rok 2009.  Celkem se těmto lékařům vyplatí 914 milionů Kč/měs. Přepočtem na německé  poměry by průměrný plat byl 63 000 Kč/měsíc.  Jak je tedy možné, že naši lékaři mají tolik přesčasů, tedy podle zde diskutujícího p. Jílka průměrně tydně 40 hodin ? 

Nevím, nerozumím.

L. Kalina 9.2.2011 10:38

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

To má jednoduché řešení, jít k doktorovi, který má smlouvu s Vaší pojištovnou.

P. Čech 9.2.2011 10:27

Re: Většina se často mýlí

Příčina je opět jinde. Pan Nečas je totiž příliš slabý premiér, jinak by nečekal na JUDr Kubíčka a sám podal trestní oznámení na LOK a lékařské odbory, které vydírají a destabilizují stát a ohrožují zdraví obyvatel - obené ohrožení.

F. Svoboda 9.2.2011 10:22

Díky paní Kakosová,

že jste správně poukázala na většinu veřejnosti, která má lékařských vyděračů již plné zuby. Průzkumy jsou sice různé, ale v anketě iDnes je odpůrců akce dokonce více jak 80 %. Tímto zveřejňováním faktů, alespoň zužujete prostor pro podkuřovače kverulantů, jako jsou pánové Jílek, Kilián a další .

Doporučuji nazývat akci : Exodus pacientů ( k slušným lékařům ) = exitus vyděračů ( na pracáku ).

P. Čech 9.2.2011 10:22

Re: Autorka má plnou pravdu, ale,

To, že sami odboráři tabulky chtějí je logické. Kdyby je neměli, vypadla by jim z rukou vyděračská zbraň. Je otázkou, zda stát a vláda jsou natolik slabé, že musí odborářům ustupovat. Na druhou stranu je nutno vidět, že pokud je vláda silná a ustupovat nehodlá, je to jediným řešením. Viz Margaret Thatcherová ve sporu s horníky a Ronald Reagan s leteckými dispečery. Je nutno mít na paměti, že vláda svá rozhodnutí nemusí s žádnými odbory diskutovat a už vůbec ne, je-li ohroženo zdraví obyvatel. Vyděračům je nutno ukázat tvrdou ruku, jinak budou vydírat donekonečna.

F. Pavlis 9.2.2011 9:44

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

Plně respektuji váš názor. Nazvat ovšem názor jiný primitivním, vás deklasuje na úroveň odborů Dr Ratha a Kubka a spol. Je to jistě vaše individuální právo. Jeho důsledky si ovšem ponesete také...

F. Pavlis 9.2.2011 9:35

Re: Většina se často mýlí

Možná máte i pravdu, paní Kosařová. Díky vašemu postřehu jsou všechna hejtmanství oranžová, senátní sbor moudrých je v převisu oranžové, ale odpovědnost nepřevzal ani jeden. Plky, plky, plky stejně jako při akci - VLÁDA PRYČ.  A LOK je dítětem  Dr Ratha, který byl také ministrem a poměry ve zdravotnictví musí znát jako málokdo.  Bída této země je v tom, že tu vládnou už 60!!! let  spravedliví přerozdělovači a kupci hlasů Tvrdíkových legií. Že tomu podlehli i lékaři není tržní chování, ale patrně frustrace, se kterou se obrátili na špatnou adresu.  Že se tak stalo v době vlády, která je rozkolísaná a není tu ještě ani rok, je spíš symptomatické než náhoda. A v tom je svinstvo levicových odborů. Jinak to nazvat nelze. I pánové Kubek a Engel vědí o vlastních hříších lékařského stavu, ale o tom ani muk....

J. Šimek 9.2.2011 9:22

Re: Autorka má plnou pravdu, ale,

Rak to si o tom něco naštudujte. Hesla typu - bez tabulek budeme zcela v rukou ředitelů a ředitelům nevěříme - to jsou argumenty odborářů. Vy si nepamatujete, jak odboráři přinutili Drábka a vládu ponechat tabulky, které se snaží maximálně redukovat ? A Kubek už speciální tabulku pro lékaře bere za podmínku protestujících lékařů.

Takže ne vláda, ale odboráři chtějí odměňování podle tabulek a ne podle kvality a množství odvedené práce.

P. Čech 9.2.2011 9:20

Autorka má plnou pravdu, ale,

jak je u nás špatným zvykem,nikdo se zatím nepídí po příčině stavu.Nespokojenost lékařů s výší jejich platů není příčinou, ale důsledkem. Důsledkem pravé příčiny. Onu příčinu vidím v pozůstatku socialistického systému odměňování a to nejen lékařů. Týká se to i zdravotních sester vč. ostatního zdravotnického personálu, pracovníků ve školství, policistů, hasičů a mnoha dalších. Příčinou je naprosto nesmyslná a nikam nevedoucí existence celostátních mzdových tabulek. Počátek nesmyslnosti stavu je již v používání pojmu "státní zaměstnanec". Každý člověk, který je zaměstnán, je zaměstnán na základě pracovní smlouvy, kterou uzavírá a podepisuje se svým zaměstnavatelem (nikoliv státem) a na této pracovní smlouvě má kromě podpisu ředitele i razítko zaměstnavatelské organizace, jako jediného právního subjektu. Je zcela podružné a nedůležité, jedná-li se o organizaci státní či jinou. Po právní stránce rovněž není prioritní, kdo onu organizaci financuje, zda stát nebo soukromník. Správně tedy má platy jednotlivých podřízených pracovníků svobodně a s konečnou platností stanovovat ředitel organizace, který jedině může spravedlivě posoudit množství a kvalitu prováděné práce.V našem případě si stát perem některých ministerstev zaneřádil své vlastní hnízdo a pokud nezmění systém odměňování t. zv. "státních zaměstnanců" ve shora uvedeném smyslu, bude muset čelit podobným nátlakovým a vyděračským akcím do nekonečna. Pokud by neexistovaly výše uvedené celostátní mzdové tabulky, diskutovaná situace by nikdy nemohla nastat.

J. Šimek 9.2.2011 9:15

Re: Olej do ohně...

Včera v Událostech Kubek jasně ukázal o co jim jde. Přirovnával se k chartistům a předkládal "nápady", kde sehnat peníze do výplat. A protože to vypadalo blbě, utrousil něco ve smyslu, že s plnou šrajtoflí se pak pustí do té korupce.

V. Kolman 9.2.2011 9:14

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

Pane Davide, máte pravdu, ale má to maličký háček. Pokud pacient půjde k soukromému lékaři, který nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou, tak vlastně platí dvakrát. Jednak pojišťovně, a za druhé tomu soukromému doktorovi. Občan by měl mít právo, pokud je dostatečně movitý (není můj připad), aby mohl neplatit "povinné" zdravotní pojištění a platit "keš" přímo panu doktorovi. V USA občané tuto možnost údajně mají.

J. Šimek 9.2.2011 9:12

Re: Většina se často mýlí

Zakopaný pes je v tom, že dobří lékaři jsou vzácní, ale chování těch ve výpovědi spíš ukazuje na to, že jsou to "Cvachové", co dělají potíže.

K. Janyška 9.2.2011 9:06

Odvážná paní autorka... Souhlasím s ní i když americké, i jiné filmy, mně pořádně štvou ! Dzp.

P. Čech 9.2.2011 8:57

Autorka má plnou pravdu, ale,

jak je u nás špatným zvykem, nikdo se zatím nepídí po příčině stavu.Nespokojenost lékařů s výší jejich platů není příčinou, ale důsledkem. Důsledkem pravé příčiny. Onu příčinu vidím v pozůstatku socialistického systému odměňování a to nejen lékařů. Týká se to i zdravotních sester vč. ostatního zdravotnického personálu, pracovníků ve školství, policistů, hasičů a mnoha dalších.Příčinou je naprosto nesmyslná a nikam nevedoucí existence celostátních mzdových tabulek. Počátek nesmyslnosti stavu je již v používání pojmu "státní zaměstnanec". Každý člověk, který je zaměstnán, je zaměstnán na základě pracovní smlouvy, kterou uzavírá a podepisuje se svým zaměstnavatelem a na této pracovní smlouvě má kromě podpisu ředitele i razítko zaměstnavatelské organizace. Je zcela podružné a nedůležité, jedná-li se o organizaci státní či jinou.Po právní stránce rovněž není prioritní, kdo onu organizaci financuje, zda stát či soukromník. Správně tedy má platy jednotlivých podřízených pracovníků svobodně a s konečnou platností stanovovat tento ředitel, který jedině může spravedlivě posoudit množství a kvalitu práce těchto pracovníků, tedy i lékařů, učitelů, ale i jiných pracovníků ve svých organizacích. To, že si stát ve své nadutosti, perem některých ministerstev, osobuje právo rozhodovat o platu každého konkrétního pracovníka, jehož nikdy neviděl a neuvidí (nemůže nikdy spravedlivě hodnotit kvalitu a množství jeho práce) je vysoce kontraproduktivní. Je to příčinou stavu, který nastal a zde si stát zaneřádil své vlastní hnízdo. Pakliže by ředitelé nemocnic stanovovali platy svých podřízených pracovníků, za něž odpovídají, by diskutovaný problém vůbec nemohl nastat. To je hlavní vinou státu, vinou špatného systému, který tento stát vytvořil, lépe řečeno po roce 1989 nezměnil.

S. Ševeček 9.2.2011 8:54

Nikoliv podpora

"nespokojení lékařští odboráři, kteří podávají hromadné výpovědi, mají podporu jen necelé třetiny veřejnosti"

Ale strach obyčejného člověka a prostého občana o svoje zdraví a život.

M. Košařová 9.2.2011 8:49

Většina se často mýlí

Velmi často se stává, že se většina mýlí, jak nám ukazuje historie. Obzvláště při mediální masáži, jako je tato.

Proč si myslíte, že budou chtít slušní lékaři tady zůstat? Ti, kteří více jak dest let čekali, až na ně dojde řada se zvyšováním platů, když uvidí ten nevděk veřejnosti, budou chtít odejít. Bez novinářů se naše společnost obejde, bez letových dispečerů, bez zaměstnanců ČSD. Ale dobří lékaři jsou vzácní, ale to poznáme teprve až je nebudeme mít. Pak tady nějaká "inteligentní" novinářka napíše: většna obyvatel si myslí, že lékaře potřebují. Ale kde je vezmeme? Myslíte že na pracáku?

J. Síbek 9.2.2011 8:33

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

Zajímavý postřeh.Proč tedy chtějí po státu,aby jejich problémy řešil?

F. Svoboda 9.2.2011 8:18

Díky paní Kakosová,

že jste správně poukázala na většinu veřejnosti, která má lékařských vyděračů již plné zuby. Průzkumy jsou sice různé, ale v anketě iDnes je odpůrců akce dokonce více jak 80 %. Tímto zveřejňováním faktů, alespoň zužujete prostor pro podkuřovače kverulantů, jako jsou pánové Jílek, Kilián a další .

Doporučuji nazývat akci : Exodus pacientů ( k slušným lékařům ) = exitus vyděračů ( na pracáku ).

S. Körner 9.2.2011 8:16

další inteligentní příspěvek

masáž a vymývání mozků čtenářů může díky "demokracii"pokračovat a to i v těchto novinách?Jsme na tom velmi ale velmi špatně jako lidská společnost.

K. Řežábek 9.2.2011 7:49

Olej do ohně...

V každé akci jsou radikálové, umírnění a velká většina těch "mezi". Pokud je všechny označíte jako "vyděrači", přesune se zajisté nemalá část k těm radikálním.

Ještě dobře, že nejste vyjednávač!

Pokud se chcete podívat, o co v akci jde ( zdaleka ne jen o platy, na ně se poukazuje jen proto, že tomu všichni rozumí, zatímco dalšímu ne), přečtěte si: http://neviditelnypes.lidovky.cz/zdravotnictvi-proc-dekuji-a-odchazeji-dxb-/p_spolecnost.asp?c=A110124_103502_p_spolecnost_wag

J. Kilian 9.2.2011 7:48

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

Ve Sparně - tím míníte pražskou ? Pokud antickou, tak to máte volaké zmetené.

J. Kilian 9.2.2011 7:47

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

Jen drobná připomínka - naprostá většína  lékařů není státními zaměstnanci

J. Bakulová 9.2.2011 7:17

tak já znám třeba uklizečku,

která má drobné úvazky u různých firem a vydělává zhruba tolik, kolik jsem měla já, státní zaměstnanec, při odchodu do důchodu. Akorát ten život má složitej, taky se hodně najezdí

J. David 9.2.2011 6:49

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

Pane Pašek, odbory byly, jsou a budou mafiánským společenstvím. Vznikly někdy v třicátých letech u taliánských dokařů v USA. Jo, a MUDr Engel, visualizace, toť možná nazvat etalonem Lambrosovy publikace "O typech zločinných". Rád se nechám poučit.

J. David 9.2.2011 6:36

Re: Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

Státní zaměstnanec má držet hubu a krok, neboť si závislou činnost svobodně zvolil ve státní či obecní službě placené daňovými poplatníky či povinnými odvody ZP. Co lékařům brání zřídit si vlastní ambulanci, kde by nebyli usurpování mrzkou gáží? Ambulantní specialista musí platit přehršel poplatků (nájem, sestru, hafo odvodů, železo...), což má nemocniční lékař erární. Rád se nechám poučit, jsem pouze softwétrák. Bez našince by si mnohdy felčar ani neškytl, pokud mu třeba "lehne" aparatura na hemeroidy.  V nemocnici to uhradí erár, ambulant to musí zacvaknout téměř "cash" ze zisku (pokud mi refundačně neprovede liposukci pivního bojleru). Doktory mám v rodině. Něco mlácají na Alma Mater o "Spondeo at...".  Ve Spartě házeli dementíky z útesu, fiskální pragmatismus. Asi nebudu hrdina.

J. Pašek 9.2.2011 2:13

Jeho odvážné řešení stávky odborů leteckých dispečerů v roce 1981, když vyhlásil nouzový stav a vyzval stávkující, aby se do 48 hodin vrátili do práce, jinak o ni přijdou

V USA  dispečéři na letišti jsou zaměstnanci federální vlády, stejně jako vojáci, pošťáci a podmínkou jejich zaměstnání je,podpis, že nebudou organizovt jakoukoliv stávku   . . .  a vrchní šéf všech federálních zaměstnanců  je prezident USA . . . . Ronald Reagan měl luxus povolat si civilisty-záložáky vojenské zkušené dispečéry, kteří nemají luxus odmítnout prezidentovi poslušnost   . . . 

Já osobně se zastávám českých lékařů a autorky primitivní emocionální "husitské" projevy nic nevyřeší . . .  Autorka si ulevila, v činžáku je hrdinka jak to těm "nespokojencům" doktorům nandala . . . 

P. Sulc 9.2.2011 1:39

Vazena, v Ceskych zemich

Reaganove vymreli, jako zubri, uz davno a novi se uz nerodi a dovezt je, jako zubry asi  nejde. Zato uroda Benesu, Moravcu a jinych ritnich lezcu a kapitulantu je tradicne bohata a nic ji neohrozuje. A nebo ze by se v  Cesku demonstrovalo proti vyderacskym doktorum, Praha neco jako male Cairo ? No to snad ne, kde by zustal fotbal, kde cumeni do bedny a piti pivecka ? To prece Cechackove nemuzou demonstrovat za neco, ani za veci mnohem dulezitejsi nez je nenazranost doktoru.

J. Jílek 9.2.2011 0:39

Re: to si trochu pletete ČAS a Asociaci sester

Zdravotní sestry, které podporují protestní akci lékařů Děkujeme, odcházíme sepsaly otevřený dopis politikům. Vyzývají je, aby vyřešili nynější krizi ve zdravotnictví. Zároveň vylučují, že by se vztah mezi nelékařským personálem a lékaři nyní nějak vyhrotil.

"Chceme důrazně upozornit veřejnost i odpovědné politiky na to, že pakliže nedojde k dohodě, dojde téměř ke katastrofální destrukci poskytování zdravotní péče a to zejména té akutní," píší v prohlášení sestry, které se sdružují na Facebooku ve skupině "Jsem zdravotní sestra a akci Děkujeme, odcházíme plně podporuji".

Sestry popírají, že by mezi nimi a lékaři panovalo napětí. "V každé nemocnici je situace jiná, ale většina nelékařů žádné konflikty s lékaři nemá," píší v dopise. Dříve se přitom objevily zprávy, že se sestry obávají, že kvůli odchodu lékařů přijdou o práci. O tom, že je vztah sester a lékařů vyhrocený, mluvila v rozhovoru pro LN i prezidentka České asociace sester Dana Jurásková (ODS). Čtěte zde

Asociace odmítla podpořit akci Děkujeme, odcházíme, ale některé sestry s oficiálním postojem nesouhlasí. Jedním z výsledků odlišného názoru je právě i otevřený dopis politikům, který zdravotní sestry v úterý zveřejnily. V asociaci je asi 15 tisíc z celkového poštu 80 tisíc sester České republiky.

J. Jílek 9.2.2011 0:11

to si trochu pletete ČAS a Asociaci sester

Už odvaha sester, které se postavily proti požadavkům odborářských lékařů, ukázala, že se píšou, svým způsobem, „reformní“ dějiny.

...ano sestry byly skutečně odvážné, jednak ty z ČAS, které se postavily proti své šéfce Juráskové a pak také ty z Unie sester: "Unie sester jako celek akci lékařů podporuje, ale každá sestra má vlastní, individuální názor na tuto problematiku. Jisté však je, že pokud se nezmění systém, nic se nevyřeší a dostaneme se do patové situace. Chápu lékaře, že nemohou ustoupit," uvedla předsedkyně Unie sester a zároveň zdravotní sestra na ARO v jihlavské nemocnici Dagmar Ryšavá.

Její názor sdílí i sestry v dalších nemocnicích. V Havlíčkově Brodě poslala skupina zdravotních sester dopis předsedům vlády, Senátu, Poslanecké sněmovny i ministru zdravotnictví.

Zachování dostupnosti péče je prioritou, hlásí sestry

"Nemůžeme říci, že bychom nebyli rádi za navýšení platů všem zdravotníkům, ale momentálně jde zejména o lékaře. Prioritní je v tuto chvíli zachovat dostupnost péče, stažení výpovědí lékařů a jejich návrat zpět. Musí být tudíž vyhověno hlavně jejich požadavkům," píší signatáři dopisu.