23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Láníček 1.8.2010 16:18

Co mě na tom všem fascinuje,

tak to je to lkaní nad tím, jak třicetikorunové poplatky jsou tak veledůležité, že mají zachránit celý zdravotnický systém před zhroucením. Pak se dozvíte, že v našem systému jde ze státního do zdravotnictví podstatně méně peněz, porovnáno  k HDP, než skoro ve všech zbývajících státech EU, na druhé straně ekonomy odhadované daňové úniky a velezlodějny ze státních zakázek násobně překračují částku vybranou na poplatcích. A pokud tomu ještě pořád někdo říká regulačních, tak by se měl nechat duševně vyšetřit. U nás se všechno řeší cestou nejmenšího odporu - snazší je došlápnout si na důchodce a zaměstnance, než  zavést  pořádek v systému nebo skřípnout velezloděje. Tak třeba jen jeden malinký příklad, co se toho systému týče.  Ke konci měsíce řekne praktický lékař sestře: "Sestro, podejte mi karty přestárlých a hůře pohyblivých pacientů " ! Pak si jich pakl vybere - a napíše si na ně návštěvu u pacienta. Za půl hodiny si propiskou "přivydělá" dalších dvacet tisíc ke svému žebráckému platu. To je jen jeden  příklad z větší dědiny !

J. Kulheim 1.8.2010 18:49

Re: Co mě na tom všem fascinuje,

Pokud tady někdo lká, tak jste to Vy, pane J. Láníčeku. Lkáte nad tím jaká je hrůza platit poplatky při návštěvě lékaře nebo v nemocnici, nad tím jak regulační poplatky nic neregulují, jak pro některé naše spoluobčany je hrozné když mají platit 30 Kč, jak se někdo snaží zašlápnout důchodce, jak někdo píše návštevy na přestárlé pacuenty, jak by se měl nechat vyšetřit ten, kdo si myslí, že poplatky něco regulují, jak dáváme méně ze státního do zdravotnictví než některé státy EU. Brečíte, když někdo napíše, že v průběhu 8 let vlády ČSSD se zvedly rozpočtové dluhy o 600 miliard Kč. Brečíte, že tato vláda nechce nadále pokračovat v zadlužování státu, když ostatní státy EU jsou zadlužené podstatně víc.

Regulační poplatky regulují - 1/ Počet lidí, kteří si jdou k lékaři předepsat laciné léky. 2/ Zavádějí strop v nákladech na léky pro pacienty, kteří v průběhu roku platí víc jak 5000 Kč. 3/ Přinášejí peníze do systému financování zdravotní péče. 4/ Šetří peníze na nákup drahých léků pro pacienty, kteří potřebují nákladnou léčbu. 5/ Téměř  každý si uvědomí, že nic není zdarma.  

"Stát" nemá žádné peníze a proto nemůže nikomu nic dávat. Stát nedáva, ale rozdává nebo rozděluje  peníze, které vybere na daních a dělá dluhy, které budou muset stejně zaplatit daňoví poplatníci. Odvedeme cca 45% příjmů do rukou státních úředníků. Jestli se Vám to zdá málo, tak odvádějte klidně víc.

Ono je úplně jedno jak se poplatky jmenují. Důležité je, že jdou do systému financování zdravotní péče.

M. Bílý 1.8.2010 18:57

Pane, soudruhu Láníčku! (16:18)

Stále poukazujete ve svých příspěvcích na různé velezlodějiny. Napadlo Vás někdy, že největším zlodějem pod sluncem je stát, který okrádá nás všechny a především ty chudé? Největší zásluhu na tom mají t.zv. "sociální", levicové strany. Ony totiž hlásají odstranění chudoby a přitom ty chudé pro svoji existenci nutně potřebují (jsou to jejich hlasy ve volbách). Čím více je chudých, tím větší je státní příspěvek levicové straně. Kdyby tyto strany odstranily chudobu ztratily by opodstatnění. Kromě těch skutečně chudých lidí (odhaduji, že je jich u nás asi 0,5%, tedy asi 50.000) jsou tu ještě, v hojném počtu, nemakačenkové a příživníci, křeří jsou též voliči levice, která si je pěstuje. Čím je jich více, tím lépe. Zase to jsou jejich hlasy. Nu a pak jsou to lidé Vašeho ražení. Myslíte si, že ,že jste ukřivdění a přitom je to pouze vaše neschopnost, či lenost. Z Vašich příspěvků, jak je tady celou tu dobu čtu, to přímo čiší. Každý člověk se v životě dostane do nějaké prekérní situace. Mě jich, za můj dlouhý život, soudruzi zavařili několik, ale vždy jsem se z nich rychle vyhrabal. Vlastní vůlí, vlastní pílí a zkušenostmi. Takže jste ze mne, paradoxně, vy soudruzi,udělali pravičáka, který ví, že se musí spolehnout jen a jen na sebe!!!

J. Láníček 1.8.2010 19:28

Pane Kulheime,

víte co jsem chtěl říct ? Že se slabomyslně bazíruje na ptákovinách, protože na velké věci naši potentáti buď nemají mozkové kapacity, nebo, a to je ještě horší, to dělají záměrně. Denně čteme o prošustrovaných nebo ulitých stamilionech až miliardách, hlavně že se ale spílá důchodcům - třicetikorunáčům, kteří nás prý připravují o jinak skvělé vyhlídky do budoucnosti. Čas hojnosti prý končí, teď by se mělo začít šetřit. Větší srandu jsem neslyšel, poté co jsem zažil několikeré utahování opasků, abychom se právě teď někdy nacházeli v tom vrcholu hojnosti.

J. Kulheim 1.8.2010 20:32

Re: Pane Kulheime,

Vy jste žádné utahování opasků zažít nemohl. Vy nevíte co to je když není koruna v baráku. Jste mladý a utahovaly se opasky zejména v padesátých letech, když na vesnicích lidé meseli všechno odevzdat za hubičku a nakupovali na lístky. Dělníci si libovali jak je všechno laciné. Nikoho nezajímalo, že to co kupují bylo kradené.

Ptákovina je 30 Kč,. Základní otázkou je jak zajistit fungování a financování zdravotní péče. Jak optimalizovat vztah uživatel,  poskytovatel zdravotní péče a správce peněz na zdravotní péči. To je základ na kterém lze celý systém stavět.

V této republice všichni brečí, kromě těch, kteří mají skutečně malé výdělky. Brečí lékaři, učitelé, hasiči, policajti, státní zaměstnanci, zemědělci. Promiňte všichni, kteří brečíte a nejste tady napsáni. Já půjdu demonstrovat, aby Vám přidali. Ale musí někdo říct komu peníze sebrat, aby někomu mohli přidat. Asi nějaké ošetřovatelce drůbeže, která má hrubého 10000Kč.  O té nikdo v televizi mluvit nebude.

Vy jste se pasoval na zachránce a mluvčího m.j. i důchodců. Chtěl bych vás poprosit, aby jste za mne nemluvil. Dovedu se o sebe postarat. Pokud budete mít nutkání zajišťovat pro lidi ráj na zemi, tak se toho nutkání hleďte nějak zbavit. On totiž ráj a spravedlnost nikdy nebudou,

M. Bílý 1.8.2010 20:59

Správně, pane Kulheime! Máte pravdu.

Jen bych dodal, že tenkrát v těch padesátých letech byli i tací (a nebylo jich málo) kterým všechno bolševici ukradli a lístky na potraviny a na textil jim, jako třídnímu nepříteli, nedali. Pomáhat těmto lidem bylo možno jen potají. Pochybuji však, že rodina Láníčkovic mezi nimi byla.

M. Bílý 1.8.2010 20:47

Soudruhu, pane Láníčku! (19:28)

Žijeme ve stejném státě? Já jsem si za celou tu dobu od r. 1989 opasek NIKDY nemusel utahovat. Vždy jsem vystačil se svým průměrným důchodem (a ještě mi zbyde) . Bídu jsem nikdy neměl. A co jsem potřeboval, to jsem si koupil. Oproti tomu, jak jsem se měl za bolšánů, tak se mi teď vede rozhodně líp. Máte-li se Vy špatně, tak je to jen a jen Vaše vina. A pokud snad mluvíte za jiné, tak si přečtěte, co jsem napsal o kousek výš.