3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Domácí porody

Na úvod bych rád zdůraznil, že domácí porodnictví není problém, který je třeba řešit, ale téma, kterým je radno se zabývat. Jakákoli polarizace na ose Ano-Ne vede vždy ke špatným výsledkům a nepochopení příčin a důsledků tohoto – řekněme - fenoménu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 7.1.2019 10:48

Re: Autor zapomněl

Co třeba Holandsko?

P. Boublíková 7.1.2019 13:29

Re: Autor zapomněl

Jestli jsou tamní zdravotní pojišťovny schopné platit doktora, který sedí v sanitce a točí si palcema, místo aby v porodnici dozíral na několik porodů současně, tak zřejmě mají Nizozemci vysokou spoluúčast někde jinde.

U nás si takový superluxus zahálejících porodníků už jen z důvodu jejich omezeného množství nedovedu představit.

O. Prokop 7.1.2019 15:51

Re: Autor zapomněl

souhlas. jen se divím, že ze strany veřejnosti, která už pociťuje důsledky personální devastace na všech úrovních, že není požadavek, aby byla možnost se připojistit. Resp. zaplatit si tu čekající sanitu s lékaři u baráku( ne paneláku - odtát je převoz krvácející rodičky s malým výtahem takřka nemožný), všechno si zaplatit( čekací doba, práce, doprava atd...) a pak si nárokovat refundaci peněz od své již opravdové pojišťovny. Tak jak je to v Holandsku.

M. Prokop 7.1.2019 15:57

Re: Autor zapomněl

Menší a rozumnější část zdejší společnosti požaduje a podle toho i volí. Většina "třicetikoruňáků" ovšem slyší jen na "mám to zadarmo" a pokud náhodou někdo za své peníze dané do systému chce odpovídající službu, tak "ať si to zaplatí cash".

M. Prokop 7.1.2019 15:53

Re: Autor zapomněl

Nedovedete, to je vidět. Třeba to mají zařizeno jinak a lépe, než lékařem sedícím v sanitce a točícím palci. Co tak Holanďany znám, jsou značně svobodomyslní (od toho ta možnost výběru), ale i spořiví až lakotní, takže to spolehlivě nějak jde.