2.7.2020 | Svátek má PatricieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 490Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 28.11.2018 9:21, přehled diskusí

Popíjení v křesle nebo na gauči je nebezpečné:
Autor: J. Novak Datum: 28.11.2018 9:21

Máte sníženou kontrolu toho, jak jste na tom. Důsledkem je třeba to, že se nemůžete trefit do dveří. Případně potom třeba splodíte blábol podobný tomu, ke kterému je tato diskuse. :-)

In Vino Veritas :-) :-) :-)

No, jestli si někdo myslí,:
Autor: I. Lyčka Datum: 27.11.2018 14:09

že vína do deseti Euro jsou něco extra, tak se obávám, že se plete. Já bych spíše řekl, že je to krabčák ve skle. Vždycky mne bavilo, jak kamarádi vychvalovali chilské, francouzské, kalifornské, australské víno, jak se hádali, které je lepší. Ale vsadil bych se, že by je od krabicového nerozeznali. A pak nevím, proč se někdo naváží do Čunka. Je to snad s Kuberou jeden z nejlepších polititků.

:
Autor: J. Jurax Datum: 27.11.2018 13:32

Tož ono to s čehůnama též není jednoduché, fšeckému rozumí, lebo chlaščú studené pivo ... ale vína tam nemajú žádného a jestli, tak enem pro Pražáky, ale piť sa nedá ... a z trnek nerobí slivovicu, ale povidla!

... jako majstrštyk zakousne Čunka :-):
Autor: L. Čapatý Datum: 27.11.2018 12:34

:-D

Skvěle jsem se bavil:
Autor: P. Novák Datum: 27.11.2018 12:33

nad článkem, a teď i nad diskusí. Už ráno jsem tušil, že se zvedne moravská rebélie. A je to tu. Košulenky vypasované, šavlenky a čižmičky nablýskané a už to cifruje a šroubuje žárovky....:-)

Poznámka:
Autor: J. Dvořák 055 Datum: 27.11.2018 10:36

Piš o letadlech a tyto pičoviny si nechej do Jeep Baru!

Vážený pane Čechu:
Autor: P. Novák Datum: 27.11.2018 9:35

Každé úterý si rád přečtu Vaše pěkné povídání. Ovšem dnes jste předvedl proč na Moravě Pepíky z Prahy moc nemusíme. Jste prostě o kapánek chytřejší než zbytek národa.Napsat , že moravské víno je špatné může tvrdit jen úplný vinařský analfabet. Pokuste se vyrazit na Moravu , zapomeňte poučovat a dělat chytrolína a uvidíte jak moravští vinaři otevřou své srdíčka a potom i sklepy.. To že Vás někdy někdo napálil a víno nebylo dobré není pravidlem .Moravská vína jsou výborná a lidi kteří je v potu tváře vyrábí si nezaslouží Vaše ironické, místy až senilní narážky. Vaše názory Brouka Pytlíka mi připomínají názory Vašeho "oblíbence na hradě" který taky všechno ví a zná.Přeji Vám hodně tvůrčích úspěchů a pište hlavně o letadlech, o víně Vám to moc nejde. Váš fanoušek Pavel ze Zlína

Re: Vážený pane Čechu:
Autor: J. Farda Datum: 27.11.2018 11:07

Vnímání licence nadsázky evidentně není, pane Nováku, Vaší silnou stránkou. Jezdím ke kamarádům ke Znojmu, nejen pro sqělé vínko, už desítky let a kdybych se pokaždé měl urazit po zaznění výrazu Cajzl nebo Švéd, už bych k nim po Vašem příkladu nikdy možná ani nepáchl ... a to nezmiňuji intermoravské štengrovačky Ladina Lojzimu, že se zpěváci při cimbálu učí šroubovat žárovky ... :-)

Re: Vážený pane Čechu:
Autor: P. Novák Datum: 27.11.2018 12:28

Děkuji za reakci. Právě naopak miluji nadsázku. Pan Čech se již několikrát do moravských vinařů navážel. V Praze a okolí mám mnoho kamarádů a o špičkování něco málo vím.Já se jenom Moravy zastávám a ironické poznámky uvádím na pravou míru. Pavel Novák Zlín

Re: Vážený pane Čechu:
Autor: J. Farda Datum: 27.11.2018 12:54

Zdravím, s těmi dvěma jmenovanými, co byli i členy Hnutí za samosprávnou demokracii - hnutí pro Moravu a Slezko, jsme předloni při našich pravidelných dědkovských toulkách na Valašsku navštívili ve Zlíně nejen Baťovo muzeum, aji Kudlov a minulost Slušovic jsme prolezli, pod brumovským hradem shlédli Brumovku co zimní koupel sáňkujícího klučíka Lojziho, u Lojziho kamarádů v Bojkovicích se dověděli, že se Komenský narodil u nich a ne v Komni, samé prima objevy ... tak se mějte a ty štengrovky narážky na moravské zemské raději pusťte z hlavy! :-)

Re: Vážený pane Čechu:
Autor: P. Novák Datum: 27.11.2018 14:00

Zdravím. Tak zjišťuji , že jste znalec mého okolí.Já zas jezdím do Prahy na dobré pivo , které na Moravě prostě neumíme ošetřit vychladit a natočit...Pavel Novák Zlín

Re: Vážený pane Čechu:
Autor: J. Farda Datum: 27.11.2018 17:30

Naše zemička je, řekl bych akurátně sympaticky malá, na hledání rozdílů a křivd/iček je škoda času, nemyslíte? Mějte se ... :-)

Tak mně Honza Čech :
Autor: F. Kusák Datum: 27.11.2018 9:22

právě připomíná toho Miloše Zemana. Všechno ví nejlíp, kde koho dokáže urazit a zvednout ze židle. To se potom asi škodolibě baví, jak jim to nandal. Lhostejno, jestli se někdo naváží do novinářů nebo jiný do moraváků. Nějak nám ztrácí glanz. Mělo to dříve větší úroveň.

:
Autor: J. Jurax Datum: 27.11.2018 13:37

No jo, nejspíš mu na Moravě dali vína pro Pražáky a ešče zbóchli babu ... :-)

pana Čecha čtu rád a vždy v úterý ráno :
Autor: M. Krátký Datum: 27.11.2018 8:34

spěchám na pokračování jeho vyprávění, jak je ale níže pode mnou konstatováno, myslím si, že dnes si z nás skoro všech hezky vystřelil - už chybí jen kritika Octavie se stříbrnou metalízou. Takže pane Čechu mnoho zdaru do pokračování vašich příhod s letadly a občasný výlet k jiným tématům - hezký den přátelé

Dnes za "píp":
Autor: O. Zeman Datum: 27.11.2018 8:17

Čtu Vás rád, pane Čechu, ale dnes jste se měl raději držet Vašeho původního zmiňovaného plánu sedět doma na zadku a číst si. Snadno totiž zaměňovati příčiny za následky. Možná právě pro tu "pražáckou" povýšenost Vám kdysi Moraváci nalili vypláchnutý sud. Ale co už, zapijte ten podzimní splín čím Vám libo, pokud je to za "Vaše" a na zdraví.

Pane Čechu,:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 27.11.2018 3:20

pijte nadále to,co vám chutná.. Těžko přesvědčovat milovníka dechovky o kvalitách džezu a milovníka džezu o kvalitách dechovky..

Ještě že svět to vidí jinak.

http://www.vinoastyl.cz/velky-uspech-moravskych-vin-v-parizi/

Pište radši o letadlech. Tomu rozumíte.

Váš fanda z Kunovic.

Re: Pane Čechu,:
Autor: B. Clairvaux Datum: 27.11.2018 6:24

On z toho má pan Čech takový "sport" vždycky jednou za čtvrt roku, bůhví proč, pohaní Moraváky, jejich charaktery a nádavkem se znalecky opře i o jejich vín, které dle svých slov nekonzumuje léta, ale to mu v nejměnším nebrání v jejich hodnocení. Patrně mu v mládí Moraváci něco nepěkného vyvedli, na co pan Čech doposud nezapomněl.:-)

Jinak "Čechoviny" a "Z druhého kopce" čtu od samého počátku. Občas je to laskavé, humorné a čtivé a občas (poslední dobou) víc ublížené a zaprděné....zřejmě podle nálady autora.

ÚVAHA NAD KVALITOU VÍN MI PŘIPOMNĚL KRESLENÝ VTIP::
Autor: V. Kolman Datum: 27.11.2018 1:30

Z "lepší" vinárny jsou vyhozeni dva odrbaní vandráci. Jeden z nich se po vyhození ještě otočí a křičí: "To si říkáte lepší podnik a ani Hořčák nemáte!"

Re: ÚVAHA NAD KVALITOU VÍN MI PŘIPOMNĚL KRESLENÝ VTIP::
Autor: J. Farda Datum: 27.11.2018 12:55

... natož Šumavské bylinné ... :-)

Zijete za komousu:
Autor: K. Pavlik Datum: 27.11.2018 1:20

Poslednich 25 let (ci kolik) vas nikdo nenuti pit ty moravske patoky. Doporucuji fnancouzska vina - od 500 Euro za lahev jsou opravdu dobra (aspon dle internetu).

Re: Zijete za komousu:
Autor: B. Novacek Datum: 27.11.2018 3:45

Jistě, moravský nevědomý patriot se nezapře; přitom stačí zvednout zadek a mrknout přes hranice třeba do zprofanovaného Lidlu, kde je obrovský výběr vín z celého světa, (od Austrálie přes Evropu a Jižní Afriku až po Chile a Kalifornii), do 10 €... kromě, tedy jaksi moravských kyselin. Ty nikdo nechce...

Vím o čem mluvím, má druhá žena pochází z Dolního Němčí a dlouho jsem žil v Hluku. Jediné, co se z tamních acidních produktů dalo pít, byl "kobylák!, neboli burčák a občas, když se sehnal, sylván...vše ostatní je spolehlivý spouštěč silného pálení žáhy.

Re: Zijete za komousu:
Autor: K. Pavlik Datum: 27.11.2018 4:41

Priteli za komousu jsme rikali ze Kobliha ma burcak cely rok. Dnes muzete pit co a ze pan Cech to furt pije nebo na to stale po 25 letech nadava je jeho problem.

Re: Zijete za komousu:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 27.11.2018 5:04

Pokud váš přehled o moravských vínech nepřesahuje Dolni Němčí, Hluk a Lidl, pak máte ovšem naprostou pravdu. V Dolním Němčí a v Hluku bych se bavil spíš o dobré slivovici. Tu ale také v Lidlu nenajdete.

Re: Zijete za komousu:
Autor: R. Langer Datum: 27.11.2018 6:24

:-D

Re: Zijete za komousu:
Autor: B. Clairvaux Datum: 27.11.2018 6:26

:-))