7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
qwerty 17.3.2009 17:56

Cajun můžu

muziku i kuchyni,  Danny Collet i Southern Comfort"

http://www.netflix.com/WiMovie/Southern_Comfort/60020623?trkid=438403

Schumacher 17.3.2009 15:36

Dobré.

Padl na mě sentiment. Sice v té době ještě robě, ale zpětně mě tahle muzika oslovuje. Protože současný hluk zaneřáďující rozhlasové vlny je k neposlouchání stejně jako cool spíkři kecající vatu kvákavou angloamerickou pražáčtinou. By byli svjětoví, voe....

Marat 17.3.2009 12:02

Moderní zpěv? "Zpěv" . Vřískot odposlouchaný v Africkém pralese.

Jsou lidé kterým se to černošské vřískání libí. Mě né. Mnohdy je to jen opakování krátké věty jen vřískot se mění. Vzpominám jak už téměř před čtyřiceti lety vidím jak černoška včíská : Ó Baby Ó Baby.Kolem ní v kruhu obíhá další černošský "pěvec" dělajic kukuč jako hrubosrstý foxterier když čumí čubě bernardýna pod ocas a vřeší : Ó K Ó K. Takto tu skvostnou píseň vřeštěli snad deset minut. Nyní se něco takového děje i v ČR. Poslouchám ráno vysilání HK a tak částo slyším vřískot ve větě holé: Láska je láska. Tá slavná pěvkyně tu holou větu vříská také několik minut a divím si že si při tom vřískotu neroztrhne hubu až k pupku. Kde kdo se chce proslavit a  zbohatnout "zpěvem" k neposlouchání. 

Jsou i krásné písně černošské, ale většína patří do pralesa.

fafnir 17.3.2009 13:04

Re: Moderní zpěv? "Zpěv" . Vřískot odposlouchaný v Africkém pralese.

Marat

"Dudy ,chlapče dudy,pravil pan rada Prudivý";-D

honzak 17.3.2009 13:32

Re: Moderní zpěv? "Zpěv" . Vřískot odposlouchaný v Africkém pralese.

Dobrodružství 6 trampů ?

krmič 17.3.2009 14:29

Re: Moderní zpěv? "Zpěv" . Vřískot odposlouchaný v Africkém pralese.

Ne, to je Škvorecký, Ze života lepší společnosti.

"Avšak na dudy stěží lze hráti chromaticky," bránil se Petr.

"Český národ obejde se bez chromatiky," odbyl ho pan rada Prudivý.

qwerty 17.3.2009 17:52

Re: Moderní zpěv? "Zpěv" . Vřískot odposlouchaný v Africkém pralese.

A navléknuvši si trsátko, trsal jsem krásně.

krmič 17.3.2009 18:52

Re: Moderní zpěv? "Zpěv" . Vřískot odposlouchaný v Africkém pralese.

Na citeru!

qwerty 17.3.2009 18:54

Re: Moderní zpěv? "Zpěv" . Vřískot odposlouchaný v Africkém pralese.

Great minds think alike;-)

jiný Honza 17.3.2009 11:22

První koncert "stounů"

Vzpomínáte? Kameny ... se vali ... do Prahi... To bylo někdy v 90. roce, já byl ještě mladý a štíhlý, potil jsem se v tom hicu a těšil se. A vedle mě se objevil takový týpek, viditelně nerozumněl, tož se ptám odkud že je. A on že z Kalifornie a že je s rodiči ve Vídni, tak si odskočil do Prahy na oblíbenou kapelu, což mi v tom roce připadalo jako sci-fi. ;-D Pak začala předkapela (byl to Mišík nebo Prokop?, ten němec v hlavě už mě štve) a hoch zíral. Tož jsem mu vysvětlil, že on hraje na tak velkém placu poprve, že předtím nesměl. A hoch na to: oni mu ti komunisti zakázali vydělávat? Prostě to byl tehdy jiný svět...

phr 17.3.2009 16:30

Re: První koncert "stounů"

Mišík a E.T.C. to byli...

Ale nemůžu za to Stouni jsou třída, ale Pink Floidi mě vzali víc a úplně nejvíc potom Jethro Tull v Plzni.

car44los19 17.3.2009 10:34

Youtube

Pane Čechu, píšete, že nemůžete sehnat hudbu Cliftona Cheniera. Zkuste Youtube.cz - je tam k mání 54 videoklipů tohoto harmonikáře.

jj 17.3.2009 11:39

Re: Youtube

No to je ale přece jen něco jiného. Jinak má pan Čech pravdu, že jiný styl, než dokola omílané "hity" z etéru není slyšet, natož Cheniera či cajun vůbec.

Možna trochu OT. Vůbec nejděsnější je Radiožurnál, kam Tachecí zavlekla styl Frekvence 1. Asi nedávají dost peněz, aby se  ty skladby občas obměnily, takže se ten děs a běs různých Modern talking a jiných sra..k valí pořád znovu a znovu. A do toho ještě jupí kecy moderátorů schopných neosobně sdělit jakoukoliv "zásadní" blbost. U některých moderátorek si představuju, jak s optimistickým témbrem hlasu ohlásí: "Tak mi právě umřela babička, ha,ha,ha." a dál pojede žvanivý tok "informací"

R 17.3.2009 14:16

Re: Youtube

Je třeba si uvědomit, že rádia nemají jiné příjmy než z reklamy a mají docela výdaje za autorské poplatky i za vysílání do éteru. Proto musí hrát pořád dokola ty nejrozšířenější "středněproudové"  odrhovačky, aby měly dostatek posluchačů a mohly si za reklamy účtovat takové částky, aby nebyly ztrátové a majitelé na ně nemuseli doplácet.  Snad jedině u čistě internetových radií, kde je technicky možné přesně na jednoho sledovat počet posluchačů a potom teoreticky by bylo možné autorské poplatky účtovat těm radiím přímo za konkrétní počet posluchačů, takže vysílání nějaké menšinové muziky by šlo.

krmič 17.3.2009 14:36

Re: Youtube

Český rozhlas vybírá tzv. koncesionářské poplatky, docela tučné, jestli jste si nevšiml. Pravda, má taky třeba stanici Vltava. Radio Proglas nevysílá vůbec žádné reklamy, žije jen z dobrovolných darů. Hraje prakticky jenom menšinovou hudbu (ať už se vám líbí nebo ne).

rosco 17.3.2009 15:54

Re: Youtube

pan Čech tam také píše,že to kupoval na kazetách,kde byl tehdá youtube???Co chytráku.

MLOK 17.3.2009 10:05

MÉ OČI SE LEHCE OROSILY

při vzpomínce, jak jsem coby ......náctiletý v padesátých letech lupenkovou pilkou vyřezával ze slepených permaloyových plechů (a potom zabrušoval na postupně stále jemnějším a jemnějším šmirglpapíru) poloviny jádra magnetofonové hlavičky, leptal bronzovou folii (dištanc do mezery), motal cívky - zkrátka jsem amatérsky vyráběl magnetofonovou hlavičku!!! A ona dokonce fungovala! Pravda, pásek se musel hnát přes hlavičku rychlostí kolem 3/4 metru za sekundu, aby se to dalo aspoň trochu poslouchat. Abych nezapomněl - ta mgtf hlavička byla namontována do magnetofonu, taktéž amatérsky zhotoveného. Elektroniku jsem tvořil já, mechaniku kamarád. Pohon - asynchronní motorek ze starého šlehače. Dodatečně jsem koupil hlavičku vyrobenou tehdy vyhlášeným panem Hrdličkou, který to uměl o poznání lépe nežli já. Pak jsem mohl snížit i rychlost posuvu pásku na "kouzelných a neuvěřitelných" 19,5 cm/sec. Jak jinak jsem ale tehdy měl nahrávat svojí oblíbenou stanici - "Radio Laxmberg"???

       Když dnes vidím v kontejneru vyhozenou elektroniku s nepatrnou a opravitelnou závadou, nebo pouze proto, že je "morálně" zastaralá, je mi smutno.

       Přeji všem slušným lidem hezký den:-)

jj 17.3.2009 11:14

Re: MÉ OČI SE LEHCE OROSILY

Cítím s Vámi. Tak šikovnej na mechaniku, abych si troufl na hlavičku jsem nikdy nebyl, takže na magnetofon jsem našetřil a koupil, ale zesilovač, bedny, gramofon už byly podle Hudba a zvuk samo domo a sloužily dlouho a dobře. Taky mne čert bere, když vidím jak se plýtvá a co se vyhazuje.

honzak 17.3.2009 12:01

Re: MÉ OČI SE LEHCE OROSILY

klobouk dolů! Vyrábět mgf. hlavičku je dnešní řečí "pěknej vopruz"!  Já kdysi předělával ladící kondenzátor a stačilo mi to.

MLOK 17.3.2009 13:11

Re: MÉ OČI SE LEHCE OROSILY

Ona to byla honzaku spíš drzost ......náctiletého telete, které ještě neznalo zlomyslnost a zákeřnost světa - a proto se to nakonec povedlo;-D.

       Dnes bych se do toho už nepouštěl - zvlášťe když vidím ty mrňavé stereofonní hlavičky z kazeťáků, které "jdou" i při 4,7cm/sec do 10 kHz. 

       A i ty hlavičky jsou dnes už historií, podobně jako jí pomalu začínají být i CD, vytlačované paměťovými kartami, kde se nic mechanicky "nešmrdlá" a netočí, pouze se zapisují/čtou bity z paměťových registrů. Ach jo.

R 17.3.2009 13:36

Re: MÉ OČI SE LEHCE OROSILY

Ty kazetové hlavičky mají štěrbinu 2 mikrony nebo možná ještě méně, kotoučákové ANP 935 naše nejrozšířenější měly štěrbinu 3 mikrometry. Udělat to samo doma bez aparatury v ceně půlky auta je asi dost utopie. Pak je tam ještě takový "detail" materiál štěrbiny musí být zhruba stejně tvrdý jako okolí, případně jen o málo měkčí, přirozeně paramagnetický (bronz)  a ještě musí mít orientovanou krystalovou strukturu. Jinak  bude materiál štěrbiny vyčuhovat  nebo tam naopak bude díra, budou se na tom držet nečistoty, které jsou i na tom nejkvalitnějším pásku, pásek bude na těch nečistotách štěrbinu obcházet a vysoké tóny z nahrávky budou trvale něbo občasně v háji.

honzak 17.3.2009 13:42

Re: MÉ OČI SE LEHCE OROSILY

taky tu věc mám. Ale zapomínám kupovat baterky.... Stejně, bastlím od roku 1963. Ten šílenej pokrok! Ale má to své mouchy - vyměnit 100 nožičkové SMD pouzdro s roztečí nožiček 0,5 mm je docela honička, když není ta správná hlava do odsávačky. Nebo na ty nožičky letovat "anténu" pro osciloskop.... Brejle, lupa, lampa ze správného úhlu a postříbřený drát. Zlatý nožičkový součástky!

krmič 17.3.2009 14:48

Re: MÉ OČI SE LEHCE OROSILY

A jak myslíte, že hlavičky vyráběly ty babky v Druoptě? Žádné hi-tech zařízení tam neměli.

Ale že si někdo vzpomněl na pana Hrdličku, Rybná 13! :-) Taky jsem měl jeho hlavičku, i když to nebylo nic moc, ale v té době...

Schumacher 17.3.2009 16:41

Jaképak ach jo, s hlavičkami a vůbec jsem si užil.

A vůbec mi to nechybí. Rychle se ojížděly, tedy ty obyčejné. V něčem byly feritové, u těch se prý vytrhávala štěrbina, ale týkalo se to spíš kotoučáků s vyššímu ruchlostmi a profipáskem. Onyčejné hlavičky byly jako máslo, přítlak kazety udělal svoje, bez přítlaku to až na výjimky nehrálo, výšky v hajzlu a samý dropout. A problémy s kolísáním a udržením rychlosti, se přebuzením, se sykavkami. Kvalitní kazety jen v Tuzexu. Jinak hnědý Maxell šoupající hlavy za šílených Kčs 105. Naprosto nevhodné pro archivaci. Šum, praskot a lupance z gramodesek mi také nechybějí, ani štelování všeho možného. Nynější "reprobedny" jsou daleko kvalitnější než tehdy a i dost malé dokáží velmi dobře hrát. Vokály z mikrosystému JVC a malých dvoupásmovek mě dostaly do kolen. Kdysi jsem považoval za znak vality když to nahoře syčelo a dole bouchalo. S okraji pásma bývaly problémy. Ještě mám hifiklubácké třípásmovky k zesilovači TW 600. A někde ten zesilovač. se středovými hrncáky byly potíže. Šestistovka obstojná, na tehdejší součástkovou základnu. Jenže dvakrát dvacet wattů bylo tak tak a ve fortissimu to křápalo. Pak si pořídil NAD 304 a mám ho dosud, i stále dobře hrající  Tesla CD MC 902, v podstatě Phillips. Mezitím jsem si zvykl poslouchat na sluchátka a pořídil dostatečnou zásobu přehrávačů. Cédéčka ještě vydrží, i ta stará dvacet let hrají bez chyby. Jednou discmany  budou antikvitou jako ve sklepě lampovka  Telefunken, ještě s vystříhanými  krátkými vlnami :-)))  Dávám přednost méně se v tom hrabat a více poslouchat. Netvrdím, že diskcman se nedá vylepšit  :-))) Výrobci šetřejí na výstupních kapacitách a občas se vloudí chybička. Když vám do  nejtišších pasáží proniká vrkání středového motorku, typické u poslední produkce Sony, stačí do přívodu dát odpor 5,6  až 10 ohmu. Zvukovou legendou byl prý D99. Kdo ho máte, oprašujte jako svatou relikvii. Stejně všichni skončíme s ušima jako středovlnné rádio a kazeta bude připadat dost dobrá....

Schumacher 17.3.2009 15:51

Máte můj obdiv.

Já se dostal tak akorát k běžným opravám, přebroušení hlavičky, nastavení předmagnetizace, výměně motorku. Napřed dřel Tesla B4, pak asi půl roku trojkombinaci Europhon, fuj !. A pak deset let  Hitachi. Také fuj. Předražené a mizerné plastové fuj. Co jsem se v tom nahrabal. Kompaktní kazeta pro HiFi byl historický omyl. Kazety jsou hnus, byl to ústup od kvality a úlitba komerci. Ani nebyly určené pro HiFi. Když  jste měli Nakamichi, tak se to dalo poslouchat. Zlatý dnešní digitál a nahrávání do Wawu. V nejvyšší kvalitě je to skvělé. A dá se stříhat a kopírovat bez ztráty kvality.  V porovnání s kazetou je i dobrá MP3 skvostem. Dobře přepsanou nahrávku z vinylu  v plné kvalitě neodlišíte od originálu. Jen mít na to čas. Mám pár desek které stojí za přepis. Ale magič s vlastními hlavičkami, to je edisonské. To žeru.

hafusak2 17.3.2009 19:59

Re: Máte můj obdiv.

Zabral jsem doma jednu skříň a v ní zatím odpočívá kotoučák B 444 Lux, krabice pásků s nahrávkami o které bych nerad přišel. Několik krabic kazet a pochybný kazeťák. I ty nahrávky na kazetách bych si rád zachoval. Mimo jsou zatím CD. Celá léta se odhodlávám, že si v tom udělám pořádek, že to všechno sjednotím na jeden systém a tím tu skříň alespoň částečně vyprázdním. No jo, ale proboha na co to dát? Co vlastně má naději, že si to budu moci přehrát i za X let?

hubertus 17.3.2009 20:11

Re: Máte můj obdiv.

Poznámka ke skladování pásků: rozhlasový předpis nařizuje pásky pravidelně (snad jednou za rok) přetáčet. Jinak může dojít k prokopírování (sousedící závity se magneticky ovlivní) a pak je po nahrávce, přesněji je to málo k poslouchání. U pásků do domácích mgf se to prý nestává, ale jistota je jistota. A jinak vše moc prima R^.

hafusak2 17.3.2009 20:54

Re: Máte můj obdiv.

Nejstarší kotouče jsou z r. 1974, občas je protočím, jsou v pořádku. Horší je to s kazetami, ty takovou životnost nemají, což mi leze na nervy. Proboha ale jaký nosič má naději do budoucna?

těchňik 17.3.2009 22:00

Re: Máte můj obdiv.

Pro hudbu v audio formátu originální lisované CD, pro data myslím že stále streamer (pro větší objemy). U svých prvních orig. audio CD jsem testoval růst chyb, bez problému. U vypálených (jak audio tak data) - nárůst chyb v čase (až na nějaká výjimečně kvalitní CD média - např. staré Gold Kodak, Traxdata se zlatou vrstvou - mé nejstarší datové CD a úplně bez chyb!, pak jakž takž určité typy od TDk aj.).

těchňik 17.3.2009 21:54

Re: Máte můj obdiv.

Bohužel se stává i u pásků do domácích mgf (a u kazet ještě více) a vzhledem k malé tloušťce nosiče domácích "pásků/kazet" jsou dopady katastrofické. Vím o čem mluvím, nedávno jsem začal přebírat archív. Děs!