18.2.2020 | Svátek má Gizela


Diskuse k článku

WELFARE: Prasečák v Letech vláda vykupuje

Přeplněné malé cely, nedostatek denního světla, minimum jídla. Nemoci a neustálé krvavé boje končící smrtí jednoho ze soupeřů. Ta je však v takových podmínkách spíše vysvobozením.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 15.11. 2016 20:06, přehled diskusí

R. Tichý 15.11.2016 8:36

Nestesti konverzace je clovek bez fantazie. Radsi nectete bajky. Liska a cincila v mem vyjadreni byly zastupci libovolnych zvirat v zajeti. A proc chcete terorizovat nutrie a nikoliv lisky?

P. Boublíková 15.11.2016 8:48

Re:

Aha tak jste měl napsat, že činčila trhá lišku, třeba bych pochopila :-):-)

Ad nutrie vs. lišky: liška je masozrava šelma, predator, lovec. Nedokáže se nijak přizpůsobit životu v kleci, je to pro ní pouhé zivoreni. Nutrie je bylozravec, hlodavec, něco jako větší králík nebo obří morče, vytvořit pro ní v zajetí přijatelné podmínky je možné, kdežto pro lišku je to vyloučené. Kromě toho, nutrie mají jedlé kvalitní maso, není třeba je mučit neprirozenymi podmínkami a zabíjet jen kvůli pár chlupům.

J. Lepka 15.11.2016 10:01

Re:

Jen pár poznámek:

1) u Eskymáků, pardon Inuitů, je liščí maso považováno za lahůdku. Ona obliba psího masa na asijském jídelníčku je nám také proti srsti, že a o vztahu muslimů k vepřovému se lépe ani nezmínit.

2) norek americký, medvídek mýval a mývalovec kuní, též psík mývalovitý mají přirozený biotop také jinde, než ve střední Evropě a přitom úspěšně plení autochtonní faunu v západních Čechách.

A. Alda 15.11.2016 12:31

V západních Čechách nic autochtonní faunu neplení.

Žel, ani myslivci. A proto je přezvěřováno.

J. Lepka 15.11.2016 20:06

Re: V západních Čechách nic autochtonní faunu neplení.

Přemnožená je černá a srnčí a tu si myslivci chrání pravidelným přikrmováním a likvidací přirozených nepřátel - rysů. Bohužel zavlečené druhy to nevyřeší, zkuste porovnat velikost mývala a prasnice. Ještě tak liška dokáže ulovit koloucha, ale jen tehdy, jestli je srna nepozorná.

P. Selinger 15.11.2016 9:54

Re:

Nemusí to být výkvět fantazie, ale následek činnosti tak zvaných ochránců zvířat. Pamatujeme, jak vypustili do přírody celou farmu norků, jsou schopni vypustit stříbrné lišky a čínčily. Pokud se někomu podaří přesvědčit zákazníky, že umělý kožich je stejně dobrý jako z kožešin, pak farmy zajdou přirozenou cestou. Zákazem se nic nevyřeší - viz prohibice v USA v počátku minuléjo století...

F. Filip 15.11.2016 5:57

Deti?

Hmm. A co děti zaměstnanců kožešinových farem? Těch vám líto není? Takže další obor podnikání který chcete, samozrejme (!) z vyšších zájmu: svědomí, zdraví, ekologie, míru, spravedlnosti přenechat zahraničním obchodníkům a smelinarum?!? Co vám říkají napr. cukrovary? Co zbraně? To se opravdu cesi nikdy nepoučí?!! Kdo chce změnit svět musí začít u svych dětí, ne regulaci u souseda na dvorku...Není to tak???