30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

ÚVAHA: Svoboda a odpovědnost

V posledních dnech jsem měla velkou příležitost se o všem zas trochu více dozvědět, zapřemýšlet a vytvořit si nějaký objektivní názor o tom, co se týká stále nás všech a co v posledních dnech Česká republika prožívá, vlastně se toho skoro nešlo nějakým způsobem nezúčastnit, nepovšimnout si toho přítomného dění kolem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 26.11.2014 19:40

Souhlas..

V. Vaclavik 26.11.2014 19:05

Re: Postavit morálku nad politiku

Stavet moralku nad politiku je stejne chybne, jako stavet je obracene. Spravne to ma byt, ze politika je moralni a moralka je tak vyjadrena politikou, cili politika a moralka jedno jsou.

Moralni politika je samozrejme ta, ktera ochranuje svobodu cloveka aby ten byl volny sledovat vlastni cile (osobni sebezlepsovani, zakladani rodiny, zamestnanecka, nebo podnikatelska kariera, jako nekoli prikladu), aby si z nej jeho spoluobcane nemohli skrze demokraticke hlasovani udelat taznou herku jejich stesten.

J. Urban 26.11.2014 12:58

Re: Naivní až hloupé

Hmm, to připomíná "Prozřetelnost" Adolfa. Nebo taky "poslání od vyšší bytosti", co měl Jyrka :-(

R. Langer 26.11.2014 12:45

Re: Naivní až hloupé

Ano, vyšší dobro - známá argumentace totalitních levičáckých dobroserů. :-(

V. Podracký 26.11.2014 12:33

Postavit morálku nad politiku

se nepodařilo ani Havlovi, když v zájmu politiky a svých kontaktů se vyjádřil o "humanitárním bombardování". Pokud bychom měli dnes stavět morálku nad politiku, potom tedy by celá ta válečnická propaganda musela propadnout. Jen se zamyslete nad tím, kde je morálka? Jsou snad Pussy Riot morálnější než jedno sprosté Zemanovo slovo? Co si myslíte, že by na to řekl Havel? Měla by u něho přednost morálka nebo politika?

T. Hudeček 26.11.2014 11:51

Naivní až hloupé

Už jen citát Havla: "Odpovědnost k něčemu vyššímu, než je má rodina, má země, můj podnik, můj prospěch." mi stačil, abych se stal bezradným a nevěděl zda se smát a nebo plakat. Pro věky věků platila odpovědnost vůči rodině za středobod morálky (z toho se samozřejmě odvozovala odpovědnost svojí zemi a bohu) a na této hodnotě vyrostla naše civilizace. Jak může vůbec někdo jen uvažovat o tom, že může nad svoji rodinu povýšit nějakou imaginární společnost bez toho, aby se z toho obratem nepoblil? To mi fakt připomíná komunisticko/nacistickou ideologii, pro kterou jedinec neznamená nic a život má hodnotu požitého toaletního papíru :-( .

J. Urban 26.11.2014 11:31

Nepředáváme tu naši zemi i Zemi

té mladé generaci zrovna v optimálním stavu. Snad budou lepší než my, kteří jsme naše ideály až tak moc v realitu přetvořit nedokázali. V roce 1989 jsem nevěřil těm, co tvrdili, že za 10 let budeme na úrovni Rakouska (M. Zeman?), ale za 20, tomu už jsem věřil. S mými dnešními zkušenostmi pochybuju, že někdy vůbec budeme na úrovni Rakouska. Ale zaplaťbůh, nejsme na úrovni Ruska, Kuby, KLDR!

V. Ondys 26.11.2014 10:43

:)))))))) To je naše poťouchlá klasika

Drtivá většina u nás ví, co je správné, a vždy nekompromisně poučí jiné, ale jakmile má z nějaké nepravosti osobní užitek, :))))))))) okamžitě ji udělá!

P. Dvořák 26.11.2014 2:03

Tedy to je slátanina.

Reportáž z metra o vlídných tvářích sardinek, potom o zachmuřených na demonstraci, následné zhodnocení chyb volebního systému, vzpomínka na německou okupaci, svatořečení, kus projevu jednoho snílka, kaleidoskop z půlky světa. Povšimnutí, že neziskové organizace neváhají sáhnout do peněženky, je sice bystré, ale autorka zapomněla dodat, že jsou to naše peněženky.

Na závěr správně píše, že kdyby tady byla úplně sama, tak by to pro ni znamenalo žití o ničem. Evidentně by nikdo nečetl její článek.