4.6.2020 | Svátek má DaliborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Osiřeli jsmeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 18.11.2018 19:04, přehled diskusí

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 18.11.2018 11:03

PROSTŘEDNICTVÍM EU ?

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozřejmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 18.11.2018 11:03

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,:
Autor: K. Janyška Datum: 18.11.2018 11:03

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

Nemá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, které tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

Doporuceni. :
Autor: J. Chodur Datum: 18.11.2018 0:56

Briti by meli vymenit pakistanskou komunitu za tu krestanku. Je tezke mit jistotu v dnesni dobe, tohle je zarucene.

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.11.2018 19:04

To je dobrý nápad! Ať si pákistánská komunita dělá bordel v rodné zemi!

Nemá snad svoboda od totalitních bruselských pomatenců:
Autor: L. David Datum: 17.11.2018 21:41

větší cenu, než ekonomické ztráty?

Které ve skutečnosti nebudou tak hrozné, jak je to nyní záměrně zveličováno, neboť biznys si svoje cesty vždy najde.

A proč jí - k p. Hrbkovi:
Autor: M. Pressl Datum: 17.11.2018 15:39

Protože jsme neposkytli azyl ani čínským křesťanům.

No, je nutno vědět všechno o procesu civilizace a :
Autor: K. Janyška Datum: 17.11.2018 9:05

o civlizovanými vyvolaném spontánním řádu lidského světa. To je zdroj skutečného poznání. Lidský svět má povahu abstraktní, ne praktickou a organizační... Dzp.

Re: No, je nutno vědět všechno o procesu civilizace a :
Autor: J. Lepka Datum: 17.11.2018 9:37

Den by hned byl hezčí, kdybyste vy dokázal držet hubu (nebo vyhodit klávesnici).

Re: No, je nutno vědět všechno o procesu civilizace a :
Autor: K. Janyška Datum: 17.11.2018 11:01

Komouši ? Dzp.

Re: No, je nutno vědět všechno o procesu civilizace a :
Autor: R. Szewczyk Datum: 17.11.2018 9:48

sem uplné blbé , ale co je to to -dzp ?

Re: No, je nutno vědět všechno o procesu civilizace a :
Autor: P. Moravčík Datum: 17.11.2018 17:52

Asi : "Děkuji za pozornost". Niečo ako v matematike quod erat demonstrandum :-)

Hrdý Albion má plné gatě.:
Autor: P. Zinga Datum: 17.11.2018 8:52

A Mertl je trotl.

Re: Hrdý Albion má plné gatě.:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 17.11.2018 12:24

Neznám nikoho, kdo by měl v UK nadělánno v gatích.

Problém je, že důsledky Brexitu byly prezentovány velmi nevyváženě, protože ideologové EU dali přednost trestání UK,aby náhodou někdo jiný nedostal podobný nápad. Už 2 roky jsou Britové strašeni, že 4 jezdci Apokalypsy jsou už na cestě, informace o tom, že "no deal" znamená také zastavení evropských výrobních aktivit např. Airbusu (dle vyjádření Aibrusu se ztrátou 1,2 miliardy Eur týdně), že kolaps prodeje 750 000 německých aut v UK, by dle Deloitte znamenal ztrátu 18 000 pracovních míst v německém autoprůmyslu. Dle IMF "no deal" nude znamenat ztrátu 50 000 pracovních míst v Irsku a bude stát EU 290 miliard Eur. Británie spotřebuje každý týden 2 000 tun francouzských sýrů, 2 miliony lahví italského Prosecca každý měsíc a denně se prodá 600 aut Volkswagen.

Re: Hrdý Albion má plné gatě.:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 17.11.2018 12:32

Větší strach by u eurojásalů měla vzbudit slova francouzského ministra financí Bruno Le Maire:

"Euro je nebezpečně zranitelné v případě příští globální recese. Nemůže přežít bez EU ministerstva financí a aparátu fiskálního federalismu. Buď bude rozpočet eurozóny nebude žádné Euro nebude"

Re: Hrdý Albion má plné gatě.:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 17.11.2018 13:04

Zřídit EU ministerstvo financí nebo dokonce ministerstvo financí eurozóny by pro ně nebyl problém (aspoň by tak mohli rozdat pašalíky dalším stovkám věrných evropských politiků), ale fiskální federalismus znamená finanční transfery (NE půjčky) do méně úspěšných oblastí. I kdyby snad některý z německých politiků takovou sebevražednou ideu akceptoval, pak je tu německý konstituční soud a o jeho postoji nelze mít pochyby.

Vzpomeňte jen smutného osudu Macronova plánu na nový EU fond disponující stovkami miliard Eur pro "deštivé dny", v Mesebergu to Merkel"srazila" na 30 miliard a ostatní státy severu Evropy to pak odpískaly úplně.

Re: Hrdý Albion má plné gatě.:
Autor: P. Moravčík Datum: 17.11.2018 17:53

Spomeňte si na Československo :-)

Re: Hrdý Albion má plné gatě.:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.11.2018 21:28

"Zřídit EU ministerstvo financí nebo dokonce ministerstvo financí eurozóny by" - definitivně zničilo suverenitu evropských států. Už by to byl jen a jen 1 ks molochu Evropa. NE kontinent, ale stát Evropa !

NIKDY !!!

Re: Hrdý Albion má plné gatě.:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 18.11.2018 9:29

Takové ministerstvo financí eurozóny jsme tu už měli, tuto roli sehrálo ministerstvo financí Německa. Nejen že se jim podařilo problémy svých bank úspěšně přenést na celoevropskou úroveň, ale hlavně se jim podařilo vnutit svoji terapii na poslední velkou krizi celé Evropě s bolestnými důsledky pro mnohé ostatní.

Chcete snad být adoptován:
Autor: I. Mertl Datum: 17.11.2018 8:19

pane Votrubo? Kdekdo by se našel, nejen RF či KLDR. V případě vážného zájmu napište, dodám alternativy, se kterými budete jistě spokojen

:
Autor: M. Krčmář Datum: 17.11.2018 11:25

KLDR bych věděl,ale RF, že by republika Fidži?

Re: :
Autor: P. Han Datum: 17.11.2018 16:15

Republique Francaise.

Re: :
Autor: I. Mertl Datum: 18.11.2018 17:26

I vy zdělanci, svého nejbližšího nepoznáte!

A proč jí:
Autor: A. Hrbek Datum: 17.11.2018 0:10

nenabídneme asyl my?

Re: A proč jí:
Autor: P. Moravčík Datum: 17.11.2018 17:54

Načo? Spomeňte si na irackých kresťanov...