20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

ÚVAHA: O příští volbě prezidenta

Musel jsem si sednout k počítači a svěřit se vám se svým názorem na volbu nástupce prezidenta, který je, mírně řečeno, ostudou této funkce, když nám nabízí své kumpány jako své nástupce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Harabaska 6.11.2019 11:03

Přesně tak.

J. Kolomaznik 6.11.2019 9:56

Pane Machala souhlasR^

J. Pavelka 6.11.2019 9:09

Přímá volba prezidenta je v Polsku, na Slovensku v Rakousku...všechny tyto zažili totalitu...(Rakousko 1934 - 1945 )...Kdo neumí volit dobrého člověka, umí volit dobrou stranu?...

P. Hlosta 6.11.2019 9:17

U přímé volby prezidenta budou vždy(!) z poloviny občané, kteří budou tvrdit, že ta druhá půle občanů jim zvolila špatného prezidenta, že takového mohou volit jen neschopní hlupáci. To je zákonitost, kterou na nás vymysleli zákonodárci politických stran ČSSD a ODS. ;-)

R. Langer 6.11.2019 11:21

No, a kdo volil ČSSD a ODS? ;-D

R. Langer 6.11.2019 11:25

Kromě toho, nemyslím si, že kdyby vyhrál (například) Drahoš, že by kvůli němu voliči jeho protikandidáta/tů pořádali nějaké trapné manifestace a vykřikovali by všude něco o neschopných hlupácích. Spíš by řekli - máte, koho jste chtěli, a teď si to vyžerte, dobře vám tak. ;-)

Š. Hašek 6.11.2019 8:52

Tak sedejte k počítači a svěřujte se, Vážený pane ........

Takových bude! Jen Vás chci upozornit, že máte jeden hlas ....... Letnou k Sobě nezapočítávejte, zatím volíme jednotlivě.

Z Vašeho svěřování se jsem, mj., vyrozuměl, že jste nečetl nic od Ferdinanda Peroutky, Přítomnost, r. 1938. Fascinuje Vás jeden nevychovanec z ČSLA ....... Dalšímu se nebudu věnovat.

J. Kolomaznik 6.11.2019 9:55

Treba za to moje vyjadreni budu mit zamaz,ale musim to napsat

Hašek? blbcek jako vzdy a pan Autor clanku na jednicku s *

P. Hlosta 6.11.2019 8:51

Prezidenta nepotřebujeme! Už po předání volby prezidenta do rukou občanů, tedy přímou volbou, se vidělo zcela jasně, jak vadí politickým stranám ta občanská vůle. Hned nasadila TOP 09 svého kandidáta. Zeman se chystal, že konečně vyrazí na Hrad a nakonec si musel pořídit taky svou politickou stranu, aby měl jakousi tu podporu. Výsledek volby prezidenta občany? Zvolený prezident vadí politickým stranám, jako překážka cesty k vládní moci. Zvolený prezident taky má překážku vládní moci už z titulu definice té funkce v ústavě. Prostě nemá ty pravomoci.

Takže máme stálou hádku v politice o prezidentovi. Ten měl být vůlí většiny občanů ve své funkci a v zájmu klidu na politické scéně pak jen klást věnce na pomníky a kynout davům z Hradu. Moudře mlčet a do ničeho nekecat. Pak by nebyl politickými stranami a jejich fandy kritizován, až přímo nenáviděn. Nejlépe by bylo, kdyby z hrobu povstal sám TGM a znovu seděl na prezidentském trůnu. Jenže TGM už nikdy nebude.

Prezidentská funkce je blbý přepych. Vždy bude každý prezident vadit, protože vždy bude volený polovinou občanů. Ta druhá polovina bude mít svého poraženého kandidáta, který byl opoziční z logiky volby ke zvolenému prezidentu. Tak budou občané nutně rozhádaní mezi sebou a politické strany budou tu hádku rozdmychávat. On jim totiž každý prezident bude do jejich věcí strkat frňák. Bude vždy duální vláda, protože prezident nemá vládní pravomoci a přesto bude do vlád žvanit. ZRUŠIT TU FUNKCI PREZIDENTA A JE KLID!

R. Langer 6.11.2019 11:28

KLID? Ti ynteligeti vás stejně označí za hlupáka, co si neumí ani zavázat tkaničku, jenom z nějakého naprosto jiného, zcela irelevantního důvodu. Máte smůlu. ;-)

J. Nevrkla 6.11.2019 8:30

Autor už rozjíždí novou prezidentskou kampaň za pravdolaskare? S trochou lží a hodně nenávistí. V poslední větě bych spíše od něj očekával, že by prezident měl být hrdý na EU, nikoliv na vlast, když se její obyvatelé nechali tak snadno oblbnout.

J. Vavrochová 6.11.2019 8:21

?8-o?Pan autor povýšil pana prezidenta na všemocného tvůrce zázraků a všeho dění světa. A také ho velmi, ale opravdu velmi, nemá rád.

V. Heidlerová 6.11.2019 9:17

On se totiž "pan president" tak chová a ještě soustavně lže. Nedodržel ani jeden z předvolebních slibů, tak už by měl vypadnout z Hradu.

R. Langer 6.11.2019 11:30

Tak už si hlavně připravujte nějakého lepšího a většího lháře, aby měl po Zemanovi alespoň nějakou šanci, když to tak zabírá... ;-D

V. Klepetko 6.11.2019 8:21

Řekl bych, že úvahy o příští volbě prezidenta nejsou příliš aktuální... Ale ono to vypadá, že jeden z hlavních budoucích kandidátů je jiného názoru a právě spustil volební klání, a bude po celou svou (několikaletou?) volební kampaň prezentován svým týmem jako ostře vyhraněný Antizeman... A že tento kampaňovitý článek je jen kapka v moři, které nás mediálně zahltí.

Že by potřetí stejná chyba? Myslím, že kdyby se pan generál proti současnému prezidentovi tak ostře nevymezoval a kdyby byl méně podporován zemanofoby, tak by byly jeho budoucí šance na zvolení daleko lepší!

J. Vavrochová 6.11.2019 8:25

Ano, máte naprostou pravdu. Pan generál si to svými posledními výroky docela pokakal. A to by tak dobře vypadal na známkách a na fotkách ve školních třídách a státních institucích!;-D;-D;-D

J. Jelínek 6.11.2019 8:49

Nevím, co si generál posral a u koho. Možná u vás, komoušů. To ale není důležité, zarazila mě ta vaše zmínka o známkách a ikonách ve školních třídách...Doufám, že to současné hradní strašidlo bylo poslední, co se nechalo takto zvěčnit a vystavit.

V. Klepetko 6.11.2019 9:14

Já vám to vysvětlím - posral si to u všech voličů M. Zemana, slušných i neslušných, chytrých i hloupých... Jenže ke svému zvolení si musí pan generál nějaké ty jeho voliče nějak získat! I k tomu, aby sjednocoval společnost místo hloubení dalších příkopů. Dokáže to?

J. Jelínek 6.11.2019 9:23

A čím konkrétně nasral voliče MZ? To mě fakt zajímá, už proto, že ho volila i moje máma a já bych nerad, aby se nějak rozčilovala.

V. Klepetko 6.11.2019 9:51

Slyšel jsem, že se v jakémsi bulváru (nebo snad v Reflexu?) vyjádřil v tom smyslu, že si současný prezident prý od svého okolí nechává "utírat pusu"... Doslova, fyzicky.

Dost nechutné vyjádření, myslím že by mohlo dost voličů od volby pana generála odradit: starší lidi máme v rodině skoro každý, ale málokdy se o nich vyjadřujeteme takto neuctivě...

V. Klepetko 6.11.2019 10:10

P. S. Můžeme třeba nesouhlasit s jejich názory, ale neposmíváme se jim, že chodí o holi a tak podobně... Charakter člověka, ne barva pleti nebo fyzický handicap, to by mělo rozhodovat!

P. Harabaska 6.11.2019 11:07

Ostatně, proč by po bývalém členu KSČ na místo prezidenta měl nastoupit jiný bývalý člen KSČ? Aha, u tohohle to byla mladická nerozvážnost. A krom toho se za to jaksi stydí sám před sebou.

V. Klepetko 6.11.2019 14:31

Jsou tu i další věci. Tak třeba Václav Havel, ten si snad v okruhu nejbližších přátel a spolupracovníků s lidmi netykal? Pan generál to nemusel vědět, ale ta narážka na tykání "Milošovi" se jeví jako pěkná bota... Je to takové "odlidštění", to se mamince pana Jelínka nejspíše líbit nebude!

P. Harabaska 6.11.2019 15:19

Opravdu bych to tak neviděl. U nás v podniku těsně po vítězném listopadu bylo vytvořeno OF (včetně bývalého kádrováka jako člena) a všichni mluvili o lídrech sametu jako o Vaškovi, co udělá Honza, jak reagoval Jirka atd., atp.

V. Klepetko 6.11.2019 16:05

Ano, bylo to tak. Ještě i dnes řada příznivců mluví o bývalém prezidentovi v dobrém jako o "Vaškovi". Jenže pan generál se v té době pohyboval v jiném prostředí, takže mu to přijde divné.

R. Vacek 6.11.2019 8:10

Autor spadl z hrušky. Nemá cenu rozebírat nesmysl za nesmyslem.

Snad jen to, že k politice patří, že politik podporuje ty politiky, kteří mají podobný náhled na svět a kritizuje ty, kteří mají jiné názory. A moudrý politik, který je o správnosti svého pohledu přesvědčen, myslí i na své nástupce a předání úřadu někomu, který vše nepřevrátí vzhůru nohama.

M. Fleishman 6.11.2019 7:36

Po příštích volbách se potvrdí co jsou Češi zač!

R. Langer 6.11.2019 11:45

Zase, že? ;-D

J. Karlík 6.11.2019 7:28

Zase jeden, co si myslí, že volič je suverén, jen když volí správně, jinak je to starší, nevzdělaný hlupák z venkova. Běžte do háje s vaším Benešem, tím zbabělým intrikánem, pravým opakem T.G.M nebo W. Churchilla. A také měl velkou podporu národa.

F. Houžňák 6.11.2019 9:54

Jsem si jist, že vy, takový statečný a přímý člověk, na místě Beneše byste to dělal daleko líp a přemohl byste jak Stalina, tak Hitlera jenom tak levou zadní po večeři.