3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

ÚVAHA: Nemám rád Vánoce

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Buvol 29.12.2008 10:24

Ano, pane autore, tak nějak to je ....

Naše civilizace má bohužel v sobě zakodovaný sebevražedný zákon hodnoty nebo snad trhu, který, volně interpretováno, říká: spotřebovávejte, spotřebovávejte ...ˇ. co nejvíc, ať poptávka převažuje nad nabídkou a může se vyrábět ... a vyrábět .... ale vzhledem k tomu, že všechno je konečné i zdroje surovin a samotná Země, musí to nutně jednou skončit katastrofou .... Apokalypsou nebo Armagedonem ...  ledaže by se v přírodě objevily nějaké nové zákony typu perpetum mobile ..... Přeju hezké po svátcích ......

Liberta 29.12.2008 20:31

Re: Ano, pane autore, tak nějak to je ....

Evidentně s autorem rezonujete v jeho chaotickém blábolení: "sebevražedný zákon hodnoty" (panebože, jak inovativní!), "ať poptávka převažuje nad nabídkou" (to jsme měli naposledy za socialismu a k ekonomickému Armagedonu to bylo hodně daleko), nebo ty spásné "zákony typu perpetum mobile" (máte nějakou představu, co to je perpetuum mobile?) ;-€

sid 29.12.2008 0:45

paskvil

Ano je to slátanina ,lahve studentů a ještě bibli to něco o vás vypovídá,chudáci studenti.Pokud vám vadí splachování záchodů pitnou vodou nanoste si v kanystrech vodu říční ,umývejte se v řece,potoku,rybníku.Zamyslete se nad biliony dolarů vynaložených na kosmický výzkum a nad jeho efektem,ale to bude nad vaše síly,neboť jste asi absolventem nějakého učiliště s maturitou .Pokud máte vyšší vzdělání tak je to katastrofa pro budocnost.A redakci NEVIDITELNÝ PES,HCI ŘÍCI,ŽE TAKOVÉTO STATĚ SNIŽUJÍ VAŠI DOBROU ÚROVEŇ

LJG 29.12.2008 10:01

Re: paskvil

Naopak. Díky redakci, že tohle uveřejnila. Díky tomu víme s jakými blouznivci žijeme a budeme žít. :-((

LJG 29.12.2008 10:02

Re: paskvil

ps místo článku mohl jít s vědrem k potoku a pak udělat omalovánky pro africké děti.

MK 28.12.2008 23:09

Podporujme se Čechové a Češky vzájemně mezi sebou .

Nechápu, proč tu všichni řešíte splachování záchodů. V našich podmínkách je koloběh vody zajištěn. To , co natočím, opět vyteče odpadními rourami do řeky a řeka si teče dál. Co však stojí za zamyšelení, je skutečnost, proč tolik lidí žije v lokalitách, kde není zdroj vody. Vždyť to je proti přírodním zákonům. Lidé a značná část faunymůže  žít pouze tam, kde je zdroj vody a potravy. Jinak to není možné. Tam, kde je suchopár, a lidé  nejsou schopni  tento suchopár zavodnit a zůrodnit, nemůže být života. Podporovat natalitu těchto lidí humanitárními dary je zločin proti přírodě i proti nám.  Pan učitel je zločinec, jestli takto oblbuje dorost.  Já konzumuji a hlavně kupuji české výrobky,  aby měl český výrobce výdělek a mohl opět svou koupí podpořit jiného českého konzumenta a výrobce. Je to koloběh, který byx svým zastavením způsobil chudobu nás všech.

LJG 29.12.2008 10:09

Re: Podporujme se Čechové a Češky vzájemně mezi sebou .

Kdyby jen to. Kdesi v Sudánu vykopali v rámci humanitární pomoci studnu. Čerpadlo, hadice s tekoucí vodou. Voda z hadice teče po celý den a noc většinou nadarmo. Místní ji nevypínají. Proč? Voda je dar boží. Bůh jí dal. Bílí ji přece dolů nedali. Až se Bohu bude chtít, tak zase vodu dá. Jsme v rukou božích.

Proti tomu je voda v lahvi  na lavici zanedbatelná.

Liberta 28.12.2008 19:51

Zpátky ke kuchařům!

Pane autore, tato slátanina snad uspokojí "středoškolskou" klientelu na gastronomické SŠ, kde učíte (pokud se nemýlím), ale proboha proč dopouštíte, aby se objevila na veřejném diskusním serveru vedle autorů jako Doležal, Hvížďala, Čermák...chci říci vedle těch, kteří mají skutečně co říci?8-o

abcd 28.12.2008 18:10

Jak sympatický názor

 z vánočních svátků mám fobii, přímo trpím, rok od roku je to horší. Známé znělky vánoční, třpyt a  jas mě uvádí v děs a hrůzu, reklama mi drásá nervy, záběry televize a konstatování za kolik že již týdnů, dní, hodin bude ten den D, pokud je někde spolek typu "odpůrci vánoc" prosím přihlaste se!!!! Hlásání rodině - neslavím, nepomáhá, ani naházení dárků nezabalených pod stromek nezabírá 8-o:-);-( Snad strčit hlavu do písku....

nene 28.12.2008 19:35

Re: Jak sympatický názor

Ano! Souhlas!! 100%!!!

Jura Jurax 28.12.2008 11:20

Skoro bych řekl

že pedagog by mohl splácat smysluplnější text, mající hlavu a patu .... obávám se, že kdybych tohle před cca třiačtyřiceti lety předložil jako slohovku panu profesoru češtiny na střední škole, známka by nebyla nejlepší ;-)

Frank 28.12.2008 6:27

A když vidíte někoho blouznit,

kopněte mu pořádně zo zadku. Možná se mu rozsvítí. To sice v Bibli není, ale pomáhá to! A takový zoufalec učí studenty? Proboha co?

pama 28.12.2008 21:25

Re: A když vidíte někoho blouznit,

Jaképak mu, ale ho. I když, ani já Vánoce nemám ráda. Za totáče mi vadilo jejich úmyslé opomíjení, teď mi naopak vadí reklamní masírování už od září. A implantování cizí kultury. Za totáče z východu Děda Mráz, nyní ze západu, až z Ameriky mnohem argesivnější Santa Klaus. Jen to duševno je všem jaksi na obtíž:-/.

Liberta 29.12.2008 20:40

Re: A když vidíte někoho blouznit,

Proč to formulujete (Vy i autor) jako že "nemáte Vánoce rádi"? Na celospolečenském pojímání vánočních svátků mi vadilo a vadí totéž co Vám, a přesto mám Vánoce ráda, stejně jako jsem je měla ráda za totáče, i když je oficiálně opomíjeli. Chápu je po svém (domnívám se, že v jejich pravém duchu) a co z nich dělají ostatní, není mou věcí.

Azuro 27.12.2008 17:14

z teto slohove prace bych mu dal 3-

Chtel toho ric moc najednou, skace od jednoho k druhemu, aniz by to vhodne propojil.

J.G. Pašek 27.12.2008 17:59

Re: z teto slohove prace bych mu dal 3-

Komu není zhůry dáno, v apatyce nekoupíš . . . holt, není mu dáno!

bývalý učitel 27.12.2008 16:28

Pane Konopo

jste,s prominutím,poněkud nedospělý a neobratně se vyjadřující člověk.Nebylo by lépe s psaním pár let počkat ?Chci naznačit,že plácáte blbosti a jsem rád,že to je v době,kdy nejste ve škole.

Liberta 29.12.2008 20:42

Re: Pane Konopo

R^

Pejzlar 27.12.2008 13:35

Konopo, Konopo, ty budeš mimořadným pitomcem.

 Nemáš to z konopí náhodou? A tohle učí děti, to se není pak co divit co z nich roste. Když nechceš Konopo používat pitnou vodu na splachování, dělej to jak kocour do písku a zadnici si vytři třeba prstem, taky to pak můžeš olízat ty mudrlante blbá.

Harry 27.12.2008 15:35

Re: Konopo, Konopo, ty budeš mimořadným pitomcem.

No da se to jednoduse poresit i tak, ze zachod se splachuje vodou ze sprchovani, event. vodou destovou. Ale to musi mit dum na to specialni nadrzku. To v panelaku nejde.

honzak 28.12.2008 7:31

Re: Konopo, Konopo, ty budeš mimořadným pitomcem.

pán je teoretik, že? Umíte si ve svém svatém nadšení představit realizaci? Od zdvojení odpadového potrubí, přes čištění té "sprchové" vody a zřízení stoupačky k zásobní gravitační nádrži po zřízení "klesačky" ke splachovacím nádržkám. Otázku biologické deaktivace vody v zásobní nádrži nezmiňuji, to je problém na vědeckou práci - zásobní nádrž na střeše bude docela v teple, že?

Jura Jurax 28.12.2008 11:16

Re: Konopo, Konopo, ty budeš mimořadným pitomcem.

R^R^R^ jojo, ušlechtilé myšlénky hrubě materialistické detaily pomíjejí ... ;-)

kirast 27.12.2008 13:28

jsem bezbožný ateista (nebo něco takového, přesná definice mne nezajímá)

přesto nemám s vánocemi potíže. Budu se opakovat, vánoce jsou svátky konzumu, jak už dříve psal pan Čermák, ale my jsme konzumní společnost. Díky tomu máme práci, vědu a výzkum a vše, co k tomu patří. (Třeba transplantace ledvin ...). Dobrá funkce společnosti závisí na pravidelném konzumu snad více, než závisí výroba elektrické energie na její spotřebě. To si jistě brzy uvědomí mnoho lidí, až na nás dolehne globální ekonomická krize plnou vahou. Až lidi příjdou o práci, protože na odbyt nepůjdou výrobky jejich firmy a oni sami nebudou moci utrácet jako dříve a tak o práci příjdou další, jejichž výrobky si oni nekoupí, ... Jistě můžeme žít bez peněz jako přírodní národy, ale já nejsem z těch, kteří by se chtěli vracet do jeskyní. Proto mám důvod jednou za rok oslavit konzum naší společnosti a ještě navíc jako děcko jsem si užíval tajemného obdarování, dneska si zase užívám při obdarovávání svých blízkých. Samosebou k tomu nikoho nenutím a jako jiní i pan učitel si může udělat vánoce třeba na horách bez konzumu. Jenom bych prosil, aby dětem do hlaviček nevtloukal sice líbivé, ale jinak nesmyslné teorie.

R.J. 28.12.2008 2:28

Re: jsem bezbožný ateista (nebo něco takového, přesná definice mne nezajímá)

Kiraste, z logiky na výbornou, správně popsaná skutečnost. To ovšem protikonzumníkům nedochází, vidí jen supermarket, dál nedohlédnou. Ještě jednou, skvělé.R^

Komik 27.12.2008 12:58

Kacířská historka

Četl jsem kdysi zvláštní historku. Za známým bankéřem, baronem Rotschildem, prý kdysi přišli vybírat peníze na nějakou sbírku na chudé. Pan baron je překvapil, neboť vypsal šek na velmi štědrou částku. Na udivenou reakci odpověděl: "Abych mohl chudým pomáhat, nemohu k nim patřit."

I když s vyzněním té historky tak úplně nesouhlasím, protože si myslím, že i chudí si mohou pomáhat vzájemně, rozhodně stojí za zamyšlení.

Závěrem otázka pro autora: Nakolik Vám vadí, že naši spoluobčané podporují svými nadměrnými nákupy spotřebního zboží průmysl v rozvojové Číně?

Ludva 27.12.2008 15:50

Re: Kacířská historka

Moc to nesedí, právě ti málo majetní často pomáhají více.

Jura Jurax 28.12.2008 11:17

Re: Kacířská historka

no ... více, ale percentuálně ;-)

Pozorovatel 27.12.2008 12:29

V šest hodin

ráno místo Vánoc u Klalicha (neb v jiné obvyklé proplachovně ledvin a propírárně mozků)!

Falta 27.12.2008 11:25

Kolik lidí v Africe uhasí svou žízeň,

jstliže my přestaneme splachovat pitnou vodou?  Plníme snad své plastové láhve vodou na úkor lidí na jiných kontinentech? Jak laciné, hloupé a pokrytecké moralizování! 

Pepino 27.12.2008 11:11

Jako vždy

píše neuváženě a tak je pravděpodobné že neuváženostem učí i naše děti.A ve škole vzniká daleko větší škoda.