9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

ÚVAHA: Nejúspěšnější politická komodita – strach

Jako kdysi rozbíjeli dělníci stroje, protože v nich viděli nepřítele, který je připraví o práci, z podobných důvodů dnes lidé brojí proti Evropské unii. Protože se domnívají, že nové vztahy mezi státy změny sociální struktury.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Teply 1.8.2021 14:24

To je ta nejlepší zpráva - jen tak se dá získat dlouhodobá imunita.

A fatálně na delta mutaci končí 0,2 % nakažených - navíc starších 65 let a většinou plně očkovaných.

H. Rybnická 30.7.2021 18:01

Vynikající úvaha pane autore.

H. Kotaz 30.7.2021 17:47

Jo, nejen podle ČRo PLUS

M. Hanko 30.7.2021 17:10

Proboha, jak tenhle politováníhodný žvanil může platit za respektovaného novináře? Další z paradoxů dnešní doby...

V. Hodorka 30.7.2021 17:02

Clanky pana Hvizdaly jsem kdysi rad cetl. Kdysi...

H. Kotaz 30.7.2021 16:26

strach z médií

V. Bok 30.7.2021 15:31

Nepreji Vam to, ale jak rika jeden epidemiolog ... však on si Covid ty neockované najde....

Ja tedy z nech strach mám. Vybral si totiž oběti i mezi mými přáteli a známými. A není to hezká smrt... ani následky.

A. Teply 30.7.2021 14:35

Pan Hvížďala má pravdu, že strach je skvěle prodejné zboží:

- strach z covidu

- strach z Delta mutace

- strach z neočkovaných

- strach z opakování podzimu 2020

- strach z CO2

Jen on zkrátka vidí jen ty "své" strachy.

J. Ráž 30.7.2021 14:14

Pan Hvížďala je typem intelektuála a máme jich u nás hodně, který se před časem schoval do svého názorového akvária, do kterého pouští jen názory lidí, se kterými souzní a nemusí s nimi polemizovat. V tom "akváriu" už je tak dlouho, že změny, které se zejména v poslední době dějí, nestíhá vnímat a proto stereotypně vyjadřuje názory, které nereflektují realitu.

J. Ráž 30.7.2021 13:04

Nevím,, co má někdo proti heslu "Vraťme se ke kořenům a chraňme národní stát". To neznamená být nacionalistou a kdo si plete nacionalismus s hrdostí na příslušnost k národu jen dokazuje svoji nevzdělanost.

Připodobním to k USA . Tento stát se skládá z občanů, jejichž původní národní identita je hodně pestrá, ale dnes každý z nich se národnostně cítí být Američanem. Takže nikdo nepochybuje, že USA je národním státem na svoji národní identitu hrdých Američanů.

A můžeme na vlastní kůži poznat, když chceme USA navštívit byť jen jako turisté, jak si své teritorium Američané chrání a nepustí na své území jen tak někoho a získat povolení k trvalému pobytu je opravdový problém. Neznám důvod proč bychom se tak neměli chovat i my.

R. Langer 30.7.2021 12:10

Jo, ty stroje tady totiž rozbíjí jedině celá ta slavná EU se svým novým pětiletým plánem Black Hole, pardon, vlastně Green Deal. Jak je vidět, podle ní by to tady bylo evidentně nejlepší úplně BEZ STROJŮ, bez elektřiny a bez žrádla... ;-€

Hovado jedno prolhané bolševické Hvížďalovo! Ještě bude tvrdit, že nenávist a strach šíří ten, kdo je proti takovým experimentům. :-P

J. Pospíšil 30.7.2021 11:52

Pane Hvížďalo, nějak vám ve vaší logice uniká, jak přispívají k obecnému prospěchu muslimské no-go zóny (např.). Mohl byste k mému poučení na toto téma napsat také nějaký zasvěcený článek. Na téma strachu jen 1 větu: Intelektuál vašeho typu (typ brouk Pytlík), se vyznačuje tím, že skutečné nebezpečí nechce vidět, pak z něj nemá strach.

V. Humble 30.7.2021 11:05

Ano broji proti vecem kterych se boji a novotam. Je tomu tak proto ze je velmi snadne cokoliv znicit hloupym rozhodnutim a velmi tezke neco hodotneho vytvorit ci postavit. To jednoduse znamena ze zmena prinasi mnohem vetsi riziko updaku nez rozvoje. Jinak k vasemu prirovnani k delnikum rozbijejicim stroje a brzdici pokrok. Vite existuje spoustu studii ktere ze zabyvaji prechodem spolecnosti k industrialni spolecnosti a neprimo z nich lze vyvodit ze pokud by spolecnost byla poradne pripravena na tyto zmeny mozna by jsme se vyhnuli svetovym valkam a bolsevismu nebo nacismu..

J. Kouřil 30.7.2021 11:03

Nejstupidnější výrok dne/ měsíce/ roku:

Jako kdysi rozbíjeli dělníci stroje, protože v nich viděli nepřítele, který je připraví o práci, z podobných důvodů dnes lidé brojí proti Evropské unii.

Bože, chraň nás před takovými dobrosery![>-]

V. Povolný 30.7.2021 10:55

Pane Hvížďalo, to je zase snůška, páté přes deváté. Ale něktrerá vaše tvrzení jsou zajímavá: Pokud u nás máme různé národnosti, nemá cenu mluvit o národním státě a o jeho ochraně. Dokonce i český lev není český ale jeruzalémský ... tak vy vlastně nenávidíte Českou Republiku, pane redaktore a snažíte se nám dokázat, že samostatná ČR je vlastně blbost a měla by se rozpustit. Já bych to označil za vlastizrádné řeči, podobně jako u Pirátů. Říká vám něco šíření nenávisti na internetu?

... A nostalgickou touhou po starých pořádcích, která nerespektuje digitální a kvantovou komunikaci ... pletete hrušky s jabkama, pane Hvížďalo. Digitální a kvantová (! vy komunikujete kvantově, pane Hvížďalo?) komunikace není v žádném rozporu se staletími ověřenými pořádky ve smyslu solidního demokratického prostředí, které zajišťuje služby pro občany a ve kterém platí jedny zákony pro všechny bez výjimek. Ostatně, budovat technicky vyspělou společnost lze jen na solidních základech, jinak vám spadne jako domek z karet. A ještě jednu věc. Státy se budují odspodu, protože v demokracii je suverénem OBČAN a ne politická partaj a už vůbec ne nějaký jurodivý politik v bruselu.

P. Kubáč 30.7.2021 10:22

"Kvantové komunikaci ve veřejném prostoru" - jako jediné z článku přesně rozumím - pravda a lež se "kvantově superponují" přes sebe, podle toho jak se to autorovi právě hodí.

Příklady : Srovnávání EU ( která se tváří že není stát ) a států průmyslové revoluce..... Imunita po 100 letech očkování proti TBC..... Namíchané národy v Evropě..... Slováci a ilegální migranti na jedné lodi.... "Digitální a kvantová komunikace ve veřejném prostoru", Obvyklí "frustrovaní nevzdělanci" a další bláboly.....

Je vidět že pan Hvížďala je žurnalista - profesionál. Amatérovi by se tolik chyb, komunikačních a logických faulů nikdy nepodařilo směstnat do tak krátkého textu.

H. Kotaz 30.7.2021 10:07

Tak jest !

H. Kotaz 30.7.2021 10:06

!! R^ [>-]

M. Husovice 30.7.2021 9:29

"dnes lidé brojí proti Evropské unii"- lidé nebrojí proti EU, ale proti její stupidní politice v současnosti[>-];-€!!!

R. Langer 30.7.2021 9:18

Umělý strach z chřipky je to samé. Ale tady se musí strašit co nejrychleji, protože na podzim se ukáže, že chřipka furt existuje, a je naprosto normální... ;-)

R. Langer 30.7.2021 9:16

R^ ;-D

R. Langer 30.7.2021 9:14

Je vtipné, jak totalitní bolševická hovada převrací jejich šíření strachu díky lživým poplašným zprávám o šíření kovidu na "strach" z EU, tedy na "strach z demokracie", když ta hovada dnes neočkovaným vyhrožují pomalu koncentráky. Ty prolhané bolševické svině jsou schopné všeho! Že, soudruhu Hvížďalo? Je vidět, že jste se našel, bolševiku zapráskaný. Už je mi jasné, co si o vás mám myslet. ;-€

R. Polášek 30.7.2021 9:14

Článek je blábol.

Green Deal hrozí reálně ožebračit a podstatně snížit životná úroveň většiny naší společnosti. Kromě úzké špičky těch nejbohatších, kterým se "jen" sníží jejich majetek a špičky zelených baronů a tunelářů, kteří se naopak stanou příjemci Green Dealem přerozdělovaných financí.

A protože síly, které toto prosazují, se upnuly k Evropské Unii a k evropské integraci a k levičáckému progresívnímu liberalismu, tak logicky síly, které jsou prooti GreenDealovskému zelenému ožebračování obyvatel, se upnuly na témata opačná k EU a k evropské integraci.

To je vyzdvihování států v EU, spojování obyvatel států pomocí národovectví, zamezení ředění národností ve státech Bruselí podporovanou imigrací, odklon od čehokoliv zeleného, pirátského, levicového, příklon ke konzervatismu ...

R. Langer 30.7.2021 9:09

Kdyby došlo na referendum, tak by se na nějaké očkování minimálně 70 % lidí vy*ralo. :-P

B. Rameš 30.7.2021 9:07

Nejúspěšnějšími politickými komoditami jsou strach, naděje či víra (tím nemám na mysli žádné konkrétní náboženství), cukr a bič. Všeho se nám dostává měrou vrchovatou. Pan Hvížďala coby přesvědčený internacionalista vidí zlo v národním státu a tupých občanech (ehm, tedy "dezorientovaných"). Já, přesvědčen o tom, že úspěch Evropy vyrostl na soutěži jednotlivých států a občanských svobodách, jej vidím právě v internacionalismu a výrobě normalizovaného "homo globalis". Je to jednoduchá paralela: když v byznysu někdo požerete všechnu konkurenci, je to on, kdo diktuje podmínky a ceny.

J. Ošlejšek 30.7.2021 9:00

Krásná ukázka kam až může autor klesnout. Jenom se obávám, že dno je ještě daleko.

M. Valenta 30.7.2021 8:55

U velké části odpůrců jde o vrozené kverulanství, za bolševika skryté v hospodách a chatách, dnes náramně kvetoucí a tudíž politicky dobře obchodovatelné. Kdyby došlo na referendum, tak by mnozí couvli, jak vidno z průzkumů.

V. Petr 30.7.2021 8:53

R^R^R^

P. Zeman 30.7.2021 8:36

to není úvaha, ale žvatlaní pomateného nebo účelová propaganda :-/, srovnání odporu k ideologii s odporem k technickému pokroku, přičemž jsou navíc přimíchaná další "jablka i hrušky" ...,, to prostě jinak komentovat nejde

F. Navrátil 30.7.2021 8:31

Hvížďala si jako příklad neschopnosti vidět do budoucnosti a chápat vývoj společnosti vybral, že dělníci kdysi rozbíjeli stroje, protože v nich viděli nepřítele, který je připraví o práci. A že z podobných důvodů dnes lidé brojí proti Evropské unii. Bohužel dnes lidé brojí proti Evropské unii proto, že zakazuje, reguluje, omezuje, nařizuje, vyžaduje a uvaluje sankce bez ohledu na budoucnost a vývoj společnosti ve světě. EU pracuje ze strachem a je v současnosti v roli někdejších rozbíječů strojů, kteří chtěli parní stroj zastavit a nahradit silou paží, vodního kola a koňského potahu.