20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

ÚVAHA: Kořeny konce naší civilizace

Na naší planetě už byla řada zajímavých civilizací jako třeba sumerská, egyptská, čínská, mongolská, mayská či římská. Všechny skončily v propadlišti dějin a zaměstnávají dnes už jen historiky. Jako by byla civilizace živým organismem a měla svou mladost, dospělost, stáří a zánik.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 16.12.2019 13:54

Homo evropensis se z žádných přírodních pravidel nevymkl, ono to totiž nejde. On se je snažil ignorovat a ochcat, a tudíž na něm přírodní pravidla demonstrují, jak to s každou takovou skupinou dopadne. Staří Židové říkali, že takhle s každým vzpurníkem, co si myslí, že je chytřejší než božské zákony, zatočí Adonai, staří Řekové zase, že se vzpurníky zatočí jejich nejrůznější bohové, no a pokrokoví Jevropejci nevěří na žádné bohy, ale na přírodu, a tak s ními zatočí příroda. Vyjde to nastejno, kdo si o sobě myslí, že má nadosmrti bezplatně a bezpracně postaráno, přijde o všecko.

P. Rada 16.12.2019 14:41

Vymknutí se přírodním pravidlům nějakou dobu naopak praktikovat lze a také se to často děje. Na příslušosti k národu či kontenentu to tolik nezávisí.

Podmínkou ale je vysoká fantazijní schopnost. Odborněji vysoký stupen intencionality. Dotyčný si prostě začne představovat co by bylo kdyby ... kdyby bylo ... kdyby.... Geniové to prý dokáží vysledovat až do sedmého stupně. Vychytralci to často zneužívají vůči okolí. V takto komplikovaném sledu nejistého ale kdekdo pochybí, začne pak sledovat falešně navozené vize ... a zlo se takto dostává do světa lidí.

Běžná je přeci mezi lidmi např žárlivost. Běžné je navozování moci prostřednictvím pomluv, peněz odtržených od reálného krytí atd. atd.

Celá lidská společnost běžně poměřuje nikoliv na přírodně neokecatelné hodnoty jako gramy a jouly - ale pravidelně prostřednictvím fikce peněz celá desetiletí odtržených od reálného krytí.

Jako reálné nám připadají kdejaké legislativní záruky .... a nakonec i ta slepá víra kterou to vše zdůvodnujete Vy.