6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

ÚVAHA: Je nás zkrátka moc

Četl jsem nářky klimatologů nad růstem průměrné teploty Země, nárůstu emisí. Nákupní předměty mi už začínají zdražovat odpustky za vypouštěný oxid uhličitý. Prý budeme žít v uhlíkové neutralitě, což mi tak trochu připomíná myšlenku komunismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 1.10.2021 15:19

Před nástupem renesance byl "Objem ekonomiky" jednoznačně určen výkonností zemědělství, které se nezměnilo po generace. Pak přišly obchodní karavany, banky, Norfolkský osevní systém, průmyslová revoluce a svatý Václav by se nestačil divit, kdyby mu někdo ukázal C. a K. Česko 19. století

Dneska jsme na tom podobně - všichni křičí "konec světa" - z uhelné elektrárny stoupá smrtelné CO2 a větrný mlýn už více elektřiny nedá....

"Pokrok" na který si hrajeme - je naprd - Blbky na Internetu podrobně sledují další blbky..... Automatická pračka s "automatem na péro" byla spolehlivější než dnešní křehký WIFI - zázrak, který po chvilce programování i pere - pokud to dovolí ekologické politbyro.

Takže čekáme buď válku o hlupáky uměle omezené zdroje, nebo na odvážlivce, kteří předvedou, že ani současný "objem ekonomiky" není konečný.