21.2.2020 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

ÚVAHA: Hrstka proti všem

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 18.1. 2020 7:17, přehled diskusí

V. Církva 17.1.2020 18:39

Pane Drápal, neposlouchejte modernisty s jejich teoriemi bublin. Bubliny zavinili oni svými extrémy, i když je pravda, že když se jejich protistrana probudila, začali tvořit rovněž extrémní bubliny.

Ale o tom to právě je, že svět není černobílý, ani statický a proti Zlu se musí neustále bojovat. A to zas ne staticky. Jenže lidé bojují války minulé. Neštěstím dnešního světa je povrchní stádovitý a černobílý přístup lidí, který nahrává manipulátorům. Naší povrchní (něbo alespoň naivní) slušnosti zneužívají jak islamisté tak modernističtí "nálepkáři".

Naše výhoda proti západním kapitalistickým zemím je i to, že nejsme pokrytečtí a dogmatičtí a jsme proti modernismu naočkovaní. Proto jsme se postavili islamizaci i gendristickému Zlu a jiným modernistickým "hrůzám".

Svět skutečně černobílý není, Zeman je mstivý notorik a Drahoš snad slušný člověk. Jenže modernistům se postaví ten první. Pasivita je taky Zlo. Čaputová je zdá se férovější a není součástí rozlehlé státní mafie. Jenže je několika prstíky v mafii modernistů a divných Sorošů. Na Slovensku jsou tak špatné obě strany. Možná bych Čaputovou zvolil na jedno období, ale to by se dalo napsat i o Kotlebovi, který by nebyl pro Slovensko o moc horší. Pomáhat lidem i migrantům je správné, ale pokud to znamená Islamizaci teror a nevděk je to pokrytectví a Zlo........

S. Pavuk 17.1.2020 16:38

Svätá prostota ! Putin je koncentrované zlo a Trampa (dal zavraždiť človeka) by autor volil. Hm. Aj pani Čaputovú by volil... Poslední dvaja prezidenti SR, sú produktom marketingu zahraničného strihu. Je nepríjemné byť občanom banánovej republiky. A ak to niekto zo zahraničia obdivuje, tak to je človek čo má problémy s orientáciou. Sever je vážený pane inde !

J. Lukavsky 17.1.2020 18:10

"Trampa (dal zavraždiť človeka)" no dal byste zavraždit Hitlera? Byl vegetarián a měl rád psy! On ten Váš "člověk" byl jen slabším odvarem A.H. Vražda na tyranovi není zločinem! J.L. end

V. Církva 17.1.2020 18:43

Přesně tak, nelze se na svět dívat černobíle a povrchně. Ano, Hitler byl vlastně ubohý vegetarián donucený ruskými komunisty k sebevraždě. Pro svět ale dobře že dopadl jak dopadl.

V. Církva 17.1.2020 18:54

S Putinem to pan Drápal možná trošičku přehnal, jako Křesťan by neměl poslouchat šamany, ale pána Ježíše. Putin stabilizoval Rusko potácející se v zmatcích a možná i stabilizoval Sýrii (takže možná zachránil lidské životy). Přesto jeho forma vlády není nic obdivuhodného. Umí ale Rusové žít v demokracii?! Možná.

Co se týká Trumpa - možná tou vraždou zachránil tisíce civilistů. S Čaputovou máte pravdu, ale to co se ukazuje kolem Kočnera je v demokratické zemi až nepochopitelné. Vždyť on úkoloval soudce i státní zprávu a zabil slušného nevinného člověka! Mečiarovu mafii nahradila mafie Ficova.

Ale souhlas, Slovensko si musí konečně udělat pořádek samo, ne spoléhat na Soroše a EU. Přesto, je tam nějaký jiný politik který nepatří do Ficovy nebo ještě Mečiarovy mafie. Pokud ano, proč nekoná?

Svět není černobílý. a nebuďme pokrytečtí. To by měl být závěr toho článku.

J. Brei 17.1.2020 15:52

To je zvláštní, pane Drápale, že považujete V. Putina za koncentrované zlo a přitom uctíváte Boha, který toto zlo tvoří (Izajáš 45:7 Český ekumenický překlad). A je to zvláštní, pane Drápale, že Vám vadí rozhodnutí některých politiků a nevadí Vám rozhodnutí Vašeho Boha o tom, že se má po určitém činu bez slitování useknout ženě ruka (Deuteronomium 25:11.12 Český ekumenický překlad), že se mají mladé dívky za to, že podlehly své zamilovanosti kamenovat (Deuteronomium 22:21 Český ekumenický překlad), nebo dokonce upalovat (Leviticus 21:9 Český ekumenický překlad), že se mají kamenovat lidé, kteří pracují v sobotu (Numeri 15:32-35; Exodus 31:14.15 Český ekumenický překlad).

J. Lukavsky 17.1.2020 18:03

ano, dokonce někdo spočítal, že těchto drakonických trestů je ve Starém zákonu více nežli v Koránu. Ale! Kdyby nějaký rabín či biskup toto začal vyžadovat a vyzýval by věřící k vraždění jinověrců atd.... tak by to udělal dvakrát. Pak by chňapli dva pánové v bílých pláštích a odvezli doc. Chocholouškovi. Ten by ho z toho dostal nebo by u něj dožil. Ale imámové to hlásají denně, dokonce v Evropě .... a je to OK. J.L. end

V. Církva 17.1.2020 19:14

Ono pozor na ty "moderní" (čti modernistické, nebo neomarxistické) "výzkumy" Bible a Koránu. Na jedné straně Starý Zákon vznikl před Koránem, tedy v době agresívních pohanů a tak ho nelze implementovat v dnešní době (ani Židé už nekamenují). Nový Zákon naopak byť starší než Korán je mírumilovnější než tento.

Takže především 1) Pro Křesťana je závazný především zákon Nový. 2) V té statistice se zkoumalo použití slova zabít, zabil, kamenovat. Jenže když napíšete zabíjet je špatné, vraždit taky, on byl vrah, Jezabella nechala zavraždit, už tam máte 3 taková slova přitom jde buď o popis činů někoho negativního, nebo varování před nimi.

Sousloví kalibru ...zabíjejte nevěřící... v Novém Zákoně není ani náznakem. Jinak, miluj bližního svého není výzva k sexuálním orgiím. Ale možná to tak modernisté chápou, s jejich pojetím sexuality je to možné.

J. Brei 17.1.2020 19:55

Není to O.K. Proto je také souzen bývalý pražský imám Samer Shehadeh: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/samer-shehadeh-imam-obzaloba-statni-zastupce_1911061401_pj

V. Církva 17.1.2020 19:03

A to vše Vám řekli na VUMLu (Večerní Universitě Marxismu Leninismu). Pan Drápal JE KŘESŤAN, NE ŽID. A křesťanství toto povýšilo, mimo jiné tím, že Ježíš řekl Kdo je bez hříchu ať hodí kamenem první a miluj bližního svého jako sebe sama. To se týká i Izajáš 45:7 a židovského pojetí Boha. Nicméně tam jde hlavně o to, že Bůh je vším!

Takže za trest si přečtěte část Bible zvanou Nový Zákon. Ale předtím se zamyslete nad pojmem "pochopení psaného textu". Pan Drápal napíše článek o pokryteckém černobílém vidění světa a místo aby jste se zamyslel, jen jste potvrdil, že lidé takoví opravdu jsou.

J. Brei 17.1.2020 19:53

Vy jste mluvčí pana Drápala, pane Církva? Proč mi pan Drápal neodpoví sám? A proč ten útok? Vystudoval jsem Evangelickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, nikoli VUML. Křesťanství nevěří v Boha Starého zákona? A, ano, Ježíš učil i to, co píšete. Jenomže také učil, že jeho učedníkem může být jen ten, kdo nenávidí svojí rodinu (Lukáš 14:26 Český studijní překlad), že až přijde, nechá svými služebníky pobít ty, kdo ho nechtěli za krále (Lukáš 19:11-14.27), a že ty, kdo nepomáhali jeho bratrům pošle do věčného trápení (Matouš 25:45.46). A apoštol Pavel slíbil plameny ohně těm, kdo neznají biblického Boha a neposlouchají evangelium Ježíše Krista (2 list Tesalonickým 1:8.9). Bible, pane Cirkva nemá jen hezké stránky, ale i ty hnusné. Zkuste ji číst poctivě.

J. Krásenský 18.1.2020 7:17

To opravdu myslíte vážně? Jestli je toto výsledkem studia na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, pak Vám mohu prozradit, že je srovnatelná s VUMLem. A nedivím se, proč evangelíky a protestanty považujeme za bludaře.

J. Schwarz 17.1.2020 15:30

A co u nás? Které "významné médium" publikuje v Česku články či vysílá rozhovory kritické k Evropské unii a politice její "bližší integrace"? Žádné, všechno je na jedno brdo. Probruselské. O co je to pestřejší či "demokratičtější" než v Maďarsku?

J. Krásenský 17.1.2020 19:21

R^

J. Krásenský 17.1.2020 14:39

Za čiré zlo nepokládám nikoho, ani člověka ani stát. Za nebezpečné považuji ideologie, v současnosti ty liberální, které mají vesměs své kořeny v marxizmu. Jsou těžko uchopitelné, protože na jedné straně jsou v nich obsaženy výborné myšlenky i cíle, jenže zakrývají zločin. Posledním výkřikem je integrální ekologie, která ušlechtilou myšlenku harmonie a ochrany všech a všeho zakrývá skutečnost, že degraduje člověka na úroveň zvířat, a najde se nemálo těch, kteří člověka kladou ještě níže - stačí si pročíst pár diskusí nejen na tomto webu. A svedli už mnoho poctivých lidí, kteří nedokáží domyslet konce. Cožpak jsme to nezažili? Ušlechtilá myšlenka sociální spravedlnosti zahubila sto milionů lidí, neméně krásné myšlenky eugeniky o šlechtění člověka, vycházející přímo a jednoznačně z Darwina, stavěly plynové komory. Kdysi podnětný feminizmus, společenské zrovnoprávnění žen, dnes požaduje rovnost biologickou zcela mimo jakoukoli racionalitu. Ve spojení s extrémním enviromentalizmem uvažuje o uhlíkové stopě nově počatého života. Výsledek - evropská civilizace umírá. Ta, která vytáhla člověka k nejvyšší možné humanitě, morálce, odpovědnosti, končí. Zdravá společnost se pozná podle dětí. A evropská je nemá. Havel kdysi hovořil o co člověka přesahuje, že jsme ukotveni v čase, žijeme ve vděčnosti k předkům a v odpovědnosti k potomkům. V tom feminizmus selhal, v tom selhává současný liberalizmus - osvobození od všeho včetně minulosti i budoucnosti. Ztráta pudu sebezáchovy pod hlavičkou záchrany planety. Tak to považuji "čiré zlo". Těžko říci, kde se to zvrtlo, jestli až Marxem nebo dříve, například falešnou ideou ušlechtilého divocha.

J. Krásenský 17.1.2020 14:39

Napíšu-li, že Babiš je následkem, nikoliv příčinou, že smysl má řešit příčiny, už mi cpou do úst koblihu. Nezbošťuji demokracii, je to nedokonalý systém nedokonalých lidí sobeckých zájmů. A ve spojení se současným liberalizmem, liberalizmem absolutním, bez morálky, ve kterém považují podvedeného za viníka (neměl se nechat podvést) a podvodníka za šikulu, obchodují s chudobou a nejsou ani ochotní zabývat se lichvou, je to ďábelský mix, který vrací společnost až do starověku. A už je ze mne nepřítel liberální demokracie. Jenže každá společnost potřebuje společnou morálku jako tmel, bez kterého se rozpadne. Ano, máme milion zákonů, vyhlášek a nařízení - jen abychom nemuseli dodržovat Desatero. Ve jménu osobní svobody i zabíjíme.

Poměřovat, je li horší Rusko nebo USA, Čína, Indie, nebudu, do toho se pouštět nehodlám. Jsou to velmoci a ty neznají přátele, jen své zájmy. Odporný systém je v Saudské Arábii, v Turecku, Íránu... Ovšem ani jejich islámští sousedé na tom nejsou o moc lépe. Zkušenosti s USA mají v Izraeli jiné než Kurdové. Už dávno vím, že nevyvážíme demokracii, ale oligarchii, což dosvědčují podnikatelské úspěchy Madeleine Albrichtové v Kosovu a zakázky na obnovu dobytých, pardon, osvobozených území.

B. Lukáš 17.1.2020 17:29

R^R^R^

Z. Ukolébavka 17.1.2020 12:18

Už jsem se zaradoval, že osvěžující článek bude o hokeji, o Kometě. Ale je to o 100x přeprané plince, k tomu ve studené vodě.

V. Podracký 17.1.2020 12:17

Západní svět je rozdělen na dva tábory a je samozřejmé, že někdo se pohybuje mezi. Tyto dva tábory jsou jasné, na jedné straně jsou univerzalisté, kteří chtějí vytvořit univerzálního člověka bez rodiny, bez národa, bez pohlaví, bez jakéhokoliv emotivního vztahu k podstatným společenstvům a mají to nahradit vřelém vztahem k univerzalistické ideologii. Na druhé straně stojí situační konzervativci.

Je potřeba pochopit, že ti konzervativci vždy budou tvrdit totéž co Putin a to bez ohledu na to, jestli k němu zaujmou nějaký vztah nebo ho budou zcela účelově odmítat. Prostě budou ideově na stejné palubě. Jaks e to vyvine dál, nevím.

V. Církva 17.1.2020 19:23

No, ono s těma bublinami to možná bude podobné jako s politickou korektností. Teda, že s tím termínem přišli právě ti universalisti. Jako metodou k pacifikovat opozice. Kdo nejde s nimi uzavírá se do bubliny.

V. Čermák 17.1.2020 11:26

Inu, je jeden mocný stát, který rozpoutává války, destabilizuje režimy, totálně ničí infrastukturu, zapřičiňuje nelegální migraci, ano, je to říše Zla. Rv Ale Rusko ani Čína to není...

R. Langer 17.1.2020 11:34

Je to snad EU? To by bylo nejpravděpodobnější! 8-o

M. Valenta 17.1.2020 11:16

Tak to tady chodí. Jakmile jste proti Zemanovi, tak jste sluníčkář a navrch vítač.

V. Čermák 17.1.2020 11:20

Dobrá Rotace, Zemanův věrný Satelite;-D

M. Valenta 17.1.2020 13:55

Čermáku, já Vás začínám mít docela rád, Zůstaňte připraven na vaší orbitě.

J. Schwarz 17.1.2020 15:38

To je germanismus. Správně je na své orbitě...

M. Pivoda 17.1.2020 10:36

Drápal píše: "... Jedněm se zdá, že patřím mezi sluníčkáře, jiným, že mezi xenofoby. Pro jedny jsem „soudruh Drápal“, pro druhé jsem fašista. ..."

Hm. Při prezentování mého technologického výhledu do budoucnosti mne zde na NP anonymní diskutující často označují za komunistu. Zatímco na Srazu mých spolužáků ze střední školy, mne někdejší komunista označil za sluníčkáře. Takže si vyberte, prosím.

Udivuje mne, že diskutující lidé nemají snahu si zde v diskuzi plácnuté informace nějak ověřovat. Ještě horší tomu ale bylo v českých (vědeckých) institucích, ve kterých jsem dříve pracoval. Určující tam vždy bylo pravidlo: "jedna paní povídala".

Zobecním-li z vlastní životní zkušenosti, bude třeba do budoucnosti popracovat na řadovém občanovi: Zvýšit občanskou kvalifikaci. Toto by měla být ta nejlepší česká investice do budoucnosti (když už tu technologickou jsme úspěšně v české montovně propásli).

Zatím je v Česku skutečně jen "hrstka občanů proti všem".

V. Čermák 17.1.2020 11:34

Podle mě, Řadový občan na sobě popracuje Sám. Tím , že mu byla nyní zvýšena Životní úroveň se může nejen lépe najíst, ale i lépe pocestovat, podívat se jak to vypadá i jinde a Sám si rozšířit obzor a vytvořit názor. Těch, co by ho rádi Vychovávali je sice dost, ale je potřeba je poslat rychle do ři ti;-D;-D;-D Toš tak....

P. Macejko 17.1.2020 9:58

Súhlas!

M. Sedmík 17.1.2020 9:09

Dobře napsáno. V dobách minulých byste možná dostal titul "rozkolísaný intelektuál". :-)