28.5.2024 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
advo 5.4.2008 12:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár poznámek

Děkuji za odkaz, právě jsem shlédla, je to síla, musím se nejdřív trochu srovnat. Přeji jen vše dobré! A.V.

hariet2 5.4.2008 16:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár poznámek

Jestli je to skutečně tak, jak tom hovoří film, připravilo mě to o značnou část mých iluzí.. Děkuji Vám za upozornění... MP.

Luboš55 5.4.2008 15:40

Re: Re: Re: Re: Pár poznámek

Tak jsem to také shlédl - sice to trvá 2 hodiny, ale nejspíš to stojí za to!

Borek@exil 6.4.2008 7:57

Re: Pane Boudný, článek byl hezký a rozumný, založený na empirii lidského chování. Video na odkazu je však zejména ve druhé a třetí čáati sbírkou demagogie a šarlatánství.

Autor 6.4.2008 9:44

Re: Re: Pane Boudný, článek byl hezký a rozumný, založený na empirii lidského chování. Video na odkazu je však zejména ve druhé a třetí čáati sbírkou demagogie a šarlatánství.

Vážený pane Borku, děkuji za Vaše vyjádření. Film jsem zdaleka nepropagoval (našel jsem ho na Netu), jen jsem ho uvedl jako zajímavost a to zejména v první části, kdy je vidět absurdita lidského počínání v protikladu s nesmírnou krásou a moudrostí, která se projevuje v přírodě. Proti tomu zlo, vraždění, útisk mezi lidmi stejné podstaty mně nikdy nebylo jasné a odporovalo duchu lidské logiky, nebo lépe řečeno "selskému rozumu".    S úctou   Boudný

Zdeněk 6.4.2008 11:18

Re: Re: Re: Re: Pár poznámek

Zeitgeist The Movie je střihový pseudodokument, který předkládá skeptický pohled na autenticitu textů Bible, snaží se obhajovat konspirační teorie o teroristických útoků 11. září 2001 a o vlivu Federálního rezervního systému. Zeitgeist zpochybňuje základy křesťanství, a historickou autenticitu Ježíše Krista (ve filmu je prezentován jako napodobitel pohanských božstev starověkého Egypta). Film postrádá elementární požadavky, kladené na vyvážený a objektivní dokument, nejsou známi jeho autoři. V „duchu doby“ je o film pochopitelně velký zájem. Je jedním z řady útočných projevů sekularizovaného postmoderního světa útočících na náboženství. Film propaguje přesně pravý opak toho, co JB ve svém článku.

pamětník 6.4.2008 21:11

Re: Re: Re: Pár poznámek

 Cylindr sluší až třetímu pokolení.