Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ÚVAHA: Čtyři miliardy jsou hodně

Pokud výrobce z Číny bude chtít dovážet do EU, což samozřejmě bude chtít, jelikož EU je bohatá, bude se muset řídit jejími předpisy a standardy. Tahle strategie EU pro celosvětovou manipulaci trhu existuje už dlouho a má znatelné dopady. Příkladem mohou být zákony o ochraně osobních údajů nebo energetické standardy pro elektrické spotřebiče (taková ta škála A+, A, B etc.).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

P28e19t26r 76K66u88b13á33č

29. 5. 2023 13:13

V současnosti je Evropa ( stále ještě ) relativně bohatá, ale když se podíváme na arabské státy blízkého východu - vidíme že všichni dělají velké nic - a taky velké nic mají. My budeme za pár desetiletí "blízký východ verze 2.0" - každý bude sedět za PC v neziskovce a dostávat státem vytištěné inflační papírky bez kupní síly - zatímco výzkum a výroba bude v tom kruhu z obrázku pana Kechlibara.

0 0
možnosti
PP

P39e57t41r 55P79i49l15í19k

27. 5. 2023 0:18

A také jsou velice pracovití a zruční. Když se před lety v Tesle Hradec Králové (asi) nainstalovala linka na výrobu hybridních integrovaných obvodů od firmy Kyocera, tak ji nejdřív spustili rychlostí běžnou v Japonsku. Naše ženy se složily už po 2 hodinách a linka musela běžet poloviční rychlostí. Jinak to nešlo.

0 0
možnosti
MP

P. Pilík zapomněl poznamenat, že pracovitost robotů (kromě doby údržby) je 24/hodin/7 dnů v týdnu.

A roboti s AI postupně přicházejí také, nejen Asiati.

Takže celkový obraz budoucí situace je složitější.

0 0
možnosti
MP

Technologické iniciativy pro budoucnost lidstva se jeví jako velmi zajímavé. Například, cituji dnešní Seznam.cz: "Firma Neuralink miliardáře Elona Muska tvrdí, že získala souhlas k testování čipů do mozku na lidech. Implantáty mají pomoci lidem s poraněním mozku, aby mohli znovu vidět nebo třeba chodit. ..."

0 0
možnosti
MP

Pokud by se snad Třetí světová válka nekonala, pak jako možné považuji příchod budoucího kolektivního komunismu.

Proč? Protože generace Z (tj. narození po roce 2000) neoplývá silnými individualitami, ze kterých se typicky rodí budoucí podnikatelé-inovátoři, nýbrž kolektivismus při práci, který preferují poslušní zaměstnanci. A k výchově budoucích poslušných zaměstnanců směřuje i současný styl českého školství.

0 0
možnosti
MP

Technologický výhled do roku 2040 (či dokonce 2050) nepovažuji dnes už za důležitý z toho důvodu, že "Třeti světová válka" bude pravděpodobně zahájena mnohem dříve. A co bude následovat po té velké válce, už nelze předvídat extrapolací technologických trendů.

Henry Kissinger má stejné pocity ohledně možnosti budoucího světového (válečného) konfliktu. Dnešní světová situace prý snad silně připomíná světovou situaci před 1. světovou válkou.

0 0
možnosti
RP

Tak ono kdo padá z předních ekonomických a technických globálních pozic níž, má ještě nějakou dobu výhodu, že spousta lidí i na pozicích, kde se rozhoduje, ten trend nějakou dobu stále nevidí a pořád jsou ochotni kupovat naše produkty za slušnou marketingovou cenu s vysokým zhodnocením. EU je v takové pozici, kdy vlastně minulé peníze a minulý věhlas přispívá k současným penězům a věhlasu. Zatímco u zemí, které byly níž, ale nyní jdou bouřlivě kupředu, to je naopak, ze začátku musí produkovat technicky lepší výrobky za nižší cenu, aby prorazily a přesvědčily. Kolik lidí u nás stále automaticky považuje jakékoliv čínské výrobky za šmejdy, přitom oni už dnes dokáží, když je potřeba, vyprodukovat stejné nebo ještě lepší výrobky, než je dnes schopna vyprodukovat Evropa.

0 0
možnosti
FN

Když si někdo podřezává větev, na které sedí, je to projevem degenerace.

0 0
možnosti
JJ

J73u49r44a 49J30u37r23a75x

26. 5. 2023 17:31

Ano.

Euroatlantická civilizace k tomu má nakročeno. A specielně EU se svým grýndýlem, šesti tucty pohlaví, LGBTQ, byrokracií, pozvolnou islamizací, vymísťováním průmyslu etc. degeneruje zcela zjevně.

0 0
možnosti
BH

Miluju Vaše články, excelentní ;-D

0 0
možnosti
KV

Katechismus podle barevných etnických engemétů. Co je to špatný skutek? No, když někdo Mambovi ukrást krávu. A co dobrý skutek? Když Mambo sahibovi ukrást krávu. Pak deště "příčinná souvislost". Naši etničtí spoluobčané hrají v houfu karty. Najednou "vajda" začne ryčet, Dežo, nemakal Arance na ten kund, nejde o morál, ale karta lepí. Nu nic, krapánek jsem ufoukl páru rasizmu, když už ty etnické parazity podílem na berních musím symbiotocky přiživovat.

0 0
možnosti
JN

A divíte se tomu, když nám prostřednictvím Brusele vládnou političtí nýmandi druhé a třetí třídy?

0 0
možnosti
JJ

J41u49r88a 26J13u35r41a14x

26. 5. 2023 17:33

Lichotíte jim. Tu třídu bych viděl aspoň dvojcifernou. ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz