4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Saša Uhlová a Mikuláš Kroupa účtují s národem

Výročí Charty 77 probíhá, jak se dalo očekávat, jako dunivá slavnostní kanonáda, která chtě nechtě odvádí pozornost od toho, co se dnes děje s bortící se českou demokracií. Není vůbec žádná náhoda, že se na ní tak mohutně podílí Babišova média, zejména Lidové noviny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Morava 11.1.2017 12:18

Re: Kdyby se národ,...

Ta se svými názory matku udávat nebude. Ani sama Saša Uhlová není neškodná. Propagace hnutí omezující práva a svobody, vlastizrada, to se k ní za propagaci Islamizace a komunismu hodí nejlíp.

Ś. Svobodová 11.1.2017 12:16

Re: Kdyby se národ,...

Šabatová byla snad jediná, která byla ochotná předávat rodinám zatčených disidentů peníze ze zahraničí a doručovat balíčky do věznice. To svědčí o její statečnosti.

R. Morava 11.1.2017 12:13

Komunismus a komunistka Saša Uhlová?

Realita normalizace byla taková, že většina lidí žila v "bublině" že komunismus má svoje výhody proti Západu, jen se máme ekonomicky hůř. Proč by pak nepodepsali něco proti i dnes podivnému Uhlovi z Charty 77? Možná tak 40% lidí o komunismu víc či míň pochybovalo, a poslouchalo Hlas Ameriky, ale takových 70% lidí nemlčeli, oni prostě kapitalismus ani Chartu nechtěli. Dnes kdosi začal psát o bublinách. Myslím, že je to dobrý popis právě tehdejší situace. Hlas Ameriky mluvil pohledem tehdejší USA a možná navíc té pravicovější nebo silně protikomunistické. Je jasné že s tímto programem nemohli oslovit lidi v druhé bublině, kteří sice komunistům přestávali věřit ale na tehdejší socialismus "extrémním" názorům Hlasu taky nevěřili. Možná jen 10..20% lidí by Chartu 77 podepsali, kdyby za to nebyl postih.

Souhlasím, že větší problém byla spolupráce s STB, pokud někdo udával souseda či kamaráda. I v registrech STB byli ale lidi, kteří třeba jen jezdili služebně do zahraničí a pokud psali o Francouzích, tak to udávání nebylo.

Paní Saša Uhlová je naprosto mimo, uzavřena ve svých podivných neomarxistických názorech v době kdy je informační svoboda. Její dědeček Šabata by dál podporoval komunismus, kdyby ho z pozice komunistického primátora nevyhodili. Když občas čtu názory Uhlové i Uhla třeba na migranty, nebo socialismus, bylo by logické aby byli zavřeni i dnes. Jen je to nehumánní, tak je nechme na svobodě.

Ś. Svobodová 11.1.2017 12:11

Re: Ne všichni podepsali Antichartu vědomě.

Děli se různé věci. Jsem přesvědčena, že většina Antichartistů věděla, co podepisují. Na druhou stranu - bylo jejich právo se rozhodnout tak, jak se rozhodli a nikdo nemá právo je za jejich rozhodnutí soudit. Ke stejnému typu rozhodování (etika a morálka versus pohodlný život) jsou lidé nuceni dnes a denně, leckdy s podobnými následky.

Chartistům patří úcta, že dokázali svůj pohodlný život vyměnit za své přesvědčení.

J. Vlček 11.1.2017 12:05

Kdyby se národ,...

...se kterým dnes tyto dvě disidentské dětičky účtují, nezachoval v roce 1989 tak jak se zachoval, co by dnes tito mudrlanti dělali? Svoje moudré kecy by si mohli psát leda do šuplíku. Udělali by lépe, kdyby místo svého účtování s národem svoji kritiku zaměřili na chování a číny třeba takové paní Šabatové.

P. Vaňura 11.1.2017 11:44

Jinak obecně, nikomu se nepodařilo najít způsob, jak

se postavit režimu s přijatelným rizikem. Podepsat Chartu totiž znamenalo stát se revolucionářem z povolání!

J. Laták 11.1.2017 11:44

Re: Otázky

Na otázky mají naše děti právo. Škoda, že na otázky dospělých současníků po 27 letech není nálada, ani čas, přitom by to měla být naše nepsaná povinnost.

P. Vaňura 11.1.2017 11:39

"Zapomněl" jste na ZDALEKA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

metodu vlády normalizačních komunistů, kterou bylo vydírání rodičů přes jejich děti.

Do průvodů samozřejmě chodila za normalizace jen část lidí, já jsem tam například nebyl nikdy a zase tak moc se mi za to nestalo. Mnohem horší bylo, že mi údajně (protože stranický posudek, který se psal i na nestraníky byla "vnitrostranická záležitost" a já jako nestraník jsem neměl právo si ho přečíst) napsali do posudku, že rodiče nevyvěsili vlaječky na prvního 1. 5. a 9. 5.)...

P. Švejnoch 11.1.2017 11:28

Re: Ne všichni podepsali Antichartu vědomě.

Ono z Vašich příspěvků jaksi obecně vyplývá, že se na světě vyskytují spousty dalších věcí, o kterých jste nikdy nic neslyšel, pane Rudolfe... :-)

P. Rudolf 11.1.2017 11:20

Re: Ne všichni podepsali Antichartu vědomě.

Tak takhle trapnou výmluvu jsem neslyšel ani od samotných signatářů Anticharty.

F. Navrátil 11.1.2017 9:34

Otázky

Zanedlouho se budou děti ptát: Jak jste mohli dopustit rozkradení průmyslu, zemědělství, přírodního bohatství? Jak jste mohli dopustit, že při stejné produktivitě práce jsou u nás čtvrtinové mzdy? Jak jste mohli dopustit vznik mafiálnské ofigarchie? Proč jste volili neschopné a zkorumpované politiky? Každá mladá generace klade rodičům otázky.

A. Alda 11.1.2017 9:23

Ne všichni podepsali Antichartu vědomě.

Mnozí si mysleli, že podepisují presenční listinu, jak už bývá na schůzích obvyklé.

Byla prostě vyhlášena schůze v Národním, nevěděli o čem, ale na nepovinně povinné i otevřeně povinné schůze byli zvyklí, tak šli a podepsali presenční listinu, která ovšem byla připojena za jakési prohlášení, které jim na té schůzi soudruzi přečetli.

Pamatuji se, jak na Portě v Plzni, snad v roce 1981, obcházely dvě dívky s velice tlustou knihou a sbírali do ní podpisy přítomných trampů, polotrampů i zvědavců. Pijíce s kamarádem pivo, byli jsme jimi též osloveni. Kamarád se už už chtěl podepsat, ale já věren své profesní deformaci jsem si chtěl ověřit, co máme podepsat, a otočil jsem na první stránku. A tam bylo jakési slavnostní prohlášení účastníků za mír ve světě a proti imperialistickým válkám a podobné bolševické pindy. Tak jsme to těm holkám podepsat ihned odmítli a tak překvapené obličeje jsem od té doby viděl už jen občas v soudní síni. Měly tam těch podpisů už určitě několik tisíc... maskované svazačky.

J. Laták 11.1.2017 8:10

Pane Doležale

srovnávat otrockou práci politických vězňů v pracovních táborech z padesátých let s životem v Husákové normalizaci kulhá na všechny čtyři. Normalizace se velice brzy stala normou běžného života, přestože po sovětské okupaci již bylo. Za normalizace už šlo pouze o přirozenou lidskou nenažranost, kterou komunisté rafinovaně vyzbrojili přitažlivými serepetičkami a ideologií. Kdo chtěl něčeho dosáhnout, získat moc, nebo alespoň mít pocit vlastní důležitosti, musel lhát a skákat v rytmu KSČ a Rudého Práva. Myšlenkové stereotypy dneška jsou přežívající produkty bývalého systému.

Po vyhnání Sudetských Němců a Únorovém puči .., v této medem a strdím oplývající zemi .., čeští bolševici pokořili člověka a rozkradli co se dalo. Když uplynulo 40 let a CCCP došel dech, Českoslovenští komunisté zinscenovali parádní sametovou revoluci. Z přímých potomků bolševických konfiskátorů se v obrácení stali osvícení demokraté a zdatní privatizátoři. Použiji-li komunistického slovníku .., vznikala rudá buržoazie.