3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Příležitost nesouhlasit s Michaelem Žantovským

Michaelu Žantovskému se v Echu24 (7. února 2017) naskytla „příležitost „souhlasit s Andrejem Babišem“ a s chutí se jí chopil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 16.3.2017 19:29

Podivín...

Virtuální i skutečný zivot je plný nejrozmanitějších podivínů! Viděl jsem na vlastní oči lidi, co souhlasí s panem Žantovským. Babišova místní partajní buňka se schází za účasti některých mých přátel. Havla miluje má krásná sousedka, a její dcera má ráda jakéhosi v reálu existujícího Piráta...

V životě jsem ale neviděl - a to ani v pražských kavárnách, moravských vinných sklípcícu a vlastně nikde - živého člověka, který by podporoval excentrické fantasmagorie pana Doležala, prokládané pravdivými postřehy zoufalého Proroka, který se prostě nenarodil vhod a nehodí se dnes vlastně vůbec nikomu. Je to něco jako Děkabristé v carském Rusku: bylo jich tak málo, že vlastně jako by vůbec neexistovali...

Excentrické. Smutné. Ale i tak - úcty hodné...

V. Vaclavik 16.3.2017 19:00

Jeste ze je to jen 'vira' a doufam ze take slepa.

"věřit, že lidé dokážou vybrat si kompetentní (a to znamená taky moudré) představitele. A že jsou si v této schopnosti rovni."

Ztrata soudnosti?

J. Friedlaender 16.3.2017 17:36

Fetiš rovnosti

Víra, že lidé jsou si rovni ve schopnosti vybrat kompetentní představitele, je mimořádně naivní. Otázka je pouze, zda se s tím dá něco dělat, a pokud ano, zda se to má udělat.

Š. Hašek 16.3.2017 18:15

Re: Fetiš rovnosti

Jsou si nerovni, jsou různí. Přímo fantastické (nikoliv pro rovnoprávaře)!!!!!

Ve schopnosti/možnosti/rovnosti volit si svoje představitele - to jest jiná. Pokud mám zaplaceno, neplivám na chodník, nejsem v železech, ........... potom má každý jeden hlas (Schweiz to ještě před sto lety viděl jináč, taky docela prča).

A hlupákům, co vidí rovnost mezi jednotlivci/ženou/mužem, je nutno sdělit, ať se vrátí do základní školy/k mamince pod sukni. Nebo do lůna bolševismu, zde to vše zdatně nahrazuje Šabatová/Šiklová/MarksováMarxováLeninováEngelsová.

Zkráceno.

P. Urban 16.3.2017 17:30

Omezit volbební období zákonodárců?

Když se poslanec jakž takž naučí řemeslo a vybuduje si pozici, takže možná bude schopný i něco změnit, vyhodíme ho a nahradíme zelenáčem.

To jistě zákonodárné procesy zkvalitní.

Š. Hašek 16.3.2017 18:24

Re: Omezit volbební období zákonodárců?

Asi tak.

Též mám raději "staré praktiky", tedy osoby. Myslím, že platí i v chirurgii, pekařství, "řidičautobusování", politice, "policistování", učitelství, ......... mlaďoš má čas, ať ukáže, co v něm vězí!!!!!!!!!!!

Též jsem začínal ........... a starým praktikům jsem vykal, počkal jsem až dohovoří, potom mě vzali do diskuse, a pokud to bylo k věci - nikdy na mě nezvyšovali hlas......... a hlavně, učil jsem od nich. Nejen.

Nevadí mi jakkoli starý, dlouhočasový politický harcovník, důležité jsou jeho hlasování/názory. Zkráceno, zjednodušeno.

J. Herejk 16.3.2017 15:14

Posedlost

pana Doležala Babišem je už patologická. Omezit volební období zákonodárců na 2 cykly by bylo velmi rozumné a pan Žantovský to dobře vyargumentoval. Kdyby pan Babiš řekl, že rok má 12 měsíců, tak Doležal bude v opozici. Jeho články ztrácejí na významu.

J. Kyselková 16.3.2017 12:50

Článek zajímavý

většinou s Vašimi názory, pane Doležale, souhlasím. Článek pana Žantovského jsem četla, poněkud s nevolí. Neposuzuji poslance jako čísla "v korytech". Pan Žantovský by v PS měl sedět, myslí mu to a je smělý. Pokud se Fendrych někde vyjadřoval a podporoval pokus Babiše o ovládnutí Policie České republiky (!!) - je to děs - nestačí, že okupoval slovenský panák naše media ?

J. Herejk 16.3.2017 15:15

Re: Článek zajímavý

Takže policii ovládli socani a politici mají opět snadný život. Bravo!

J. Kyselková 16.3.2017 16:30

Re: Článek zajímavý

Proč se soudruh Bureš tak dral do rezortu naší Policie ? Má co dělat ve svém vládním žlabu a vysvětlovat vlastní miliardářské pletichy. Panu Šlachtovi poskytl parádní trafiku, takže zatím máme, díky statečnému min. Chovancovi, trochu přehled.

J. Herejk 16.3.2017 18:51

Re: Článek zajímavý

"Statečnému ministru Chovancovi". :) Ano, statečně umí pózovat s brokovnicí. Čekám, kdy někdo z těch, kdo dokola opakují, že pan Šlachta "dělal pro Babiše", přijde s něčím konkrétním. Nejsou ani nepřímé indicie. Fakt, že šel pan Šlachta k celníkům, o tom nevypovídá. Další nabídky neměl a chtěl pracovat ve státní správě. Doufám, že se stane ministrem vnitra. Nebojácných a neúplatných policistů asi zas tolik není. Musel by trochu slevit ze zarputilosti a uzavřenosti, které ho stály místo.

D. Polanský 16.3.2017 11:01

Je zajímavé, že autora ještě někdo čte

Já ne, stačí mi, abych na první zhlédnutí uviděl text Babiš a končím.

P. Han 16.3.2017 21:52

Re: Je zajímavé, že autora ještě někdo čte

A taková slova, přes která se nedostanete, jste měl už ve škole?

Č. Berka 16.3.2017 10:14

další

"K tomu je třeba říci: především, takové omezení není v prvé řadě omezením pasivního volebního práva (být volen), ale omezením aktivního volebního práva, práva volit. To je ovšem zásah do svobody občana, a proto musí být velmi důkladně legitimován." - omezením aktivního volebního práva také je, že s těmi, co případně zakroužkujete, se do Parlamentu svezou i ti, které tam nechcete, ale na začátek kandidátky je umístila strana/hnutí...Omezením je i to, že pokud vaše strana dosáhne 4,99% hlasů, rozpočítají se těm, co jste nevolili. To mi přijde závažnější, než omezení znovuzvolení víckrát po sobě

Č. Berka 16.3.2017 10:03

pán si vymýšlí

"Dnešní evropská, přesněji západní tradice vychází z křesťanského základu, z toho, že všichni lidé jsou si před Bohem rovni v naději na spasení. Jsou proto také schopni spolurozhodovat o tom, kdo má v pořádání světských věcí vládnout" - to je naprostá hovadina, ke spolurozhodování se lidé dostali poměrně nedávno- v ČSR od roku 1919. Křesťané vždy tvrdili, že vrchnost je od Boha...

D. Polanský 16.3.2017 10:58

Ne tak úplně

ti spaseni jsou již vybráni, ostatní mají předem smůlu, mohou se snažit sebevíce. Háček je v tom, že nevíme, kdo ano a kdo ne.

Č. Berka 16.3.2017 11:15

Re: Ne tak úplně

děkuji za upřesnění! Pan autor je evangelík, divím se, že to neví. Ale zažil jsem tolik křesťanských vysvětlení, že sdělení, že je někdo křesťan mi o něm nic neříká...

P. Urban 16.3.2017 17:26

v ČSR se lidé dostali kespolurozhodování

od roku 1919, protože v posledních dvou měsících roku 1918 se už volby nestihly.

V Předlitavsku ovšem mnohem dříve.

I. Mertl 16.3.2017 8:28

To se nám dědkům

stává, že nám minulé křivdy, zdánlivé či skutečné, schopnost rozumně uvažovat zatemňují a zatemňují, až zatemní. I když třeba paměť a rozsáhlé vědomosti fungují. U mnoha Neffových přispěvatelů (kamarádů?), třeba Vlk st., Ulč, Adler, Frýbort i náš autor, je to zřejmé. Škoda.

P. Rudolf 16.3.2017 7:01

Je smutné

že už i vy se uchylujete k překrucování, podsouvání druhým něčeho, co neřekli, ba i ke lžím.

Žantovský je ve svém článku k Babišovi velmi kritický ("...naskytla se mu příležitost souhlasit s Andejem Babišem a s chutí se ji chopiil"), poze souhlasí s jeho myšlenkou omezit funkční období politiků. A uvádí k tomu příklady a důvody. Férový názor, je naprosto v pořádku s ním férově nesouhlasit. Tomu je ovšem vaše polemika na míle vzdálená.

Druhý bod vašeho článku "...je zajímavé, jak Andrej Babiš fascinuje lidi havlovského okruhu" je už vyslovenou lží. Neznám jediného veřejně vystupujícího "havlovce", který by byl Babišem fascinován či ho dokonce adoroval. A Tabery či Fendrych jimi nejsou ani náhodou. Což musíte vědět. Souhlasit někdy s odpůrcem je však známkou mravní vyspělosti a rozumu, čehož vám s přibývajícím věkem evidentně ubývá.

Kdysi jsem se na vaše články těšil. Teď je to totální ztráta času.

V. Adrak 16.3.2017 10:47

Re: Je smutné

Ten článek jsem nečetl ale jsou v něm samé hovadiny.

I. Mertl 16.3.2017 14:38

Re: Je smutné

To je teda argumentační síla!!