17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

SVĚT: Nesuďme muslimy podle islámu a naopak

Neobviňujme tedy „islamofoby“ z netolerance jen proto, že mají obavy z ideologie islámu. Není to totéž.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 7.1.2017 2:13

Ano. A taky existují umírnění nacisté

a komunisté. Mění to ale něco na zrůdnosti komunismu a nacismu? A co podnikne umírněný komunista proti fanatickému komunistovi? Zabrání mu krást a vraždit? Těžko! Maximálně bude ke komunistickému teroru umírněně mlčet. :-/

Z. Frys 6.1.2017 23:01

Mohamedánství

Mohamedánství je horkokrevné náboženství, jehož nenáviděný zakladatel chtěl, aby se víra šířila ohněm a mečem; je znát rozdíl mezi tímto náboženstvím krve a náboženstvím Ježíše Krista, jenž kázal jen mírnost, a proto Duchovenstvo šířilo svatá dogmata ohněm a mečem.

J. Fleiszner 6.1.2017 20:33

Muslimskej humus

Vyhledávát vždy a za každou cenu nějakou cestu středem a vyhnout se tak vážnějším problémům je cesta do (_x_)

Islám je momentálně humus (i křesťansví mělo svojí humus dobu) a ještě hodně dlouho bude platit, že mrtvej muslim dobrej muslim. Až (jesli vůbec) se muslimové uklidní jako se uklidnili křesťané, tak bude mít cenu se o nějaké komunikaci nebo soužití s nimi bavit. Do té doby je přímo sebevražedné pouštět si je "k tělu".

J. Schwarz 6.1.2017 19:10

A nacistu

nesuď podle holocaustu, ale podle kilometrů postavených dálnic a rekreace pro pracující...

J. Kanioková 6.1.2017 19:25

chichi :)))

R. Hledík 6.1.2017 18:49

Nejvíce chybí udatnost

našich předků, kteří ohněm a mečem vyhnali negramotná stáda krvelačných divochů. V současnost nazvěme islám pravým, ryzím jménem::""teokratická krvavá diktatúra"" , která nezná jméno tolerance !!!-- Zabíjí dokonce i své vlastní pokrevné bratry a pro ženu mají pouze názvy, jako odpadek přírody, bezcenná věc, kterou mohou kdykoli jakkoli potrestat

J. Jurax 7.1.2017 0:53

Re: Nejvíce chybí udatnost

No, neumenšujte zásluhy předků ... :-) ... třeba moslemínští Turci pod Vídní byli možná krvelační, ale rozhodně nebyli negramotní divoši; a stádo taky nebyli, byla to dobře organizovaná armáda srovnatelná s jakoukoliv tehdejší evropskou. Turecké dělostřelectvo bylo tehdy - v 19. a 17. století považováno za špičku.

J. Zeman 6.1.2017 18:17

hmm

Průzkumy prakticky ukazují, že většina muslimů v Evropě si přeje zavedení práva šaría, tři čvrtiny si myslí, že existuje jen jediný pravý výklad koránu, 2/3 muslimů by neohlásilo připravovaný teroristický útok...atd. atd.

Mezi muslimy jako lidmi jsou samozřejmě co do míry projevované radikálnosti určité rozdíly a míra radikalizace rovněž závisí na tom, kolik jich v tom kterém místě je (největší je samozřejmě v šariatických zemích), ale celkově lze říci, že většina z nich je pro naši společnost apriori nebezpečná a toto nebezpečí je zcela záměrně podceňováno. A nejde zdaleka jen o islamistický terorismus, to je spíše jen špička ledovce.

Islám je v Evropě de jure nelegální z důvodu ustanovení čl. 17 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv, který zakazuje zneužití práva svobody vyznání k potlačování jiných práv. -A je celkem naprosto nepochybné, že právě to je předmětem oné "víry" a rutinní praxe drtivé většiny ne-li vůbec všech muslimů - ukažte mi např. nějakého, který ctí rovnoprávnost žen, ten bude asi podobně k nalezení, jako onen Peroutkův článek... Islám samozřejmě lze z důvodu ust. čl. 9 odst. 2 téže úmluvy zakázat, neboť se celkem velmi jednoznačně jedná o ideologii směřující k potlačování základních práv a svobod a jako taková je samozřejmě neslučitelná s našimi hodnotami a tudíž její šíření nemá být povoleno. To je ale v současném klimatu morálního relativismu a podlejzání EU resp. jejím arabským dodavatelům ropy asi tak podobné, jako když byl komunismus parlamentem konečně prohlášen za zločinnou ideologii, ale parazitičtí papalášové komunistické strany dále v tom samém parlamentu pobírají platy na účet daňového poplatníka a dál škodí.

R. Stary 6.1.2017 14:09

Kristus rekl

Ne podle slov, ale podle skutku poznate je.

R. Morava 6.1.2017 11:02

Ale proč má Muslim v Evropě zůstat Muslimem?

Ano s Muslimem jednej jako s jednotlivcem. Jsou mezi nimi lidé kteří si udržují víru, dobré zvyky a ty "neevropské" neprosazují.

Ale Muslim není rasa, proč má teda zůstat v Evropě Muslimem? A pokud chce být Muslim Muslimem, proč zůstává v Evropě? A pokud to není proto že chce předělat Evropu co tu chce? Mít se lépe než v jeho rodné zemi. A proč se tam nemají tak dobře?

Obávám se že s Islámem v Evropě si liberalismus neporadil. Obávám se že to ukazuje, že liberalismus není vrcholem vývoje a buď tím Evropa končí, nebo bude muset dojít k nějakému dalšímu stupni než liberalismus, který umožnil no-go zóny, terorismus, velké rozdíly mezi lidmi, na jedné straně zabíjení nenarozených zdravých dětí, na druhé neúměrná práva pro největší darebáky. Můžeme teoretizovat do nekonečna, ale pragmaticky to co nefunguje se musí změnit. V demokracii na to snad není třeba krvavá revoluce, ale důsledná práce.

A. Alda 6.1.2017 13:54

Kde muslim, tam nebezpečno.

Oni se mají doma špatně právě proto, že jsou muslimové a udržují si tam vládu islámu.

Islám nikdy nikam nepřinesl civilisaci, ale na mnoha místech kvetoucí civilisaci zničil.

R. Morava 6.1.2017 14:37

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.

To ano. On totiž ten Sumer s kolébkou civilizace byl na území dnešního Iráku a Sýrie. A takto může s pomocí Islámu klidně dopadnou i Evropa.

M. Prokop 6.1.2017 15:45

Re: Ale proč má Muslim v Evropě zůstat Muslimem?

Vy koukám taky nevíte, co je to liberalismus, když se za liberála dnes vydává kdejaký zelený socan.

Liberál vám ponechá přesně tolik svobody, abyste neškodil druhým. Pokud by nějaký musulman škodil, liberál s ním klidně vyrazí dveře. Pokud neškodí, není k tomu důvod.

J. Schwarz 6.1.2017 21:06

Re: Ale proč má Muslim v Evropě zůstat Muslimem?

Nechápu, proč se tomu co tu máme říká liberalismus. Samá buzerace, zákaz a nařízení - co je na tom proBůh "liberálního"? A pak údajný individualismus. Já tu žádnou preferenci individualismu nevidím, naopak tuhý kolektivismus kombinovaný ovšem s izolací jednotlivců a jejich závislostí na státu. Této situace dokáží skvěle využívat různí "aktivisté z neziskovek", kteří cítí podporu establishmentu EU a tak se soudí, buzerují a ostouzejí v médiích všechny co mají odlišný názor.

F. Houžňák 6.1.2017 9:47

K mírumilovnosti "obyčejného muslima"

taková charakteristika, kterou jsem před lety viděl na nějaké diskusi z Indie, tedy v jazyce anglickém. Píšící byl hinduista nebo křesťan, to nebylo úplně jasné. Říkalo se tam asi toto: Máš za souseda obyčejného muslima, už třicet let. Jste přátelé, vysedáváte spolu v čajovně, pomáháte si, rodiny se navštěvují, manželky spolu klábosí, děti si spolu hrají. Pak tvému sousedovi imám v mešitě řekne, že jsi smradlavý káfir a že takové je třeba k větší slávě Mohameda a islámu vyhladit. Tvůj soused přijde domů, vezme sekeru a povraždí ti celou rodinu. To jsou obyčejní muslimové.

Ś. Svobodová 6.1.2017 10:29

Re: K mírumilovnosti "obyčejného muslima"

Jestli tomu chcete věřit, je to vaše věc. Ale člověk se nezradikalizuje přes noc, na pokyn a proti svému přesvědčení.

M. Prokop 6.1.2017 10:31

Re: K mírumilovnosti "obyčejného muslima"

Obvykle ne. Mohou být vyjímky, ale ty jsou ve všem.

F. Houžňák 6.1.2017 10:37

Věřit, nevěřit, tohleto říkají lidé,

kteří mají s muslimy nejen celoživotní, ale mnohagenerační zkušenosti. Zeptejte se nějakého Inda-nemuslima. No a hlavně to "proti svému přesvědčení", přesvědčení všech těchhle lidí je dáno: nemuslim je špinavec, vůči kterému je vše dovoleno. Řekl bych, že váš názor je naivní, založený na křesťanském náhledu na svět. Muslimové mají ale náhled jiný a na vaše náhledy kašlou, i když vy to považujete za nemožné či nepravděpodobné.

Ś. Svobodová 6.1.2017 10:54

Re: Věřit, nevěřit, tohleto říkají lidé,

Můj pohled je založen na prožitém. Nevím, jak to mají i Indii, nežila jsem tam. Věřím, že frustrovaný, našvaný a zradikalizovaný člověk je schopen vyvraždit sousedovi rodinu. Ale nevěřím, že můj přítel na pokyn imáma, kněze nebo rabína vezme do ruky sekeru a jen tak mě zabije.

R. Morava 6.1.2017 11:10

Re: Věřit, nevěřit, tohleto říkají lidé,

Paní Svobodová, může tu sekeru vzít. Asi ne přes noc, možná se ten člověk radikalizuje jeden rok a i pak mu měsíc vrtá v hlavě než tu hrůzu udělá. Včera tu byl sice trochu "neomarxistický" článek o psychologii stáda (kromě o Bosňáků nebyl o Islámu vůbec, ale o psychologii člověka). Z jeho závěru vyplývá, že tu sekeru vzít může.

F. Houžňák 6.1.2017 11:44

No, nevěřte, ale měla byste si uvědomit,

že až na drobné výjimky jsou všichni muslimové frustrovaní. Ono totiž všechno, co ve svém životě používají, čistá voda, čisté potraviny, auta, benzín, elektřina, ledničku, různé spotřební předměty dostupné za levné ceny, telefony, kompjůtry, vymysleli křesťanští nebo ještě hůř židovští nevěřící psi. Muslimové nevymysleli nic, a dobře si to uvědomují. Třeba se jednou budete divit. Nevím, v jakém smyslu používáte slova "přítel", ale je známo mnoho případů, kdy mírovonáboženští "přátelé" v obou smyslech k té sekeře, noži, kyselině, benzínu a sirce a podobným prostředkům sáhli. A nepochybně mnohokrát víc jich to chtělo udělat, ale neodvážili se. Ale nechci vám brát iluze, chraň Pámbu.

J. Veselý 6.1.2017 14:33

Re: No, nevěřte, ale měla byste si uvědomit,

Přesně tak. Nedávno jsem někde zahlédl, že všechny arabské země dohromady vyváží tolik průmyslových výrobků jako Filipíny.

J. Pospíšil 6.1.2017 23:36

Re: Věřit, nevěřit, tohleto říkají lidé,

Tohle si myslela spousta ženských, pak s ním odjely a byly rády, když zachránily holý život. Tolikrát se to opakovalo a furt se najde dost žen, které nevěří, že jako žena jsou pro muslima jen nástrojem.

Ale jistě ten váš přítel je jiný.

4:34 Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.

J. Sova 6.1.2017 10:56

Re: Věřit, nevěřit, tohleto říkají lidé,

Náboženství se proti sobě různě vymezují. Třeba křesťané se svého času značně kriticky vyjadřovali k judaismu a židům vůbec.

Tady zase podle názoru jedné judaistky křesťan nemůže být slušný člověk. Vychází z Talmudu, traktát "avoda zara": "Zapomeňte na Krišnu, Buddhu, Ježíše, Svatou Trojici, Pannu Marii (a i všechny svátky s nimi spojeny, jako třeba Vánoce nebo Velikonoce!) , amulety, sošky, kříže, kostely, poutní místa..." "jedná se v podstatě o základní věci, které většina slušných lidí dodržuje automaticky. "

http://vanilliaspirit.blogspot.cz/2014/10/jom-kipur.html#more

F. Houžňák 6.1.2017 11:50

Hm, nějak tam postrádám klasický příkaz

náboženství míru k pobíjení nevěřících, a jinak, co se vám na tom nelíbí? Vás třeba ta zmíněná zoofilie a zmíněný incest povznáší? No potěš Pámbu, to to musí u vás doma vypadat. Moc se vám ten náboženský exkurs nepovedl. Znáte tu, co končí "Aj, keby len variť znala!"?

J. Sova 6.1.2017 12:09

Re: Hm, nějak tam postrádám klasický příkaz

Já jsem zas rád, že jste podle Talmudu slušný člověk.

R. Langer 6.1.2017 10:37

Re: K mírumilovnosti "obyčejného muslima"

Aha, takže ten hodný muslimský student ze sousedství, co ho oběti znali mnoho let, byl vlastně prakticky od narození spící agent islámské extrémistické organizace. :-P

M. Prokop 6.1.2017 10:40

Re: K mírumilovnosti "obyčejného muslima"

Kdyby jen on, přece všichni muslimové. :-P

J. Jurax 7.1.2017 0:58

Re: K mírumilovnosti "obyčejného muslima"

Ne. Byl pouze muslim poslouchající imáma. Ono je to co do důsledků totéž.

A. Alda 6.1.2017 10:49

Ale kdež. Muslima zradikalizujete ještě rychleji.

To psal už Komenský.