8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

SVAZÁCI: Jak zní Eben, když se do něj bouchne

Marek Eben si asi nepotrpí na vyvolávání skandálů, ale přece se mu podařilo jeden pěkný vyvolat slovy o tom, že vstali noví svazáci. Na celé záležitosti možná není tolik pozoruhodný obsah sporu, ale jeho rozsah a forma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šurgot 16.7.2022 5:15

Nejprve citat z clanku : “ To, že nežijeme ve stejné době jako hrdina románu Žert, se pozná podle toho, že tito lidé vlastně velkou moc nemají. Svou pravidelnou dávku morální převahy si užijí zpravidla jen u klávesnice. Vlastně žijeme ve šťastné době.”

Neskutecne mne prekvapila naivni iluze autora.

Kdyby mel pravdu, nestalo by se tohle ( uvadim jen dva vyrazne priklady z tisice dalsich ) :

1. Nevznikla by ideologicka a zavazna pravidla pro udelovani Oscara, ktera urcuji, kdo musi ve filmech hrat a jaky maji mit obsah, aby byly filmy prijaty do nominace.

2. Nezakazal by autor divadelni hry s postavou cernocha hrat tuto hru v Cechach, protoze ji hral cesky herec se zacernenou tvari, podle autora hry to musi hrat cernossky herec. Nezajimalo ho, ze v Cechach, v zemi, ktera nemela zamorske kolonie a tudiz nemohla dovazet otroky z Afriky, neexistuje pocetna vrstva potomku puvodnich otroku, jako tomu je v domovske zemi autora hry..

I. Schlägel 15.7.2022 12:00

Eben má pravdu.

M. Řídký 14.7.2022 11:21

Potrefená husa zase kejhá... pro svazáky typické. Marku Ebene, moc Vám děkuji!

B. Liborek 14.7.2022 6:09

A jak by Fingerlande, vypadal šťastně formulovaný výrok o svazácích a politické korektnosti? Eben je řekl, co si myslí spousta lidí...:-)

F. Žůrek 13.7.2022 22:56

Karel Kryl brzy poznal, že "vrtění psem" je již běžným způsobem informování občanů. Rosáhlou celosvětovou informační techniku chtějí mít v rukou zásadně ti největší boháči (oligarchové) a ti nám chtějí vládnout a my ostatní se máme jen podřídit. Peníze a bohatství je hlavní moc a má mít hlavní a rozhodující vliv na všechno... Světe, div se!

D. Hrubý 13.7.2022 21:56

Hele upřímně - už mi tu jednou napsali, že si nepřejí, abych se tu vyjadřoval. Je pro mě překvapení, že pořád můžu. Četl jsem příspěvek jednoho pána a má absolutní pravdu. Já jen dodám, že když už jednou ty komanče Havel legalizoval výměnou za prezidentský křeslo, neměla by se komunistická minulost vytahovat u nikoho. Z hlediska demokracie jsou regulerní politická strana. A jsou vymírající druh. Nahradili je liberálové, liberální s každým, jen ne s tím, kdo je živí z daní. Tu třídní a ideologickou nenávist šíří především ti, co před třiceti lety křičeli, že nejsou jako oni. Dnes jdou po Ebenovi jak slípka po flusu stejně jako "oni" kdysi. malí duchem se předhánějí, kdo vymyslí lepší urážku a pak se soudružsky ( pardon - liberálně ) oplácají po zádech. Myslím, že angažovaná kulturní fronta Ebena semele tak, jako Nohavicu. Diktatura potřebuje nepřítele, aby zmátla ovce a ovce jsou stádní zvířata.

Z. Lapil 13.7.2022 22:46

S komunismem je to tak, že KSČM je legální strana a zároveň komunismus je uveden jako příklad zločinné ideologie. Zatím nedošlo k tomu, že by někdo navrhnul její zrušení. Docela by mě zajímalo, jak by se chudák soudce kroutil při vysvětlování, že diktatura proletariátu není tak úplně diktatura.

Dobrá zpráva je, že komunismus hyne na úbytě, špatná zpráva je, že má povicero potomků docela prosperující h.

L. Hampl 13.7.2022 23:47

Nějak nechápu,za koho tady ty šaškové,co si otírají v diskusích své špinavé rypáky o lidi jako Eben či Nohavica mluví. Shodou okolností jsem byl v červnu na koncertech obou - úspěch,potlesk,více nežli přátelská atmosféra na vyprodaných sálech jak před plyšákem za bolševika - JN v letním kině asi 1000 lidí.Fakt škoda,že tam někde nebyl nablízku Hutka,abychom posoudili,kdo by měl větší aplaus. Nebrečte Mr. Hrubý - Vám píšou,že Vás neradi.To mě ty blbečci na iDnesu bez zdůvodnění smáznou a zablokujou. Ale jinak máme přesně tu demokratůru,co si zasloužíme.

O. Strýček 14.7.2022 2:49

Podle aplausu nelze objektívně posuzovat lidi, strany atp. hlavně ve státech, kde mají převahu blbci. Je to krátkozraké.Podle tohoto posuzování měl Hitler obrovský úspěch. Podobně jako komunisté v letech své vlády. 100% !:-)

J. Kostelanský 13.7.2022 21:21

Potrefená husa nejvíc kejhá. Že Marek Eben měl pravdu, o tom žádná.

Jen je příznačné, jak ta potrefená husa, nebo spíše husy zakejhaly. Tím jaksi uznaly, že Marek Eben trefil hřebík po hlavičce naprosto přesně...

O. M. 13.7.2022 19:55

Pane Fingerlande, žádný nešťastně formulovaný výrok o svazácích, ale naprosto trefný, a potrefené husy se hlasitě ozvaly. Jinak naprostý souhlas.

A co se týče těch internetových tribunálů - zatím u nás nemají tu moc, zatím...

Doufám, že tomu tak i zůstane.

J. Černý 13.7.2022 19:30

Americky Honza také nevi, že naše svazačky jsou schopné roztáhnout nohy na podporu jediného správného názoru [UA]

L. Hampl 13.7.2022 19:07

Jestli chcete mít svazáky z obou stran pokupě,jděte na iDnes . Kohorta šašků mínusuje jak o život každého,kdo si dovolí mít vlastní názor na bláboly samozvaných nositelů jediné přípustné pravdy a když už někdo proklouzne ,zasáhne jako poslední autorita cenzor. Toto médium prosím vlastní patrně budoucí kandidát na prezidenta ČR,takže tu svobodu slova tady nečeká asi nic moc.

J. Bárta 13.7.2022 22:12

R^R^R^

V. Braun 14.7.2022 14:40

Je zajímavé, že nejvíce mínusů tam dostávají příspěvky na podporu Ukrajiny.

L. Zídek 13.7.2022 18:44

Politická korektnost a pokrytectví, nejvýznačnější rysy západní společnosti jjsou smrtelnou rakovinou. . Soudný, vzdělaný a inteligentní člověk mohl Markovi pouze zatleskat za odvahu. Pomatení hňupové naopak.

H. Kotaz 13.7.2022 19:26

1*

P. Vychodil 13.7.2022 16:28

kéž by bylo více Ebenů...

J. Černý 13.7.2022 16:08

Eben řekl známou opravdu, ale Bilakové začali řvát.;-D

H. Kotaz 13.7.2022 16:26

Tak jest !

M. Hoblík 13.7.2022 14:22

Někdy je i ten moudrý z toho tak pitomý, až je z toho blbý.

F. Zrcek 13.7.2022 12:41

Eben je bezesporu jeden z nejslušnějších českých umělců. Internetový jekot proti němu by byl sprostý, kdyby nebyl tak absurdní. Ale raději ocituju klasika KK:

"Kádrují mě v Americe, taky v Kanadě/ kádrují mě v republice, ba i v úřadě. / A kdyby mě stokrát znali, zase by mě kádrovali, / vždyť to patří k politice, to je nasnadě. /....Kádrují mě bolševici věrní línii, / dogmatičtí heretici v Kalifornii, / muzikanti kvůli soundu, / žvanilové z undergroundu, / struktura i v opozici v český mafii."

...A Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom ABSURDNÝ?

M. Moravcová 13.7.2022 12:55

trefné R^

J. Berka 13.7.2022 14:24

R^;-D

V. Čermák 13.7.2022 14:57

Jestli je to Absurdní a Neškodné se teprve ukáže. Oni ti Morální Majáci mají na určitých místech velký vliv a mohou naočkovat EbenoPrašivinou hodně Idologických Slabochů s Mocí rozhodovat-zakazovat. Viz rušení koncertů Jarka Nohavici, poškození Franze atd...;-DRv

P. Vychodil 13.7.2022 16:21

R^R^

J. Plzák 13.7.2022 18:39

"Eben je bezesporu jeden z nejslušnějších českých umělců."

Umělec, proboha v čem? Nic proti němu, ale díky jeho sladkosti, taky nic pro něj.

L. Kuča 13.7.2022 21:24

Já nevím, ale mě přijdou minimálně jeho hudební nahrávky povětšinou velmi zdařilé. I když chápu, že ne každému musí sednout.

P. Molík 13.7.2022 12:05

Každá doba má své konjunkturalisty, tedy kariéristy, prospěcháře a další další morálně povadlé duševní devianty, kteří zatíženi svým abnormálně zbytnělým egem otravují vzduch a šíří kolem sebe svá rádoby moudra o jediné pravdě pravdoucí, na kterou mají patent. Kdo nyní myšlenkově nesouzní s bruselskými hlasateli jediné správné pravdy nebo dokonce si dovoluje veřejně sdělit svůj odlišný názor, ten může být rád, že zatím mu upálení nehrozí. Svazáci coby mladí lidé a jejich dnešní epigoni kvičící v obráceném gardu byli a jsou tím nejlepším tvárným materiálem pro různé demagogy, protože nemají žádné životní zkušenosti a snadno se nadchnou pro sebevětší hloupost, aby ukázali, že oni jsou tou pravou avantgardou evropské civilizace a oni jsou oprávněni prosadit svoji domnělou pravdu podle gottwaldovského hesla KDO NEJDE S NÁMI, JDE PROTI NÁM ! Eurohujerským svazákům zdatně sekundují různí hlupáci a kryplové s prodejnou lokajskou duší, kterým polistopadová doba přinesla netušené možnosti tak, aby svoji blbost a prodejnost přeměnili v co největší škůdcovský potenciál. Co mě znepokojuje, je ta skutečnost, že blbci, kteří nám z Bruselu a z národních kolaborantských centrál vládnou, jsou stále víc agresívní a militantní, hlavně vyhrožují sankcemi, a nás zamotávají do hustého přediva různých zákazů a příkazů. Nyní třeba sankcemi za to, že včas jejich drzé výmysly neimplementujeme do našich zákonů, takže skutečnost je taková, že deseti miliónům občanů ČR přikazuje hrstka eurohujerů v Bruselu co máme dělat. Na co tedy máme volby ? Osobně se necítím být vázán eurohujerskými směrnicemi, jen našimi zákony, hlavně Ústavou a Listinou práv a svobod, která je nedílnou součástí Ústavy ČR, a pochopitelně se řídím podle morálních přikázání a svého svědomí. Eurohujeři Uršula a spol. jsou pro mě nerespektovaní mimoni.

L. Zídek 13.7.2022 18:46

1+++