1.6.2023 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
onetearofbluedeer 3.9.2009 12:55

muze mi nekdo vysvetlit

proc na satelitnich snimcich jmenovane oblasti je jasne videt  prubeh statni hranice, tzn. na ceske strane holiny, na nemecke celkem normalni porost. Pokud si odmyslim, ze by kurovec dobrovolne respektoval statni hranici, nenapada mi jine vysvetleni, ze halt pece o les v CR je jina nez v SRN.  A pokud vim, bavorsti lesnici jsou proti zasahum.......

Franta 3.9.2009 13:54

Re: muze mi nekdo vysvetlit

1) škoda, že jste sem nedal link na ty snímky

2) jak jsou ty snímky staré

Jiná je péče pouze v Rakousku. Tam se zasažené stromy kácí všude. U nás i SRN se v bezzásahových zónach nekácí. V ostatních lesích se zasahuje. V SRN se s kácením zasažených stromů přestalo dříve, kůrovec se k nám rozšířil právě odtud. Proto bych rád viděl ty satelitní snímky.

AA 3.9.2009 10:15

Pane Brezino

Vam nevadi nezasahovani do emisii CO2, proc vam vadi nezasahovani do kurovcove kalamity?

MilanR 2.9.2009 20:59

doporučená četba

Když jsem tak procházel diskusí, všiml jsem si, že osoba s nikem Sem Tam je přímo prototypem některých postav z románů Duhová šestka (T. Clancy) a Říše strachu (M. Crichton). Autoři těchto románů většinou popřáli těmto postavám jejich vytoužený osud, harmonii s přírodou, popř. s přírodními národy. Doporučuji ke čtení.

para 2.9.2009 23:37

Re: doporučená četba

V harmonii s přírodnímy zákony ty naše společenské tedy rozhodně nejsou a literatury k tomu je dost a dost.... To je také sama podstata problému a nejen u smrkových kultur v nejexponovanějších partiích např hor ale docela obecně. Harmonie s přírodou je moc hezký pojem - často však zneužívaný. Praktičtější je sledování dopadů pojmů jako Ekostopa nebo energetická efektivita. Všude tam ale parametry ukazují na neudržitelnost situace homo bez radikálních změn. Žijeme na dluh a biofyzikální zákonitosti nám to sotva trvale odpustí. Pam Brezina našel pár obětin a předkládá líbivý populistický návrch je "sejmout" a zbavit se tak vlastní odpovědnosti. Snížit osobní spotřebu která je ve vyspělých zemích cca 10x proti rozvojovým by sice bylo nejhodnotnější cestou k nápravám ale politicky naprosto nepopulární. Jako doporučenou četbu jen k tématu okyselení našich lesů a vod...: "Hrška a kol. Živa 2+3+4/2009.

2.9.2009 16:22

Každý vlastník je povinen se o své vlastnictví starat.

Správci šumavských lesů se však o ně nestarají a nechávají je zničit - přitom ani nejsou jejich, ale jsou státu. Myslím, že je plně na místě vznést proti nim obvinění z porušování povinností při správě cizího majetku.

Také je vhodné uplatnit po nich požadavek na náhradu škody způsobné jimi chovanými kůrovci na cizích porostech, do nichž kůrovci zaletí a v nichž zanechají svá vajíčka. Jde o velké peníze, které kvůli nim musí utrácet jiní lidé na ochranu svého majetku.

Pele 2.9.2009 16:17

Smutek nad lidskou blbostí.

Je až trapné číst některé komentáře tzv.ochránců přírody.Tyto "Zelené"organizace vedou

často lidé,kteří svým myšlením můžeme přirovnat k islámským fundamentalistům,t.j.ke

zločincům.Podle toho by se mělo s takovými jednat.Jejich stoupenci-kanonenfutr-často,

ač se chlubí maturitou či vysokoškolským diplomem,bývají většinou naprostí neználci co

se týče ekologie a omýlají pouze hesla,která jim vtloukl do hlav jejich "zelený" guru.

Ludva 2.9.2009 15:02

Možná by stačilo přejmenovat

Šumavský národní park na Rezervaci lýkožrouta smrkového. Pak by to bylo všem jasné.:-D

Sem Tam 2.9.2009 15:07

Nechcete jít raději zpátky na Novinky.cz

Tam budete mezi svými.

honzak 2.9.2009 15:12

Re: Nechcete jít raději zpátky na Novinky.cz

meloun zůstane melounem... Děláš to z blbosti, nebo tě zelení soudruzi za tyhle hlášky platí?

. 2.9.2009 14:25

zlatý Krušný hory

ty za chvíli budou hezčí než ten park na Šumavě.

Sem Tam 2.9.2009 15:02

Re: zlatý Krušný hory

Jojo, hezkost, ta je strašně důležitá. :-)))

Yowda 2.9.2009 15:09

Re: zlatý Krušný hory

samozřejmě že je důležitá. Když člověk žije v nehezkém prostředí, tak je z toho  pošahaný jako třeba vy.

čm 2.9.2009 17:19

Re: zlatý Krušný hory

Je nějaká jednotka hezkosti prosím. něco jako je ten mezinárodní metr jak je..teď nevim kde. Jeden Áách nebo tak něco ?;-D

. 2.9.2009 22:28

Re: zlatý Krušný hory

myslím tím,že tam bude víc stromů. Pokud je nesežerou přemnožení jeleni

m. 2.9.2009 13:49

Z Vašeho článku je mi smutno.

Za socialismu jsme se pyšnila tím, že ochraňuji přírodu proti ničení. Nyní se stydím za tzv. ochránce přírody, kteří vše kolem sebe bezmyšlenkovitě ničí.

Fiter 2.9.2009 14:00

Re: Z Vašeho článku je mi smutno.

Každý ten ochránce přírody co se přiváže řetězem ke stromu,by potřeboval dostat přes tlamu gumovou hadicí.Však oni by se rychle odvazovali.Celý ten spolek darebáků by se měl podílet na uhrazení škod.

dhimmi 2.9.2009 14:06

Re: Z Vašeho článku je mi smutno.

Do huby by měli dostat spíš vypatlaní impotenti říkající si "myslivci",jejichž oblíbenou zábavou je střílení zákonem chráněných šelem.O jejich úrovni svědčí nejlépe to,že mají za vůdce starého komouše a bulharského inženýra Palase,o kterém ví celý Krnov a okolí,co je to za vola.

dhimmi 2.9.2009 14:20

Re: Z Vašeho článku je mi smutno.

A teď už i celá severní Morava.

Historik 2.9.2009 16:50

Re: Z Vašeho článku je mi smutno.

V tomto by s Vámi vřele souhlasil jistý Heinrich Himmler, protože, cituji "láska ke zvířatům je vlastní všem árijským národům."

para 2.9.2009 12:40

Pan Brezina hledá a obvinuje konkrétně ale chybně a možná záměrně.

Aby les zdravě prosperoval potřebuje žít v souladu mezi klimatem, půdním složením a typem hospodaření. Všechny tyto prvky se již dlouhodobě stávají neskučitelné se současným stavem. Monokultury jsou zranitelné - přesto je člověk vysadil. Kyselé deště změnily složení půdy ve které chybí dostatek zásadotvorných prvků Ca, Mg, Na, K... a naopak jsou syceny sírou a dusičnany a tak acidita půdy stále klesá už od dob socialismu. Zároven rostou globální a tím spíše místní teploty a srážky se stávají častěji přívalové a tak půda relativně vysychá. To všechno nahrává kůrovci a to už od dob co na tyto aspekty doplatily ostatní naše pohraniční porosty ztrátou zejména smrkových kultur.

Udělat závěr, že za pastvu pro kůrovce můhou Brezinou jmenovaní může udě právě jen brazina a navíc v hlavách těch co o o tomto vážném antropogením problémukterý sužuje stále větší rozlohy nevědi nic hlubšího. Pohnat k zodpovědnosti managment průmyslu a potažmo celou konzumní společnost je hold daleko obtížnější a tak se děje to co se děje. Smrk s našich lesů postupně mizí a nenávratně.

Vlad 2.9.2009 12:47

Re: Pan Brezina hledá a obvinuje konkrétně ale chybně a možná záměrně.

Milý pane, nebýt toho smrku (a borovice), který vyřešil potřebu paliva pro průmysl, neměli bychom lesy, jaké máme, ale lesy řecko-italského typu.

Pan Brezina MÁ pravdu.

Historik 2.9.2009 16:55

Re: Pan Brezina hledá a obvinuje konkrétně ale chybně a možná záměrně.

Vaše obvinění je na úrovni tvrzení šamanů a později kněží, že za zemětřesení může "bezbožnost" věřících nebo dokonce jejich malá horlivost jít do války proti "nevěřícím".

para 2.9.2009 23:17

Re: Pan Brezina hledá a obvinuje konkrétně ale chybně a možná záměrně.

Historiku převrátil jsi fakta. Naopak pan Brezina konkrétně obvinil za šíření kůrovce řadu osob. nevysvětlil ale jak tyto osoby mohli sami o sobě změnit klima a půdní složení celých rozsáhlých oblastí nejen čech ale planety! Všude totiž k podobným jevům jak u nás dochází.  "Zemětřesení" které smetlo smrk snašich severních hor má zcela jednoznačně příčinu v změně klimatické půdní která tam byla nejdramatičtější již koncem 80 let ale doted se nezlepšila.. Obojí je spojeno s antropogení čiností člověka. Těžební aktivita zatížení lesních pozemků ještě znásobuje. Tomu není radno jen věřit, to je dobré opakovaně měřit a má tvrzení vycházejí z naměřených hodnot zveřejněných v odborné literatuře. K změně klimatu např http://en.wikipedia.org/wiki/Global_warming nebo http://www.globalwarmingart.com/wiki/File:Holocene_Temperature_Variations_Rev_png. O vlivu kyselích deštů i těžby na půdní složení J Hruška + J Kopáček ŽIVA 2 a 3/2009.

j 2.9.2009 12:28

j

na jedné straně těžaři a různé zajmové skupiny a na druhé straně zelení extremisti. Jeden obvinuje druhého a preventivně a účelově používají katasrofické scénáře. A ostatní se bijí v prasa za to či ono. Bylo by zajimavé kolik zde zasvěcených si dala tu práci a tu kůru si odlopla a mrkla se na toho prcka aby věděla o čem vlastně mluví

dhimmi 2.9.2009 11:59

Víte jak říkají těžaři kůrovci?ZLATÝ BROUČEK

dhimmi 2.9.2009 11:15

Milý Brezino,největší pohromou pro české lesy

není kůrovec nebo ten "nebezpečný" medvěd,ale myslivci a jezedáci.

dhimmi 2.9.2009 11:18

Re: Milý Brezino,největší pohromou pro české lesy

A samozřejmě MITTAL,SPOLANA a spol.

Vlad 2.9.2009 12:48

Re: Milý Brezino,největší pohromou pro české lesy

A mudrlanti vašeho typu :-)

dhimmi 2.9.2009 14:08

Re: Milý Brezino,největší pohromou pro české lesy

Jako je například Brezina,který mimo jiné tvrdí,že katastrofa v Černobylu prý je jen taková malá lapálie.