18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 3.7.2022 19:12

Typický demagogický manipulátor Jakl se snaží navodit dojem, že snad uvedení cyklističtí hulváti byli nějací Zelení, případně zelení, manipulátoři. No nevím, ale pochybuji.

A. Mohela 3.7.2022 17:27

Tak já mám přesně opačné zkušenosti než autor. Možná by stálo za to vědět, kdy byl naposledy Jakl v lese.

J. David 3.7.2022 14:37

Není ten pan M.Moser krapánek militantní? Je mi do toho sice houno, jenom se ptám?

M. Moser 3.7.2022 20:13

Vy schvaluje že psychopatovi Krivakovi jeho "tomu se nějak záhadné ocitla moje sukovice ve drátech předního kola. Tolik kotrmelců nenadělá celá sokolská župa za měsíc. Letěl až dolů k řece. Kolo za ním".

Jako sorry, ale to je téměř pokus o zabití.

Takže ano, udělat to ten kretén mně, tak budu militantní a tu jeho hůl o něj přerazím.

A pokud něco obdobného spachal milý kamionak, není divu že dostal po hubě.

Já mimochodem napsal vcelku slušně že pokud známe názor jen jedné strany a ten navíc vykazuje logické vady, je nesmysl mku slepě věřit.

Křivákova reakce byla naprosto neadekvátní a je to debil/magor/blázen.

M. Moser 3.7.2022 20:16

Davídek by taky rád strkal klacky do kola? Tak to si koleduje...

J. David 3.7.2022 14:34

Jo jo. Prča je pumpičkáři přimáznout gumové špalíky, či takový ten dírovaný "engemét" na středu kola vepřovým sádlem. Pak pumpičkáři létají, jako holubičky. Vím, blbnu, kolegyni jsme to takto kdysi v mladické nerozvážnosti namazali sádlo u kola Favorita, na Koutníkovce s kopce od ČKD v HK by jí nestačil ani Edy Merx, jakou nabrala s namazanejma brzdama prudkost, dodnes má kušnu, trochu jako Qasimodo. Ale už tolik nebrsní.

J. Sládeček 3.7.2022 12:53

Máte samozřejmě pravdu, zelená pakáž.

R. Jahoda 3.7.2022 10:33

Nějak mi to připomíná díl z Chuck Norrise, který zastavil několikatunový kamion a zmlátil ho i s řidičem. Realita je většinou opačná, lesák na cyklisty prdí a ani nepřibrzdí i když nemá kam uhnout. Ale kdo ví, jak to bylo.

Spíš mne zaráží ta nenávist tady v diskuzi. Jestli je toto obraz naší společnosti, tak je ta válka s někým (Rusko je horký kandidát) asi nevyhnutelná. Jenže tyhle horký hlavy jsou většinou první, kdo z boje uteče.

Když čtu, jak si tu někdo stěžuje, že nemůže autem kvůli cyklistům vyjet až na kopec, tak z těchto se rekrutují mopedáři na e-kolech, kteří pak berou přírodu útokem. Ale to nejsou cyklisti.

J. Karza 3.7.2022 7:49

Mrtvý bicyglista, dobrý bicyglista!:-)

J. David 3.7.2022 4:04

Na bicyklisty jedině dunsty, jejich obřití na sedlech bicyklů nutno masírovat. Naši mladí andělé, prdele potřebujou opracovat. Nějak se to při té inkluzi nedaří. A to nám regentschori ze Suchej Lozi ""zahnul kramle" z ministerstva, co si mendíci v Lozi počnou? Je alespoň tamo Piťucha myslivcem? Kousek od Trenčína. Medvědi a učitelé, stejní rétoři. Milují stejné úly, sborovny.

J. Brunner 2.7.2022 22:44

R^

J. Rejzek 2.7.2022 20:20

Zelení manipulátoři si symboly vymýšlejí. Vymysleli , tetřev-klid, ticho. A pak se již zakazuje, omezuje a reguluje naplno. Přitom je to úplný nesmysl. Jeho stavy se snižují, zrovna tak, jako všech ostatních ptáků hnízdících na zemi. Nikoho nezajímá, proč mizí sluky, koroptve. čejky, nebo skřivani. Není v tom ani hluk, ani chemie na polích, nebo mechanizace. To vše zde už před 40 lety bylo a přesto byly jejich stavy uspokojivé. Co tu však nebylo jsou současné obří stavy zvěře černé. Tlupa černé postupuje v rojnici a"vyluxuje" vše , co neuteče. Další jsou vysoké stavy šelem. Neloví se lišky, kuny a rys z vlkem k výskytu tetřeva také nepřispívá. Vysoko v horách má tetřev šanci proto, že tam leží dlouho sníh a divočáci tam přijdou později. Dříve se tetřev vyskytoval všude tam, kde byly rozsáhlejší lesy a na nadmořské výšce nezáleželo. Tento krotký pták se lidí nebál a neprchal v hrůze před člověkem.

R. Polášek 3.7.2022 18:38

Máte v podstatě pravdu. Až na to, že tetřev byl krotký pták. Nebyl. Je to pták, který není krotký a je velmi lekavý. Existoval ve velkém množství hlavně proto, že pobyt v lese a obecně v přírodě dříve vyznávalo jen malé procento lidí, kteří navíc byli nadšenci pro přírodu. Ne jako dnes, kdy pobyt v přírodě je spotřební zboží, na které si činí nárok téměř každý člověk. Takže každý jen trochu odlehlejší les "viděl člověka" jednou za měsíc nebo dokonce půl roku. Dneska tam běžně chodí třeba desítky turistů denně.

Lidi, co dříve pracovali na políčkách nebo snad i v lese nepočítám, protože ti tehdy museli pracovat na tom svém kousku země a být tam na tom jednom místě doslova od nevidím do nevidím. Takže lesní zvěř je sice registrovala, ale zvykla si na ně a tito lidi pro zvěř nebyli žádné nebezpečí.

J. Pavlik 2.7.2022 18:07

Minulou nedeli jsem se pekne vsteknul v Italii. Chtel jsem jet na Monte Jafferau. Dojel jsem k silnici, ktera vede nahoru, tam obrovsky zakaz vjezdu krome cyklistu, ze kvuli cyklistum se tam nesmi jezdit v pondeli, v utery, ve ctvrtek, v patek a v nedeli. Nastesti to bylo uz dole v udoli, tak jsem se to nedozvedel az nekde nahore po 10km sterkove cesty.

No nic, nahradni program. Colle dell'Assietta. Dole v udoli nebyly zadne znacky, nahore nad mestem nekde v 1500 metrech byla obrovska znacka zakaz vjezdu krome cyklistu. Tady jsem uz dokonce zastavil a vystoupil jsem z auta, protoze az po tretim precteni vsech podminek a vyjimek mi bylo jasne jestli se tam teda muze nebo ne. Takze muze se tam jet, ale jenom v pondeli, utery, ctvrtek, patek a v nedeli. Presne naopak nez na druhe strane udoli.

Tak jo, jeli jsme dal. O hodinu pozdeji, a o 1000m vyse ve 2500m n.m. byl obrovsky zakaz vjezdu vcetne cyklistu az do 1/7. Taky to sakra mohli napsat dole v udoli.

Ja vim, muzete rict, ze jsme mohli pokracovat pesky jako spravni sportovci, jenze na konec cesty je to jeste dalsich asi 25km.

Takze kvuli cyklistum jsem vyjezdil pul nadrze a nebylo to k nicemu. Uz asi tyden me neskutecne s*rou.

K. Křivan 2.7.2022 19:18

Je to zcela prosté, milý Watsone. Ceduli odšroubovat a odhodit do údolí. Žádná cedule, žádný zákaz. ;-D

V. Braun 3.7.2022 19:17

Tak to "k ničemu" asi nebylo kvůli cyklistům, když tam měli také zákaz.

J. David 2.7.2022 12:29

Pumpičkáři v lese, toť zhouba, pomalu jako polesnenej, nikolivěk hajnej. Kraválu nadělají hafo, brzdy jim pískají tak, že srnci nevědí, zdali je srna v říji, či bicyklistka má krámy, nu docela bordel. Tihle pumpičkáři, toť zhouba. Tuhle na chodníku na mne pumpičkář zařval, dědku, nepleť se, a mne málem přejel. Asi si na ně pořídím klacky, narvat mezi loukotě, aby chytili silniční lišej.

K. Křivan 2.7.2022 13:45

Ano, to perfektně funguje !

Hlavně ta pitomá móda jezdit cross, tedy mimo cesty v lese, nebo na horách, tam nadělají škod, .... já to vidím v Alpách, všude rozježděné louky, jako tankodrom. Rv Snad jen v Höllentalklamm tam jsem ješté žádného neviděl. Takže pořádnou hůl sebou a pokud potkáte deBilla Mosera, tak i legálně drženou zbraň.

K. Křivan 2.7.2022 13:52

JÓ hajnej ! Znáte jak vyprávěl starý partyzán ? Tři dny jsme bojovali s Němci o kótu 789. Nejdřív jsme ji dobyli my, potom Němci, pak zase my..... a tak to šlo tři dny. Pak přišel hajnej a všechny nás z lesa vyhnal.

I. Provazníková 3.7.2022 14:28

R^

M. Moser 3.7.2022 20:15

Vy budete taky slusnej magor. Jediný štěstí že to máte za pár a brzo zdechnete. Díky bohu.

A. Krajánek 2.7.2022 12:14

Nejen u nás, ale i vNěmecku. Tam jim říkají vuth radler, neboli vzteklý cyklista. Kolik jich potkáte o víkendu:-)

K. Křivan 2.7.2022 13:55

Ano, máte pravdu. Jen jde o Wuttradler. Ti jsou jako posedlí.

J. Prečuch 2.7.2022 10:29

Hodný kamion bude nejspíše přetížený. A zlému automobilistovi zničí silnici . Nebo se dokonce převrati a vysype náklad na zlou cyklorodinku , která se veze 140 kilometru autem aby chvilku jezdila po čerstvém vzduchu .

K. Křivan 2.7.2022 10:51

Jen blbci takhle pitomě předpokládají. Tolik blbostí na jedné hromadě, to už jsem dlouho neviděl. Dojala mě ta cyklorodinka, která jede autem 140 km, aby chvilku jezdila na čerstvém vzduchu. Dalších 140 km zpátky, celkem 280km, no řekněte, kdo na to dneska má ? ;-D

J. Jurax 2.7.2022 13:22

No ta cyklorodinka přece ...

K. Křivan 2.7.2022 13:47

;-D ;-D ;-D R^

K. Křivan 2.7.2022 13:48

Já myslel že Paroubek !

R. Langer 3.7.2022 6:56

To byste se divil... ;-)

F. Navrátil 2.7.2022 10:10

Pokud jste se jako turisté (nebo cyklisté) setkali s kamionem naloženým kládami na lesní cestě z jedné strany lemované strží a z druhé hustým maliním, bude vám obhajoba kamioňáků činit jisté potíže.