12.11.2019 | Svátek má BenediktDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠUMAVA: Modrání na ModravěVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 15.8.2012 13:56, přehled diskusí

Slušný člověk si svoje odpadky:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 15.8.2012 13:09

odveze ve stejném batohu v kterém si jídlo dovezl a vyhodí doma a ne na místě, kam jezdí jen dopravní obsluha s terénním autem.

Re: Slušný člověk?:
Autor: P. Rada Datum: 15.8.2012 13:56

Svého času jsem ale byl v Anglii a koše tam s ulic rovněž zmizely a to jako důsledek terorismu. Na Šumavě to občas s nevraživostí mezilidskou také není nejlepší a tak je to možná jeden s důsledků kůrovcové kalamity nebot naopak i do prvních zon je harvesterům co zanechávají stopy na desetiletí, mnohdy vjezd povolen o tereních autech pracovníků parku nemluvě. Na svoz košů už ale asi nezbývá prostředků.

S tou slušností a odpadkovými koši je to tedy asi poněkud kontroverzní téma i když se přikláním k tomu si svůj odpad odvážet.

Je ale zajímavé, že na odpad co vidět není, už se tak přísná pravidla nevztahují, ačkoli dopad na biotop je vtaké od neviditelných vlivů mnohdy vzláště razantní. Kupříkladu mi všichni "slušní" co konzumujem energii vyrýběnou převážně s fosilů jak nikdy předtím a skrze externality tak dopravujem do horských oblastí Šumavy dosud čtvrtinové množství kyselých depozic oproti totalitnímu roku 1980 kdy imise neossýřených elektráren... totalitním režimem spravovaných vrcholily.

Horské hřebeny mají proto dosud překyselené potoky bez korýšovitých a tedy nezarybnitelné. Tam kde se má znovu vskřísit les, se dnes sotva uchycuje bříza, která je na okyselení jedna s nejodolnějších a tohoto jevu si autor článku právě všimnul.

Takže takové pedantské přístupy k turistice jak eliminace košů..., sice vypadají jako snaha něco dělat důsledně ale na to podstatné co přímo není vidět se pak už málo kdo zaměří ačkoli to pro oblast má dopady daleko vážnější. Jo jo,  za vším hledej člověka - údajně slušného a přemýšlivého homo s.s.