30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Říha 2.9.2010 7:49

Není spravedlivé,

aby se vedle Mika, Bursíka a Dusíka (o Ambrozkovi se ví) zapomnělo na Moldana, který je v podstatě původcem tohoto konceptu národního parku, který svou vahou sametového revolucionáře při vzniku NPŠ prosadil.

J. Krásenský 1.9.2010 19:53

A jak naložili se Šumavou, naloží i s námi....

Ve jménu záchrany "Zelených plic Evropy" zahynuly desítky kilometrů šumavských lesů. Chcete-li porazit strom na vlastním pozemku, musíte žádat úředníky ekology a nemusíte dostat povolení. Zahyne-li strom či jiný tvor, jsou zelení schopní pořádat násilné demonstrace. Teď jejich vinou uhynuly stromy, ke kterým se před lety demonstrativně poutali řetězy před televizními kamerami. Z jejich strany ani slza soucitu. Na desítkách kilometrů se radikálně změnilo životní prostředí pro stovky druhů. A jistě si vybavíte ty průtahy, pokud v místě obecní stavby naleznou "náhodou" ohrožený druh. A v tom jsou pevní - dokud nedostanou dobrovolný příspěvek (alespoň se šesti nulami) - nepovolí. A pamatujete, jak letos koncem jara jásal ekolog nad "fenomenálním úspěchem fotovoltaiky"! Stejně, jako je ekologům lhostejný osud stromů a živočichů na Šumavě, je jim zcela lhostejný osud lidí. Ekologové jsou důstojnými nástupci Hitlera (který pro "lepší svět" neváhal vyvraždit miliony nevhodných bytostí) a Stalina - Lenina - Maa a Pol-Pota, (kteří tvoříce lepší svět, neváhali vyvraždit další miliony nevhodných bytostí). 

P. Vandas 1.9.2010 12:34

Co na to Schwarzenberg?

 Ač jsem pana Schwarzenberga volil, neodpustím si naléhavou otázku. Po velké kalamitě v  19.stol. , to byl jeho děd, kdo znovu vysázel ty stromy, ten les, který je dnes tak nehorázně devastován ekozločinci. Tento děd se musí v hrobě obracet a kníže Karel bohužel mlčí. Pravím to Biblické:"Když Vy budete mlčeti, budou mluviti kameny."

J. Kanioková 1.9.2010 10:55

Ty zelené magory je třeba pěkně odstavit

od vlivu na takovéto problémy. I Justa, který jim dělá trubače. Je mi až líto současného ministra ŽP, co všechno musí nastudovat a hlavně najít skutečné odborníky, kteří by ten gordický uzel rozetli. Držím mu palce, spadl do toho ne z vlastní vůle, ale zatím mám pocit, že se snaží. Kéž by mu to vydrželo

R. Langer 1.9.2010 8:43

Ale vždyť to zelení

řekli jasně - počkejte 300 let a všechno bude v pořádku!

B. Hudzieczek 1.9.2010 1:55

Že by?

Že bychom objevili tajný zdroj Ambrozkových peněz? No ponechme to investigativním novinářům.

Paní Marková, má-li Váš příspěvek působit seriózně, neuvádějte jej srovnáváním současného vedení NP Šumava  s obdobím vlády Ludvíka XIV.  Pochybuji, že jste jeho současníkem Krále slunce - soudě podle fotografie určitě nikoliv - a svůj článek tím a priori  posouváte směrem k rubrice Chechtavej tygr.  Jinak s názorem nelze než souhlasit, ačkoliv nic podstatně nového k problematice nepřináší. Jenom nerozumím poznámce o peletách - vnášená energie musí být  vždy větší než získaná;  kdyby tomu bylo naopak, měli bychom tu rázem perpetuum mobile. Takže jste se asi o něčem nepřesně vyjádřila.

K ochraně lesa musí jeho vlastník disponovat  týmem dřevorubců, kteří jsou schopni operativně zasahovat. V této činnosti mají rezervy i Lesy České republiky, které nemajíce vlastní dělnický personál,  tento problém řeší způsobem, který k operativnímu má někdy sakra daleko. Pokud to správa NP řeší nějakými průběžnými tendry tak pánbu s námi a kůrovec pryč!

Ještě jedna připomínka - Šumava je civilizací ovlivněna samozřejmě až po příchodu ciilizace, tedy nikoliv odjakživa, nanejvýš od nepaměti.

B. Rybák 1.9.2010 20:58

Re: Že by?

Podle zcela srozumitelného tvrzení paní Markové, je množství energie (např. pohonné hmoty, el. energie, tepelná energie) spotřebované při výrobě těchto pelet větší než energie uvolněná při jejich spálení. K takovým smutným úkazům při výrobě t.zv. obnovitelných zdrojů dost často dochází. Je to perpeetum mobile, ne ale na tvorbu energie z ničeho, ale na tvorbu peněz z ničeho, ovšem pouze pro takřka feudálními výsadami obdařené jedince, kteří mají zaručený ziskový prodej těchto "výrobků". Zamyslíte-li se nad etymologií slova od-jak-živa, pak dojdete k tomu, že jeho použití bylo na místě.

Článek paní Markové podle mne je přínosem do diskuze o šumavské mafii.

I. Brezina 1.9.2010 0:50

Ambrozkovy cachry

V tehle souvislosti se slusi pripomenout, proc byl z vedeni NPS odvolan odbornik, ktery se kurovce snazil zastavit – Ivan Zlabek. Po skandalizacni medialni kampani Vladimira Justa (nic z jeho obvineni se nikdy neprokazalo) Zlabka "sestrelil" tehdejsi ministr Ambrozek jako "platbu" Hnuti Duha za pomoc ve volbach. Podrobnosti jsou zde:

http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2003/06/30916_11_15_0.html

Zlabkovi nastupci pak otocili a zacali v NPS mnozeni kurovce podporovat co to slo (o to se uz predtim snazilo Hnuti Duha blokadami). Timhle koordinovanym usilim vznikla dnesni kalamita, ktera drevarskym firmam otevrela cestu k obrovskym ziskum (tezby jsou radove vetsi nez za Zlabka, ale Just a spol. kupodivu drzi hubu). No a Ambrozek nejak nemuze vysvetlit, kde vzal deset milionu na dum. Je to jen nahoda?

V. Kain 1.9.2010 7:07

Re: Ambrozkovy cachry

Ono to nebylo jenom zdevastování NPŠ kde měl tento ministr prsty,ale i ve fotovoltaikách nebyl tak docela neznámý.Jak je možné že Ambrozkové,Bursíci,Dusíci a další chamtiví činovníci nenesou za nic odpovědnost a přitom je to jenom jejich práce.Nějakému Ambrozkovi zdevastováný NPŠ nevadí,důležite je,že má za deset mega barák.