3.5.2024 | Svátek má Alexej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Eva D. 2.2.2010 18:29

Re: Se Šumavou je to jako s GW,

Tak nějak. A těm machometánům, co tu budou bydlet, těm to bude  jedno...

MM 2.2.2010 13:07

To melo byt jinam :-(

MM 2.2.2010 13:06

No vzdyt to rikam.

Hmmm, mel jsem asi pravdu, jste uplne mimo.

Stanislav Míka 2.2.2010 12:56

Konec kulturní krajiny

Šumava bývala kulturní krajinou, která plnila všechny funkce včetně funkce lesa. Byla přívětivá k lidem a bez problémů přístupná. Do výsídlení šumavských Němců v ní žilo mnohem více lidí než nyní. Dnešní NPŠ navazuje na sporný poválečný odsum a na bývalý neúměrně veliký vojenský prostor. Navíc se řada kdysi přístupných míst změnila v nepřístupná, žárlivě střežená těmi, co na ně mohou. Vzpomeňme na hysterickou reakci, když Kateřina Neomanová lyžovala po asfaltkách v oblasti Březníku. Těm, co Šumavu znají jen z polemik o těžení pochopitelně navadí, že krasné šumavské louky zkultivované klopotnou prací generací zarůstají a že se bude po Šumavě bude chodit zeleným tunelem. Na těch nejkrásnějších místech spadla zelená opona. Už se na ní pravda nestřílí, ale pod záminkou ochrany přírodních ekosystémů vás dál nepustí. Tomu, kdo ona místa nikdy neviděl , je to pochopitelně lhostejné. Pro Šumavu by postačil mírnější stupeň ochrany, aby se mohla stát tím co bývala - přístupnou a přívěětivou krajinou. 

Karel 2.2.2010 13:22

Re: Konec kulturní krajiny

Jasně, souhlas!

R.J. 2.2.2010 13:40

Re: Konec kulturní krajiny

Souhlas, ale to se musí změnit zákon o Nár.parku Šumava a hlavně o prvních zonách. Pokud platí současný, tak je to jasné, netěžit a nechat vše ležet.

kůrovec 2.2.2010 19:29

Re: Konec kulturní krajiny

Neexistuje žádný Zákon o NP Šumava.Tento pseudopark byl zřízen vládním nařízením a ekologisté se doposud úspšně bránili přijetí Zákona o NPŠ z pochopitelného důvodu-už by asi nebyl tak vstřícný jako je dosavadní platný vládní nesmysl.

Eva D. 2.2.2010 18:36

Re: Konec kulturní krajiny

Souhlasím. Stačí prohlédnout staré fotky, najít si na mapě, kde všude byly vesnice a jak to tam vypadalo. Ale je z toho člověku hodně smutno.

Třeba v muzeu v Harmanické synagoze se dozvíte tolik...

R.J. 2.2.2010 11:16

Mě je to vcelku jedno,

jestli se bude na Šumavě těžit, či nebude. Ale když se řekne zákonem že nebude v první zoně, tak co pořád hádky kolem těžení. Prostě se dohodlo že nebude. Tak co pořád ten pláč o škodách. Podívejte se do knih s fotografiemi Šumavy před 70 - 100 lety, samá vesnice, samoty, louka, políčko, holina, dnes je tam lesů tak o 100% více. Tak o co jde ?

To 2.2.2010 11:20

Mě je to vcelku jedno,

Kdyby ten kurovec cetl vyhlasku a nesiril se mimo 1 zonu tak OK, ale on ten brouk asi neumi cist a tak se siri dal. O tomto problemu to je. Zasahnout v ohnisku nebo to nechat sirit a resit az nasledky v mnohem vetsich oblastech.

R.J. 2.2.2010 11:54

Re: Mě je to vcelku jedno,

Brouk je vůbec mrcha, také nám ho sem házel imperiálista, ještě že ho pionýři zničili.

Ale vážně, tato kauza je totiž již tak zprofanovaná nepoctivostí na obou stranách "barikády" že prase aby se v tom vyznalo. Někdo chce těžit a vydělávat, někdo chce udělat ze Šumavy skanzen,kde člověk je hnán svinským krokem, což o to,  částečně je to pravda, stačí pohled po lese kdekoliv v Česku. Ale to, jak se "ztratilo" rezonanční dřevo , tak to je také "krásné". Zrovna tak, když člověk vidí prohánět se ochránce v autech po Šumavě, občas je korba zaplněna jelenem jak kráva a "elitní" nimrod si pokuřuje v kabině. Prý ten jelen dělal paseku okusem, řekl vrchní "hlídač". Ale daleko více mě "bere", že naše armáda má pořád výcvikových prostorů, jako by měla milion vojáků. Nikdo tam nesmí, jen občas. Kdyby se to částečně zrušilo, ubylo by tlaku na Šumavu a bylo by možná po sporech. To máme Boletice, Doupov, Jince, Dědice a Libavou. Ty menší neočítám. To by bylo najednou vhodné krajiny pro čundr a rekreačku.

honzak 2.2.2010 12:33

Re: Mě je to vcelku jedno,

"To by bylo najednou vhodné krajiny pro čundr a rekreačku. " to je dost laický názor. Během ostrých střeleb např, v Jincích by to moc rekreačka nebyla...

Jinak je do VVP JINCE oo víkendech a svátcích vstup povolen. Hospodaří tam vojenské lesy (ono se to dneska jmenuje jinak) a kůrovec tam není... Patrně ho  armáda neekologicky hubí šrapnely ráže 135 mm.

R.J. 2.2.2010 13:16

Re: Mě je to vcelku jedno,

Mohou střílet  v jednom VVP, nepotřebují jich tolik, jako za bolševika,kde VVP  západního okruhu hrály i roli nástupových prostorů armád pro útok na západ, víme ? Píše se rok 2010, né 1958.

honzak 2.2.2010 18:22

Re: Mě je to vcelku jedno,

pán je amatérský stratég, že?  Minimálně plk v.z....

To území patří armádě a je na ní, co s ním udělá. Mimochodem, VVP Jince mám docela fest projetý a je to krásná "Šumava" 60 km od Prahy. A melounisti tam MAJÍ UTRUM! Zato budiž AČR vzdán dík, že si tam tu zkurwenou sebranku nepustí.

R.J. 2.2.2010 23:06

Re: Mě je to vcelku jedno,

Pán jenom četl, co plánoval bolševik, jasný ?  Co s tím problemem nadbytečných voj. újezdů mají  společného melounisti? Je zajímavé, jak nadáváš na jedny zelené, ale jiná zelená paka Ti nevadí. Příznačné.

Han 2.2.2010 12:56

Re: Mě je to vcelku jedno,

Nemyslím, že by zpřístupnění vojenských prostorů zmírnilo tlak na Šumavu. Ne že bych miloval armádu, ale tam kde je, nikdo nekecá do toho co se má chránit, nebo jestli se tam má  vybudovat turistický komplex. Dlouhá léta navštěvuji jak Jince, tak Doupov, (a nejsem sám), samozřejmě se tam chovám nenápadně, ne jako na školním výletě. Díky létům zkušeností a štěstí  jsem se zatím všem malérům vyhnul. Nádhera na těch místech je ta, že je tam klid a ne turisticko/rekreační ruch.

R.J. 2.2.2010 13:24

Re: Mě je to vcelku jedno,

Pokud se tam nebudou stavět chatové kolonie a průmyslová zona,není se čeho bát. Pokud by se obnovila nějaká ta vesnice, také se není čeho obávat. Naopak, vesnice do těch prostorů patří, né armáda. Doupov je zhruba zabraný okres. Na staré Karlovarské silnici je někde u Andělské hory výstava "Zaniklé obce Doupovska ", má ji tam soukromník, chystám se jí navštívit , až pojedu na jaře směr "západ".

Han 2.2.2010 21:56

Re: Mě je to vcelku jedno,

Díky za tip, poptám se známých a zajdu.

občanka 2.2.2010 11:04

Jo a k těm vlivům "civilizované krajiny", jak tady někdo níže psal,

mám konkrétní příspěvek. V r. 1949 si moji rodiče koupili kus stráně u smrkového lesa, a chtěli tam pěstovat ovocné stromy. V r. 1950 jim byly nařízeny dodávky vajec a mléka, takže ten kousek země "přenechali" ve správě JZD. V r. 1990 jsme se byli na ten pozemek podívat a nalezli jsme 30 - 40 leté stromy, většinou smrky. Ostatně už v r. 1970 změnili úředníci bez našeho vědomí kulturu pozemku z role na les. A podle různého stáří stromů je zřejmé, že nesáhli ani prstem a stromy vyrostly přirozeně z náletu.  Ostatně o udržování lesa se nezávisle na jakékoliv správě (najmě lesní) staral nedaleko osaměle bydlící, který pravidelně v lese těžil uschlé stromy a topil dřevem.  Takže já se o Šumavu nebojím, zejména pokud ji lidé nechají na pokoji.

občanka 2.2.2010 10:54

Je z podivem, jak málo důvěřujeme přírodě.

Přitom ta příroda si hravě poradila v časech, kdy se tady potloukali pitekantropi a neandrtálci. A poradí si i v časech, kdy po šumavských vesnicích zbude jen hromádka sutin. Autorka nemusí mít strach. Ona si poradi dokonce i s takovými jako je sama. I proto tolik křiku. Člověk není pánem planety a pokud budeme tu přírodu příliš provokovat, tak nám to ukáze. Ostatně v posledních letech se tak už děje. Povodně, přívalové deště, vichřice a jiné. V tv už je nějaká katastrofa téměř denně. Takže milá paní, nechcete-li aby vás jednou ta vichřice smetla, nechte na Šumavě vyrůst to, co chce příroda. Snažte se jí alespoň nepřekážet, když už nemůžete pomoci.   

Yowda 2.2.2010 11:04

Re: Je z podivem, jak málo důvěřujeme přírodě.

pane bože, do čehos to duši dal...

občanka 2.2.2010 11:06

Trochu pokory neškodí.

Divous 2.2.2010 11:13

Re: Trochu pokory neškodí.

Vám by se nepochybně alespoň trocha hodila. Zajímavé je, že fanatismus vyrostl i na tak "nevinné" činnosti jíž se ochrana životního prostředí a přírody zvlášť jeví býti.

J 2.2.2010 21:41

Re: Je z podivem, jak málo důvěřujeme přírodě.

"do čehoa tu duši dal?" To snad ne. Chtěl jste snad napsat, do čehos to hubu vložil?

vicenzo 2.2.2010 11:31

Re: Je z podivem, jak málo důvěřujeme přírodě.

Jo, však vona si příroda časem poradí i s náma a možná se někdy zas vrátí k těm relativně neškodnym neandrtálcům.

Pokud si chcete něco opravdu přečíst o Šumavě tak třeba tady: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ladislav-miko.php?itemid=7421

honzak 2.2.2010 12:36

Re: Je z podivem, jak málo důvěřujeme přírodě.

madame volí jistě melouny, že? Jejich prafabrikovaná ušlechtilost z madame kape proudem.

čm 2.2.2010 13:31

Re: Je z podivem, jak málo důvěřujeme přírodě.

A Vám to zjevně vadí. Budiž. Doufám jen, že Vám stejně vadí strašlivý šumavských lesů pán, provařená bolševická svině, soudruh přítel plukovník Zbytek Zdeněk

BM 2.2.2010 13:08

Re: Je z podivem, jak málo důvěřujeme přírodě.

Soudružko občanko Melounová, kdybychom nechali na Šumavcě růst, co chce příroda, vypadala by úplně jinak. Prostě z našich kulturních lesů již prales nikdo neudělá, ani vy globální pomatenci, kteří chcete poroučet větru dešti. Svými bláboly o smetení viuchřicí mi připomínáte tu hloupou husu z Norska z Greenwar (pardón, Greenpeace), která diskutuje na ulici s lordem Moncktonem.

Oskar 2.2.2010 10:42

Raději holiny

než zásahy zkorumpovaných firem s jejich touhou po zisku ze dřeva a devastováním zbytků Šumavy bezohledným nasazením těžkých mechanismů.

MM 2.2.2010 10:50

Raději holiny

No a ted se tam prave tezi 2x vice nez drive a to pod vedenim ultra eko vedeni, ktere minuleho reditele nazyvalo panem tezarem. Navic se vytezuji obrovske pasy lesa, tak aby se kurovec nesiril dale. Ty pasy lesa se pokaceji samy, harvestory na to potreba nejsou ani tezka technika ne :-)