Diskuse
SPOLEČNOST: Zlobu pravdoláskovců jsem očekával
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
B. Rybák
Hanba a hrdost
Stydím se za ty své "spoluobčany", kteří dokáží na udělení dalšího významného zahraničního vyznamenání našemu již mimo politické funkce stojícímu prezidentovi Václavu Klausovi reagovat pouze ubohými urážkami které lze vysvětlit, pouze tím, že jsou za ně placení (tak hloupí být přece nemohou!).
Jsem hrdý na prezidenta V. Klause nejenom za to, že u nás prosadil standardní demokratický systém, ale i za to co udělal proti současným metamorfózám nepřátel demokracie v celém západním světě. Přinejmenším je odhalil a nevyvratitelně usvědčil. Cenu za obranu svobody a demokracie si proto zasloužil víc než kterýkoli jiný politik současného světa.
J. Barto
Napadá mne,
že už je na čase stavět V.Klausovi pomník. Ať si ho ještě také trochu užije. Otázka, kde by měl stát(?,) je už myslím předem zodpovězená. Ten podstavec na Letné, je už tak dlouho prázdný, je tam jenom nějaké pitomé kyvadlo.
Jak krásně se tam bude vyjímat socha Vendelína Moudrého, s přimhouřenýma očima, s pusou do toho srandovního oblouku. V nadživotní velikosti, za ním zástup jeho věrných ,dosti dlouhý, aby se na každého dostalo, i na paní Hájkovou !
B. Rybák
Re: Napadá mne,
Jelikož o žádném pomníku tu nebyla řeč, je zřejmé, že jste velmi posedlý tím pomníkem na Letné. Někteří jeho pád prý ani nepřežili, takže jste mohl dopadnout i hůř.
Příště už ale nelžete, že Vás něco napadá, protože nápady vyžadují myšlení a to vypadá úplně jinak. Takhle trapně to vypadá, pouze když člověk žádný argument nemá.
J. Kanioková
S článkem naprosto souhlasím, ačkoliv jsem taková podrovná vysvětlení nepotřebovala, Kdo se snaží sledovat politiku objektivně, jistě ta fakta zná.
Dopis inciativy Vraťte nám stát je jen pokračováním stylu P&L, v urputné snaze na rozdělování společnosti, na jejich - My a oni - na jejich - Kdo nejde s námi, jde proti nám (čili kdo nemyslí stejně jako My, je nepřítel, lhář). Oni nevidí a nerespektují lidi jako různorodou společnost, oni jsou přesvědčeni jen a jen o JEJICH JEDINÉ pravdě a jejich jedině správné reflexi některých událostí.
Dnes, když už není hlavním problémem "moc bezmocných", je jejich postoj, kdy sebe vydělují jako absolutní morální veličiny, plný pohrdání těmi, kdo s nimi nesouhlasí. Jejich postupy jsou často i pohrdáním parlamentní demokracií, která sice není nijak krásná, ale jde zatím o jediný systém zaručující v celkem vysoké míře naši občanskou svobodu.
V. Vaclavik
Jedina pravda
Bylo by lepsi, kdybyste prestala dorazet na tu ''jedinou pravdu'' a namisto toho se soustredila na vysvetlovani, proc ta jejich je spatna, falesna. Bylo by to produktivnejsi a argumentacne korektnejsi.
Pravda totiz je jedina! Jinak by ten pojem samotny ztratil smysl. Nemuze byt vicero pravd, to je logicky nesmysl, a pravda samozrejme existuje, jinak bysme ani zadny takovy pojem nemeli. To ovsem nechava otevrenou otazku, kdo ji ma, tam maji smerovat argumenty, tam se ma utocit. Ale je hloupe utocit na to, ze je nekdo o svych nazorech plne presvedceny.
Zrejme reprezentujete falesny nazorovy tabor, ktery vzyva nejistotu o pravde, nejistotu jako takovou, nazorovy relativismus. Jedine tak se da rozumet tomu opakovanemu utoceni na kohokoli, kdo si je svym sebejisty, bez ohledu na to, kdo tu pravdu ma, nebo nema (mimochodem, ti levicaci ktere tu s panem Klausem nazyvate pravdolaskou, samozrejme pravdu nemaji - pouzivani toho vyrazu me ale prijde u Klause hloupe, necekal jsem ze se snizi k necemu takovemu lidovemu, stokovemu). Zaslapavate tak zaroven s temi, kteri pravdu nemaji i ty, kteri ji maji. Napada me v teto souvislosti to lidove porekadlo o vylevani vody z vanicky i s ditetem.
J. Novotný
Napadlo mne
cosi divného. Slyšel jsem to v rádiu a nevím, jak moc se to týká exprezidenta Klause a tohoto jeho textu. Jestli vůbec, nebo naprosto. Znělo to nějak takto: "Are we humans - or are we dancers?" Věc je o to podivnější, že vyhledáte-li si text na netu, je tam: "Are we human, or are we dancer?" Což nedává smysl: "Jsme člověk, nebo jsme tanečník?". Leda by to zpíval král nebo císař - který se ovšem pomátl. Fakt záhada!
P. Hlosta
Naše společnost chce zpátky v sociální oblasti do industriální doby před víc jak sto lety?!
Proč jen mám neodbytný stálý pocit, že se vracíme do industriálního období, tedy do předminulého století? Technika letí kupředu a společnost ve svém vývoji směřuje zpět. Trh práce v relativně bohatém světě kolabuje, protože levná pracovní síla rozvojové oblasti planety nabízí nadnárodnímu kapitálu větší zisk. Také ekologické normy tam v podstatě neexistují a sociální zabezpečení zaměstnaných také. Co může být pro volný trh výhodnější, než odejít za tak zajímavým ziskem?
U nás nejlépe přežívají malé firmy, které naprosto ignorují technickou vybavenost a těží jen z podstaty a minimální mzdy za práci svých zaměstnanců, nebo lépe ještě z pracujících načerno. Co možná jen lidskou nejlevnější práci a pokud technické vybavení, pak jen to nejstarší sehnané někde ze šrotu starých národních podniků. Majitelé takových firem jsou na tom nejlépe a přežili svou firmou od Sametu ke dnešku. Dokud jim barák, hala nespadne, budou dál produkovat dostatek k tomu, aby měli své finanční zabezpečení.
Velmi brzy skončili živnostníci, majitelé drobných firem, kteří technicky vybavovali výrobny novým moderním zařízením. Zpravidla se i zadlužili a pokud k tomu slušně platili svým zaměstnancům, tak o to dřív se položili, dost často zadlužení do konce života. OSVČ samostatně se živící, tedy nezaměstnaní, co se nějak protlučou, pokud hledali slušnou poctivou obživu, velmi brzy neměli co do huby a tak naprostá většina hledala a hledá podvodné způsoby jak přijít k nějakým penězům.
Zahraniční investoři ve většině zařídili moderní výrobny, ve kterých ale pracují otrocky dělníci, bez ohledu na své vzdělání a jejich výkony vynucují dohlížející naši lidé, co o něco víc dostanou mzdy, ovšem dělníci musejí makat bez ohledu na jakékoliv své právo a potřebu. Holdingové společnosti zřizují obrovské množství prodejních ploch, kde diktují nákupní ceny dodavatelům a své prodejní ceny stabilně navyšují. Cena za energii občanům je také diktovaná.
Chceme to mít jako v Číně? To je ten konzervativismus Klausi?
R. Hanzl
fakt mi to Klausi nevadí
Je mi úplně jedno jaká organizace dá Klausovi medaily. Je to jejich
svobodné rozhodnutí za jejich peníze. I kdyby mu ji dali "pravdoláskaři"
za podpis LS nebo třeba svaz letušek za nejvkusnější spodní prádlo. V
mých očích mu stejně nic nemůže pomoci.
A. Sedláčková
Pane exprezidente,
nemáte to lehké - tolik zloby, neustále opakovaných lží, pravdoláskaři se mohou zbláznit. Nemá cenu k tomu cokoliv dodávat. Nezbývá než Vám popřát klidnou mysl a dobré zdraví. A samozřejmě blahopřeji k obdržení Truman - Reaganovy medaile.
S. Netzer
Re: Pane exprezidente,
Můžete mi snad Vy, pí. Sedláčková, vysvětlit, co je "TRANSNACIONÁLNÍ PROGRESIVISMUS"? Děkuji předem.
J. Krásenský
Děkuji všem "pravdoláskařům"
za demonstraci Pravdy a Lásky k Václavu Klausovi.
Označení "pravdoláskaři" si opravdu zasloužíte. :))))
R. Houška
Re: Děkuji všem "pravdoláskařům"
Děkujeme za ocenění a slibujeme, že se budeme snažit šířit pravdu o Václavu Klausovi i nadále.
R. Houška
Myslím si, že jakékoli ocenění Klause, za zvládnutí
přechodu od komunismu(socialismu) k demokracii, je zcela mimo mísu. A to hned z několika důvodů: 1/ Demokracie a svoboda mu nic neříkají, obdivuje Rusko a jeho systém Putinovké "oligodemokracie"; lidská práva rád prodává za ekonomicky výnosné kšefty pro ty, kterým pomohl v privatizaci; 2/ 2x se nechal zvolit komunisty, kteří se v žádném případě nedistancovali od páchaných zvěrstev; zadarmo to jistě nebylo; 3/ z komunistů a estébáků udělal kapitalisty na úkor těch, kterým byl majetek původně ukraden; 4/ nezná špinavé peníze, a mafie je podle něho jediným zprůchodňovačem naší, politiky zabetonované, ekonomiky. Díky Václavu Klausovi žijeme demokracii a ekonomickou svobodu pro vyvolené, které je možné spatřit pohromadě na golfech v Dubaji, nebo doma ve VIP lóžích na Davis cupu, popřípadě na jachtách v Toskánsku. Ostatní mají demokratické právo držet hubu a krok... Díky Václave, ale už toho bylo dost.
P. Boublíková
Re: Myslím si, že jakékoli ocenění Klause, za zvládnutí
To, co jste napsal, si myslíte vy; americká nadace si zřejmě myslí něco jiného. Medaili mu dali oni, ne vy. Po vás nikdo nechce, abyste Klause oceňoval. Co tedy pořád řešíte?
Totéž platí pro ten přitroublý aktivistický spolek, který chce vrátit stát. Ať si oceňují, koho chtějí, ale co je pudí prndat do činnosti jakési nadace?
B. Graf
No jo, no, už má zase pravdu...
...což uvádí prolhané nenávistníky, kteří se orwellovsky pasují do role nositelů pravdy a lásky, do stavu zuřivosti. Naštěstí má Klaus povahu, že ho to příliš netrápí a nenechá se tím odradit.
R. Houška
Re: No jo, no, už má zase pravdu...
Jo, jo, to předvádí v každém svém vystoupení. Těm, co poukazují na jeho chyby, přiřazuje různé ...ismy, které jeho fanklub papouškuje dále do světa. S Václavem Havlem musel soutěžit i ve sběru čestných doktorátů, ale zatímco prvně jmenovaný je dostával od renomovaných vědeckých institucí a universit, pro Klause je obstarával pan Kovarčík klidně i v Ulanbátaru.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz