12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ženy u plotny?

Nedávno proběhla médii zpráva o jakési americké top manažerce, která povila dítko a čtrnáct dní po porodu opět nastoupila do zaměstnání. Publicisté se přeli o to, zda udělala dobře nebo špatně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Malaschitz 25.3.2013 10:04

Súhlas

Samozrejme, že má autor pravdu. Súčasná Európska ľavicová kultúra má za ciel úplne zničiť rodinu. Vysokými daňami nútia matky aby sa vrátili do práce. Rodiny, kde matka zostane doma sú trvalo znevýhodnené finančne. Dokonca aj keď sú už na dôchodku, tak štát vezme peniaze pracujúcim deťom a väčšinu rozdá dôchodcom, ktorí deti nemajú a vďaka tomu mali čas na kariéru a majú lepšie dôchodky.

Fico na Slovensku zaviedol tento rok vysoké zdanenie prác na dohodu, ktoré využívali hlavne matky, ktoré boli doma - to im umožnilo pracovať zopár hodín týždenne a niečo privirobiť.

Ďalšou zbraňou proti matkám doma je progresívne zdaňovanie. Rodina kde otec zarobí 3000 EUR zaplatí vyššie dane ako rodina kde obaja rodičia zarobia po 1500 EUR.

Takýchto príkladoc ako sa štát znaží rozkladať rodinu je veľa a darí sa mu.

Celú históriu ľudstva bolo výhodné mať deti a každý mal toľko detí, koľko bolo možné. To sa týkalo aj kráľov (Mária Terézia - 16 detí) aj chudákov. Štát svojím dôchodkým systémom nastavil podmienky tak, že mať deti je ekonomicky nevýhodné.

J. Chaloupka 25.3.2013 9:33

Pane Drápale, zkusil jste to být doma s malými dětmi třeba rok

nebo ještě lépe dva, zároveň pečovat o domácnost a být závislý na partnerce a jejím příjmu? Až to vyzkoušíte, tak můžeme diskutovat. Bez toho je každá diskuze zbytečná. Ostatně v minulosti muž i žena pracovali celé dny a děti se buď hlídaly samy, nebo je hlídala nějaká ta teta nebo babička, která už nemohla na pole. A většina dětí také rychle umřela. Mimochodem to, že se ženy dožívají vyššího věku než muži je teprve od 20. let 20. století. Do té doby to bylo obráceně. A ještě v 19. století se dospělosti dožila max. třetina až polovina narozených dětí. A přitom matky byly stále u plotny, tak jenom tou plotnou to nezachráníte.

R. Malaschitz 25.3.2013 10:08

Re: Pane Drápale, zkusil jste to být doma s malými dětmi třeba rok

Neviem čo tým chcete povedať. Moja manželka má ukončenú VŠ, ovláda dva cudzie jazyky a je doma s troma deťmi už 11 rokov. Čo by bolo podľa Vás lepšie ? Kebyže chodí do práce a my máme viac peňazí ? Čo je pre deti lepšie: aby mali nové iPady alebo aby boli celý rok dlhšie s nevystresovanou matkou ??

D. Drápal 25.3.2013 10:31

Re: Pane Drápale, zkusil jste to být doma s malými dětmi třeba rok

Vážený pane Chaloupko,

opravdu nevím, co mi chcete sdělit. Mimochodem, mám šest dětí. Zažil jsem i situaci,kdy manželka chodila do práce a já jsem pracoval z domova, vodil nejmladšího do školky a snažil se pečovat o domácnost. Teď se snažím pomáhat dceři se třemi malými dětmi. Takže pokud se mi snažíte sdělit, že nevím, zač je toho loket, pak se mýlíte. Proto považuji ženy v domácnosti za hrdinky.

S průměrným věkem dožití žen a úmrtností dětí máte pravdu. Píšu o tom dosti rozsáhlou knihu, takže tyto skutečnosti jsou mi známy a ve své knize je i statisticky doložím. Ale jak to souvisí s meritem mého článku? Chcete říci, že rodina je zbytečná? Že je jedno, že se rodí málo dětí? Že je správné, aby byly rodiny s dětmi znevýhodněné?

M. Kodeš 25.3.2013 11:39

Re: Pane Drápale, zkusil jste to být doma s malými dětmi třeba rok

Moje máma vždycky říkala, že byla nejšťastnější, když jsme byli malí. Bylo to naplnění jejího života, byla to zkrátka normální ženská, která vedle starosti o hospodářství měla děti. Už by ji bylo 100. A to se dnes nenosí.Inu demografie je neúprosná a nějaký Špidle, s tím, že zdroje jsou, neví o čem mluví

P. Boublíková 25.3.2013 16:18

Re: Pane Drápale, zkusil jste to být doma s malými dětmi třeba rok

No a v tom naplnění života malými dětmi je možná právě zakopaný pes. Dejme tomu, že budu mít 4 děti (víc si fakt představit nedovedu), poslední někdy kolem 35 let. Až mi bude 45 let, bude i to nejmladší dítě už dost velké na to, aby se přestalo držet máminých sukní, a co pak? Čekat na smrt eventuelně přitom dělat nějakou nekvalifikovanou práci, protože odbornost za ta léta značně utrpí?

Ve skutečnosti jsem měla 2 děti, první ve 32 letech a druhé v 37 letech, ve 40 letech jsem šla znova do práce a měla jsem dost co dělat, abych se ve svém oboru, který jsem do třiceti studovala, zase trochu "chytla"...

Je pravda, jak mnozí píšou, že mateřství je společensky nedoceněné, ale i kdyby bylo doceněné, platí co jsem psala výše...

Mmch onehdy jsem četal zajímavé tvrzení - průměrné IQ lidí euroatlantické civilizace prý klesá kvůli tomu, že nejinteligentnější a tím pádem nejvzdělanější ženy mají nejméně dětí...

Dřív, dokud se ženské věnovaly tomu, co jim osud nadělil, myslím skoro na počtu dětí nezáleželo - až to všechno odrodily a případně i vychovaly, věnovaly se opět životu danému svým předurčením (práce na poli nebo život v salónech).

P. Maleček 25.3.2013 6:38

Islám nám už to brzy vysvětlí

Nač ztrácet čas filozofování nad rozpadem a vymíráním euroamerické civilizace. Však oni nám z mešity v každé vesnici islamisté již brzy vysvětlí proč drží ženy doma. To pak zas bude v Evropě dětí.

L. Krajicek 25.3.2013 2:46

Co se změnilo od dob

Tomáše Bati nebo Henryho Forda, kteří podle autora prý byli toho názoru, že jejich dělníci by měli dostávat mzdu dostatečnou k tomu, aby uživili celou rodinu?

Přece i dnes je minimální mzda dostatečná k tomu, aby uživili celou rodinu. Nakonec jsou u nás celé části měst, kde nikdo už padesát let nedostává žádnou mzdu a běžte se podívat před nějaký super-hyper, jaké vozí domů nákupy.

S. Rehulka 25.3.2013 2:25

Pane Drápale....

...děkuji Vám za krásný a pravdivý článek, i když mám obavu, že je to "volání na poušti" ! Na poušti morální a duševní, protože právě to rozbití klasické rodiny je vinou politiky, politické korektnosti a zločinného rovnostářství !

Lidé jsou nasměrováni k materielním hodnotám, ztratili víru -

- (až jsem se styděl, když jsem v australském tisku četl, že Česká republika je nejvíce ateistickou zemí EU). Problem ale, nejen český, ale celosvětový, je žití na dluh - (kredit)!

Mám zásadu, kterou jsem i vštěpil svým dětem : Na co nemám, to nepotřebuji ! A chovat se podle Desatera, mohou i bezvěrci.

J. Kulišek 25.3.2013 4:10

Re: Pane Drápale....

Jen jsem chtel poznamenat, ze vy (predpokladam, ze jste v Australii) nejak moc tolerantni. To v USA se podarilo dobre organisovane American civil liberty Union, prosadit, ze ze soudnich budov muselo byt odstraneno desatero, protoze urazi ateisty.  Snad od vzniku USA bylo desatero do budov umistovano, vzdy nekde na zed, nebo podobne, jako pripominka s ceho vychazi nase zakonodarstvi. Nikdy jsem uplne nepochopil, proc se ateiste domnivaji, ze Nepokrades, Nezabijes ci Nevydas kriveho svedectvi, a podobne, je omezeni jejich svobody a prav, ale zatim jsem se ze zadnym s ACLU nesesel. aby mi to vysvetlil

J. Milota 25.3.2013 11:56

Re: Pane Drápale....

souhlas s vámi i s autorem

K. Frauknecht 25.3.2013 8:28

Re: Pane Drápale....

Souhlas s Vámi i s autorem. Dík.