1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zabili snad George Floyda v Praze?

Jelikož mi v Národní knihovně propadla výpůjční doba několika vědeckých knih, musel jsem se vypravit do centra Prahy, abych výpůjčky vrátil. Nic zlého netuše jsem došel od Masarykova nádraží na Staroměstské náměstí, jež zdobí svítící novostavba mariánského sloupu. U nové památky stála hromadná demonstrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dvořák 9.6.2020 14:30

Proč by demonstrovali před ambasádou USA, když lidé z ní to organizovali (platili), aby to vyznělo jako podpora Demokratů (DS USA) u nás.

J. Vintr 9.6.2020 13:04

Uvědomte si, že i u nás jsou prakticky všechna média silně nakloněna levičáckému pohledu na svět (viz třeba způsob, jakým referují o invazi muslimských vetřelců do Evropy), takže na jejich zpravy se musíte dívat stejně, jako jsme se dívali na články v Rudém právu.

L. Kubeš 9.6.2020 13:46

Souhlas !!

I. Pávek 9.6.2020 15:03

Souhlas.

P. Urban 9.6.2020 14:58

To ovšem nevysvětluje, proč protestovali proti veškeré policii včetně té české.

J. Jurax 9.6.2020 15:29

Protože jsou to ideologicky zaslepení magoři.

R. Nepovím 9.6.2020 18:14

Pak jim ovšem vřele doporučuji, aby šli demonstrovat tam, kde si myslí, že to má smysl. tady to smysl nemá a akorát lidi štvou. Na druhé straně možná neuškodí, když si zdejší obyvatelstvo v praxi připomene, na jaké úrovni je IQ demonstrujících neomarxistů - mohlo by se z toho pomaučit ( asi jsem moc velkej optimista)

J. Anděl 9.6.2020 10:02

Njn. Někdo chodí do kina, jiný na fotbal, no, a někteří prostě chodí na demonstrace.

Akorát holt o tom, že šel někdo do kina, nepíšou média.

:-P

J. Pankovic 9.6.2020 9:47

Konečně se dočkali Apokalypsy i Svědci Jehovovi! Nastává konec světa, (trochu jinak) ve kterém vládl zdravý rozum... na cestu hraje mrtvý prorok Karel Kryl pochod Gustapa: "Nad mozkem poslušnost a nad rozumem vira..."

R. Nepovím 9.6.2020 18:15

R^

I. Schlägel 9.6.2020 9:41

Levičáctví je taková lobotomie od přírody bez invazivního zásahu chirurga. S tím nic nenaděláte.

J. Mičan 9.6.2020 9:31

Myslím, že ti Amíci nebudou o moc pitomější než naši chvilkaři. 8-o Taky třídně-uvědomělí.

I. Schlägel 9.6.2020 9:43

To si nemyslím. Naopak, jenom pitomec nevnímá, jak si Bureš a spol. systematicky parcelují svou firmu, ehm, stát.

J. Mičan 9.6.2020 9:48

Myslet si můžete co chcete, máme demokracii. Ostatně, bude-li dobrým hospodářem, proč ne? Mimochodem, mě o dost zvýšil životní úroveň. Ostatně, laskavě si povšimněte, že já Vás neurážím a Vaši inteligenci nehodnotím.:-)

I. Schlägel 9.6.2020 9:53

To nebylo osobní. To, že Vám Bureš zvýšil životní úroveň (mimochodem čím pak?) neznamená, že je to korektní chlapík. Životní úroveň Vám dokáže zvýšit i mafie, aniž si všimnete, že je to mafie. Mezi chvilkaři je spousta lidí, kteří vnímají realitu a mají obavy. Určitě to nejsou všichni pitomci, když už jsme u toho urážení.

J. Kadeřábek 9.6.2020 10:00

Jen pitomec si může myslet, že když dostane litr k důchodu bude se mít lépe než za Kalouska kdy dostal 70 kč. Porovnat si průměrný důchod k průměrné mzdě v příslušných období je totiž nad jeho schopnosti.

J. Jurax 9.6.2020 10:57

To máte těžký.

Algoritmus zvyšování důchodů zákonem daný má v sobě zabudováno, že náhradový poměr musí klesat. Ledaže by byla vysoká inflace a zároveň razantně klesla průměrná mzda, což byste si jistě nepřál.

A tisícovka je vždy lepší než sedm pětek. Za sedm pětek máte s bídou tři piva (v centru Prahy nanejvýš jedno), za tisícovku mimo centrum Prahy minimálně třicet.

P. Staronový 9.6.2020 10:09

"Ostatně, bude-li dobrým hospodářem, proč ne?"

Jenže nejenže nebude, ale ani není. I tu životní úroveň vám nezvýšil on, ale místní podnikatelé a pracující.

I. Štípek 9.6.2020 10:14

O koze, co šlégl, zase o koze...

I. Schlägel 9.6.2020 10:22

V pohodě?

J. Pavelka 9.6.2020 9:07

No, já dost pochybuji, že protestovali ausgrecht proti české policii...

P. Staronový 9.6.2020 9:22

No, já dost pochybuji, že věděli, proti čemu vůbec protestují.

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/suchy-jiri/proti-vsem-417439

K. Barel 9.6.2020 8:54

Většina lidí co byli na té demonstraci prostě nemyslí vlastní hlavou a jen přebírá názory od "vyšších autorit". Což v tomto případě budou zejména nějaké marketingové agentury co pracují pro lidi kteří nenávidí Trumpa. Další věc je že hesla co tam křičeli a nosili na transparentech tam nebyli kvůli náhodným kolemjdoucím, místní policii nebo vládě, ale kvůli fotkám na všelijaké ty instagramy a jiné formy sdílení. Kde opět jen dělali a ukazovali to, co je v jejich "elektronické" komunitě zvykem.

Autor se prostě jen potkal s dálkově řízenými roboty bez vlastního názoru, pokus o dialog tedy musel skončit neúspěchem.

L. Harvánek 9.6.2020 9:12

Naprostý souhlas

J. Jurax 9.6.2020 11:02

Výstižné.

V médiích se pak dozvíme, že rozhořčené demonstrace jsou ve všech velkých městech světa, i v Praze. A bude to pravda, akorát necelá.

Ono poloviční pravda pravdou být nepřestává, ale jsouc patřičně použita, funguje jako vyložená lež..

H. Rybnická 9.6.2020 16:30

VY jste tam byl také, že se tak kompetentně vyjadřujete?

R. Meišner 9.6.2020 8:06

no, myslím že tato *demonstrace* byla spíš kontraproduktivní. takže spokojenost je na obou stranách, - v té hrstce pomatenců, jakož i ve většinové české společnosti.

V. Pravda 9.6.2020 8:01

Stejně to smrdí. Rasističtí američani mají svou militantní Antifu, ještě militantnější BLM, ale v Čechách se píše (čt24), že 4 bílí policisté... No byli dva, pak jeden asiat a jeden afroameričan. Židé nám dali naštěstí mustr jak poznat hajzla pomocí metody 3D

J. Lukavsky 9.6.2020 7:41

"Uvidíme, co to udělá" no také můžete schytat pár do zubů, když půjde kolem nějaký místní nepřizpůsobivý. Voni ti naši vidláci mají pořád ještě selský rozum a to moderní blbnutí považují za moderní blbnutí - z rozežranosti. J.L. end

D. Píšťala 9.6.2020 7:06

To je nejspíš milion chlívek po americku á nebo za to může Kalousek, nebo možná Putin?