21.6.2021 | Svátek má Alois


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vích 7.5.2011 1:53

necítím se od VV obelhaný ani zklamaný

a po tom co tu odehrálo, naopak budu volit tuto, panu  Zálomovi odpornou stranu, pokud budu vůbec ještě volit. Za bezmyšlenkové bezobsažné, ačkoliv jak píše,  silně idologické, považuji naopak jeho zpozdilé politické úvahy, hraničící s naivitou. On snad věří všemu co potrfené husy  nakydaly na tuto " bezvýznamnou" straničku. Z jeho ideologické a netřesitelné věrnosti ideálům naivního kapitalismu, který už dávno neexistuje, by mi bylo do smíchu, kdyby v dnešním kontextu, zároveň nešlo o podporu podvodníků, lhářů a šejdířů.

L. Richter 6.5.2011 13:01

Re: Mně se staly VV náhle sympatické

vidím to stejně, novináři se teď rozdělili na dvě legrační skupiny: 1. "Kmenty" - zkorumpované žoldáky, kteří za peníze propagandu píší a 2. "Zálomy" - troubelíni, kteří tomu bezelstně věří... :-D

M. Pivoda 6.5.2011 11:44

Politika = služba veřejnosti

Podle definice je politika služba veřejnosti (public service). Bohužel si politická strana VV vzala pouze ten název, nikoliv obsah. Před volbami moudří lidé vličům radili "volte VV, nemůže to být horší než dosud". Ano, nebylo to horší, ale ani lepší! Takže co dál?

Například socioložka Šiklová před dvěma dny na CRO2 vzývala k nastoupení tzv. třetí cesty. Domnívám se, že v dnešní době je třeba nastoupit nikoliv třetí, ale "čtvrtou cestu", založenou na transparentnosti politiky. To lze dnes už technicky zajistit, nicméně je třeba k tomu navrhnout i zcela novou společenskou strukturu. Proč by se Česká republika (srdce Evropy) nemohla stát průkopníkem v tomto směru?

http://www.miroslav-pivoda.com-a.googlepages.com/2009v%C3%BDsledkydotazov%C3%A1n%C3%AD

Obecné řeči o etice nikam nevedou.

http://www.miroslav-pivoda.com-a.googlepages.com/2009-

J. Schwarz 6.5.2011 11:09

Re: Vážený

Pan Zálom má vcelku pravdu - jen se mýlí v tom, že  by se tu pěstovala "etika sebeobětování". Ta se sice vyhlašuje hubou, ale ve skutečnosti zuří boj všech proti všem. Čím víc se kdo ohání "solidaritou" a "altruismem", tím víc krade a protežuje okruh svých milců. Samozřejmě nejaltruističtější jsou ti, co nic neumějí, nic neprodukují a nemají nikomu co nabídnout. Pro ty je potom hlásání altruismu a kolektivismu vlastně jediným ů"aměstnáním",  které je živí. Howgh.

P. Schuh 6.5.2011 8:43

VV=lháři

Ale neposlouchalo se to hezky, jak VV nejvíce ze všech řvaly, že zatočí s korupcí, s dinosauri, se zloději.

Škoda, že lhali, až se jim od huby prášilo.

F. Pavlis 6.5.2011 8:35

Vážený

pane Zálome. Váš článek je příliš dlouhý na to, aby čtenář neměl pocit, že voláte po utopii.  Neznám stranu, která by měla ve svém habitu etiku větší než malou. Spíš naopak. To je důvodem nevolitelnosti všech u nás registrovaných stran. Ovšem etika je úzkým profilem i u voličstva.  Žít eticky, na to nestačí přemýšlet. K tomu je třeba výchovy a to dost dlouhé a vytrvalé. A ovšem i osvědčené. Ani "křesťanské" strany toho nejsou schopné natož ty "pragmatické".  U nás se žije na římský způsob - carpe diem - u politických stran i jejich voličů. A z takového stavu je těžko vystoupit formálně demokratickými volbami.  Dinosauři tu budou v různém množství ještě dlouho......Až do nějaké katastrofy, která je vyhubí...., ale s nimi i jiné...

F. Eliáš 6.5.2011 7:55

Mně se staly VV náhle sympatické

Díky tlaku, který na ně začaly vyvíjet ostatní strany a různí novináři jsem si uvědomil, že naši politici a naši novináři jsou jenom slouhové lidí mocných. Lidí, kteří se náhle dostali k bohatství a aby je mohli udržet a ještě zmnožit, nutně museli přijmout do svých služeb politiky a novináře. Určitě se vyplatí, najmout si pár bezcharakterních lidí a dostat je do parlamentu nebo do médií.

T. Kočí 6.5.2011 7:33

VV a důsledky neideologické

A ideologii politiky sockomoušské byste neráčil definovat?