15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vlny evoluce? Janečkovi o etiku nejde

Jelikož se zabývám historií etiky, zajímá mě každá česká iniciativa, která se nějak pokouší povzbudit morálku, etiku nebo morální hodnoty. Nejinak tomu bylo u kampaně Vlny evoluce, kterou 8. října 2012 zahájil "bojovník proti korupci" Karel Janeček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gramblička 21.2.2013 13:10

Re: autor článku jaksi zapomíná, že se člověk

Jinak, Pavel Kohout zvolil cestu apelovat na lidi, protože mu je jasné, že v současném systému by jako politik neměl šanci svou vizi prosadit. Takhle je ta šance jeví stejně zoufale, ale člověk nikdy neví.

J. Salek 21.2.2013 14:40

Re: autor článku jaksi zapomíná, že se člověk

Tak at podpori ty co odvahu kandidovat maji. Napriklad Strana svobodnych obcanu. Do voleb se urcite vyroji hejno dalsich. Vidim ze prezentuje svoje nazory aktivne treba na Finmagu, takze politice se uplne nebrani.

J. Ráž 21.2.2013 17:36

Re: autor článku jaksi zapomíná, že se člověk

Pan Mach je vynikající ideolog liberalismu,ale špatný vůdce neparlamentní strany. Aby mela taková strana volební úspěch, musí mít vůdce,který se umí prodrat do pozornosti médií i veřejnosti. Musí řvát,být drzý, vlezlý i charismatický manipulátor. Žádný vůdce politické strany bez těchto vlastností neuspěl a jeho strana se potácí pořád pod hranicí volitelnosti,i když její program může být mnoha voličům sympatický. I dobrý produkt se musí umět nabídnout,jinak je neprodejný. A že Svobodní tohle neví, je škodou pro celou pravici u nás.

J. Kanioková 21.2.2013 18:52

Bohužel....je to tak....

R. Langer 21.2.2013 12:50

Re: autor článku jaksi zapomíná, že se člověk

Moudrá slova! A s tím Janečkem se v mnoha ohledech určitě souhlasit dá, otázkou je, co se z toho nakonec vyklube.

M. Sedláček 21.2.2013 17:35

Re: autor článku jaksi zapomíná, že se člověk

"Takže pokud se má něco změnit, tak je potřeba začít u sebe."

S tím naprosto souhlasím a myslím, že podobně vyznívá i článek. P. janeček na mne ovšem působí dojmem, že by mi chtěl tu morálku tak nějak nadiktovat, že se cítí být tím Vyvoleným, který mi o morálce bude kázat.

A. Novák 21.2.2013 7:27

prostě marketing...v době krize nabídnout "pozitivní hodonty"?

nekupte to :o) navíc zadarmo - stačí se jen postavit na tu správnou stranu...praktická ukázka "nepolitické politiky". Kandidatura Karla Schwarzenberga a mediální šum kolem ní byla jen další větví téhož stromu.

P. Pruner 21.2.2013 7:52

Re: prostě marketing...v době krize nabídnout "pozitivní hodonty"?

Samozřejmě, že je to politika, jen zakrytá frázemi. Má nedůvěra se potvrdlila, když podpořil pana Schwarzenberga, přes prokorupční aspekty jeho a TOP09.

M. Kosejk 21.2.2013 6:57

souhlas

Jo, jo. Janeček je jeden z reprezentantů, kteří navazují na separaci společnosti ve stylu Havla: My máme hodnoty. Kdo nemá naše "správné" hodnoty, je zlojed a nepřítel revoluce - v tomto případě nepřítel evoluce.

V. Němec 21.2.2013 4:00

Etika_

Etika.Tak o tu tomu pánovi podle mne vůbec nejde a nejde ani o boj s úplatkářstvím to je pro něj jen nástroj jak se dostat k moci. Janeček je pro společnost daleko nebezpečnější než všichni ti korupčníci kterými se ohání

J. Rechnovský 21.2.2013 10:55

Re: Etika_

Aha, takže největším nebezpečím pro naší společnost nejsou prokazatelní grázlové jako Bém, Janoušek, Novák, Gross nebo Palas. "Daleko nebezpečnější" je Janeček. Jeho kukuč jasně napovídá, že je to budoucí Stalin, že?

Víte, asi jste to trefil. Skutečným důvodem proč se nedokážeme vypořádat s gaunery jsme my sami. Někdo to docela trefně nazval čecháčkovstvím. Je to myslím směs stádního myšlení, zbabělosti, ignorantství, průměrnosti a provincionalismu.

Stádo nesouhlasně bučí když je zle, ale jakmile nějaký kus vystrčí hlavu a řekne aby se s tím něco dělalo, tak ho ostatní raději ušlapou. 

Poznáváte se?

J. Salek 21.2.2013 12:12

Re: Etika_

No me prijde ze p. Nemec naopak vycuhuje z davu a proto ho taky pranyrujete. Vzdyt i takovy p. Rath toho casu ve vazbe plul s davem a hojne se nakritizoval korupce. Z nejakeho duvodu jste ho ve svem vyctu zapomel. Janeckuv fond udajne bojuje taky proti korupci. No fajn, zasluzna cinnost. Presto ale nevidim duvod k nadseni z p. Janecka. Jeste muze skoncit zrovinka jako p. Rath. Pokud bude kandidovat ve volbach tak se teprve uvidi jestli dostane muj hlas. Pokud chce byt nejaky "guru", tak ja osobne nemam zajem. Ja ho proste podezdrivam z toho ze je to elitar, ktery kouka neco vytlouct ze sveho vlivu a popularity. Musi mne teprve presvedcit ze tomu tak neni. Do te doby mne presvedcuje spis p.Mach nebo p. Marvanova nez p.Janecek.    

J. Rechnovský 21.2.2013 13:36

Re: Etika_

Ano, máte pravdu. Rath tam patří a Řebíček, Wolf... a stovky a tisíce bezejmenných vyvrhelů tvořících parazitní politicko-ouřednicko-podnikatelské sítě okolo státních zakázek.

Janeček možná skončí jako Rath, ale zatím je to sponzor. Tedy špičkový businessman, který nechce (zatím) moc ztrácet čas politikou, ale může podpořit jiné svým kapitálem. Ale takoví jsou sakra potřeba! Dokud se neprojeví nějaké jeho zlé úmysl, má smysl ho podpořit. Na jeho místo totiž mohou kdykoli nastoupit jiní, mnohem podezřelejší. Třeba Babiš.

M. Sedláček 21.2.2013 17:41

Re: Etika_

Vy nechápete, že pokud se bude přerozdělovat jako dosud, korupce bude vždy. Tak tomu je všude ve světě, takže s Vašimi čecháčky běžte někam. Ukažte mi jediný stát, který přerozděluje peníze uloupené svým občanům, kde není korupce. prosím.

Jinak nechápu Vaši jistotu proč Janeček ano a třeba Babiš ne. Pro mne jsou oba stejní (tedy Babiš je k tomu ještě bolševický dobytek).

J. Forman 21.2.2013 10:55

Re: Etika_

To si fakt myslíte?

J. Fleiszner 21.2.2013 11:48

Re: Etika_

Jo, přesně tak to vidím já. Peněz už má dost a neví co dál (problém rychlo-zbohatlíků). Dá se říct, že se nudí a tak se rozhodnul zachránit "svět". Je v tom asi i Janečkův velký omyl: Dokázal jsem vydělat hromadu peněz, dokážu i zachránit ČR.

J. Ráž 21.2.2013 17:47

Re: Etika_

Kdo dokázal vydělat hromadu peněz i když neprivatizoval nebo je mimo EU dotací a není závislý na státních zakázkách je pro mne dúveryhonější než Babiš, Bakala s ODS a TOP rodinkou dohromady

J. Stejskal 21.2.2013 0:47

Asi už jsem chronicky nedůvěřivý,

ale mně se to zdá celý divný. Už od začátku.