1.3.2021 | Svátek má Bedřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dulcibelka 11.6.2009 10:33

A od roku 2010

bude v každém autobuse, v každé tramvaji rezervováno jedno stále volné místo - kdyby chtěl Předseda Kim Ir Paroubek přistoupit!

Olina 11.6.2009 12:26

Re: A od roku 2010

Vy jste vtipálek. Myslíte si, že by se svezl "božský " Jiří s obyčejným plebsem ?A navíc riskoval, že dostane od někoho přes kebuli ?

Parvus 11.6.2009 10:28

Záviš Kalandra

napsal někdy v polovině třicátých let, po svém vyloučení z KSČ, satirickou stať o tom, jak bude za Gottwaldova režimu popraven. Stalo se. Jenže to byl Záviš Kalandra, brilantní marxistický intelektuál, erudovaný historik a filosof, Ne nějaký takový který se pokouší dělat si na Psu srandu a nejde mu to.

Ludva 11.6.2009 10:45

Re: Záviš Kalandra

Vidíte, takový myslitel a vlezl do KSČ ?

Parvus 11.6.2009 11:32

Re: Záviš Kalandra

Také z ní byl dost brzy vyloučen. A ne bezdůvodně. Dovolil si kritizovat tzv. moskevské procesy. A po svém vyloučení si tropil posměch ze soudruhů Gottwalda a Slánského. To si dovolil moc.

Parvus 11.6.2009 9:39

Jenom trapné,

ani trochu vtipné.

j 11.6.2009 9:53

Re: Jenom trapné,

Spíš černý humor Parvus

dvojí metr ? 11.6.2009 10:19

Re: Jenom trapné,

Nevím, jestli jsem jediný, kdo si ještě z médií pamatuje jeden z prvních vaječných incidentů z roku 2000. Možná ano, protože v tisku se nyní v souvislosti s novou vaječnou kauzou o něm nic nedočteme, píše Petr Pospíšil.

Dva mladí anarchisté tehdy s výkřikem "Máš na rukou krev" hodili vejce na americkou ministryni zahraničních věcí Madelaine Albrightovou. Ta měla na Masarykově universitě převzít jakousi cenu za přínos pro diplomacii.

Ani jeden pán ji vejcem nezasáhl, byli tvrdě zpacifikováni ochrankou, zatčeni a obviněni z trestného činu výtržnictví. Po necelých dvou letech byli odsouzeni k podmíněnému trestu (a to ještě jen proto, že v minulosti nebyli trestáni).

I když to byl politický protest (vzhledem k angažování Albrightové v balkánských událostech), v médiích byli oba pánové označováni za výtržníky, zločince až teroristy.

 Dokonce tehdy byly články o tom, jaké závažné zdravotní následky by hozené vejce mohlo způsobit apod. Nikdo se nepozastavil nad tím, že trestní stíhání za neúspěšný hod vejcem je dost tvrdé.

Parvus 11.6.2009 10:30

Re: Jenom trapné,

Nejen trapné, ale samozřejmě nespravedlivé. Vrhači vajec a jejich obhájci a podněcovatelé tady už dopředu kvičí cosi o represích a soudním postihu (nikdo jim nic nedělá a neudělá), ale že v této zemi už několik lidí šlo natvrdo do kriminálu za pouhou kritiku, to je nezajímá.

lucinapes 11.6.2009 10:43

Re: Jenom trapné,

kdy? nebo to myslíte stejně jako autor článku?

Parvus 11.6.2009 11:23

Re: Jenom trapné,

V r. 2000 byl jeden občan nespokojený, že mu majitel domu odstranil střechu nad hlavou. Majitel měl stavební povolení na půdní vestavbu, ale on ho porušil a stavěl dvoupodlažní nástavbu. Navíc na pohledově exponovaném rohovém domu. Bez ohledu na to, zda staré inženýrské sítě utáhnou provoz nových luxusních mezonetových bytů. Vedoucí příslušného stavebního odboru majiteli pokračování ve výstavbě nejprve zakázal, mj. s poukazem na nesouhlasné stanovisko památkářů. Později stavbu dodatečně povolil a k tomuto revokovanému stanovisku se památkáři podle příslušného zákona již nevyjadřují. Postižený občan do diskusního fóra příslušné městské části napsal že se mu nelíbí, jak úředník změnil rozhodnutí a obešel při tom stanovisko památkářů. Občan nikoho nenazval "tlustým prasetem", "paroprasetem", "Paroblbkem" a jak ještě se zde běžně přezdívá Paroubkovi. A už vůbec na nikoho neházel vejce. Úředník podal trestní oznámení, v r. 2001 byl občan obviněn. Bylo zkoumáno, zda odeslal jakési urážlivé e-maily z počítače na svém pracovišti. Znalecký posudek konstatoval, že to nelze zjistit. Vyšetřovatel PČR, státní zástupkyně i soudce bystře usoudili, že to je jedno, důležité je, že obviněný měl k tomuto počítači přístup. Vinen. Odvolací soud tomu nasadil korunu když konstatoval, že těmi e-maily nebyla naplněna skutková podstata žádného trestného činu a odsoudil obžalovaného za pomluvu. Výrok (jehož autorství nebylo zkoumáno, tím méně prokázáno, že úředník obešel stanovisko památkářů, prý MOHL ohrozit dobrou pověst úředníka. Ten sám u soudu, když byl poučen, že jako svědek musí vypovídat pravdu, podrobně popsal, jak stanovisko památkářů skutečně obešel. Soud přesto rozhodl, že to je pomluva.

Parvus 11.6.2009 11:24

Dokončení

Trest byl sice krátký, zato však nepodmíněný. Obžalovaný si poseděl ve třech různých věznicích (to je takový způsob šikanování, bezdůvodně převážet vězně z místa na místo, eskorta trvá zpravidla celý den, odsouzený má po tu dobu stále pouta, nedostane pořádně najíst.....). Dosud má záznam v rejstříku trestů a nemá šanci dosáhnout jeho výmazu, neboť nesplňuje podmínku bezúhonnosti. Vždyť má přístup k počítači, což podle PRAVOMOCNÉHO a VYKONANÉHO rozsudku naplňuje skutkovou podstatu trestného činu. Za své nadstandardní příjmy odvádějí soudci skutečně pozoruhodnou práci. Kdo nevěří, ať tam běží, spis by měl být v archivu Obvodního soudu pro Prahu 7, čj. 25 T 136/2001.

Parvus 11.6.2009 11:30

Re: Dokončení

Zapoměl jsem uvést, že rozsudek nabyl právní moci v létě 2002, ale pro odsouzeného si přišli až koncem r. 2005. Z věznice vylezl koncem února 2006. Takže trestní stíhání bylo sice nespravedlivé, zato však nepřiměřeně dlouhé.

Vodička-sapér 11.6.2009 14:10

Re: Jenom trapné,

Tady není, nikdo z nás přítomných, schopen nějaké poučné reakce na Váš "trochu  deviantní " názor. Já si myslím, mně se zdá , že fundované  poučení by se Vám mohlo dostat, od expertky v této problematice, paní vysokoškolské pedagožky, neúspěšné to kandidátky do EP, J. Šiklové. Ona Vám určitě dokáže , s citem, je vemi kultivovaná,  nesmírně milá a laskavá, tyto Vaše, zde absolutně nemistné srovnávání, týkající se silně zaprášené, podobné cauzy , vyhnat z hlavy. Safra,počkejte, úplně jsem zapomněl na jednoho pana autora na Nev. psu, ten se v podobných šlamastykách  tady taky dobře orietuje, cítí se v nich jako ryba  ve voděJmenuje se Kovanic, komentovat házení vejci je jeho "parketa".Obraťte se na něj s důvěrou!

Milada 11.6.2009 9:38

docela z toho mrazí...

a doufám, že si to nikdy nepřečtou moje děti v reálu...snad zůstanou otevřené hranice, až se kolotočáři chopí moci;-(

v 11.6.2009 12:49

Re: docela z toho mrazí...

nebuďte blázen. podívejte se, jak fungují soudy dneska. mrazí z toho, že se takové představy honí hlavou lidem, kteří o sobě prohlašují, že jsou liberální. Však uvidíte, snobů je tu dost na to, aby se dostali zpátky k moci a zase Vás bude mrazit z toho, co uvidíte ve skutečnosti.

Dolly 11.6.2009 9:36

Ten článek

není dobrý ani jako vtip, neboť žerty tohoto typu zavánějí obrovským prů...švihem.

Mirek 11.6.2009 9:44

Re: Ten článek

 On to nebyl vtip. Je to pitomost. Bohužel hlupáci nepoznají rozdíl:-(.

j 11.6.2009 9:54

Re: Ten článek

Spíš odstrašující předpověď

lucinapes 11.6.2009 10:44

Re: Ten článek

není to pitomost, je to děsivé proroctví, bohužel hlupáci nepoznají rozdíl.

austin 11.6.2009 9:05

opravdová soc. dem.

V 90. letech se u nás mezi sociálními demokraty pohybovali slušní lidé, jako byl např. Rudolf Battěk. Takové lidi bylo možno volit a je škoda, že už se ve veřejném životě nevyskytují. Nejméně už v dnešní nezodpovědné soc. dem.

franta 11.6.2009 10:33

Re: opravdová soc. dem.

Když tak poslouchám Vás a Vám podobné, mám dojem, že ČSSD byla (podle vás) slušná jen do té doby, kdy měla zanedbatelnou podporu a jednu dobu neměla ani vlastní poslance. Tehdy jí dokonce "pravičáci" radili, že by měla komunistům přetáhnout většinu členů. Teď když se jí to podařilo a místo 3% podpory má 30% tak se jí za to že se řídila radami ODS nadává a ti bývalí komunisté v ČSSD (kolik jich vlastně je po 20 letech?) jsou jí vyčítáni. A vůbec mám dojem, že ODS a její členové si myslí, že je jim dovoleno i to, co u ostatních kritizují. Když tady kdysi byla spousta příspěvků ve smyslu "volil bych bych ODS, kdyby tam nebyl Klaus atd." dostalo se jim pravicové rady "když je nevolíte, nemáte co kecat do toho, kdo tu stranu vede". Sami se ale podle této své rady neřídí a neustále kecají do toho, kdo by měl vést socany. A takových příkladů je spousta.     

občan 11.6.2009 10:50

Re: opravdová soc. dem.

to že strana,obsahující slušné lidi, má minimální podporu,a to,že strana s 30% obsahuje obrovské množství neslušných lidí, je trivialita.Otázka je,co s tím do budoucna uděláme ?

Parvus 11.6.2009 11:57

Re: opravdová soc. dem.

Počátkem devadesátých let byl předsedou ČSSD Jiří Horák. Kdo si dnes vzpomene na tohoto bezvýrazné, neprůbojného politika? Ten přišel s ideou, že strana rezignuje na zásadní opoziční roli, bude jen tak přicmrndovat vládnoucí ODS, sem tam lehce zkritizuje nějaký exces, ale jinak bude v zásadě držet jednotnou lini s vládou. Za odměnu dostane pár lukrativních míst na ministerstvech, ve velkých státních podnicích a v diplomacii. On sám si dělal zálusk na velvyslance Československa v OSN. Ochočenější ta strana v té době už ani nemohla být. A co za to Horák & spol. sklidili? Před volbami v r. 1992 Klaus prohlásil, že komunisté jsou obtížní ovádi, ale sociální demokraté jsou nebezpečné zmije. Tož tak, čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Doktor Plzák kdysi napsal, že nejčastěji řeší problémy manželek, které nejprve své muže zdeptají, zakáží jim kde co, a pak jimi opovrhují. "Pane doktore, ten můj je takovej ňouma, ani na fotbal nejde, ani s kamarády do hospody, furt by jenom doma myl nádobí a luxoval...."

RomanL 11.6.2009 14:02

Re: opravdová soc. dem.

... to ženy s*re hodně často, ale ne z toho důvodu, že je chlap ňouma, ale protože vidí, že se ten chlap obejde úplně bez nich... ;-D

cicero.jan 11.6.2009 8:47

Přání.

Už aby nám Pán Bůh nadělil opravdovou sociální demokracii. Toto sdružení klaunů s názvem ČSSD jí věru není. Jen mám obavy, zda se nebudou opravdoví sociální demokraté stydět za její pojmenování.

cb 11.6.2009 8:52

Re: Přání.

Tohle je socialni demokracie, nedelejte si iluze, lepsi to nebude. Luza je luza a luza si voli sobe rovne. Jinde to neni lepsi.

Pepek 11.6.2009 9:06

Re: Přání.

Přesně tak. Socdem prohlašuje, že jí jde o zájmy chudých a utlačovaných, a přitom jí jde jen a jen o jejich volební lístky. Ze mě osobně tlustej chlapík v hadrech za tisíce eur, který právě vylezl z Audi A8, řečmi o solidaritě s chudými slzu nevymáčkne.

Cricket 11.6.2009 10:03

Re: Přání.

Zkuste proletářku Brožovou, z dálky vypadá pořád chutně...

lucinapes 11.6.2009 10:46

Re: Přání.

musela by se ale dlouho vařit, spíš jen na polívku.