13.8.2020 | Svátek má Alena



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Války mezi pohlavími



Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 6.4.2018 22:04, přehled diskusí

Chi Coltrane má krásnou písničku, tuším:
Autor: D. Stirský Datum: 6.4.2018 8:32

s názvem The Queen. Děj? Král je sice respektovanou hlavou státu, ale ve skutečnosti o všem rozhoduje královna: vysílá lodě do bitev, řídí ekonomiku, rozhoduje o propouštění vězňů... Bylo tomu tak často v dějinách a stejně je tomu i dnes. Za kolika zásadními rozhodnutími politiků-mužů stojí ve skutečnosti ženy? Manželky, milenky, matky, sestry...?

Re: Chi Coltrane má krásnou písničku, tuším:
Autor: V. Církva Datum: 6.4.2018 11:02

Ano byly i ženy tvrdé, které vládly světu. Jako třeba Alžběta či Kleopatra. Jenže to byly výjimky a nebylo to společensky a právně vynucované. I tak to ale často fungovalo přes postel. Což byl případ právě té Kleopatry, začátek ale i průběh vlády Kateřiny Veliké....

Dnešní doba se liší tím, že je vůdčí, či dominantní postavení společensky očekáváno od každé ženy, a ještě tlačené kvótami. To je nepřirozené.

Místo výjimek, kdy vládla žena z důvodu své přirozené dominantnosti a zděděné společenské pozice, tak vzniká boj až nenávist mezi pohlavími. Asi není správné to nazývat neomarxismem, ale společným bodem je nenávist mezi lidmi. U komunistů třídní boj, zde boj mezi pohlavími. Strom se pozná po ovoci. Civilizace která nedovede reprodukovat sama sebe je nemocná. Jedním z více příčin této dekadence je právě dnešní extrémní feminismus.