1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Úřad pro studium polonistiky, dříve ÚSTR

Z Marxe mnoho nezbylo, ale jeho výrok, že historické období, které jsme prožili jako tragedii, se vrací jako komedie, je pravdivý. Přesvědčuje mě o tom "boj o ÚSTR". Zúčastnil jsem se zasedání Rady ÚSTR jako veřejnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 16.4.2013 11:22

No, byl to debilní případ,

a možná by skončil jen nějakým ty, ty, ty, nevím zcela přesně. Jenže on sám jednal neskutečně  hloupě a viditelně se snahou si hrát na mučedníka...

P. Beránek 16.4.2013 17:44

Re: No, byl to debilní případ,

Jasně. A proto se nechal soudit manželkou "demokratického" ódeesesáka. To bylo od něj  fakt hloupý.

Bóóóže, co všechno dokáží někteří lidi vypotit za skvosty.

J. Boleslav 16.4.2013 18:17

Re: No, byl to debilní případ,

Samozřejmě, vždyť ji mohl vetovat.

P. Papež 16.4.2013 9:28

Re: Moje osobní vzpomínky jsou takové (1968)

Členové udavačských uličních výborů se měli opravdu dobře, to věřím, soudruh Grúber (tehdejší způsob oslpvování lidí), měli přednostní právo na odebírání tehdejšího časopisu Burda, nákupý vyjímečných banánů a mandarinek, případně vložek a toaletního papíru. To se jim to žilo.

J. Schwarz 16.4.2013 10:16

Re: Moje osobní vzpomínky jsou takové (1968)

Mně by taky bolševický režim nevadil - kdyby z něho ovšem bylo možno volně, bez represí odejít. Kdyby stačilo říct - soudruzi, mně se ten váš sociálismus ani vy pranic nelíbí, balím kufry a oni by na to "jak je libo, jděte si třeba k čertu". Pak bych nemohl nic namítat, ale takové to želbohu nebylo.

P. Beránek 16.4.2013 17:58

Re: Moje osobní vzpomínky jsou takové (1968)

Mne  také nevadil. A proto jsem nikam neodcházel. Proč taky, měl jsem tady rodinu, byl jsem tady doma.

Ale jinak Vám nebyl problém odejít a zase se vracet. To byste se ale musel tzv. "vypořádat se státem". Znám případy, když lidi odešli, sice se nikoho neptali, ale poté se ze zahraničí vypořádali se státem, zaplatili co stát do nich investoval, kupříkladu škola zadarmo a pod, a pak mohl bez problému navštěvovat rodinu. To ale samozřejmě nesměl mít žádný kriminální vroubek.

Znám spoustu případů, že borci po skončení vysoké školy, kterou samozřejmě studovali zadarmo, ještě je stát živil hrdinsky pláchli za kopečky a ještě dělali ramena "jak s těmi bolševiky vyčůrali". Samozřejmě, ihned se prezentovali jako "političtí uprchlíci".

J. Boleslav 16.4.2013 18:22

Re: Moje osobní vzpomínky jsou takové (1968)

Kecáte nesmysly. Mého kamaráda  bolševické kurwy nepustili ani na pohřeb jeho matky, přestože s nimi už byl finančně vyrovnán. Horší zhovad.lost pohledat. A odsouzeni byli všichni, co odešli.

J. Dlouhy 16.4.2013 23:57

Re: Moje osobní vzpomínky jsou takové (1968)

Pane Boleslav, mohu dosvedcit. Totez se stalo me. Zaplatil jsem co pozadovali za vzdelani etc. zbavil se cs. obcanstvi, ale nikdy jsem nedostal visum. Tata me tu umrel.

D. Nowodny 16.4.2013 10:49

Re: Moje osobní vzpomínky jsou takové (1968)

Soudruh Gruber sni o KLDR a Kubě !

S. Vaněček Šauerová 16.4.2013 4:45

Hezký článek, pane doktore, jenže, co je to platné, už je hotovo.

Na příležitost čekali od vzniku ústavu. Teď přišla.

P. Maleček 16.4.2013 2:07

Mocí zpitá Šustrová v roli medvěda rudých emisarů

Černý humor z kterého až mrazí. Stejně jako z tuposti a prázdnoty překrytých arogancí a zpitím z pocitu moci. To v podání mladých emisarů senátorů ČSSD už nyní podlézajících komunistům v čele ústavu studujícím zločiny komunismu. Jde z toho hrůza, ale dá se to, byť s tou hrůzou pochopit. Každý režim využívá mladých, životem nepoučených lidí ke konání svinstev ve jménu lepších zítřků.

Ale proboha co ta Petruška Šustrová, omlácená životem a znalá fint inkvizitorů komunismu, evidentně v roli medvěda rudých emisarů a tuplovaně zpitá pocitem moci? To rozum nebere, to mi vysvětlete. Že by jí do jejího oblíbeného piva nasypali nějakou drogu, která v komunistických šuplících zbyla po KGB.

L. Krajicek 16.4.2013 3:11

Re: Mocí zpitá Šustrová.

Moc jí zachutnala moc už někdy počátkem r. 1990, kdy byla v jakési nesmyslné "disidentské" funkci na vnitru. Auto s vyhřívaným sedadlem . . . joj!

J. Urban 16.4.2013 7:25

Re: Mocí zpitá Šustrová.

Ano, z jejího působení na vnitru mi už tehdy vstávaly vlasy na hlavě. Takže vůbec to není o tom, že teď už je chudák bába senilní.

J. Kovaříček 16.4.2013 3:51

Re: Mocí zpitá Šustrová v roli medvěda rudých emisarů

Dobrý a důležitý článek, zrcadlí poměry v Čechách. Inu, teď když máme co jsme chtěli, do rachoty zvesela.....

A paní Petruška Šustrová konečně ukázala svoji barvu. Takových bylo mesi tzv disidenty více. Vždyť i Václav Havel s komunisty spolupracoval když to potřeboval pro své osobní ambice. Petruška má možná zálusk na presidentský stolec po Zemanovi. Nic bych se nedivil, kdyby se tam dostala. Tak se o ní vyjadřujte správně, s rozvahou a státnickou moudrostí. Nebo vám to ÚSTR dopodrobna spočítá.

T. Kočí 16.4.2013 8:51

Re: Mocí zpitá Šustrová v roli medvěda rudých emisarů

Musím oprášit svoje rčení z nedávné minulosti. Petruška nemá ráda Klause, protože ten má hezčí knír.

M. Krátký 16.4.2013 10:14

Re: Mocí zpitá Šustrová v roli medvěda rudých emisarů

Škoda, že nám paní Šustrová s touhle diskusí osobně nepomůže - rád bych si "její vysvětlení" přečetl. Osobně jsem mírně řečeno dost překvapený z jejího postoje - její články v pátečních LN jsem docela rád četl.

J. Kolouch 16.4.2013 12:10

Re: Mocí zpitá Šustrová v roli medvěda rudých emisarů

Vidím to taky tak. Přiznám se, že jsem si kdysi v 89 představoval, že se Václav Havel bude chovat podobně jako paní Šustrová dnes. Naštěstí jsem se mýlil. (I když zatím nevím, jestli paní Šustrovou nesoudíme předčasně a příliš silně, měla by se vyjádřit k tomu, proč to učinila.)

J. Kolouch 16.4.2013 14:39

Re: Mocí zpitá Šustrová v roli medvěda rudých emisarů

Tato moje reakce měla být uvedena jako reakce na názor pana Malečka. K většině dalších reakcí na tento názor mám řadu vážných nesouhlasných výhrad. Omlouvám se, že jsem to zařadil na nesprávné místo.

J. Vyhnalík 16.4.2013 20:20

Re: Mocí zpitá Šustrová v roli medvěda rudých emisarů

Tu by nikdo nevolil, naštěstí.