16.7.2020 | Svátek má Luboš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Udavači všech zemí, spojte se!

Ne, že bych někoho udával, ale hlásit se to musí – sousedovic fena šíří nenávist po celé vesnici. Vždycky, když jdou kolem plotu opilci a začnou očůrávat stromy u branky, tak se rozštěká, až to trhá uši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Hrbek 16.6.2019 20:47

Pan publicista rocker a hudebník

nezná Trestní zákoník, zejména § 367 a § 368. Obdobně je to ve všech civilizovaných zemích.

J. Pražák 16.6.2019 10:10

Velmi trefná přirovnání

Najde se síla, která pronese, že král je nahý a navrátí dnešní absurdní svět do normálu?

J. Jurax 16.6.2019 14:08

Nenajde.

Upozornění, že král je neoděn, by dnes akorát spustilo nesmiřitelnou diskuzi i tom, zda je lidským právem chodit hambatý i o lidském právu být ušetřen pohledu na neestetickou nahotu monarchy. A diskuzi, zda lze u nahatého krále podle patrných pohlavních orgánů soudit, které z mnohých uznaných pohlaví má, nebo zda by takový úsudek frapantně omezil králova lidská práva určit si svou pohlavní identitu.

A vloží se do toho feministky, gender i jiní aktivisté, nějaká omšelá stará haluz z meetoo si vzpomene, že před půl stoletím už přesně takového na mejdanu poněkud přiožralá viděla a je tím dodnes frustrována a žádá odškodnění, a vznikne hnutí, jež bude žádat uzákonění toho, aby král chodil hambatý furt a nic tak před lidem neskrýval etc.

A příznivci všech těchto i dalších názorů svolají demonstrace (milión chvilek pro nahotu i proti nahotě), na nichž se porvou s příznivci názorů odlišných a policisté budou mít hodně neplacených přesčasů. A herci a celebrity se opět zviditelnění emotivními projevy a politici se toho chopí čuchajíce možnost zisku voličských preferencí a zaujmou jasná, nekompromisní, leč v čase proměnná stanoviska a budou si klnout ve sněmovně i přes média.

A král se mezitím v klidu obleče, aniž by si toho kdokoliv všiml.

P. Flener 16.6.2019 9:38

To mi připomíná doby komunismu

Můj známý jednou na veřejnosti řekl, že Husák je lidská svině, někdo ho udal a bez důkazů to stačilo, že byl bolševickým režimem celoživotně diskriminován, včetně dětí, které režim nepustil na studia. Tak to byl prosím komunismus, který vychcánci typu Filipa a dalších tzv. poslanců tak obhajují a chtěli by ho nejlépe zase zavést. Proto patří podle mého soudu každý aktivní komunista na doživotí do basy.

M. West 16.6.2019 12:24

Re: To mi připomíná doby komunismu

Nic jineho nelze jen s vami plne souhlasit ....Take znam nekolik stejnych pripadu i kdyz jich bylo tisice Svoloc komunisticka

V. Braun 15.6.2019 19:50

Klasický gumový článek.

Mnoho slov o ničem. Autor se řejmě už preventivně bojí a aplikuje autocenzuru, která mu nedovoluje se jasně vyjádřit.

P. Aron 15.6.2019 18:29

Dobrý článek

Autor to s humorem a nadsázkou hezky vystihl. Bohužel to udavačství se strašně rozmáhá a některé týpky jako Cemper se tím ještě chlubí. Těžko se pak divit. že lidem až tak nevadí Babišova spolupráce s STB. Navíc v roli pracovníka zahraničního obchodu asi neudával spoluobčany za jejich smýšlení na rozdíl právě od toho Cempera a dalších. O cenzuře, která se stále více rozlézá a pronásledování za nevhodné názory ani nemluvě. A taková cenzura na FB to je už do očí bijící. Tam totiž nejde o to, že by snad smazali nějaký vulgární příspěvek či výzvu k násilí vůči někomu. Ale o blokaci za nevhodný názor opět většinou na udání.

Teď dokonce unikl tajný materiál :

Vnitřní dokument Facebooku odhaluje, že tento gigant sociálních médií monitoruje chování svých uživatelů i mimo internet jako součást postupů této společnosti k určení, zda by se daná osoba měla klasifikovat jako „agent nenávisti,“ uvádí Allum Bokhari z Breitbart, který si tento dokument pročetl.

Dokument s názvem „Přehled politik vůči agentům nenávisti“ odhaluje, že Facebook využívá sérií „signálů“, k nimž patří chování osoby jak na této platformě, tak mimo ni. Jakmile je osoba určena jako „agent nenávisti“, tak má přístup na tuto platformu zakázaný.

https://www.reformy.cz/tajnou-formuli-facebooku-pro-agenta-nenavisti-vynesl-clovek-zevnitr/?fbclid=IwAR2_bTzga_GS41colRHGexAgjIrUqvFuJVLP9vb8EfSsk6ypnuu1If2yu8c

J. Kanioková 15.6.2019 18:07

Jezuskote

ty držáky na svatozář mě fakt dostaly :))) A udavačům přeji - udavte se !

K. Janyška 15.6.2019 9:26

Autore, a kompozitivní teorii znáte ? Ne ?

Pak jste fakt dobrodruh... Dzpo.

J. Lepka 15.6.2019 11:33

Re: Autore, a kompozitivní teorii znáte ? Ne ?

Objasněte nám, neznalým, jak se von Hayek popasoval s bonzáky, práskači a udavači!

K. Janyška 15.6.2019 14:35

Re: Autore, a kompozitivní teorii znáte ? Ne ?

Hayek ? Tak hluboko nikdy neklesl.

A udávání je také mimo jiné odjakživa vyžadováno zákonem a kdo to neudělá je v mnoha případech sám obviněn. Že to víte.. Dzp.

J. Lepka 15.6.2019 18:15

Re: Autore, a kompozitivní teorii znáte ? Ne ?

Tak proč ho cpete všude i do diskuze o udavačích?

P. Hlosta 15.6.2019 8:45

Ústava by se měla změnit!

Autor se dotýká problematiky, která potřebuje odbornou oponenturu. Odborníků máme hodně. Ve vrcholné politice pro občany pracuje spousta na občanech nezávislých a ti se jistě úspěšně s problematikou popasují. Potom stačí jen čekat, co na autorův článek říkají k tomu nejpovolanější. No a čtenář má jasno, když se mu to podá formou kampaně.

Nejkřiklavější je případ současnosti, kdy premiér je udán, šetřen a davy provádějí kampaň. Pozorovatel má tak jasno, kdo že ten premiér je a nepotřebuje ani soud, který bude jistě jednou následovat za vznesením obžaloby. Tak dlouho už se čekat ale nemusí, protože kampaň přesně definuje zločin premiéra i dalších s ním svázanými a přesně se ví, kdo by případně premiéra s jeho stranou, nazývanou hnutím, mohl nahradit k vládnutí. Na počátku kampaně byli nějací tři neznámí občané a ti už známi jsou, protože dokázali přesvědčit kolem dvě sta tisíc občanů ke kampaňové demonstrativní sériové akci. Úspěch je jištěn, že premiér bude navždy chápán jako skutečný nepřítel a to i kdyby soud ho zbavil obvinění nějakým nedopatřením nepochopením vůle lidu.

Do budoucna bychom mohli přeci jen použít tzv. přímou volbu a přímo i odvolávat námi nechtěné. To pak se udá dotyčný za cokoliv, orgány začnou šetřit zda to je pravda a dotyčný na přání lidu okamžitě musí odstoupit. Zvolení jasnou většinou pak mohou být účinně odstranění menšinou, která prohrála v řádných volbách. Je to tak jednoduché... Nevím, proč ještě parlament nezačal se změnou ústavy!

P. Flener 15.6.2019 9:55

Re: Ústava by se měla změnit!

Přímá volba ano, ale také přímá odvolatelnost. Je to ale složité a má to spoustu neznámých. Za lepší bych považoval povinnou účast ve volbách. Pak by na hradě Zeman nikdy nemohl sedět. Komunistický a jiný ksindl, který ho volí, totiž k volbám přijde a ostatní občané volby v hojném počtu bohužel ignorují.

F. Navrátil 15.6.2019 14:21

Re: Ústava by se měla změnit!

Máte pravdu. Příkladem jsou senátní volby.

Ś. Svobodová 15.6.2019 14:34

Re: Ústava by se měla změnit!

Myšlenka že případní voliči toho či onoho zůstali doma, je mylná. Skupina voličů k volbám přišlým je natolik veliká, že splňuje potřebné parametry pro statistickou předpověď (věk, pohlaví, vzdělání, lokalita atd...). Z té je jasné, že i při 99% účasti bude volit pána X stejné procento voličů. Tedy v Zemanově případě přes 51%.

J. Jurax 16.6.2019 14:25

Přesně.

Rozdíl mezi 99 a řekněme 60 procenty volivších z celkového počtu oprávněných voličů by byl nevýznamný. V řádu nějakého možná procenta, možná zlomku procenta.

Jenže ono je to na mnohé moc složité.

J. Jurax 16.6.2019 14:16

Nevíte, proč ještě parlament nezačal v uvedeném smyslu se změnou ústavy?

Je to prosté - možnost udání i odvolání by se týkala i zákonodárců. Vůle lidu nesmí ohrožovat už jednou získané posty, jakož i koryta a sinekury!

S. Ševeček 15.6.2019 8:03

už to hlásili dříve, a uctivě, suplikou!

7https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1139567707035189248?s=19

V. Kotas 15.6.2019 6:04

Už dávno se spojili a

mají k tomu spolky dobře placené, počínaje - TI.

J. Strakoš 15.6.2019 5:49

Určení pořadí

Zatím to vidím tak, že současné pořadí je následující

Islám > Gender > Feminismus > Facebooková skupina > Neziskovka >>> Většina obyvatel

Ale je trošku mlhavé určení práv pro kombinace a jistě i v rámci skupiny by se daly některé práva lépe určit. Já bych na to založil vědní a následně studijní obor na nějaké univerzitě.

V. Skalová 15.6.2019 15:50

Re: Určení pořadí

Přesně tak. Vzorem budou pokrokové země západu - UK či Německo, kde například znásilnění členem jisté náboženské skupiny policie ani neprošetřuje, neb by byla obviněna z rasismu.

V. Pavelka 15.6.2019 19:07

Re: Určení pořadí

A že ten debil systém má podporu u intelektuálů,nebudou za tím "moc a peníze ", Takovej Zima se zbavuje kolegů za pomocí asistentů ,které bych nerad potkal za bílého dne ,Kulturní fronta taky nerada přišla o svůj článek v řetězci (mletého bílého )umění ..