5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Špička ledovce

Existuje (nejen) podezření, že i v mnoha jiných ohledech jsou na tom lidé, kteří se proti zákonu nikterak neprovinili, hůř než lidé za katrem. Například pokud jde o vykonávání tělesné potřeby nebo hygieny během menstruace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Sevrát 1.11.2013 16:37

Musím přiznat, že záběr pana

Stejskala je obrovský.Kromě toho,že na NP několikrát do měsíce oblažuje čtenáře svými poudačkami z Palestiny-Izraele,kdy vydává své osobní názory za jedinou pravdu a zcela záměrně a bezostyšně manipuluje s fakty, tak rozumí skoro jako Ferda Mravenec opravdu všemu.Stačí připomenout jenom některá témata : politická situace v ČR,název státu,toulavá flaška ve voze metra,situace v Egyptě,Syrii,Turecku atd. a nyní je dokonce schopen řešit problém WC na kolejích a ve firmách apod..A ještě umně dokáže, do této intimní sféry podsunout podprahově označování Židů za druhé sv. války.Klobouk dolů,nebo jarmulku (kipu).

A. Hrbek 1.11.2013 15:52

Pan Stejskal

asi v životě nepracoval v továrně, zejména ne v oblasti přesného strojírenství.Kdyby tomu tak bylo, tak by věděl, že některé výrobní úkony mohou ženy v době menstruace vykonávat jen obtížně, nebo vůbec ne, a to nejen z psychických, ale i fyzických důvodů.

Mistři o tom velmi dobře vědí a pracovní proces tomu přizpůsobují. Brání se tak zvýšenému vzniku zmetků nebo dokonce úrazů.

R. Brzák 1.11.2013 14:04

chápu pana Stejskala, že se zastává zaměstnanců

ale srovnávat sebelépe vybavenou celu bez možnosti ji kdykoliv opustit a jít si do lesa na houby s ubytováním pro studenta, jenž potřebuje postel tak maximálně proto, aby studentka, jež mu zahřívá lůžko, nenadávala na tvrdou zem (moc nepřeháním), je přeci trošičku vedle..

Vím z interních zdrojů, že v konkrétních věznicích ředitelství nechá kvalitním nábytkem vybavit jednu či dvě cely, které pak jsou k nahlédnutí pro novináře a kontroly v nejlepších potěmkinovských tradicích. O jídle, o kterém se zde v diskuzi rovněž někdo zmiňoval, vám mohu říci jen tolik, že zatímco v nemocnici si nikdo nedovolí porušit hygienické předpisy, například na Mírově je dodavatelem masa pro tamní kuchyni příbuzný jednoho vedoucího tamního činitele - a jíst tam masitý pokrm (což znamená vždy maso mleté a rozpuštěné v univerzální hnědé omáčce) je záležitost pro silné žaludky. Tím netvrdím, že jim přeji něco lepšího - ale srovnávat nesrovnatelné je dětinské.

J. Lukavsky 1.11.2013 13:24

možná proto, že....

" nejde jen o to, že studenti na Strahově mají horší ubytování než mnozí vězňové"

 jestli to není tím, že naši politici už určitě studovat nepůjdou.

J.L.

P. Čambala 1.11.2013 10:47

Vazba není výkon trestu!

Pane Stejskale,

Vazební věznice Pankrác je určena pro lidi, kteří jsou de iure nevinní (nejsou odsouzení a nenastoupili výkon trestu) a jako k nevinným jsme povinni se k nim chovat. Mluvit o nich jako o lidech za "katrem", když to ve většině lidí implikuje odsouzené do výkonu trestu je přinejmenším nevhodné, což dále umocňujete tím, že v závěru textu přímo hovoříte o odsouzených, ale oni jsou ve vazbě a stále nevinní!!! Snažte se prosím toto důsledně rozlišovat.

Je možná obžalobou společnosti, že sociální úroveň lidí na svobodě neomezených je nižší než ve vazbě či výkonu trestu, ale to neznamená, že by lidé "za katrem" měli být za to trestáni středověkými podmínkami.

J. Vavruška 1.11.2013 9:33

Nechápu ty nářky

Když se mi někde nelíbí, jdu pracovat jinam. Zbytek jsou kecy a pohádky ovčí babičky. V zemi, kde skoro do všeho, co se jich netýká, kecají odboráři, je problém, aby odbory prosadily právo chodit na záchod? To jsou teda divné odbory, když se starají o to kdy přijmeme euro, ale nestarají se o zaměstnanc e

V. Hájek 1.11.2013 13:35

Re: Nechápu ty nářky

Možná jste si nevšiml, že je tu nezaměstnanost, v některých oblastech i dost přes deset procent a jít jinam - není kam. A odbory? Ty máme a o své členy se zasazují. Hlavně o ty, kteří jsou početní a jejichž protesty a s tím spojená záslužná činnost odborových předáků jsou dobře viditelní.

Na druhou stranu - myslíte, že "zaměstnavatel" o kterém se v článku píše by činnost odborové buňky ve svém podniku trpěl nebo vůbec připustil? Není tu spíše prostor pro živnostenské úřady nebo orgány bezpečnosti práce?. Pravda, vyjadřovat se ke všemu od stolu a dávat razítka je jednodušší a s menším rizikem.

A zase na druhou stranu - kolik postihů vydaných dozorovými orgány bylo splněno jen částečně nebo vůbec a bez následků.

V. Hájek 1.11.2013 13:47

Re: Nechápu ty nářky

Nevšiml jste si že je tu poměrně vysoká nezaměstnanost? V některých oblastech i vysoko přes deset procent?, takže jít jinam? Není kam.

A odbory, ty pravda máme a o své členy se zasazují. Hlavně o ty kterých je hodně, jejichž protesty se týkají co největšího počtu lidí a kde se předáci dobře zviditelní.

Na druhou stranu - myslíte že "zaměstnavatel" o kterém je výše řeč by ve svém podníku odbory trpěl nebo vůbec jejich vznik připustil?

Není tu spíš prostor pro živnostenské úřada a orgány bezpečnosti práce? Jenom rozdávat razítka by jejich náplní jistě být nemělo.

A zase na druhou stranu - kolik postihů vyměřených dohledovými orgány bylo po odvolání vyřízeno alespoň částečně, nebo vůbec spadly pod stůl.

I. Pujman 1.11.2013 7:01

A tu znáte?

Ministr financí v nejmenovaném státě konzultuje s předsedou vlády návrh nového rozpočtu. Tak na děti ve škole přidáme 15 haléřů na osobu na dotacích, a na vězně ve vězeních  30 korun na osobu. Předseda vlády se diví: Prosímtě, proš tak moc na vězně, a na děti ve škole tak málo? A ministr finací mu odvětí: A TY BUDEŠ JEŠTĚ NĚKDY STUDOVAT?.

E. Vašátko 1.11.2013 6:42

Jde o to, zda nyní vylepšené ubytování pro vězně na Pankráci

není tak trochu pojistka pro ty, kteří to schvalovali. Člověk v těchto funkcích nikdy neví...Něco podobného udělali před několika lety v Thajsku, kde si pro prominenty postavili taky luxusní vězení.

J. Schwarz 1.11.2013 6:17

Jenže! V kriminále

málokdo pobývá dobrovolně, což se o kolejích říct nedá. Stát tedy musí v kriminále zajistit podmínky, k nimž se zavázal v mezinárodních smlouvách, na kolejích ne. Když jde horolezec na zimní přechod Tater či Alp nepochybně se při tom nadře mnohem víc a vytrpí mnohem víc než například montér VVN nebo kopáč a nevím o nikom, kdo by se tomu podivoval a žádal, aby i horozelec měl právo absolvovat zimní přechod Tater v teple a se zajištěnou teplou stravou.

T. Kočí 1.11.2013 8:41

Re: Jenže! V kriminále

Studenti mají svobodu a té se žádný komfort nevyrovná.

Sám jsem na Strahově několik let bydlel. Ovšem tehdy ta svoboda nebyla.

E. Heusinger 1.11.2013 4:12

Toto je nechutný levicový příspěvek

Proč se pane autore staráte o "lidské zdroje"? Jsou povinni přinášet zisk a ne se poflakovat na WC.

L. Krajicek 1.11.2013 2:44

A co např. strava v nemocnici

a v kriminále?

Obecně: ministerstvo spravedlnosti vede statistiku, kolik nákladů na vězně se podaří později vymoci. Možná statistiku ne, ta je "diskriminační", ale údaje o tomto číslu jsou jistě k dispozici, ale přísně střežené. To aby náhodou lidé nevzali věznice útokem, ovšem jaksi z úplně opačného důvodu, než kdysi dobývali Bastilu.

Drtivá většina vězňů je ze sociálně vyloučených oblastí a tito vězni jen celoživotně plynule přechází ze zabezpečovací zóny "uvnitř zdí" do sociální zóny "vně zdí".

P.S.: Vše je v dialektickém pohybu, jen Marek Benda se ani nehne  :-)