21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Spějeme k matriarchátu

V tlupách lidoopů hráli a hrají vůdčí roli samci. Asi proto, že tyto tlupy jsou soutěživé a hašteřivé a tak jejich síla přijde vhod. A tak to zůstalo i nám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Majzlík 5.3.2024 20:33

Svůj podíl na tom, že při řešení koncepčních i denních problémů spíše propadá mužský přístup má i nadbytečná feminizace školství.

P. Sura 5.3.2024 18:23

R^;-)

P. Sura 5.3.2024 18:21

Toto je ale snůška poloargumentů !! A přitom všechno, co tady píšete není dáno nějakým vývojem, kdy přežije to, co se osvědčilo, ale je to především potvrzení, že celé feministické hnutí, t se na začátku zdálo jakkoli pokrokové, dneska je strůjcem zániku civilizace a světa.

Politické korektnost, gender, LGBT+-*/, Meee-tutúúú to jsou všechno výplody mozků feministek utržených ze řetězu a prosazují se jen díky tomu, že chlapi už nedokážou nic obhájit, byť by to bylo funkčně správné a důležité. Stačí se trochu zamyslet nad příčinami vzniky GreenDealu a jsme doma.

Chápu, že se babách zajídá se starat o kojence, když přestanou být roztomilí a vic řvou a neco potřebují, než kolik potěší. Stejně tak co se týká "domácích prací" a kdoví čeho všeho, co se babám nechce. Ale nikdo mi nevymluví, že kdyby byli chlapi placení stejně, jako je plecen součet zaměstnanců žena +muž, uživilo by to rodinu mnohem líp než to, co je dnes. To, že některá baba něco umí mnohem líp než chlap je taky pravda, ale žít se s takovou stejně nedá a nezdá se, že by děti z toho vzniklé měly lepší osud než ty ostatní.

R. Voráček 5.3.2024 18:16

R^

P. Hák 5.3.2024 17:38

Myslím, že kdyby měla jaderné tlačítko v ruce paní Černochová nebo ta paní Mirka, co je zděšená, tak je z Evropy dávno jedno radioaktivní spáleniště.

P. Hák 5.3.2024 17:35

Nemyslel jsem, že by je použili po invazi.

J. Jurax 5.3.2024 17:21

Jen tak mne poťouchle napadá - pánové této diskuze se účastnící - odvážíte se předložit své příspěvky ku přečtení svým ženám?

Abych byl gender vyvážený - mají zde diskutující dámy odvahu nechat přečíst své příspěvky svým mužům?

J. Jurax 5.3.2024 17:16

Inu, jsou i blbé ženy, a muži taky. Průser je, dostanou-li tihle se nějak do vysokých funkcí spojených se značnou mocí.

Nemohu se ubránit dojmu, že v současnosti jsme díky tomuto průseru v průseru.

J. Jurax 5.3.2024 17:10

Šťastná to žena! :-)

J. Jurax 5.3.2024 17:09

Inu, vědci se začasté přou. Posouvá to hranice poznání, čímž vzniká pokrok ... :-)

J. Jurax 5.3.2024 17:08

Inu, ten vítězí vždycky.

Slušný člověk či člověčice, abych byl gender vyvážený, špatně čelí vychcanému hajzlíkovi či hajzlici - opět abych byl gender vyvážený - poněvadž je slušný, potažmo slušná.

J. Jurax 5.3.2024 17:02

A může za to ten chlap, co jim to opatřil či poskytl.

J. Jurax 5.3.2024 17:00

Výstižné!!!

J. Jurax 5.3.2024 16:59

Přesné!!!

V. Pavelka 5.3.2024 16:44

Ti co se přou , jsou to vůbec vědci ?

J. Pokoutný 5.3.2024 16:38

chybí poslední část: ... a když to mají, nevědí, co s tím.

P. Karásek 5.3.2024 16:13

Autor se trochu plete. Nejbližším žijícím příbuzným člověka mezi lidoopi je šimpanz bonobo a ten žije právě v matriarchátu na rozdíl od šimpanze učenlivého, který žije v patriarchátu. Oba druhy mají odlišné sociální vazby, hierarchii ve skupině a především jinak řeší svoje konflikty. Šimpanzi bonobové používají pro řešení různých sociálních situací především sex. Uvádí se, že provozují sex až 40x denně. Šimpanzi učenliví více používají fyzickou agresivitu a boj. I některé současné lidské, primitivní nebo tradičním způsobem žijící kmeny fungují na matriarchálním základě.

L. Kuča 5.3.2024 15:48

Jako že by ji náhle hodili na Rusko? O tom silně pochybuji. Tím lze jen ztratit, a to nejspíše i život, což není až taková banalita. To, že by nějakou slabší tonáž vrhli na invazní ruskou armádu, to by se vyloučit nedalo, zvlášť pokud by měli nervy na pochodu a propadli dojmu, že je tato armáda pohltí. Ale ačkoliv vnímám Putina jako dost odpudivého a zbabělého jedince, tak do zbrklého primitiva má daleko. Takže si osobně myslím, že by ho nenapadlo zkoušet, jak to dopadne.

J. Kočvar 5.3.2024 15:22

Samozřejmě že bych chtěl, aby Ukrajina měla jaderné zbraně. Pak by k téhle válce nedošlo.

Pokud bylo zjevné, že se Rusko chystá Ukrajinu přepadnout, tak bylo naprosto správné, že se hrálo o čas k jejímu vyzbrojení. Nebo si snad vážně myslíte, že Západ vyzbrojoval Ukrajinu, aby napadla Rusko? ;-D;-D;-D

Mnohem pravděpodobněji jste pouze skočil na špek ex post výmyslu Merkelové, že měla nějakou racionální strategii a nenechala se manipulovat Putinem. Je totiž zjevné, že i kdyby byla Putinova agentka, nemohla by se chovat pitoměji.

P. Hák 5.3.2024 15:16

Jste si jist, že by je nepoužili Ukrajinci?

P. Hák 5.3.2024 15:14

Musí... no, nemusí. Jsou-li práva stejná, vítězí ten méně zodpovědný, sobečtější, bezohlednější.

P. Hák 5.3.2024 15:13

Monogamie není vynález žen, ale vynález mužů. Většina žen jistě raději byla jednou z několik v harému náčelníka, než jedinou ženou chudého zemědělce.

Společnosti, které jsou oficiálné polygamní, toho dosahují tvrdým útiskem nemajetných mužů.

Představa, že by měl každý muž čtyři ženy, je hloupá. Pokud tedy nepočíme s tím, že 3/4 mužů se navzájem pobijí v zápasech de facto zase o ženy...

P. Hák 5.3.2024 15:04

"muž bez ženské péče pustne a chřadne. A stravu a záchranu před špínou odjakživa zařizovaly ženy."

Pane autore, je vidět, že jste opravdu stár. Víte, tohle jsou takové stereotypy, které před 50 lety asi platily, ale doba se opravdu změnila. Ano, vím, že ženy tvrdí, že to tak je pořád. Jenže lžou.

Už desítky let ženy vaří převážně neochotně a mnohé vůbec. Chce-li se muž dobře najíst, vaří sám.

Rovněž uklízení už dávno není doménou žen.

L. Kuča 5.3.2024 14:06

Kdyby je vlastnili, k tomu současnému masakru by nikdy nedošlo. Tedy, pokud by se tam nerozkradly. Ale stačilo by i podezření, že je mají.

J. S. 5.3.2024 13:49

Neženit se, nemít děti, být panicem, tak se dá získat království nebeské. To snad je cíl křesťana:

Mt 19,12 "Někteří nežijí v manželství, protože jsou k tomu od narození nezpůsobilí; jiní nežijí v manželství, protože je nezpůsobilými učinili lidé; a někteří nežijí v manželství, protože se ho zřekli pro království nebeské. Kdo to může pochopit, pochop.“

Dporučuje to i sv. Pavel. 1Kor 7,8 "Svobodným a vdovám pravím, že je pro ně lépe, když zůstanou tak jako já."

M. Kocián 5.3.2024 13:41

Společnost, ve které se nerodí děti, neexistuje.

Jsou společnosti, kde se rodí málo dětí a je jim věnována velká péče a společnosti, kdy se rodí hodně dětí s tím, že přežijí ty nejsilnější. Pro prostou obnovu je samozřejmě ten druhý způsob lepší, ale časem budete chtít mít technologicky vyspělou společnost a musíte přijmout rizika a obtíže toho prvního. I s tím, že jednou přijdou životaschopnější barbaři a civilizaci zničí. V tomhle nedává evoluce na výběr.

V. Kuhaj 5.3.2024 13:11

? Hlubuček špatně nepíše, nutí k zamyšlení. A nelže, pane Svobodo!

V. Kuhaj 5.3.2024 13:09

Leyenová, Čaputová, Harrisová, Černochová...nejen že důležité posty, dříve vyhrazené mužům, zaujímají ženy. Ve světě, tedy hlavně v USA a EU se rozmáhá ženské řešení problémů - vyřizování účtů ve smyslu ty mě přes hubu, já tobě přes hubu, je zapovězeno, za to jsou tresty. Smí se ale pomlouvat, okopávat kotníky, dehonestovat, vznášet nesmyslné žaloby, ublíženě kničet a obviňovat. Hysterie, dříve vysmívaná, se stává stále silnější zbraní, umět dobře lhát je deviza nad jiné. Ano, spějeme k matriarchátu, řekl bych. Zrovna tak bych ale řekl, že to není úplně dobře.

V. Petr 5.3.2024 11:08

Matriarchát může zničit Evropu ALE nemůže ovládnout svět. Než nastane v Evropě matriarchát, stane se muslimskou a ženy se vrátí ke svým mateřským povinnostem!

Společnost, ve které se nerodí vymře a jaké má ideály bude jedno. To je sice jasné žákovi páté obecné, ale sluníčkáři to jaksi nechtějí pochopit!

F. Svoboda 5.3.2024 10:56

Zbytečné úvahy, jako i ostatní články od tohoto autora!