18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Soudit za přátele?

Nad tímto tématem uvažuji již delší dobu. Jsem si vědom toho, že možná budu některými jedinci označen za takového či onakého, ale pravdou je, že toto nemá být obhajoba či hana žádného ze jmenovaných jako spíše obecné zamyšlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
AndyO 14.11.2008 9:35

Re: bože to je řečí. Autore, je vám podle vašeho blogu 26 let a bydlíte v Kynšperku.

tichá dohodo, ty malý zapšklý lháři, autor článku má přímo zde, pod článkem, odkaz na svůj vlastní blog, kde sám tyto údaje píše. Práskač je  někdo jako například Kundera nebo tvůj kompaňon Žako, takže nazývej věci pravými jmény.

A teď k věci-  soudruh Smetka je trapný břídil, který podvedl hordu nešťastných nicek s hypotékami proti rodině Kočkových, kteří, když se jim to hodí jsou jen malí hodní kolotočáři ( viz.kde bych vzal milion, jsem jen prostý zaměstnanec fy Incheba) a když zapomenou na mimikry tak pořádají soutěže v počtu milionů po kapsách, jezdí Bentleyem bez SPZ po parcích, hrají si na hasiče a  pod. Asi si na to půjčili od Smetky, pitomo. Co plánuje Smetka s paní Livií nevím, ale u vás to vypadá na akutní záchvat paranoiy.

A jedno malé varování- opakujte ještě párkrát to "soudružka práskačka AndyO) a naplním vaše slova obsahem, Florido:))) Aby se komentátoři pobavili.

Sam Křepelka 14.11.2008 11:48

Re: bože to je řečí. Autore, je vám podle vašeho blogu 26 let a bydlíte v Kynšperku.

AndyO, čímto, že jste stále více a více agresivnější a vzteklejší.

Jinak práskač je každý, kdo sděluje ostatním informace o někom bez toho, zda ty infomace mají nějaký vztah k diskutovanému tématu !

MGM 14.11.2008 11:57

Re: bože to je řečí. Autore, je vám podle vašeho blogu 26 let a bydlíte v Kynšperku.

"AndyO, čímto, že jste stále více a více agresivnější a vzteklejší."

Při pročítání diskuzí se mě mnohdy zmocňuje zoufalství nad morálními vlastnostmi mých spoluobčanů a s bolestí si uvědomuji, že před nimi nemám kam emigrovat. Proto já rozčilení (možná po svém) paní AndyO chápu.

andyO 14.11.2008 12:14

Re: bože to je řečí. Autore, je vám podle vašeho blogu 26 let a bydlíte v Kynšperku.

a proč se staráte ? Máte tu na Psu desítky vzteklých, agresivních...koneckonců hned Tichá dohoda a její způsoby označování komentátorů vám připadají v pořádku?

Informace mají vztah k tématu, protože člověk, který nezažil určitou atmosféru a nepamatuje si fakta, notabene nežije v prostředí, o kterém píše je tímto faktem ovlivněn.

Starejte se o sebe, nějak si neuvědomuji, že bych vás tu viděla diskutovat k věci

andyO 14.11.2008 13:33

Re: bože to je řečí. Autore, je vám podle vašeho blogu 26 let a bydlíte v Kynšperku.

a mimochodem, pokud by platila vaše definice práskače, tak by nebyl práskač ani Mrva, ani Kundera či podobný "musímtohlásitjetomáobčanskápovinnost"- ti vždy informovali přesně ve vztahu k tématu.

Máte to poněkud popletené.

Marat 14.11.2008 12:28

Re: bože to je řečí. Autore, je vám podle vašeho blogu 26 let a bydlíte v Kynšperku.

Voni,Tichá dohodo,mě jsou všechny politické strany v ČR větrem.Po žádné mě nic není.Ale vy máte tu svou myslivnu notně vyšábrovanou,když stranu ODS tvrdošíjně nazýváte stalinskou,nebo bolševickou atd.Já bych se od vás rád dozvěděl,co ODS chce dělat bolševický?V čem napodobuje voždě Stalina?Jak sledují dění v ČR,tak jediné komusité jsou pořád komunisty a stalinisty.Jenže ty za komunisty a stalinisty nepovažujete.Potom tam je notně narudlá ČSSD.Ale ani tu nepovažujte za bolševickou.Pokud to nevíte,tak komujisté jsou odpadem socialní demokracie.Ale ač od socdem odpadly,tak v mnohých věcech se vedou za ruce,ale pokouší se to to,aby to nebylo  tak bít do očí.Nu Tichá dohodo,proč ODS je bolševická a bolševici kteří to o sobě říkaji už bolševici podle vás nejsou?

StandaT 14.11.2008 9:20

hmmm

Problém je v tom, že presumci viny na základě známých vnesl do politiky právě Jiří Paroubek! On pořád pokřikoval "Odstupte, odstupte!". Tohlento je jen bumerang, který se mu vrátil. Házel po druhých pukavci, teď sám jedním dostal.

VL 14.11.2008 9:05

Kamarádi

Pokud se na oslavě pozvaní hosté pohádají, podle jedné verze o to, kdo z nich nosí víc v kapse, podle druhé, o to, kdo z nich podplatil víc politiků a jestli je někdo kolotočář, když má ještě houpačky, střelnice, autodrom, dům hrůzy a Lidový dům, tak by se měl hostitel sám nad sebou zamyslet, co to má za kámoše.

karas 14.11.2008 9:21

Re: Kamarádi

A co je špatného na tom mít "houpačky, střelnice, autodrom, dům hrůzy a Lidový dům"?Klaus je špatný president protože vlastní několik bytů, které (snad) pronajímá?

Milano 14.11.2008 8:48

přátelé

Samozřejmě nelze nikoho postavit před soud kvůli "přátelům", ale pokud se pana Paroubka nebo někoho jiného ve vyšší politické funkci týká, je nutné uvažovat o jeho kompetenci, když nedokázal rozeznat, s kým se stýká.

Haui1 14.11.2008 8:32

Vidím to tak, že jeden, dva "pochybní" přátelé

nemusejí znamenat nic, jen náhodu. Ale když už je jich více, tak to vypovídá o společnosti, ve které se pohybujete. Když přisednete a povídáte v hospodě s někým, o kterém se pak dovíte, že je to grázlík, je to něco jiného, než když chodíte denně na pivo do Jedové chýše mezi galérku.

Předseda 14.11.2008 8:32

Já si myslím,

že ten okázalý pohřeb v duchu nejlepších sicilských tradic hovořil naprosto za vše a není víc co k tomu dodat.

dulcibelka 14.11.2008 8:01

Pane Vavroušku,

rodinu si člověk nevybírá, přátele však ano.

kopec 14.11.2008 21:53

Re: Pane Vavroušku,

plne s vami souhlasim.zatim jsem videl vic fotografii pana Duricka s pani Talmanovou nez panem Paroubkem

Petr Kohout 14.11.2008 7:56

A hodláte za totéýž bojovat i v případě lidí z ODS ? Přesněji, bojoval jste podobným způsobem za ODS ?

Nebo jde o účelovou konstrukci, která platí pouze pro vůdce ČSSD, přičemž například Topolánkovy přátele budeme propírat dále ?

VL 14.11.2008 9:07

Re: A hodláte za totéýž bojovat i v případě lidí z ODS ? Přesněji, bojoval jste podobným způsobem za ODS ?

A kdo patří mezi Topolánkovy přátele, třeba ten, kdo podepsal jako ekonomický náměstek pražského primátora pochybný prodej dluhu po paroubkově firmě?

karas 14.11.2008 9:24

Re: A hodláte za totéýž bojovat i v případě lidí z ODS ? Přesněji, bojoval jste podobným způsobem za ODS ?

Nepřipadá mi, že by autor bojoval za P., dává to pouze jako příklad a myslím, že má pravdu.

Přemysl Vavroušek 14.11.2008 18:59

Re: A hodláte za totéýž bojovat i v případě lidí z ODS ? Přesněji, bojoval jste podobným způsobem za ODS ?

Díky za podporu. Konečně někdo, kdo snad pochopil smysl tohoto článku. Ale pravdou je, že jsem tyto reakce čekal.

EN 14.11.2008 7:44

to si z nás děláte srandu?

Nesnažte se p. Paroubka obhajovat, samozřejmě každý si hledá a má známé a kamarády ze svého ranku, podle kamarádů se o člověku leccost dozvědět. Již bylo řečeno - Vrána k vráně sedá...", nebo jste na tom podobně a dopředu si hledáte alibi za činy svých kamarádů?

Marian 14.11.2008 7:43

Ovšem, že nelze nikoho " soudit",

neo  volat  k odpovědnosti  za  to,  co provedou   jeho přátelé. Jde  o něco  jiného-každý člověk  si  vybírá  přátele podle  toho, jak se mu líbí. Tím se  stávají zároveň trochu jeho zrcadlem. V případě  pana Paroubka  dokresluje  přátelství s Kočkou a spol. jeho obraz  k  dokonalosti. Pokud  tohle  nevidíte, jste  slepý. I když  činit  ho  odpovědným, za  to,  co  se stalo,  by  bylo směšné. To jsou  dvě  věci,  chápete?

Lebeděv 14.11.2008 7:41

Hlupáku!

Je jasné, že se snažíš Paroubka. omlouvat. Jen bych ti připomenul přísloví: "Vrána k vráně sedá, sobě rovného si hledá!" Všechny ostatní kecy jsou jen planá obhajoba tvého oblíbence!;-(

emil 14.11.2008 7:11

Pěkný blábol

 Skutečně nikdo nemůže za to, že jeho kamarád něco provedl. Záleží na míře přestupku či trestného činu, aby zůstal i nadále kamarádem. Už v roce 2006 byla uveřejněna Kubiceho zpráva. Na jejím základě se Paroubek distancoval od Kočky a Ďurička. A ejhle, opět zve své znovunalezené kamarády na křest své knihy. Asi jsou mu mafiáni lepšími kamarády než nemafiáni. Samozřejmě, každý kamarád, příbuzný, může zklamat. Ale jestli s ním nadále budu kamarádit, to už je věc každého . A tady je právě ta osobní odpovědnost, kterou ženete do kouta a naprosto nepřipouštíte.

honzak 14.11.2008 6:23

když někdo

vypadá jako hýzl, chová se jako hýzl a kamarádí se s podobnými týpky, tak je to hýzl. A to napříč politickým spektrem.I kdyby z autora kapala ještě koncentrovanější ušlechtilost.

quido 14.11.2008 6:06

pane autore

:-Dplatí známé přísloví : Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá". Tím je řečeno vše a článek jste si mohl ušetřit.

V 14.11.2008 4:42

jo, kdyby Paroubek byl ferovej chlap

tak by asi k nemu obcane taky byli ferovejsi, ale on je lhar a spina a podpasove napadajici hulvat a tak se nedivte, ze se s nim zachazi neferove a spinave, jak se do lesa vola, tak se z nej ozyva

Předseda 14.11.2008 8:34

Re: jo, kdyby Paroubek byl ferovej chlap

občané ho zbožňují, jak ukázaly poslední volby :-( Klému zbožňovali také, že.

Přemysl Vavroušek 14.11.2008 1:04

Odmítavé postoje

Odmítavé postoje k článku jsem více méně čekal, ale mám za to, že svědčí o nepochopení. Netvrdím, že by snad veřejnost neměla mít dohled nad politiky, nebo že by nemělo být případně zkoumáno kdo se s kým stýkal a za jakých okolností. Ale!

Existuje zde presumpce nevinny, takže někoho obviňovat bez důkazů, dotazovat se ho na souvislosti, které nemůžeme potvrdit, atd., mi přijde nesmyslné. I politik je člověk a nemůže odpovídat za činy svých známých a přátel. Opět nejde o tvrzení, že by si snad neměl vybírat "lepší spolčenost", ale o jednoduchý fakt, že za činy nikoho jiného nemůžeme zodpovídat, takže otázky po odpovědnosti, atd. jsou zde zcestné.

Jak již bylo napsáno - pakliže má kdokoliv důkazy, které dosvědčí jeho tvrzení, že ten či onen porušil zákon, že se stýká s jinými osobami porušujícími zákon, pričemž o tomto jejich porušování zákona ví, atd., nechť tyto důkazy předá polici a veřejnosti. Pokud ale takový jasný důkaz není, tak vše ostatní jsou jen pouhé spekulace a kauzy, které pošpiňují něčí jméno (netvrdím, že nutně neoprávněně, ale bez důkazu) a vyvolávají v lidech pouze odpor k politice jako takové a otupění přes skutečnými závažnými případy.

Celý článek je také o tom, že média dnes podávají značně pokřivený obraz reality, tudíž není rozumné činit závěry jen na základě toho, že to někde psali, či říkali v TV. Tzv. objektivní zpravodajství je totiž mnohdy obětí vlastních spekulací a kauz, které se vůbec nemusejí zakládat na reálném základě.

kirast 14.11.2008 1:51

Re: Odmítavé postoje

Jen tak mimochodem. Nebyl to zrovna pan Paroubek, který tvrdil, že právě pro politiky platí presumce viny?

68 14.11.2008 3:52

Re: Odmítavé postoje

Než si to přečtu. To ten váš článek potřebuje tolik  vysvětlivek? Je dobré je znát předem?