5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Smrt je tam venku

Zemřel princ Filip a Petr Kellner. A předtím Jan Vodňanský, Eva Jurinová, Pavel Blatný nebo Michal Mejstřík. Smrt je najednou všude kolem. V posledním roce ji na nás chrlí televize, rádia i sociální sítě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Polák 27.4.2021 9:01

Autorka má 1,4% pravděpodobnost, že na covid zemře ,mnoho jejich spoluobčanů má mnohem vyšší pravděpodobnost. Těmi ona, jak je zvyklá co by VIP evidentně pohrdá. Opravdu nechápu, kdo jí brání zabít se v autě, spadnout při horolezeckém výkonu, při skoku do vody a pod. Pokud při těchto činnostech musí být upravena ze salónu krásy má ovšem smůlu. Měla by si uvědomit, že existují i normální lidé, kteří nechtějí vypadat "jak ze žurnálu" umí se radovat z přírody a žít. Nepotřebují k tomu publikum.Vážená ,ve vašem věku psát o nemoci, která specielně vám příliš nehrozí, je chucpe.

V. Církva 26.4.2021 21:46

Paní Kovářová je jindy rozumná ženská. Zdá se že se ale v právnickém prostředí šíří nechuť k vládním nařízením. Nakonec nejsme totalita tak je to třeba i správná pluralita.

Problém je tento. Kdyby šlo jen o životy naše a náš strach, má paní Kovářová pravdu. Na co omezení vlády, chceme si svůj život nastavit i riskovat sami.

Ale není to tak. Covid19 funguje tak, že jsme nejen nakažení ale dlouho bez příznaků bacilonosiči. Bohužel většina našich občanů sobecky nevnímá co prožívají sestry, nebo třeba nemocní lidé co kvůli zahlcení Covid pacienty nemůžou řešit svoje zdravotní problémy, nebo ti co opravdu umírají přidušení. A ignoruje a nechce to vnímat. Umírat lidi bez přijetí do nemocnice asi taky v dnešní civilizaci nejde.

Proto je správnější řešení držet Covid19 na uzdě. Jen by se to mělo dělat inteligentně a moderně. Očkování PCR testy eRoušky, trasování. Pak není problém otevřít obchody bez upadání ekonomiky. V Asii to dovedou, ve Finsku snad taky nějak!

J. Vintr 26.4.2021 23:07

Vy těm hloupostem, kterými nás politici už přes rok oblbují, ještě věříte?

J. Kouřil 26.4.2021 18:03

Naštěstí autorka ví, že ji může urazit jen inteligent a ne Nováci.;-D[>-]

V. Kain 26.4.2021 17:59

Od vás paní Kovářová je to vždycky lahůdka podpořená realitou.

L. Kubeš 26.4.2021 17:27

To je pustý fatalismus. Madam by měla vstoupit do církve. Je zbytečné bránit se osudu, vše je v rukou božích? Děkuju nechci a stejně tak nemusím ruské troly, co argumentují se svobodou a při tom jim jde jen o to"Čím hůř, tém lépe se dají slovy o svobodě masy ovládnout.

J. Vintr 26.4.2021 21:45

Jestli jste si neráčil všimnout, tak vámi zmiňovaným heslem se řídí vlády skoro všech zemí, včetně té naší.....

L. Novák 26.4.2021 16:31

Z jiného pohledu:

Indii drtí nová mutace. Nakažení stojí ve frontách u nemocnic, krematoria nestíhají

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rekordni-pocty-nakazenych-v-indii/r~624b1eb6a66711eb9f15ac1f6b220ee8/

To je informace pro ty, kteří dělají propagandu proti hygienickým opatřením přijatým proti koronaviróze. V Austrálii už mohou fotbaloví fanoušci na stadiony, protože Austrálie včas zavedla tvrdá opatření při vstupu do země ze zahraničí a nošení roušek.

J. Jirka 26.4.2021 16:59

No prosím, tak Indové jsou na tom stejné, jako Američani před rokem v New Yorku.

Tam taky trvalo skoro šest týdnů, než se podvod provalil.

V. Kain 26.4.2021 17:43

Nováku vy jste jeden z těch který uvěří kdejaké blbosti.Kdyby tato vláda vyhlásila,že pomůže červená čepice,tak věřím tomu,že budete mezi prvními co si ji napaří na hlavu.

V. Církva 26.4.2021 21:57

Tak Novák má někdy názory se kterými nesouhlasím. Ale emoce a ideologie jsou věc jedna a realita druhá.

A realita jasně říká že moderní metody, očkování, PCR testování, trasování, důslednost a důsledná karanténní opatření při vstupu do země = ekonomika bez propadu HDP, otevřené restaurace a místo ríádoby svobody s 30 tisíci mrtvých po měsíční nesvobodě svoboda skutečná.

Tupá minulost jsou naopak zastaralé lékařské a právnické metody a organizace výroby, i politiky a sobecký individualismus s omezováním svobody slova penězi i ideologiemi. To bylo o Evropě. O Číně příště, tam je to horší ale s Covidem si poradili násobně lépe.

J. Kouřil 26.4.2021 18:00

Novák zase perlí, jako by už začal věřit vládní a mediální masáži. Kdyby prodělal covid, tak by to viděl jinak. Nebyl by tak po...j, pardon, nebál by se tak!

[>-]

J. Jirka 26.4.2021 15:47

Jak je to se skutečným bojem proti koronaviru nejlépe vyjadřuje titulek: "Prague Pride si 650 tisíc zaslouží, přiláká turisty..."

Jedná se o jednu z nejefektivnějších podpor cestovního ruchu. Do Prahy dorazí desetitisíce turistů...

L. Novák 26.4.2021 16:34

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prague-pride-si-650-tisic-zaslouzi-prilaka-turisty-brani-se-hrib-kritice-40358272

No to je vidět, co je ten Pirát Hřib za idiota. Ideální způsob v pandemii, jak šířit nákazu.

O. Vorálek 26.4.2021 15:28

Kovářová bomba! Bravo, škoda, že takoví lidé nejsou v politice.

J. Dostál 26.4.2021 14:33

Ono to opravdu šlo úplně pustit, i když jsme to pustili asi dost. Počty mrtvol by byly násobné, protože pro zdárnou funkci zdravotnickcých zařízení by se rozhodlo, že covid by byl kontraindikací pro přijetí do nemocnice, takže aspoň polovina těch, které zachránil kyslík by zemřela, ale pořád bychom se pohybovali v jednotkách procent. Co by se prodělalo na nemocnosti, to by se vydělalo na důchodové reformě. Krematoriím by přinejhorším pomohly buldozery. Vládu bchom pochválili, že to jako jediná na světě nejen prubla, ale také dotáhla do vítězného konce. Školství by jelo, hospody by jely, služby by jely, stavebnictví by se trochu přeorientovalo na rekonstrukce. Pravděpodobně s tímto covidem by to byl možný scénář. Tedy pokud by se z nějakých důvodů neujala nějaká agresivnější forma, která by to dotáhla do desítek procent. Možná by byl problém, že okolní státy by se na nás dívaly jako na nemocné leprou. Vlastní odpovědnost by toho asi mnoho nezachránila, protože to by museli být zodpovědní všichni. Takže by se s tím nakonec asi potkal každý a záleželo by na genetice, momentální formě a štěstí. Toto není strašení, toto je jen pravděpodobný scénář, který vychází z toho, že nelze míchat procenta získaná při opatřeních s vidinou, jak by se nám to líbilo.

J. Jirka 26.4.2021 15:51

A teď si představte, že by se nic, ale vůbec nic mimořádného nestalo, nemocnice by se nepřeplnily, lidí by víc nezemřelo.

Okolní státy by se na nás v tom okamžiku začaly dívat jako na zrádce, který zkazil kšefty.

L. Novák 26.4.2021 16:37

Kam na tyhle blbosti chodíte? Z vlastní hlavy? 8-o

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rekordni-pocty-nakazenych-v-indii/r~624b1eb6a66711eb9f15ac1f6b220ee8

V. Kain 26.4.2021 17:49

Já s vámi Jirko souhlasím.Proto se také nic nevyhodnocuje,ale uděluje se jeden zákaz za druhým.Ono kdyby se vyhodnocovalo a v podstatě by situace byla pořád stejná,tak by někdo mohl přijít o pěkný kšeft.Bohužel je tady dost takových kteří do se sebe ty jejich blbosti se kterými se asi předhánějí která bude blbější baští pod tlakem.Např. takový Novák.To je typický příklad vystrašence.

J. Lukavsky 26.4.2021 20:27

"lidí by víc nezemřelo" před pár dny jsem klábosil s kamarádem co provozuje pohřební službu. Mají dvojnásobek zakázek oproti dřívějšku. J.L. end

J. Jirka 26.4.2021 20:43

Tak to buď neměli v minulosti moc kšeftů, nebo už mají na dvoře přistavené mrazáky.

Ale poté, co krematoria přestala zpopelňovat nebožtíky z ciziny, rychle utichl hysterický kvikot rouškomilů o jejich přeplnění.

J. Vintr 26.4.2021 21:47

Spíš by zemřelo o dost lidí míň...

J. Jurax 26.4.2021 13:20

Ehm ... není už konečně nejvyšší čas otevřít diskusi o míře naší vlastní osobní odpovědnosti, psáno v článku.

No, obecně - odpovědnost se víže k povinnostem, což obé jsou dnes sprostá slova. Moderní je žádat zaručení dalších a dalších práv!

J. Vintr 26.4.2021 12:13

Že jsou všechna ta "opatření proti šíření" namířená proti něčemu úplně jinému než proti viru, dokazují ty manévry s rozvolňváním a zpřísňováním. Dokud tady virus je a jsou tady lidé, kteří se můžou nakazit, tak přece vůbec nezáleží na tom, v jakém "stupni" je "nákazová situace" . Pokud by se i podařilo šíření viru "přibrzdit", tak se po "odbrždění" zcela zákonitě zase "rozjede".

L. Novák 26.4.2021 16:39

Jo, jo, tahle to vidí expert přes šíření spikleneckých bludů...:-P

Z. Klouček 26.4.2021 11:35

Autorka mi mluví z duše. Odpovědnost za svůj život ale chápu šířeji, ne jen ve smyslu zdraví. Obávám se, že stále narůstající "práva" mnohých skupin a jednotlivců na nějaké dávky či jiné výhody od státu vytváření podmínky pro bobtnání státu a jeho zásahy do běžného života nás všech. Možná nejdůležitější a nejtěžší je nalézt míru, v níž v naší civilizaci na jedné straně musí společnost (stát?) chránit životy a lidskou důstojnost těch, kteří svůj osud nejsou schopni zvládat ani poté, co vynaložili všechny vlastní síly, a ponecháním co největšího prostoru pro svobodné chování každého jednotlivce, samozřejmě vyvážené jeho osobní odpovědností za svůj osud. V současné době se kyvadlo podle mého názoru výrazně přechýlilo a k osobní odpovědnosti již nikoho ani nevychováváme.

P. Urban 26.4.2021 11:32

Jinak také platí, že všichni musíme umřít. Otázka je, kdy a jak. Až domácí úrazy zahltí naše nemocnice tak, že budou lidé umírat, protože nemohli být včas ošetřeni, bude to taky jiný problém.

J. Vintr 26.4.2021 11:41

U nás byly v posledním roce zahlcené nemocnice? A nebo byly kdykoliv předtím prázdné?

J. Jirka 26.4.2021 15:59

V okamžiku, kdy politici začali výt jak hladoví vlci, že nemocnice jsou přeplněny a občané se naopak začali podivovat, jak je tedy možné, že podle oficiálních údajů jsou nemocnice naplněny zhruba na 80% a 35% covidových pacientů tam leží zcela bez příznaků, UZIS k tomu přistoupil s bolševickou rázností, prohlásil data o vytížení nemocnic za neveřejná a přestal je zveřejňovat.

A je to!

J. Ticháček 26.4.2021 18:16

Ono by stačilo trochu přemýšlet. Za prvé v těch nemocnicích zcela jistě neleželi lidé bez příznaků. To, že to psali na mimibazaru je sice hezké, ale jaksi to nedává smysl. A za druhé, nemocnice plná z 80% samozřejmě za normálního stavu není těsně před kolapsem. Jenže za normálního stavu se tam povalují děti po mandlích, žlučníkáři, běžné chirurgické zákroky, čas od času někdo na JIPce a někdo na ARU. Prostě pohoda, ve špitálu pět opravdu vážných případů. Jenže jich máte najednou plné oční, chirurgii, ortopedii, a všichni vyžadují trvalou péči. Třetina personálu marodí nebo je v karanténě, někteří leží vedle v pokoji. Jestli tohle není stav blízký kolapsu, občas kolaps skutečný, tek vážně nevím, co byste ještě chtěl. Nebo myslíte, že ti vojáci, hasiči, medici a hejna dobrovolníků se tam promenovali z plezíru?