22.9.2020 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Škola naší morální zhouby

K letošnímu začátku školního roku zavzpomínala v tisku soudružka Marta Semelová (KSČM) na všestranné kvality našeho života pod vedením komunistické strany před listopadovým převratem 1989.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 10.9.2018 10:21

Re: A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří

Já teď docela se zájmem, ale ne úplně pravidelně, sleduji pouť našich redaktorů po stopách československých legionářů v Rusku. Zaujalo mě, jak dnešní Rusové vnímají jejich tehdejší činnost a je z toho patrné, že současná ruská společnost je mnohem barvitější, než se nám někteří rusofobové snaží namluvit. Udivilo mě, že v Rusku vznikl neideologický filmový dokument o vznikající československé armádě. Údajně velmi dobrý.

J. Fridrich 10.9.2018 10:22

Re: A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří

" Proč furt spojujete dnešní Rusko s komunismem? Spojujete Německo s nacismem či USA s otrokářstvím? " - Odpověd' je velmi snadná, pane Zinga - Německo s nacismem nelze dnes spojovat proto, že je opravdu JINÉ, stejně tak nelze dnes spojovat USA s otrokářstvím.. Spojovat dnešní Rusko s komunistickým, totalitním a nedemokratickým SSSR samozřejmě lze - způsob vlády cara Putina to jasně dokládá.. Stalin, Chruščov a Brežněv měli alespoň zástěrku demokracie ve svém politbyru a ústředním výboru - tím se Put'ka První vůbec neobtěžuje..

Tak asi tak, pane Zinga, vy se zatím léčit nemusíte, ale hodilo by se vám doučit se něco o vývoji světa alespoň v posledních 100 létech..

J. Fridrich 10.9.2018 13:30

Vy mate na mysli ty dle vas ruske raketove motory - tedy ty z Braunovy V2, ktere jejich Koroljov pospojoval do pocetnych svazku a udelal v 50tych letech nosic, ktery slouzi rusakum dodnes ?

Tak to jste vynikajici znalec astronautiky, lepsi jak pan Pacner.....

F. Houžňák 10.9.2018 13:35

My myslíme RD180, které od těch ruských tupých

mužiků kupují Američané a montují je do svých raket, protože by jim jinak nelítaly.

J. Fridrich 10.9.2018 15:48

Re: My myslíme RD180, které od těch ruských tupých

Houžňák, Houžňák - vy toho o poznávání Vesmíru moc nevíte, sorry, vy ho tak jak sověti DOBÝVÁTE, že ? Něco speciálně pro vás :

Vizionář Musk opět udělal důležitý krok dopředu - několikanásobné použití raketového systému této rakety neobyčejně zlevní lety do Vesmíru : " Soukromá vesmírná společnost SpaceX Elona Muska vyslala do vesmíru raketu Falcon Heavy, která je největší, nejsilnější a nejdokonalejší raketou současnosti. " Ctěl jsem vám poslat link, ale vaši soudruzi ten link smazali.. A co na to vy a naší rudí, komunističtí hloupí trolové ? Neměli tam Američané opět ty slavné Ruské raketové motorky z 50 tých let od Koroljova ? V Americe již existuje kromě NASA několik soukromých firem s možností vynášet náklady s, ale i bez lidí do Vesmíru.. A Huble, Chadra a další skvělé observatoře k poznávání Vesmíru vyslané v posledních několika desetiletích " hloupými a zlými " Američany vám jistě nic neříkají, soudruhu Houžňáku, že ??

F. Houžňák 10.9.2018 15:56

Ale jó, říkají, ale proč pak kupují

ti Američané od těch hloupých ruských mužiků ty raketové motory RD180, to jako z masochismu nebo proč? Chandru a Hubbla vynesly na oběžnou dráhu raketoplány, které už nelítají, zatímco americké rakety s ruskými RD180 lítají furt. Nevšiml jste si? Nebýt ruské raketové techniky, žádný Američan by se teď to vesmíru nedostal. Nevšiml jste si? Holt ruští tupí mužici. Jste docela srandovní.

V. Novák 10.9.2018 16:02

Re: My myslíme RD180, které od těch ruských tupých

Fridrich, Fridrich, když je někdo tak alternativně informován (velmi se snažím vyhnout výrazu superblb) jako vy, měl by aspoň držet hubu, aby to na sebe neprozrazoval.

Ale blbost se projevuje i tím, že je hlasitá, že Fridrich? Ta vaše je taková, že mlátí dveřma.

F. Houžňák 10.9.2018 16:03

No, Falcon Heavy letěl jednou, a další scheduled flight

byl už pětkrát odložen, počínaje říjnem 2016. To zatím jako moc velký sukces nevypadá, ještě to asi bude pár ročků a čertví, jak to dopadne, když jsou to svázané 3 Falcon-9 ověšené 27 dalšími pomocnými motory. Ruské rakety zatím vesele startují. Jste docela srandovní.

J. Lepka 10.9.2018 17:08

Re: No, Falcon Heavy letěl jednou, a další scheduled flight

Nezesměšňujte se víc než je nezbytně nutné, ty ruské motory US strana kupuje proto, že jsou výhodné v poměru cena/spolehlivost. No aby taky ne, když je dneska dolar za 70 rublů a co se spolehlivosti týká, jsou A) desetiletími prověřeny B) detatilně kontrolovány americkými techniky, aby se tam neprojevil ruský improvizační génius na zamazávání prů.erů jako ten současný na ISS. Tak buďte srandovní vy a přiznejte, že plácáte kraviny.

V. Novák 10.9.2018 17:26

Re: No, Falcon Heavy letěl jednou, a další scheduled flight

A jakou kravinu tedy plácnul, drahý pane?

Sám přiznáváte, že Američani ruské motory kupují, navzdory pokusům některých senátorů (třeba McCaina) to americkým firmám zakázat. Zrovna nedávno firma Orbital ATK uzavřela smlouvu na dodávku dalších motorů RD-181 pro raketu Antares a raketa Atlas V, což je vlajková loď americké kosmické flotily, která vynáší naprostou většinu amerických družic, by se bez RD-180 neodlepila od rampy.

Tak jakou kravinu plácnul?

Neplácáte takhle náhodou vy?

F. Houžňák 10.9.2018 17:28

Ale prosimvás, vždyť sám říkáte, že ty ruské motory

USA kupují, a že jsou spolehlivé. Říkal jsem snad něco jiného (tedy tu spolehlivost jste tam dodal sám, tak vidíte)? Taky nám vysvětlete, jak může ruský tupý mužik, o kterém "vy" pořád blábolíte, něco takového vyprodukovat. A motory se platí v dolarech, takže ty vaše žvásty o kolísání rublu ... Já chápu, že je to těžké, když jste v argumentační nouzi, ale když nemám argumenty, tak mlčím, ne? To vám maminka s tatínkem nevysvětlili?

F. Houžňák 10.9.2018 17:31

No tak když jste tak informován, tak nám sdělte,

kdy se uskuteční další let Falcon Heavy, co ho už dva roky odkládají? Když jste s Elonem tak intimní.

F. Houžňák 10.9.2018 16:07

Jestli se vám taky ještě předtím váš Elon Musk

neufetuje, už s tím vylezl i na veřejnost, což moc důvěry jeho plánům nepřidalo. Jestli to nejsou jenom pipe dreams.

J. Fridrich 11.9.2018 6:07

Re: My myslíme RD180, které od těch ruských tupých

Vaše SOUDRUŽSKÉ " litánie " na téma skvělého Ruska a "zaostalé " Ameriky-USA trochu zjednoduším - ale jen trochu. Základ ruského - vámi tak vychvalovaného - nosiče je raketový " svazek " 21 raket V2 vyvinutých Vernherem von Braunem v 40tých létech v Peenemünde. S.P.Koroljov ji upravil na balistickou mezikontinentální raketu R7 a " pospojováním do svazku " vznikl tento nejstarší - dosti primitivní nosič, ale máte pravdu,létá. Saturn 5 ( a mnoho dalších raket ) - další Braunovo dítě byl největší raketou kdy sestrojenou na světě - ani jedno selhání. Nosila lidi - tedy Američany - na Měsíc. O kopírování sověty-rusáky Západní, hlavně Americké vědy a techniky ve všech oblastech lidského vývoje - hlavně IT-technologií od Západu (včetně získání " atomového " tajemství ) by se mohlo psát dlouho.. Některým našim soudruhům by to ale stejně nepomohlo, oni mají v těch svých hlavičkách-makovičkách ta moudra od svých soužek učitelek ze základek - Západ je zlý - a Východ je hodný.

Z. Lapil 10.9.2018 13:28

Re: A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří

Což o to, oni jiní jsou, neboť nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Nějak se ale pořád zapomíná, že utopit se lze i v té jiné řece.

S tou hádankou opatrně: počítáte mezi západní směr i úniky z Prahy do Vídně, neřku-li do Austrálie? :-)

J. Jurax 10.9.2018 23:50

Technická - náš pěší prapor v Severní Africe se nezúčastnil bitvy u El Alameinu a byv pěší nedisponoval tanky. Naši tankisté na západní frontě bojovali až u Dunkerque.