28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krejčí 19.3.2011 15:28

Ono nejde pouze o noviny, ale

ani v rozhlase a televizi to není lepší.

B. Rybák 19.3.2011 18:12

Re: Ono nejde pouze o noviny, ale

Ano. Oblbující, cizím zájmům sloužící mediokracie je naším největším problémem.

V. Skalová 19.3.2011 15:13

Nekupovat!

jediný závěr.

B. Rybák 19.3.2011 18:08

Re: Nekupovat!

Ano. Od doby, kdy pan Mlynář multikulturálně zpolitickokorektnil časopis Respekt, žádný tisk nekupuji.

B. Uhlich 19.3.2011 13:46

Asi je to mimo téma, ale zas ne tak moc....

..to co předvedla a ještě předvádějí všechna media v souvislosti s nehodami v Japonských jaderných elektrárnách je něco naprosto šíleného.... tolik zla, blábolů, zveličených nesmyslů a vyloženě zvrácené propagandy jsem už dlouho nezaznamenal. .... je to opravdu deprimující....

J. Štrobl 19.3.2011 14:02

Re: Asi je to mimo téma, ale zas ne tak moc....

Ne pane, je to zvrácené.

J. Kunes 20.3.2011 9:18

Re: Asi je to mimo téma, ale zas ne tak moc....

Pane Uhlichu, byl jsem cely minuly tyden v Nemecku. Musim rict, ze to, co od vcerejska sleduji tady, je proti te nemecke masazi slaby odvarek. Od uterka se tam, mluvi o nehode 6teho stupne (podle IAEA je to na 5-tem stupni podle hodnoceni z 18.3.). Vsechna, ale naprosto vsechna, oznameni jsou uvadena hodnotitcimi adjetivy. Treba v elektrarne podle nemeckych medii nepracuji 'dobrovolnici', ale 'udajni dobrovolnici', apod. Televizni zabery, jsou poskladany tak, ze clovek nevi, zda se jedna o akualni zabery nebo historicke zabery z Cernobylu. Neustale se opakuji zabery tyden starych explozi vodiku, i kdyz kometrar hovori o aktualni situaci, takze to vyvolava dojem, ze tam neco neustale vybuchuje.

Dale byl licen chaos na letistich a masovy exodus lidi z Tokya. Podle mych japonskych kolegu primo v Tokyu se ovsem nic takoveho nedeje. Mimochodem, minuly patek (v den zemetreseni) jsem s nimi komunikoval vic hlavne proto, ze v Tokyu nic nejezdilo a tak zustali v praci a pracovali.

Myslim, ze nikdo nechce zlehcovat vaznost situace v Japonsko, ale to, co predvadi media

je opravdu neskutecne.

O. Malstoka 19.3.2011 9:18

Noviny

již nekupuji cca 8 let. Nejdéle jsem kupoval MFd, ale ta již dávno je dalším bulvárem, a ten já nečtu.

E. Dadák 19.3.2011 8:31

Nekupovat noviny !

To je jediná možnost, jak si zachovat vlastní názor !

T. Vodvářka 19.3.2011 6:24

médiokracie

Mám za to, že téměř všechna média /omlouvám se těm několika výjimkám/ nám již předhazují předem zpracované informace místo toho, aby ponechala místo na vlastní úvahu. Tvrdá selekce informací /nepouštíme ven, co se nehodí/, naopak bulvarizace naprosto bezvýznamných událostí se snahou zaplnit prázdnotu.

Zkusím jen jeden případ, všeobecné známý. Žháři z Vítkova - byli v podstatě médii před započetím konání odsouzení velmi vysokými tresty. Nijak se nezastávám gaunerů, kteří vypalují obytné domy s lidmi, zaslouží si být potrestáni. Vadí mi však, že se nedozvím, jak je možné, že starý obytný dům vzplane jako fakule během pár minut /cihly hoří poměrně špatně/. Byla vydána nějaká zpráva o hasičském zásahu? Co se nalezlo v požářišti ? Proč byla popálena jen malá holka, zatímco rodiče a ostatní ne, nezapomněli na ni náhodou při opouštění domu ? V soudní síni se poté vyrojilo množství jedinců, které známe z podobných estrád, vydávali dopředu jasné soudy a vše jim bylo jasné, stejně jako médiím.

Naopak - brutální napadení listonošky z Bohumína Pudlova rozzuřeným cikánským davem, kdy podle jejich mínění pomalu rozdávala peníze na dávky, sice bylo zmíněno, nicméně nikdo se již nezajímal o onu osobu, která skončila s prací, musela být hospitalizována na psychiatrii a patrně skončila s aktivním životem. Toto je mediálně nezajímavé, takže se společnost nic nedoví. Mám za to, že pokud by listonoškou byla cikánka a napadli by ji  kupříkladu skinové, týden bychom ve zprávách neměli nic jiného.

Nakonec možná postesknutí - bývalý premiér vlády Fischer pozval sestru popálené dívky do Anglie. Což takhle pane expremiére poslat onu listnošku na Vaše náklady na dovolenou k moři ?

J. Štrobl 19.3.2011 1:22

Nestrannost tisku u nás dávno neexistuje

Spíš mi to připadá jakoby v pozadí jednotlivých vydavatelství stála nějaká agentura, která rozhoduje o čem se bude psát a jak se bude psát. Nejde jenom o to, že novináři vytvářejí lživé kauzy patrně na něčí objednávku ale sami svoje noviny cenzurují. V kterých novinách jsme se dočetli o lodi Victoria, která se snažila provézt zbraně Palestincům. V kterých novinách jsme se dočetli o protivládních protestech v Sýrii, kde jsme se dočetli, že podle organizace Human Rights Watch (HRW) byla v roce 2010 Sýrie jedním z největších porušovatelů lidských práv na světě a docházelo zde k věznění, mučení oponentů a ulačování kurdské národnostní menšiny. A tak bych mohl pokračovat. Vím, že Kaddáfí je nevypočitatelný a že toho má mnoho na svědomí. Ale kde jsme se dočetli, že v době, kdy přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 % na 88 %. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni (před jeho nástupem k moci bylo 10 % Libyjců slepých, v některých oblastech polovina lidí trpěla trachomem, více než třetina kojenců umírala do jednoho roku). Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na kontinentě (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice). Veřejný dluh je druhý nejnižší na světě. Dnes mu v tzv. nezávislém tisku spílají do vrahů svého lidu. Kdo je ale větší vrah Assád nebo Kaddáfí. Kdo z nich víc podporuje terorismus? Na kom je tedy náš tisk nezávislý? Na nezávislých informacích? Jestliže nám noviny nepřinášejí objektivní a komplexní informace, tak proč bychom je vůbec měli kupovat? Možná se to vyřeší tím až nám bude ČSSD cenzurovat internet. Pak už nebudem mít informace vůbec žádné. A možná by to některým vydavatelům tak vyhovovalo.