30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Rozner, paragrafy a kultura

Minulý týden se rozhodlo, že o vydání Miloslava Roznera, poslance SPD a člena mandátového a imunitního výboru Sněmovny, se bude rozhodovat hned na začátku příštího roku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Horák 20.12.2018 22:03

Paul Polansky Havla na Lety upozornil už

začátkem 90.let, ale velkému dramatikovi se to jaksi nehodilo do péra. Tak se ten problém odsunul o cca 20 let. Až z toho Herman vydoloval pěknou sumičku 500 milionů korun. Samozřejmě za součinnosti majitelů vepřína.

Jestli to byl koncentrační tábor, to by se dalo jedině rozhodnout na základě nějaké zákonné nebo vyhláškové definice, ale ta vůbec neexistuje. Takže poslanec bude stán za to, ře nesouhlasí s názory některých historiků a propagandistů. A pro jistotu se to napasuje na popírání holocaustu. A je vymalováno.

Pak je třeba se podívat na rod Schwarzenbergů, jestli se tedy na tom holocaustu náhodou nepodílel. Údajně se starý Schwarzenberg podílel na budování tábora v letech dodáváním materiálu za který mu protektorátní úřady platily. A také údajně využíval otrockou práci Romů na odstraňování kalamity v jeho panství v roce 1939 atd.

K. Horák 20.12.2018 22:30

Re: Paul Polansky Havla na Lety upozornil už

Staci se podivat na www.nebolimkarla.cz

V. Petr 20.12.2018 23:13

Existuje oficiální nacistický SEZNAM koncentračních

táborů. Internační tábor v Letech na něm není!

O. Dvořák 20.12.2018 21:03

V článku chybí zásadní informace

V článku chybí zásadní informace. A to ta, že Rozner zmíněný výrok NEPRONESL VEŘEJNĚ (takže se na něj zmíněný "popírací" zákon ani nevztahuje).

J. Ticháček 20.12.2018 18:51

Kdo chce psa...

Teď to dotáhnout ad absurdum: Rozner, ta bestie lidožravá, je špatného politického zaměření, takže kdyby náhodou o nemocnici, ve které zemřelo několik lidí, a která byla kýmsi nazvána popravištěm tvrdil, že nešlo o popraviště ale o nemocnici ve které zemřelo lidé, je nutno jej ideálně poslat na léčení. Nebo popravit? Teď jsem se do toho nějak zamotal.

Č. Berka 20.12.2018 14:28

Nevšímnul jsem si, že by Rozner

nějak popíral smrt kohokoli. Prostě se "svými slovy" emotivně vyjádřil k tomu, jestli byl tábor stejný, jako byly německé vyhlazovací koncentrační tábory- a to nebyl. Celé to je podlé vyřizování si politických účtů přes policejní stíhání.

F. Navrátil 20.12.2018 11:47

Půlmiliardové Lety, zapomenuté Svatobořice

Úcta k místům, kde trpěli a umírali lidé je skutečně znakem lidských kultur. Tak prosím vysvětlete pane Hvížďala, proč se ministr Herman a spol. nezajímali o rozsahem zcela srovnatelný internační tábor ve Svatobořicích, který leží na pozemcích provozovny, není zde žádný památník a nesetkávají se zde politici, aby svým žvaněním a přetvařováním rušili klid umučených. Jeden rozdíl bych našel. Tábor v Letech byl původně pracovním táborem pro osoby vyhýbající se práci, aby zdarma pracovaly ve schwarzenberských lesích a později se stal rodinným romským (tehdy cikánským) internačním táborem. V internačním táboře ve Svatobořicích byly zavřeny a týrány rodiny příslušníků zahraničního odboje a popravených nebo vězněných domácích odbojářů. A na takové Hvížďalové nevzpomínají.

J. Jurax 20.12.2018 19:25

Jenže v těch Svatobořicích to byl internační tábor komunistický, takže jeho připomínání je politicky trochu citlivé, a byl to tábor neurčený extra pro cikány jako v těch Letech, takže se nedalo operovat rasismem a přihřívat si na tom politickou polívčičku. A taky na rozdíl od profesionálních Romů neexistují profesionální gadžové.

A nakonec - ono nacismus v této zemi odsoudí každý kromě zjevných magorů, ale komunismus, když tu máme KSČM, že ...

F. Navrátil 20.12.2018 21:49

Re:

Doufám, že to nemyslíte vážně, protože jinak by vaše tvrzení bylo nechutné. V internačním táboře ve Svatobořicích, který měl všechny atributy koncentračního tábora, bylo v letech 1942 až 1945 vězněno na 3 500 osob. Jednalo se o rodiny popravených nebo vězněných protinacistických odbojářů a zahraničních vojáků, kteří bojovali proti Hitlerovi na východní i západní frontě.

J. Jurax 21.12.2018 15:27

Myslím to vážně. Patrně jste nepochopil ironií.

Zjevně kolem Svatobořic nebylo a není takové čóro jako kolem Let, ač by si jistě i tento tábor zasloužil pozornosti, jíž se mu ovšem v té míře jako tomu letskému nedostalo. A já se zamýšlím proč. Jaký je Váš názor?

V. Petr 20.12.2018 11:45

Autor je demagog a "píp," "píp," "píp," "píp."

Tábor v Letech NEBYL koncentrační tábor, ale sběrný tábor pro kriminálníky a osoby práce se štítící, kde, bohužel, vypukla epidemie tyfu! Koncentrační tábory byly přesně definovány a existuje i jejich seznam!

Neexistuje rozumný důvod, proč obětem tyfové epidemie stavět pomník, za více než PŮL MILIARDY! Něco takového by bylo na místě v Osvětimi, nikoliv v Letech. Takových míst, kde byl někdo za WW2 internován, byly totiž tisíce. Mimochodem, na Šumavě měli Němci zajatecký tábor, kde byli zajatí příslušníci Rudé armády, nikoliv drobní zlodějíčkové. 800 zajatců zemřelo a měli tam pomník. Ten byl ZBOŘEN na přání "EKOLOGŮ," neb se nacházel v "bezzásahové zóně..."

Pokud jde o poslaneckou imunitu, měla by pro verbální výroky BÝT ABSOLUTNÍ, jako tomu bylo za První republiky. Je naprosto nepřípustné, aby nějaký policista či soudce předepisoval ZVOLENÉMU POSLANCI co může či nemůže říkat.

P. Grigar 20.12.2018 10:48

Nevím kde p.Hvížďala bere údaj o zabitých..

.. v táboře Lety u Písku, cosi takového neuvádí na svých stránkách ani portál holocaust.cz, podporovaný m.j. i Muzeem romské kulturyv Brně.

V. Petr 20.12.2018 11:46

Žádní zabití nebyli, jen zemželí na tyfus a možná i jiné

nemoce.

M. Zdobinský 20.12.2018 9:34

Pane Hvížďalo,

Jsou to dvě rozdílné věci.

Ta první.V té s vámi souhlasím. To co řekl poslanec Rozner je nepochybně prasárna, která by ho měla minimálně katapultovat ze slušné společnosti.

Ta druhá. Je velmi pochybné,zda by stát měl vynaložit půl miliardy za výkup vepřína, když tam stál již jeden památník, který celou tu smutnou historii připomínal. Uvedu drobný příklad, proč o tom pochybuji. Můj děda padl v květnovém povstání 1945. Na tom místě stojí dnes autosalon (ještě ke všemu :-) německé firmy).Vykoupí stát ten autosalon (a že to bude drahé),aby tam postavil pomníček?

Takže úcta k mrtvým je jistě základní civilizační atribut, ale v tomto případě se jednalo spíš o plané a drahé politické gesto vůči romské menšině. Mimochodem, byl jsem na to místě před pár lety v létě, potkal jsem tam asi 30-40 lidí,ale příslušníka romské menšiny jsem žádného neviděl.

V. Petr 20.12.2018 11:58

Vůbec se nejednalo o gesto vůči romské menšině, kterou

to většinově nezajímá! Byla to součást podlé kampaně vůči Českému národu. Hlavním cílem je implantovat Čechům pocit viny a postavit je na roveň nacistickým zločincům. A na základě toho jim vnutit pocit, že musí všemožně financovat Cikány, kteří jsou z více než 95% potomky těch, co k nám přišli až po válce!

J. Jurax 20.12.2018 19:26

Asi tak ...

F. Houžňák 20.12.2018 8:29

Ano, a proto takovíhle hvížďalové

vyhazují květiny z pietních míst, protože je tam položila podle nich nevhodná osoba.

R. Gramblička 20.12.2018 6:47

kdepak autore

hroucení naši společnosti dovnitř napomáhají lidé vašeho myšlenkového zaměření tím, že umožňují imigraci lidí s nekompatibilní kulturou.

Každopádně, zmíněný paragraf je d.ebil.ní a měl by být zrušen. Budu dle něj postihován, i pokud budu popírat mordy a plenění Džingischána, Tamerlána či Tatarů v Asii a Evropě nebo třeba Britských koloniálních vojsk v Africe? A co třeba turecká genocida Armenů, nebo Pissarova genocida Inků? A jaký to má smysl? Pokud tak bude někdo činit, můžu ho považovat za ignoranta a debila, ale proč bych ho měl trestat? A zásadně odmítám mu z daní platit pobyt ve vězení, zdravotní a sociální "pojištění". Proč taky? Čemu to pomůže? Máme tady svobodu slova a ta buď je nebo není. Její oklešťování odmítám. Lidé by měli být trestání pouze za takové výroky, které poškozují svobodu a práva někoho jiného, třeba za pomluvu či křivé svědectví a to maximálně pokutou či odebráním majetku, ale nikoliv basou.

Čili, ano, Rozner je d.e.b.i.l, ale ať si mele co chce, stejně jako každý Pepa a každá Mařka. Toť vsio

V. Petr 20.12.2018 11:49

Souhlas, jen to křivé svědectví bych vůbec nebral

na lehkou váhu. Např. v USA je stíhají ještě přísněji než u nás.

R. Gramblička 20.12.2018 12:37

Re: Souhlas, jen to křivé svědectví bych vůbec nebral

to lze řešit výškou pokuty nebo třeba nucenými veřejně prospěšnými pracemi.

J. Lepka 20.12.2018 20:59

Re: Souhlas, jen to křivé svědectví bych vůbec nebral

ale houby : povinnou návštěvou dějepisných seminářů s následnou zkouškou. V případě nesložení opakovat a to vše na úkor politické strany ze které pochází. Takže má do penze co dělat.

V. Petr 20.12.2018 12:13

Ony tady jsou dvě roviny a proto se na to popírání

genocid i popírání Holocaustu dívám dost podezřívavě.

Jak jsem napsal, jsou tu nejméně DVĚ roviny. Jednak mohou být údaje záměrně zkreslovány z politických a propagandistických důvodů a to nejen směrem dolů, ale i směrem nahoru (genocida Inků Pizarem se nekonala, jen brutální podmaňování; genocidně si počínal Španěly popravený Atahualpa v předchozí občanské válce, která Španělům jejich úspěch vlastně umožnila, spojili se totiž s poraženou stranou)!

A pak jde o to, že historici na to celé mohou mít různé názory. Co třeba výrok jednoho historika že "počet obětí Holocaustu nebyl možná větší, než 3 miliony," (což je dle mě příliš nízký odhad ale sám názor je legitimní).

To dáme do zákona že "uvádět nižší počet obětí Holocaustu než ..... je trestné?"

R. Langer 20.12.2018 6:17

Hm, ta fakta,

pane autore, ovšem hovoří o něčem úplně jiném než vy.

P. Lenc 20.12.2018 11:16

Re: Hm, ta fakta,

Po přečtení vašeho příspěvku zjišťuji, že jste mně předběhl.Ano, je to tak.

K. Potoček 20.12.2018 6:14

SPOLEČNOST: Rozner, paragrafy a kultura

Pan autor má zdokumentováno zabití internovaných? Jména,čas a pod. Hromadné hroby? Nechť uvede, jinak kroutí výkladem o táboře.

Debata byla,že památník byl postaven v roce 1995 s pietním místem.

Tábor nestál na pozemcích pod prasečákem. Kritizovala se cena za odkup. Celá kauza byla vyvolána politiky pod jiným záměrem. O všeobecném negativním přístupu k internovaným a vězněným ve všech táborech na území protektorátu není vůbec žádných pochyb.

R. Gramblička 20.12.2018 6:53

Re: SPOLEČNOST: Rozner, paragrafy a kultura

Tak. SPD reagovala na chystanou krádež našich daní za něco, čeho společenský užitek je zcela minimální a zdaleka neodpovídá vynaloženým prostředkům.

M. Klas 20.12.2018 7:37

Re: SPOLEČNOST: Rozner, paragrafy a kultura

Vzhledem k částce okolo 500 mil. ročně, kterou platíme na chod presidentské kanceláře (včetně těžby kamene v Lánech, který si pak zponěží pan kancléř), mi částka za odkup pozemku pod táborem nepřijde přehnaná.

R. Gramblička 20.12.2018 8:19

Re: SPOLEČNOST: Rozner, paragrafy a kultura

Cože, to vyjde na 500 mega ročně?! Pak lze k tomu říci jediné: Odkoupení pozemku v Letech i provoz prez. kanclu je nestoudným mrháním peněz daňových poplatníků

K. Potoček 20.12.2018 6:11

SPOLEČNOST: Rozner, paragrafy a kultura

Pan autor má zdokumentováno zabití internovaných? Jména,čas a pod. Hromadné hroby? Nechť uvede, jinak kroutí výkladem o táboře.

Debata byla,že památník byl postaven v roce 1995 s pietním místem.

Tábor nestál na pozemcích pod prasečákem.