5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
eux 20.2.2007 19:48

Takže Klement Gottwald byl švagrem Roberta Kennedyho?

Tak to je opravdu síla. Není autor článku náhodou dědečkem prezidenta E. Beneše? Ty jeho vývody se mi totiž zdají dost senilní.

K tomu rodnému Klémovu domku v Dědicích: byl jsem tam kdysi se školním výletem. Nádhera. Z magneťáku pustili hlas, jak se práávě vráátil z hradu, přes židli byl přehozený montgomerák, na kterém byla cedulka: tento kabát měl na sobě soudruh Gottwald na pohřbu soudruha Stalina. Na zdi visela dvě k sobě stlučená prkýnka, u kterých byl nápis: tuto poličku vyrobil soudruh Gottwald jako truhlářský učeň. Chyběl mi tam už jen nedokouřený doutník (pardon, vlastně fajfka)...

Auiam 20.2.2007 19:51

DNA testy

maji trochu jinou vypovidaci hodnotu nez to, co tady povidate...

Vlastík 20.2.2007 16:50

Benes

Ten Benes je ale pyca.

Auiam 20.2.2007 19:50

Mylite se,

Benes ma koule.

J.G. Pašek 20.2.2007 13:34

Čech Skácel je Holanďan Skakel? Hmmm, dobrý . . .

James Curtis SKAKEL was born on 18 Nov 1850 in Quebec, Canada. He married Grace Mary JORDAN in 1885 in Chicago, Cook Co, IL.

Grace Mary JORDAN.Grace married James Curtis SKAKEL in 1885 in Chicago, Cook Co, IL.

They had the following children:

 George SKAKEL was born on 16 Jul 1892. He died on 3 Oct 1955.

JAB 20.2.2007 14:17

Re: Čech Skácel je Holanďan Skakel? Hmmm, dobrý . . .

Račte si najít v této genealogii fotku michaela Skákela a zjistíte, že Gottwaldovi jakoby z oka vypadl. Hlavně, mně tam taktéž našli, že jsem vlastně skotský baron.

J.G. Pašek 20.2.2007 14:27

Re: Re: Čech Skácel je Holanďan Skakel? Hmmm, dobrý . . .

On ten Gottwald se hodně podobal Jaroslavu Haškovi . . . . možná měli stejného ochmelku tátu který se uchlastal ve věku cca 30.

Ten bilionář George Skakel opravdu nebyl český Jirka Skácel . . . . 

Antonín Hrbek 20.2.2007 14:21

Re: Čech Skácel je Holanďan Skakel? Hmmm, dobrý . . .

Jde o Georga Skakela Seniora, který se roku 1917 oženil s Ann Brannackovou a měl s ní tyto děti: Georgean Skakel, James Curtis Skakel III. George Skakel Jr., Rushdon Walter Skakel, Patricia Skakel, Ethel Skakel (provdaná za Roberta Kennedyho), Ann Skakel.

Skakelové jsou kanadským rodem skotského původu a přesídlili do Ontaria v první polovině 19. století. O důveryhodnosti informací pana Beneše lze s vysokou pravděpodobností pochybovat.

JAB 20.2.2007 16:48

Re: Re: Čech Skácel je Holanďan Skakel? Hmmm, dobrý . . .

Autor, jak z textu vyplývá, vycházel ze story skácela, emigrace 1968 + faktu, že rodina Kennedyů na jeho průser v Monterey zareagovala a konala. Jinak, což by mělo být známio, se genealogie různě upravuje, zvláště u lepších rodin.

Antonín Hrbek 20.2.2007 17:03

Re: Re: Re: Čech Skácel je Holanďan Skakel? Hmmm, dobrý . . .

Rodina K konala, protože šlo o příbuzného Edith Skakel a ne proto, že šlo o pana Skácela z Rakouska-Uherska. Jinak genealogie se v demokratickém státě zase tolik  upravovat nedá, protože jsou k veřejné dispozici potřebné dokumenty. A je řada badatelů, kteří se touto problematikou profesně i amatérsky zabývají. Nebo nepovažujete USA za demokratický stát?

Váš článek svědčí jednak o tom, že se v genealogii příliš nevyznáte, že si neumíte najít adekvátní informace, kde jsou odkazy na primární zdroje, případně i o tom s jakými informacemi pracovalo Vaše předchozí pracoviště. Inu asi profesní deformace.

J.G. Pašek 20.2.2007 18:44

Re: Re: Re: Re: Čech Skácel je Holanďan Skakel? Hmmm, dobrý . . .

On ten první "rags to ritches" uhlobaron George Skakel byl po rodičích vlažným členem Dutch Reformed church, což byla a dosud je protestantská víra-kostel v Holandsku . . . . vzal si zažranou katoličku a tak Ethel Skakel-Kenedyová byla po mámě zažraná katolička . . .   

Ši-ball 20.2.2007 12:11

Paradox

Město  Zlín se stalo Gottwaldovem - GOTTwald se stal ZLÍ(Ý)NEM.

bimbo 20.2.2007 10:05

Jako v Prostejove

To zas nekdo bude rvat ze je ten barak cenna architektonicka pamatka, jako ta barabizna v Prerove, ktera se na seznam pamatek dostala v 70. letech jen proto, ze se tam kdysi slejzali bolsevici

Auiam 20.2.2007 19:53

Re: Jako v Prostejove

A ted z ni maji mistni komunisti panickou hruzu, ponevadz se stala pripominkou kauzy Hucin.  

Kobylka Lajda 20.2.2007 8:51

Velmi zajímavé

Autor p. Beneš vždy přinese nějakou zajímavou informaci, k níž bychom se jinak těžko dostávali.. Jeho články pro mne patří k nejlepším!  Postava Klémy je už v českém povědomí spíše směšná, trapná a pro mladou generaci polozapomenutá, přesto by měla být vymetena z oficiálních míst. Velmi mne znepokojuje, že rudé hlavy chystají výstavbu pomníku padlým vrahům na západní hranici ČR, kteří bránili lidem před útěkem z nesvobodného Československa. To je troufalost.  Komunistům nesmí být dán čas k nadechnutí a jejich zločiny musí být neustále připomínány, ať už v rovině komické (syfilitický vrah Kléma) nebo tragické (vězení, lágry, pomníky vrahům atd.). V konečném důsledku činnosti KSČ šlo o dobu pouze tragickou.;-ORv

Josef 20.2.2007 8:48

Cituji šéfa Neviditelného psa:

Takto dojemně to napsal pan Neff v roce 1985 (4 roky před sametovým převratem)  k historické fotografii Klementa Gottwalda:

"Snímek  Klementa Gottwalda při historickém projevu z balkónu Clam-Martinicova paláce 21.února 1948 patří k nejčastěji reprodukovaným záběrům, které Emil Fafek pořídil. Státník tu soustředěně hledí do listin svého projevu. Baterie mikrofonů čeká na jeho slova v mlžném oparu v pozadí cítíme tábor lidu. Fafkův snímek, o němž hovoříme, je jiného druhu - stává se symbolem, takřka samoznakem. Když prohlížíme Fafkovy rané práce, najdeme v nich určité prvky, tytéž, které udělaly z portrétu Klemeta Gottwalda velkou fotografii."

Jsem rád, že nositel tohoto názoru - Ondřej Neff, šéf Neviditelného psa - zároveň v NP připustí uveřejnění výše uvedených článků. To je přece nejlepší důkaz o demokracii a připuštění opačného názoru.

JAB 20.2.2007 8:57

Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

No, a aby Klémovi nenastydla hlava, tak mu půjčil papachu Clementis,.. stojí vedle; po jeho pověšení byl z této "velké fotrografie" vyretušován a publikovala se už bez něj.

h 20.2.2007 9:49

Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

Takze i Neff,  to je dobre :-). Jen by me zajimalo kolik z soucasnych "komunistobijcu" se v minulosti podobne angazovalo.

dedek 20.2.2007 10:36

Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

Je to marnost nad marnost, ale i Aston se myli, uz jsem na to reagoval moc-krat. Slo o Clam - Kinskych palac, dnes znamejsi pod nazvem palac Kinskych a je na Staromestskem namesti a je tam dnes sidlo pana Kizaka (bez komentare), reditele Narodni galerie.

JAB 20.2.2007 10:50

Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

No, já myslím, že Neff je v tom tentokrát dost nevinně. Zřejmě se jednalo o autorské zadání redakcí a namísto historického předělu autor chválí fotografa. A ona to je významná fotografie, už tím chybějícím Clementisem, který tam roku 1985 určitě nebyl. Sám jsem podobná autorská zadání dostával, péči o to bralo ideologické oddělení ÚV a jedno odmítnuté za mne zřejmě vzal pan Branald (Voják revoluce) vím o básníkovi, který byl takto vyzván oslavit ruskou revoluci a tak vydrásal poemu 1905...Sám jsem jedno zadání (a zálohu) přijal, o Trati širokorozchodné, čili Stavbě mládeže a sepsal to se závěrečným doporučením, že by ČSM měl být neprodleně rozpuštěn, neb je to dítko s vodnatelnou hlavou, takže pak nějak nedošlo k publikaci. 

h 20.2.2007 13:44

Re: Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

Na zadani pracoval pro Stb i agent falmer. Zadani se totiz muze i odmitnout, ale je to holt spjate s nepohodlim. Kdyby to byl Neff opravdu tak zásadový antikomunista NIKDY by se k tomu nepropujcil. Jestli to nahodou neni tak, ze celym tim antikomunistickym tyjatrem si drivejsi spolupracovnici (nektere kultury rikaji kolaboranti) leci svuj komplex.

Mard 20.2.2007 12:06

Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

Teda Neff, fakt nemá potřebu abych se ho zastával, ale z toho textu na mě čiší "Na fotce je sice vrah s krvavýma rukama, tak aspoň chválí fotografii". Vždyť nejde o nějakou adoraci Gottwalda, mluví o technice provedení fotografie. Já třeba taky hodnotím fotky Saudka a je mi jedno zda na té fotce je dům komunistů, nebo most na počest sjezdu a hodnotím dojem z fotografie, jejího ducha, pokud je to tak možné říci.

zirje 20.2.2007 12:32

Re: Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

jakého asi ducha může mít fotografie,JEJÍMŽ OBJEKTEM je nízkočelý alkoholik a vrah Gottwald? To mi prosím objasněte.

JAB 20.2.2007 13:25

Re: Re: Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

Je to duch MENE TEKEL, nedali jste si bacha a tohle vás potkalo.

Vadí/nevadí 20.2.2007 14:22

A kdyby ten Gottwald nebyl vyfocen, ale vysochán,

tak by to Neffovo ohodnocení té sochy taky nemělo co dělat s Gottwaldem a bolševikama, ale jenom s tím socháním. Na tom přece není nic  špatného.  Jó, to když Karel Svoboda dal notu k notě, tak z toho to pomahačství jen čišelo...

Ale dneska by to tak už nenapsal, že? ("Státník tu soustředěně hledí do listin svého projevu.")

Vadí/nevadí 20.2.2007 14:34

A jiný dloholetý kolega těch dvou z Mladé Fronty o tom napsal

"Dnes je za tuto fotografii Klementa Gottwalda, tak vysoce profesionálně oceněnou Ondřejem Neffem, již zesnulý kamarád Emil Fafek vláčen nenávistným tiskem, jemuž věnoval celý svůj život (a někdy dokonce i vymazáván z historie české fotografie), a do něhož horlivě přispívá i tento významný publicista. Ani slovem se však proti urážkám Emilovy fotografie, zobrazující Klementa Gottwalda, dnes neohradil."

Jak je vidět, tak "demogracie" opravdu funguje...

J.G. Pašek 20.2.2007 16:04

Re: A jiný dloholetý kolega těch dvou z Mladé Fronty o tom napsal

Možná to byl ten umělec fotograf Emil  Fafek, který vyretušoval z toho balkónu Clemebtiseto . . . jenom ta Clementise beranice na Gotwaldově hlavě po něm tam zůstala . . . 

jerry 20.2.2007 14:47

Copak? Kádrování? Docela komické.

:-) Normální chvála fotky /s vyretušovaným Clementisem/ Asi na zadání redakce, v minulém režimu pochopitelné. Nesuďme, abychom nebyli souzeni. Pan Neff navíc v tomto případě nemá být souzen za co.

J.G. Pašek 20.2.2007 14:55

Re: Copak? Kádrování? Docela komické.

On tam na té fotce ten Slovák Clementisbyl, později ministr zahraničí . . . . vždyť mu tu pověstnou beranici Clementis půjčil, aby se jeho kamarád Klement nenachladil . . . . oni toho Clementise vyretušovali poté, kdy ho Gottwald nařídil popravit . . .

byvaly laborant CTK 20.2.2007 22:56

Re: Cituji šéfa Neviditelného psa:

Tato fotografie je slozena z trech negativu, Klema, baterie mikrofonu a pozadi. Takze chvalit Fafka je tak trochu mimo misu. Tuto fotomontaz Fafek nedelal.