15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč mi vadí islám

V jedné diskuzi padla otázka, proč nenávidíme islám. Moje odpověď narostla do velikosti článku. Co se týče jednotlivých bodů, myslím si, že hodně lidí to vnímá podobně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Loula 25.6.2015 10:20

Re: Názor analfabeta.

Ano, svobodné hledání Boha, ovšem v mantinelech daných církevními dogmaty. Pokud tyto mantinely při svobodném hledání překročíte, jste v lepším případě exkomunikován z církve, v horším případě upálen. (I když je pravda, že křestanství už staletí neupaluje, ale ve středověku to byl běžný trest za odpadlictví. ). A co se týče té svobody hledání, o tom jsem se přesvědčil při četných diskuzích s Jehovisty, než jsem pochopil, že se s některými věřícími diskutovat a hledat prostě nedá. 

Hledání podle mne znamená, že pod tlakem nových skutečností a nově nabytých vědomostí občas musím přehodnotit svoje dosavadní názory. Např. Země není středem Vesmíru, Newtonova mechanika neplatí, ale přesně platí Einsteinova relativita. Trvat na dogmatu neposkvrněného početí je v přímém rozporu s biologií, atd atd.

Jenom dotaz, podle pozzdravu jste horník?

R. Langer 25.6.2015 10:32

Re: Názor analfabeta.

Jak by řekli u Vodafonu - svoboda ano, ale vocamcáď pocamcáď. :-D

J. Sova 25.6.2015 10:38

Re: Názor analfabeta.

Neposkvrněné početí Panny Marie je něco jiného. Je to početí bez poskvrnění dědičným prvotním hříchem. To si často lidé pletou.

Asi máte na mysli "Ejhle, panna porodí ...".

J. Hruška 25.6.2015 13:08

Re: Názor analfabeta.

Jenom dotaz, pane Loulo. Znáte Boha? Moře a důl Vás naučí modlit se. Josef. A "analfabet" znamená, že nečte alfa, beta a omega víry. Zdař Bůh, Josef.

R. Langer 25.6.2015 14:27

Re: Názor analfabeta.

Vidíte, to je zajímavé. Já si třeba v myslím, že boha tak nějak znám. Obávám se ale, že tomu vašemu je velmi, velmi vzdálen. Vlastně jako by ten váš byl jenom tak nějak vymyšlený. Zdar Matko Přírodo, Roman.

S. Donát 25.6.2015 11:16

Re: Názor analfabeta.

To by bylo moc pěkné, kdyby tomu tak skutečně bylo. Mám ale obavu, že křesťané si tu svobodu představují jen pro jiné křesťany. Mimochodem, kdyby byl pan Loula analfabet, těžko by zde psal svůj názor. "Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není

v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem." :-)

J. Sova 25.6.2015 8:05

Stephen F. Roberts:

"Když porozumíš tomu, proč odmítáš ostatní možné bohy, pochopíš, proč já odmítám toho tvého."

Richard Jeni: "V podstatě se navzájem zabíjíte proto, abyste viděli, kdo má lepšího imaginárního přítele."

J. Kanioková 25.6.2015 13:02

:)))))))))

E. Erat 25.6.2015 7:56

Předevčírem byla na ČT 24 reportáž

z Izraele,kde ortodoxní židé vypálili část křesťantského poutního kláštera ze šestnácteho století.Na zdi napsali nenávistné nápisy proti křesťanství v hebrejštině,Jakub Sánto řekl v reportáži,že útoky těchto ortodoxních židů na křesťanské objekty,ale i křesťany se stále navyšují. A samozřejmě se to týká i mešit a muslimů.Takže on náboženský fanatismus je nebezpečný vždy a všude.

J. Rechnovský 25.6.2015 12:00

Re: Předevčírem byla na ČT 24 reportáž

Problém je v tom, že ultraortodoxní charedim jsou sice trpěnou, ale neoblíbenou menšinou (cca 10%) Israelské populace. Mainstream Israelské společnosti je naopak stejně tolerantní k jiným náboženstvím jako na západě. Výjimkou bude asi islám, comuž se rozhodně nelze divit...

J. Sova 25.6.2015 12:47

Re: Předevčírem byla na ČT 24 reportáž

Není to divné, že ten kdo bere náboženství ortodoxně a vážně je většinově neoblíbený a přijatelné je teprve náboženství zředěné?

E. Erat 25.6.2015 12:48

Re: Předevčírem byla na ČT 24 reportáž

Pak je ovšem dobře,že Židů je na celém světě cca 15 miliónů.Kdyby jich bylo jako muslimů,tedy cca 1,5 miliardy, tak bychom na tom při cca 10 % ultraortodoxních byli podobně jako s islamistickými fanatiky.

D. Daglar 25.6.2015 7:16

Zkuste v článku nahradit slovo muslim slovem ženy.

Zkuste v článku nahradit slovo muslim slovem ženy. Autor článku jistě promine. Ale v některých odstavcích  tato transformace naprosto sedí.  Dan

M. Gavlák 25.6.2015 4:43

Zajímavé, že jste nenapsal také, proč vám vadí katolicismus.

většina vývodů pro něj platí také...

B. Volarik 25.6.2015 8:28

Re: Zajímavé, že jste nenapsal také, proč vám vadí katolicismus.

Katolíci se mne nesnaží zabít. Také mě katolíci nenadávají do nevěřících psů.

Z. Frys 25.6.2015 8:31

Re: Zajímavé, že jste nenapsal také, proč vám vadí katolicismus.

momentálně ne, ale před pár sty let ano. A může to zase přijít.

R. Tichý 25.6.2015 11:43

re

Takže když jsme to úspěšně překonali, tak to máme znovu zažít kvůli jiným???

Muslimové (to jsou ti dokonalí) jsou 650 (+-) let za opicema (to jsme my).

J. Hruška 25.6.2015 8:31

Re: Zajímavé, že jste nenapsal také, proč vám vadí katolicismus.

Nazdar. Je mi vás líto, Gavláku, "Bůh je Bůh živých, ne mrtvých, a jeho milosrdenství je věčné.! Josef.

R. Langer 25.6.2015 9:08

Re: Zajímavé, že jste nenapsal také, proč vám vadí katolicismus.

A kterého toho Boha máte zrovna na mysli?

R. Langer 25.6.2015 9:07

Re: Zajímavé, že jste nenapsal také, proč vám vadí katolicismus.

Já si také myslím, že společných prvků by se tam našlo dost...

P. Sulc 25.6.2015 3:20

Velice pekny clanek.

Za sebe dekuji. // ale bez krasoreceni: je to zver.//

H. Lukešová 25.6.2015 1:05

Švédsko znásilněné islámem

http://vitekjiri.blog.idnes.cz/c/434960/Znasilnene-Svedsko-islamem.html

Nechápu některé evropské ženy, že vůbec můžou islám obhajovat.

Z. Baldova 25.6.2015 5:43

Re: Švédsko znásilněné islámem

Bohuzel ty nepatri mezi nas zeny to jsou kravy:):)

V. Kolman 25.6.2015 14:31

Re: Švédsko znásilněné islámem

Neurážejte paní Baldová tato milá inteligentní a užitečná zvířata s nádhernýma očima.

H. Lukešová 25.6.2015 17:04

Re: Švédsko znásilněné islámem

Ano, kráva je užitečná, ženy multikulti jsou nebezpečné bestie.