16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč mi vadí islám

V jedné diskuzi padla otázka, proč nenávidíme islám. Moje odpověď narostla do velikosti článku. Co se týče jednotlivých bodů, myslím si, že hodně lidí to vnímá podobně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 25.6.2015 8:57

Re: Všechna náboženství, které neznáte.

Moudrá slova.

K. Janyška 25.6.2015 10:35

Re: Všechna náboženství, které neznáte.

No, s tím bych fakt polemizoval.  Dobro a zlo jsou relativní pojmy. Co je pro někoho dobré, může být pro jiného zlé až dost. Je nutno vylučovat zlo, které ostazní za zlo také mají. Na tomto principu bylo kulturní evolucí vyvinuto neosobně a pracuje jediné právo pravé, tedy právo soukromé. Však pořekadlo, dobrými úmysly jsou dlážděny všechny cesta do pekla  známe všichni... Dtzp.

S. Donát 25.6.2015 11:17

Re: Všechna náboženství, které neznáte.

Dobré.

J. Hruška 25.6.2015 21:11

Re: Všechna náboženství, které neznáte.

Ještě jeden citát, ať věříte nebo ne.

"Proč mi říkáš - dobrý?, jediný je dobrý". Bůh.

Ten si totiž může dovolit, je všemocný. Zdař Bůh, Josef.

J. Sova 25.6.2015 21:23

Re: Všechna náboženství, které neznáte.

Iz 45,7 Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci.

B. Volarik 25.6.2015 8:46

Re: Všechna náboženství

Bible - Starý Zákon, je obrovskou sbírkou lidské moudrosti. Nenapsal ji jeden člověk. Byla tvořena dlouho a mnoha přispívateli. Ač neznaboh (nevěřím v žádného boha a k žádnému bohu se nemodlím), považuji Bibli za nejdokonalejší a nejobsažnější morální kodex v historii lidstva. Islám byl naopak "vyroben" jedním maniakem. Pročtěte si Korán...je to sbírka nesmyslů, často se opakuje a mele páté přes deváté. Islám také nezná Deset přikázání. Desatero je i dnes základem morálních hodnot Západní civilizace a vlastně platným základem trestních zákoníků západních "křesťanských) zemí. Proto mi křesťansví ani judaismus nevadí. Islám mi vadí...je životu nebezpečný!

Z. Frys 25.6.2015 8:53

Re: Všechna náboženství

Jakékoliv "Svaté knihy" jsou jen sbírkou mýtů, legend a příběhů, které se nikdy nestaly. Náboženství je mentální virus, vedlejší a nepříjemný produkt evolučního vývoje, který se šíří populacemi tisíce let a mutuje...

R. Langer 25.6.2015 8:57

Re: Všechna náboženství

Podle Bible, Koránu, Leninových spisů a čehokoliv podobného můžete vysvětlit cokoliv jakkoliv. Je to jenom účelová prezentace, používaná k ovládání mas.

V. Loula 25.6.2015 9:59

Re: Všechna náboženství

V tom výčtu jste zapomněl na Švejka.

R. Langer 25.6.2015 10:04

Re: Všechna náboženství

Na Švejka zrovna ne, to je docela slušná beletrie, ale třeba Main Kampf, Maovy spisy, Marxův kapitál, teorie o globálním oteplování a spousta dalších takových náboženských textů tam bezpochyby spadá.

L. Křivan 25.6.2015 15:45

Re: Všechna náboženství

Mein Kampf jste četl ?   Main je řeka, vlévá se u Mainz do Rýna.

J. Sova 25.6.2015 9:08

Re: Všechna náboženství

Nejdokonalejší morální kodex?

Ž 137,9 Blaze tomu, kdo tvá nemluvňata uchopí a roztříští o skálu.

V. Němec 25.6.2015 9:30

Re: Všechna náboženství

Uvedu příklady těchto mouder:

Deutronomium:   "...by se mohl objevit muž nebo žena, kteří .... spáchali tu špatnost, že by přestoupili jeho smlouvu a odešli sloužit a klanět se cizím bohům ....vyvedeš muže nebo ženu, kteří tu špatnost spáchali, ke svým branám a ukamenuješ je k smrti."

Leviticus (výběr mouder):

Neosívej své pole dvojím druhem semene.

Nenos roucho z dvojího druhu tkaniny.

V. Němec 25.6.2015 9:31

Re: Všechna náboženství

Nezastřihujte si vlasy na skráních a nezkracuj si vousy na bradě.

Kdokoli by cizoložil s manželkou svého bližního, musí zemřít – jak cizoložník, tak cizoložnice.

Když někdo zmrzačí svého bližního, udělají mu, co udělal on: zlomeninu za zlomeninu, oko za oko, zub za zub. Jaké zmrzačení způsobil, takové mu bude způsobeno. Kdo ubije dobytče, nahradí je, ale kdo ubije člověka, zemře.

Onen syn izraelské ženy se přitom rouhal Božímu jménu a klel, a tak ho přivedli k Mojžíši.... vyvedli onoho rouhače ven z tábora a ukamenovali ho. Synové Izraele učinili, jak Mojžíšovi přikázal Hospodin.

Vy se tím, pane Volárik tímto morálním kodexem řídíte? Nebo souhlasíte s tím, že ta sbírka mouder má (pro nás) jisté "slabiny"?

J. Sova 25.6.2015 9:42

Re: Všechna náboženství

Dt 25,11 Když se muži budou spolu rvát jeden s druhým a přistoupí žena jednoho, aby vyrvala svého muže z rukou toho, který ho bije, a vztáhne ruku a uchopí ho za ohanbí, bez slitování jí utneš ruku.

S. Donát 25.6.2015 11:46

Re: Všechna náboženství

K tomu druhému odstavci si dovolím podotknout: "Kdo oře pole mé, jest přítel můj, neb šetří pluh můj, abych já jiná pole orati mohl" :-).

J. Dlouhy 25.6.2015 15:59

Re: Všechna náboženství

Pane Nemec, Koran opsali muslimsti nomade z Bible a talmudu, takze vubec neni divne, ze texty zni stejne. Jenze, ten zakladni rozdil mezi dnesnim krestanem a muslimem je, ze dnesni krestan se temito navody uz nejmin 1000 let neridi, kdezto muslim se jimi uz 1400 let ridit neprestal. A nikdy neprestane. Elementary.

J. Křížek 25.6.2015 9:47

Re: Všechna náboženství

Naprostý souhlas !

J. Hruška 25.6.2015 21:23

Re: Všechna náboženství

Pane Volariku, děkuji, já se modlím za Vás, upřímně Vám přeji, abyste došel k poznávání Boha. A můžete začít třeba evangeliem podle Jana a listem Jakubovým. Josef.

B. Volarik 25.6.2015 21:44

Re: Všechna náboženství

Pane Hruška,oceňuji Vaše pochopení. Křesťan se za mne modlí,muslim by mi uřízl hlavu. V tom je rozdíl mezi tolerancí a nenávistí.

P. Lenc 25.6.2015 8:28

Dík za článek,

ovšem takovou Šabatovou, Diensbiera nebo mladého Stropnického nepřesvědčíte.Oni přece ví a 95% populace jsou primitivní rasisté, případně nácci.

V. Loula 25.6.2015 8:17

Názor

V úvodu článku píšete, že islám stojí na určitých principech, a nepřipouští diskuzi o správnosti těchto principů. Ale to je přeci základním motem všech náboženství. Ano, principy některých náboženství nám mohou být přijatelnější, nebo méně přijatelné, ale to nic nemění na zásadě, že náboženství stojí na dogmatech kdysi vyslovenýc, a o těchto dgmatech se nepřipouštá diskuze, Jistě, mohu o těchto dogmatech diskutovat s konkrétními věřícími, mohu tato dogmata zpochybnovat, a ten který věřící podle své nátury třeba akceptuje můj názor s tím, že každý si může myslt co chce, nebo mně uřízne hlavu, ale to nic nemění na faktu, že náboženství stojí na dogmatech, která se nezpochybnují.

Projevy islámu, které popisujete, a z kterých jde opravdu hrůza, byly myslím vlastní i katolické víře před pěti sty lety. Prostě je možné, že islám za 500 let dospěje do formy, kdy na jeho učení se nezmění ani čárka, ale jeho projevy budou tolerantnější a laskavější, asi jako pojevy křestanství v současné době. 

Přesto děkuji za tento článek, protože mnohé objasnuje, a zejména mě utvrzuje v názoru, že současný islám ve spojení s masovou migrací opravdu může zlikvidovat křestanský svět.

B. Volarik 25.6.2015 8:37

Re: Názor

Souhlasím s autorem na 100%. Sám mám Korán důkladně prostudovaný (zakoupil jsem si ho hned druhý den po útoku 9/11/2001).

Křesťanství prodělalo reformaci, vznikl protestantismus...atd...atd.

Islám je nehybný, stále pevně zakovaný do sedmého století. On ten Islám není ani tak náboženství jako spíš ideologie -společensko politická doktrina. Nezapomeňte, proč si ho Mohamed vymyslel. Potřeboval sjednotit pohanské kmeny Arabů pod nějakou ideologií proti judaismu a křesťanství. Mohamed byl v první řadě dobyvatel, lupič, plenitel...tak se prohlásil prorokem aby měl čím oslnit ty zaostalé Araby. Islám je tedy ve své podstatě vírou reakční...nepůvodní. Víra vytvořená záměrně jako projev nenávisti (závisti) k existujícímu úspěšnému monoteismu.

R. Langer 25.6.2015 9:01

Re: Názor

Křesťanství prodělalo reformaci, vznikl protestantismus - a už se to mlelo. I teď si jedni křesťané myslí, že jsou lepší, než jiní křesťané. Nedávno se proto ještě stříleli (v Irsku - teď už je pravda cca 50 let pokoj). U muslimů to není jiné.

J. Hruška 25.6.2015 8:43

Re: Názor analfabeta.

Dobrý den. Co to tady plácáte za své bludy,? pane Loulo.

Základním motivem křesťanství je SVOBODA, svobodné hledání Boha, dialog věřícího s důvěryhodným, naděje, hledání pravdy.

Pane Loulo, seznamte se alespoň se základy křesťanské víry a potom se vyjadřujte, zdař Bůh, Josef.

J. Sova 25.6.2015 8:58

Re: Názor analfabeta.

Svobodné hledání?

Mk 16,16 Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.

R. Langer 25.6.2015 9:02

Re: Názor analfabeta.

Základem jakékoliv víry nikdy není svoboda, ale slepé sledování dogmatu daného vládnoucí entitou.

J. Kanioková 25.6.2015 13:07

Naprosto souzním :)))

a myslím si, že věří hlavně ti, kteří nevěří v sebe, ve svou kvalitu.. Nebo o ní pochybují..

J. Hruška 25.6.2015 20:21

Re: Naprosto souzním :)))

Paní Kanioková, žádný učený z nebe nespadl, ale hlupákama jakoby bombardovali.

K čemu se přikloníte? Myslím, tedy jsem.

Je o mě přemýšleno, tedy jsem.

Svoboda je poznaná nutnost. Práce osvobozuje. A nebo: Poznejte pravdu a pravda a láska vás učiní svobodnými.

"Co je to pravda?" zeptal se tyran a vrah. A ten, kdo o sobě prohlašuje, že zná Boha, je lhář, neboť, snad uznáte, celou pravdu znát člověk nemůže, ať o sobě pochybuje či ne. Kvalita ani kvantita poznání (pravdy) nerozhoduje, vždy je jen částečná, tedy neúplná, nedostatečná. Takže Dobrou noc. Josef.

J. Sova 25.6.2015 20:54

Re: Naprosto souzním :)))

"A ten, kdo o sobě prohlašuje, že zná Boha, je lhář..."

1.J4,7 "... a každý, kdo miluje, z Boha se narodil a Boha zná."